00:20   DILEK AĞACı PROJESI İLE ÇOCUKLAR HAYALLERINE KAVUŞACAK   00:11   BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ : BURASı RADIKAL IŞLERIN YAPıLDıĞı YER OLACAK   23:59   BAŞKAN YıLMAZ, “SPORUN VE SPORCUNUN YANıNDAYıZ”   23:43   SEÇER, TÜRKIYE-LITVANYA ELEME MAÇı COŞKUSUNA ORTAK OLDU    23:25   İMAMOĞLU’NDAN GENÇ BAŞKANA DESTEK   23:07   BÜYÜKŞEHIR’DEN EMEKLILERE İŞITME TARAMA TESTI    22:55   İLBANK’TAN MESKI’YE ZIYARET   22:41   EKVADOR’DA IMF PAKETINE HALK TEPKISI SÜRÜYOR   22:26   “SÜT SENIN GURUR MERSIN’IN”    22:03   TOROSLAR BELEDIYESINE ULUSAL ÖDÜL   23:38   KADıNLARıN GÜCÜ BIRLEŞTI; PELE’NIN GÖZYAŞLARı 1’INCI OLDU    21:40    BÜYÜKŞEHIR İLE LESZNO BELEDIYESINDEN ODAK GRUP TOPLANTıSı   19:06   İBRAHIM ASLAN’DAN MGC’YE ZIYARET   18:30   4. ULUSLARARASı MERSIN SATRANÇ TURNUVASı BAŞLADı   15:06   MERSIN BÜYÜKŞEHIR YAŞLıLAR MUTLU VE HUZURLU OLSUN DIYE ÇALıŞıYOR   12:04   TÜRKIYE VARLıK FONU’NA BAĞLANAN ŞIRKETLER NASıL ÇÖKTÜ.?   11:47   ÖDEME GÜÇLÜĞÜ ÇEKEN SÖZLEŞMELI ÖĞRETMEN INTIHAR ETTI   00:48   CHP’LI 11 BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESINDEN TARıM KONUSUNDA İŞBIRLIĞI   23:57   “ENGELSIZ MERSIN” İÇIN BIR ADıM DAHA   21:27   DEKAN KıLıÇ’TAN SIYANÜRLE ÖLÜMLERE TEŞHISI: DINI INANÇ EKSIKLIĞINDEN!  
 
     
 
 


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen çizelgede 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim gibi günlerin yerini 15 Temmuz ve İstanbul’un fethi gibi günler aldı.

 

Tarih : 16 Eylül 2017 Cumartesi 13:57   Okunma : 989

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sene okullara gönderdiği belirli gün ve haftalar çizelgesinde artık 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yer almıyor.

Odatv'de yer alan habere göre, çizelgeye milli bayramların yerine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve İstanbul’un Fethi gibi programlar dahil edildi.

Söz konusu değişiklik, 8 Haziran 2017 tarihinde yürürlüğe giren “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” ile “Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği”ve “Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal ve Kültürel Yarışmalar Yönetmeliği”nin yürürlükten kaldırılmasıyla gerçekleştirildi.

Bu değişikliğe Eğitim-iş dava açtı. Bir açıklama yapan eğitimciler, “Bu doğrultuda da Sendikamızca Danıştay nezdinde Yönetmeliğin ilgili düzenlemelerinin iptali talebi ile dava açılmıştır” dedi.

Odatv’ye konuşan Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Balmuk ise “Bu eğitim öğretim yılından itibaren kutlu doğum, kütul amare,15 Temmuz okullarda kutlanacak günler arasında ama ulusal Bayramlar yok” dedi. Balmuk, ulusal bayramların okullarda kutlanmasına ilişkin hiçbir düzenleme kalmadığını belirterek, “Sorsanız derler ki olur mu ulusal Bayramlar ile ilgili kanun var. Evet doğru kanun var ama kanunun hiçbir yerinde ulusal bayramlar okullarda kutlanacak ibaresi yok” ifadelerini kullandı.

Maksut Balmuk ulusal bayramların “keyfe keder” duruma getirildiği belirterek “her şey yok ediliyor” tepkisini gösterdi ve şunları söyledi:

"Bugün listeye konulan 15 Temmuz'da hain, ahlaksız, işbirlikçi, din sömürücüsü bir yapı darbe girişiminde bulundu. Tüm kurumlarına sızdığı, adeta ele geçirdiği devleti işbirlikçileri ile yok etmek için adım atmışken, 19 Mayıs' ta paylaşılan devleti geri almak için Samsun'dan milli mücadele başlatılmış, 23 Nisan da emperyalist güçlerce işgal edilen, bağımsızlığı elinden alınan bir millet kaderi için toplanmıştır. Ya da 29 Ekim de halkın egemenliğini esas alan Cumhuriyet rejim kabul edilmiştir. Devleti yönetenler artık akıllarını başlarına almak zorundadırlar. Yaptıkları her hata, yıkmaya çalıştıkları her değer, yoketmek için uğraştıkları her cumhuriyet kazanımı dün kendilerini kandıranlara hizmettir. Bu hizmetin sonu da hezimettir. Düzenleme derhal geri getirilmeli en azından hızlı bir şekilden bir genelge yayınlanmalıdır. Aksi halde Atatürk'ün devrimlerinin savunucusu öğretmenlerle bugünleri hem de okullarda biz örgütlenmekten geri durmayacağız.”

İşte o çizelge:

cizelge.jpg

 


Paylaş :
Etiketler :  meb’de skandal: 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim yok, 15 Temmuz var.

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA