04:27    ÇAĞLA ŞIKEL’DEN ÖZGE ULUSOY’A ÜNLÜ MODELLER DUMAN AJANS’LA YÜRÜDÜ   03:58   KOSGEB YÖNETICILERINDEN TARSUS TSO’YA ZIYARET   03:40   BÜYÜKŞEHIR’IN KENT TURU PROJESI, ÖĞRENCILERI SANATLA BULUŞTURUYOR    03:12   MEZITLI BELEDIYESI, ATıL SPOR ALANLARıNı KOMPLEKSE DÖNÜŞTÜRÜYOR   22:27   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN 2021’DE ULAŞıM ATAĞı   01:03   MERSIN’DE MINIK ÖĞRENCILER BU YıL DA BÜYÜKŞEHIR’IN SÜTLERI İLE SAĞLıKLA BÜYÜYOR   00:54   CHP’LI MILLETVEKILLERINDEN MHP’LI KıLAVUZ’A ÇOK SERT TEPKI   00:41   AHKİB’DEN 2021 YıLıNDA 356,5 MILYON DOLARLıK İHRACAT   00:23   TARSUS’TA ATA TOHUMU DAYANıŞMASı BÜYÜYOR   00:06   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 2021’DE 3 BIN 700 PATILI DOSTUN YARASıNı SARDı   22:50   BAŞKAN TARHAN VE BOZÖN HALKı ORMAN ALANıNıN HAZINEYE DEVREDILMESINE KARŞı ÇıKTı   22:40    BAŞKAN GÜLTAK; ’İŞ İNSANLARıNıN MERSIN’DEN FAYDALANMALARıNı İSTIYORUZ’   22:30   MERSIN BAROSU BAROLAR ARASı LIMON ÇIÇEĞI BASKETBOL TURNUVASı DÜZENLENDI   22:20   KıLıÇDAROĞLU: ’ŞIMDI BIZE DÜŞEN, GEÇMIŞTEKI HATALARLA YÜZLEŞMEK VE HAKKı YENEN İNSANıMıZLA TEKER TEKER HELALLEŞMEKTIR’   22:10   MESKİ’NIN ATıKSU ARıTMA TESISLERINDE ARıTıLAN SULAR 7/24 İZLENIYOR   22:01   ’UMUT VARSA EĞER’ SERGISI KAPıLARıNı AÇTı    18:47   DOWN SENDROMLU SEDAT KıZMAZ, DÜNYA FUTSAL ŞAMPIYONASı’NDA ÜLKEMIZI TEMSIL EDECEK   18:37   MERSIN BÜYÜKŞEHIR TARSUS KADıN VE ÇOCUK BILIM, TEKNOLOJI ATÖLYESI ÖĞRENCILERINDEN ÖNEMLI BAŞARı   22:57   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, ’ENGELSIZ MERSIN’ İÇIN PROJELERINI SÜRDÜRÜYOR   22:29   TOROSLAR BELEDIYESI ILE İL EMNIYET MÜDÜRLÜĞÜ FINALE ADıNı YAZDıRDı  
 
     
 
 

Oğuz Kaan Salıcı: ’Türkiye’de Neden Erken Seçime İhtiyaç Olduğunu Mersin’den Haykıracağız’


CHP yönetimi, 4 Aralık Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılarak konuşma yapacağı “Milletin Sesi” mitingi için Mersin’de karargâh kurdu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Türkiye’de neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız” dedi.

 

Tarih : 30 Kasım 2021 Salı 20:17   Okunma : 1244

CHP yönetimi, 4 Aralık Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılarak konuşma yapacağı “Milletin Sesi” mitingi için Mersin’de karargâh kurdu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Türkiye’de neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilkini Mersin'de yapacağı “Milletin Sesi” ismi miting ile ilgili hazırlıklar sürüyor. Mersin’e gelen CHP yöneticileri de miting hazırlıklarını yürütüyor.

Mersin mitingi ile ilgili CHP Mersin İl Başkanlığı'nda yapılan basın toplantısına, genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Veli Ağbaba, Ali Öztunç, İl Başkanı Adil Aktay, Mersin milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Öztürk, Karaman, Niğde, Hatay, Osmaniye, Maraş, Adana il başkanları katıldı.

Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan İl Başkanı Adil Aktay, Mersin’de tarihi bir dönemecin eşiğinde olduklarını belirterek, “Ülkeyi ağır ekonomik krize, büyük bir yönetim kaosuna sürüklemiş bu iktidara 4 Aralık Cumartesi günü çıkış kapısını göstereceğiz” dedi.

“SÜREKLİ KADRO DEĞİŞİKLİĞİ İÇİNDELER”

Daha sonra Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı söz aldı. Türkiye’nin 2018 yılından beri bir ekonomik krizin içinde olduğunu belirten Salıcı, şunları söyledi:

“Bu kriz birkaç ayda söylenmiş sözlerle gelmiş değil. 3 yıldan fazla bir zamandan beri Türkiye ekonomik krizde. Hatırlayın, ilk kur şokuna o zaman ‘Rahip Brunson’ demişlerdi. 2018 Haziran seçimlerinden sonra ağustos ayında yaşadık. Ondan sonra dönem dönem kur şoklarıyla beraber Türkiye ekonomisi bu ağır krizin içine gömüldü. Pandemiyle beraber kriz buhrana dönüştü. Bizim çözüm önerilerimiz var ve bunları kamuoyuyla paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Ama AKP iktidarının, bizim söylediğimiz çözüm önerilerine anlaşılan o ki ihtiyacı yok. Bu krizden Türkiye’yi çıkaracak imkanları ve siyasi iradeleri de yok. Sürekli bir kadro değişikliği içindeler. Merkez Bankası Başkanı’nı değiştiriyorlar, döviz tekrar yükseliyor. Para Piyasası Kurulu Üyesi, başkan yardımcılarını değiştiriyorlar, döviz yine yükseliyor. ‘Benim faizle problemim var’ diye konuştukça Tayyip Erdoğan, döviz yine yükseliyor. Dün sabah döviz kuruna baktık, sonra akşama doğru tekrar baktık ki yükselmiş. ‘Ne oldu acaba’ diye sorduk. Aslında sormaya gerek yok, Tayyip Bey konuşmuş. Tayyip Bey ne zaman konuşsa bu ülke yoksullaşıyor. Tayyip Bey ne zaman konuşsa bizim Cumhuriyet tarihi boyunca dişimizden tırnağımızdan artırdığımız malımız, mülkümüz, ortaya koymuş olduğumuz milli servetimiz azalıyor.

“BU GİDİŞE ‘DUR’ DEMEK LAZIM”

Yoksul daha da yoksullaşıyor. Orta direk ortadan kalkmış durumda. Zenginler, beşli çete, dolar ve euro ile para kazananlar, ballı ihaleler alanlar, sarayın etrafında dolananlar bu işten zenginleşiyor. Bu gidişe bir dur demek lazım. Türkiye’de artık simit yarım satılıyor, ekmek bayat satılıyor. Halk ekmek kuyruklarının önünde, yağmurun altında insanlar saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor. Allah’tan CHP’li belediyeler var. 2019 yılında vatandaşımızın bize verdiği yetkiyle seçilmiş olan 11 büyükşehir belediye başkanlarımız, il belediye başkanlarımız ve toplamda 250’ye yakın CHP’li belediye var. Pandemi döneminde vatandaşımıza nasıl sahip çıktıysak önümüzdeki kış döneminde de CHP’li belediyeler vatandaşımızın yanında olacak.

“SANDIK BİR AN ÖNCE VATANDAŞIN ÖNÜNE GELSİN”

Biz, ne zaman erken seçim desek AKP’liler bir dış güçler masalıdır anlatıyorlar. Zannedersiniz ki Türkiye Cumhuriyeti onlarla beraber kuruldu, hiçbir zorluk yaşamadı, hiçbir badire atlatmadı ve doğrudan AKP Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetiyor. Bu ülke ikinci Dünya Savaşı’nı gördü, soğuk savaşı gördü, darbe dönemlerini gördü, ekonomik kriz dönemlerini gördü. Bu ülke hiçbir zaman bu kadar sorunlarla karşılaşmadı. Karşılaştığı zaman da vatandaşın önüne sandık geldi, bir çözüm iradesi ortaya çıktı. Yeni kadrolar aldı ülkeyi o sıkıntılardan çıkardı, bambaşka bir noktaya doğru götürdü. Biz istiyoruz ki üç yıldan beri süren krizi çözme iradesi AKP’de yok, sandık bir an önce vatandaşın önüne gelsin, vatandaş kendi tercihini kullansın. CHP ve Millet İttifakı’nın güçlü kadroları Türkiye’yi bu sorunlu dönemden çıkarmak için elinden gelen çabayı ortaya koyacak. Bununla ilgili kadrolarımız ve çözüm önerilerimiz hazır. Eksik olan sandığın vatandaşın önüne gelmesidir. Türkiye öyle bir hale geldi ki 2002 yılında kimseye danışmadan Başbakan Yardımcısı iken kendi partisi üzerinden yapmış olduğu açıklamayla Türkiye’yi erken seçime götürenler, bugün erken seçim isteyenlere ‘hain’ diye suçluyor.

Bir zamanlar simit-çay hesabı yaparak iktidara gelenler ‘yoksullukla, yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ diyerek iktidara gelenler, bugün bize ‘İki kilo et yemeyin de yarım kilo et yiyin’ diyor. ‘Gerekirse soğan ekmek yeriz’ diye tavsiyede bulunuyorlar. Bu ülkede önce soğan ekmeği ülkeyi yönetenler yiyecek. Yapmış olduğunuz hatanın bedelini 83 milyon soğan ekmek yiyerek ödemeyecek. İlk bedeli sarayın etrafındakiler ödeyecek.”

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”

Güçlü bir seçim çağrısı yapmak için, tüm Türkiye’ye ülkenin içinde bulunduğu koşulları anlatmak, çözüm önerilerini söylemek ve milletin sesini tüm Türkiye’ye duyurmak için 4 Aralık Cumartesi Günü Mersin’de, Mersin örgütlerinin ve civar illerdeki il başkanlarının da çalışmasıyla son derece önemli bir miting yapacaklarına da değinen Salıcı şöyle dedi:

“Türkiye’ye neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız. Bu çalışmalarımızdan rahatsızlar. Ellerindeki tüm imkanları kullanarak Tayyip Erdoğan’a vermiş oldukları Cumhuriyet Meydanı’nı Cumhuriyet’in kurucusu, önümüzdeki dönemin iktidarı CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na vermemek için ellerinden geleni yaptılar. Korkunun ecele faydası yok. Geliyor gelmekte olan. Ne yaparsanız yapın, 4 Aralık günü Mersin’den tüm Türkiye’ye canı yanmış vatandaşlarımızla birlikte, geçmişte AKP’ye, MHP’ye oy vermiş ama bu basiretsizlikleri görüp ‘Bir daha bunlara oy vermem’ diyen vatandaşlarımızla beraber, Türk bayraklarımızla hep beraber haykıracağız. O sandık vatandaşın önüne gelecek, vatandaş da gereği ne ise yerine getirecek. Bundan kaçış yok. Buradan ülkeyi güçlendirilmiş parlamenter sistemle tanıştıracak yolun adımlarını atmaya başlayacağız.”

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, CHP, GENEL, BAŞKAN, YARDIMCISI, SALICI, ERKEN SEÇİM, KILIÇDAROĞLU

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA