22:25   CHP’LI ANTMEN’DEN MUHTARLARıN COVID 19 AŞıSı OLMASı İÇIN KANUN TEKLIFI    19:40   CHP’LI KADıN MILLETVEKILLERI: "ÜLKEMIZI, İSTANBUL SÖZLEŞMESI’NDEN ÇEKEN İRADEYE BOYUN EĞMEYECEĞIZ"   19:24   CHP’LI ÖZGÜR ÖZEL: BERGAMA KÖYLÜSÜ DOSTUNU DÜŞMANıNı GÖRDÜ   18:45   RAMAZAN SOFRALARı BÜYÜKŞEHIR’LE BEREKETLENIYOR   18:05   TOROSLAR’DA FıRıNLARA RAMAZAN DENETIMI   16:50   TOROSLARıN ZIRVESINDE IKINCI KıR KÜTÜPHANESI AÇıLDı   16:30   ÇAYDA TABAN FIYAT TEKLIFINE CUMHUR İTTIFAKı’NDAN RET   11:47   BÜYÜKŞEHIR ,YOL YAPıM VE BAKıM EKIPLERININ MESAISI ERDEMLI’DE SÜRÜYOR    11:25   CHP LIDERI’NDEN SÖKÜLEN AFIŞLERE TEPKI: "YETIM AĞLADıĞıNDA ARŞ TITRER ARŞ!"   11:15   KORONAVIRÜS GENELGELERI YAYıMLANDı, KAMUDA ÇALıŞMA SAATI DEĞIŞTI   10:49   HASAN YıLDıRıM: SORUMLULUĞUMUZUN BILINCINDEYIZ   10:42   MESKİ, VATAN CADDESI’NIN SU BASKıNı SORUNUNA SON VERDI   06:46   CHP MERSIN İL BAŞKANLıĞı PARTI BINASıNA "128 MILYAR DOLARA NEREDE?" AFIŞINI ASTı   23:50   BOĞAZIÇI PROTESTOLARı 100. GÜNÜNDE: "DEĞIL 100 GÜN, DEĞIL 6 AY GEREKIRSE BIN GÜN SÜRECEK VE SONUNDA DIRENIŞ KAZANACAK"   22:00   TOROSLAR BELEDIYESI’NDEN KORONAVIRÜSLE MÜCADELEDE BIR YıL    21:36   YAŞAMAK IÇIN MEZITLI’YI SEÇEN RUSLARDAN BELEDIYEYE ZIYARET   20:45   EŞININ ŞIDDET UYGULADıĞı KADıN MIKROFONU ALDı HAYKıRDı: "ÖLMEK İSTEMIYORUM, YAKMAYıN BIZI, SESIMIZI DUYUN"   20:12   BÜYÜKŞEHIR’DEN RAMAZAN’DA HER GÜN 3 İLÇENIN 3 MAHALLESINDE 5 BIN KIŞIYE ÜCRETSIZ YEMEK   19:43   CUMHURBAŞKANı ERDOĞAN YENI KORONA YASAKLARıNı AÇıKLADı   19:34   PANDEMIDE IŞYERLERINE YAPıLAN ICRALAR MECLIS GÜNDEMINDE  
 
     
 
 

CHP’li Torun: Başkanlarımız engellemelere rağmen çalışıyor


CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla milletimize nefes olmuştur. Dertlerine derman olmuştur” dedi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi üzerinden tartışma yürütmesini de eleştiren Torun, “31 Marttan ders almamışsın ki vatandaşla inatlaşmaya çalışıyorsun. İnatlaşmayı bırak. Belediyelerimize de gölge etme” dedi.

 

Tarih : 26 Şubat 2021 Cuma 22:57   Okunma : 498

CHP Yerel Yönetimlerden Sorunlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki milletvekili heyeti Tarsus Belediyesi’nin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Torun daha sonra CHP Mersin İl Başkanlığı önünde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Güney gazetesinden Abidin Yağmur’un haberine göre,  CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay burada yaptığı konuşmada “Türkiye sürekli bir kriz halinde. Yoksullaşıyor, demokrasiden ve hukuktan uzaklaşıyor. Bu tabloyu yaratanlar ise koltuklarını koruyabilmek için toplumu bölüyor, kutuplaştırıyor. Bu kısırdöngüden nasıl çıkılacağını 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaş çok net şekilde gösterdi. Adalet, eşitlik, özgürlük talep edenler, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye özlemi duyanlar, sandıkta birleştiler. Bu buluşma Türkiye’nin de önünü açtı. 31 Mart yerel seçimleriyle iş başına gelen CHP’li belediyeler insana saygı duyan, kente özen gösteren, üretim ve istihdam odaklı, halkçı belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini sergiliyorlar. Bugün Türkiye CHP’li belediyelerin sağladığı toplumsal huzur ortamı ve sosyal adalet nedeniyle bir parça nefes alabiliyor, geleceğe umutla bakıyor” ifadelerini kullandı.

“Hem salgınla hem kötü yönetimle mücadele ediyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da,  “Zor günlerden geçiyoruz. Bir yandan salgınlar mücadele ederken öbür yandan maalesef kötü yönetimle mücadele ediyoruz. İşsiz sayımız 10 milyonun üzerine çıktı. Milyonlarca vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Esnafımız maalesef perişan, çiftçimiz ağır maliyetlerin altında eziliyor. Avrupa ülkeleri pandemiyle mücadelede 160 milyar doların üzerinde harcama yaparken, en geri kalmış ülke dahi GSMH’nin yüzde 20’sinin üzerinde vatandaşına destek verirken maalesef bu ceberut yapı 7 milyarlık bir harcamayla bizim sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışıyor. Yani GSMH’nin yüzde 1.2’sine bile tekabül etmiyor. Vatandaşa destek yerine borç veriliyor. Ama sadece bir günde 50 milyon dolardan fazla faiz ödüyoruz. Bu hatalı yönetimin dayattığı bir sonuç. Maalesef her sabah zam haberleriyle uyanıyoruz. Vatandaştan her şeyi esirgeyen yapı kendine geldi mi bonkör davranıyor. Vatandaş yandım Allah diyor ama vatandaşın sesini duyan yok. Bu yönetim artık saraydan vatandaşın dertlerini göremiyor. Çünkü bir elleri yağda, bir elleri yağda” dedi.

“Vahap Seçer engellemelere rağmen çalışıyor”

CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarının halkın inancını artırdığını ifade eden Torun,  “Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla milletimize nefes olmuştur. Dertlerine derman olmuştur. Belediyelerimizi engellemeye çalışsalar da vatandaş her şeyin farkında. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız göreve geldiğinden bu yana ihtiyaç sahibi herkese dokundu. Bütün topluma hizmet etti. Hizmet ederken de 2.2 milyar olan borcu 1,5 milyarın altına indirdi. Sadece geçen yıl 704 milyon lira yatırım yaptı. 250 milyon liralık borçlanma istedi, mecliste 4 kez engellendi. Bu para kime harcanacaktı? Mersin’e harcanacaktı. Ama bunların derdi şu. Biz sana hizmet yaptırmayız, engelleriz. Ama Vahap Seçer bunların da üstesinden gelecek, 144 projeyi hayata geçirecek” diye konuştu.

“Sana buradan ekmek çıkmaz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tartışmaya girmesini de yorumladı. Torun şunları söyledi:

“Ülkeyi yönetemez, bir şey söyleyemez hale geldiler ki karda kayan 2 aracın görüntüsünü böbürlene böbürlene anlatıyorlar. Sana buradan ekmek çıkmaz Recep Tayyip Erdoğan. 31 Marttan ders almamışsın ki vatandaşla inatlaşmaya çalışıyorsun. İnatlaşmayı bırak. Belediyelerimize de gölge etme. Milletimizin sorunlarını çözmek için geliyoruz. Biz hazırız. Dert yaratmak sarayda oturanlara nasip oldu, o dertlere derman olmak da bize nasip olacak.”

kaynak:mersin yaşam

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, CHP’Lİ, TORUN, BAŞKANLARIMIZ, ENGELLEMELERE, RAĞMEN, ÇALIŞIYOR, MERSİN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, VAHAP, SEÇER, PM, TBMM

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
altioksiyaset.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA