09:55   ÇIFTLIK BANK SKANDALıNDA ŞOK GELIŞME   09:30   BÜYÜKŞEHIR’IN DOST ELI HER YERE UZANıYOR   09:07   MERSIN BAROSU’NDAN SAHTE AVUKATA SUÇ DUYURUSU   08:52   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “MERSIN SÖZDE DEĞIL, ÖZDE AKDENIZ’IN İNCISI OLMALı”   07:56   MEZITLI BELEDIYESINDEN GENÇLIK MERKEZI   00:44   KıLıÇDAROĞLU: ‘KINDEN DEĞIL, HOŞGÖRÜDEN YANA OLACAĞıZ’   00:22   TÜZÜN’DEN IMZALARLA ILGILI YENI AÇıKLAMA   00:08   KıLıÇDAROĞLU’NDAN FLAŞ KURULTAY AÇıKLAMASı   23:42   İNCE: BIR ŞEY, HER ŞEYE HÂKIM OLMUŞ   09:59   VAN’DA DEPREM   09:35   ZAFERIN 44. YıLı COŞKUYLA KUTLANDı   08:55   NECATI YıLMAZ’DAN MUHARREM ERKEK’E ZOR SORULAR   22:01   CHP’DE KURULTAY RESTI   19:29   CHP’DE 5 GÜNDE TOPLANAN IMZA SAYıSı   17:57   SEBZE SERASıNDA GÖNÜLLÜ BIR BAŞKAN   17:44   CHP’LI EREN ERDEM’IN TUTUKLULUĞUNA YAPıLAN ITIRAZDA KARAR   17:22   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “MERSIN BAROSU HALKıMıZıN UMUDUDUR”   17:15   İŞTE OHAL SONRASı YENI DÜZENLEME   17:02   BELEDIYE, KıZKALESI’NDE DENETIMLERINI ARTTıRDı   15:39   YARGıTAY’DAN ENIS BERBEROĞLU KARARı  
 
     
 
 

4. Mersin Liseler Arası Tiyatro Günleri Sona Erdi


Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “4. Mersin Liseler Arası Tiyatro Günleri” gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

 

Tarih : 20 Mayıs 2018 Pazar 18:49   Okunma : 194

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, KKTC Mersin Kültür ve Eğitim Ataşesi Yusuf İnanıroğlu, Çukurova Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Oyunları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cihangir Nevruzoğlu, meclis üyeleri, daire başkanları, oyun yönetmenleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda tiyatro sever katıldı.

“Türk sanatı, yeni şahsiyetlerini bu salondan çıkaracak”

Yaklaşık iki hafta boyunca 15 okul, 17 grup, 485 öğrencinin oyunlarını sergilediği 4. Mersin Liseler Arası Tiyatro Günleri’nin ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu gençlerin arasından çok özel yetenekler çıkabileceğini düşünüyoruz ve bunun beklentisi içerisindeyiz. İnşallah başlattığımız bu etkinlik, bundan sonra kesintisiz olarak devam eder. Türk sanatına, Türk tiyatrosuna yeni yeni şahsiyetler bu salondan, bu sahneden çıkar inşallah. Böyle bir etkinliğe destek veren başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere bütün okullarımıza, okul yöneticilerimize, çok değerli yönetmen hocalarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizleri de böyle bir medeni cesaret göstererek yeteneklerinizi ortaya koyduğunuz için ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah gelecek yıllarda çok daha geniş katılımlarla, çok daha büyük yeteneklerin ortaya çıkarılacağı etkinlikler diliyorum” dedi.

“Türk gençliğine sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de Toroslar’da düzenlenen iftar programından ayağının tozu ile geldiğini ifade etti ve Toroslar’da yaşadığı küçük bir anıyı gençlere anlatarak, “Hem Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, hem de Mersin Büyükşehir Belediyemize sanata, spora ve en önemlisi Türk gençliğine sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Ben ayağımın tozuyla Toroslar’daki bir iftar programından buraya geldim ama böyle güzel bir tesadüf yaşadım. İftara programı sırasında bir tane köylü kadın, şalvarlı ve başörtülü; Hamit Tuna Başkanımızın yanına geldi. Ben şiir yazıyorum, tiyatro yazıyorum ve tiyatro oynuyorum dedi. Hamit Tuna Başkanım da sordu. Arslanköylü müsün diye. Yok dedi.Arslanköylü değilim. Şu anda 50’li yaşlardaymış ve tiyatro yazmaya çalışıyor. Ama gençlerimizin ellerinde artık eskilere göre daha güzel imkânlar var” ifadelerini kullandı.

“Yaratıcılık bir sevginin ürünüdür, sevgisiz yaratıcılık olmaz”

Çukurova Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Oyunları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cihangir Nevruzoğlu ise yaptığı konuşmada “Bu güzel tabloyu şehrin, devlerin büyükleri gibi ürettiğiniz için, bir sanat adamı ve öğretim üyesi olarak size derin bir minnettarlığımı bildiriyorum. Ben her zaman öğrencilerime şunu söylerim. Sanırım bugün bu salonda bulunan öğretmenler de benimle aynı fikirde olacaklardır.  Söylediğim şu ki, yaratıcılık bir sevginin ürünüdür. Sevgisiz yaratıcılık olmaz. Bugün siz bu sahnede kendi sevginizi öğrencileriniz ile birlikte gösterdiniz ve bugün bu sahnede tüm emeklerinizin karşılığını aldınız” diye belirtti.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi ve Başkan Kocamaz ile MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek tarafından oyun yönetmenleri ile okul müdürlerine tek tek plaketleri takdim edildi.  Ödül töreninde bu yılın ‘Emek Ödülü’nü kazanan öğretmen Dilek Ödemiş de plaketini Prof. Dr. Nevruzoğlu’nun elinden aldı.

Törendeayrıca,her tiyatro grubundan bir öğrenciye grup içerisinde en iyi oyuncu ödülü ile tiyatroda gelecek vadeden 6 oyuncuya da ödülleri Başkan Kocamaz ve protokol üyeleri tarafından verildi.Öğrenciler, oyun yönetmenleri, hocalar ve protokol üyeleri ile birlikte çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından ödül töreni sona erdi.

Etkinlik boyunca sahnelenen oyunlar

7.5 Yıl Fen Lisesi “Deli Dumrul” adlı oyunla, OdtüGv Özel Mersin Anadolu Lisesi “Altın Post” adlı oyunla, Gazi Anadolu Lisesi “Kadın Haklı Beyler” adlı oyunla, Yahya Günsür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Para” adlı oyunla,  Mehmet Serttaş Anadolu Lisesi “Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?” adlı oyunla, Eyüp Aygar Fen Lisesi “Sınavsız Hava Sahası” adlı oyunla, Cemile Hamdi Ongun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi “Kayıp Hayatlar” adlı oyunla, Gülnar Meslek Lisesi “Kısa Oyunlar” adlı oyunla,  Yenişehir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi “Senin Annen Bir Melekti Yavrum” adlı oyunla, Özel Mersin Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”adlıoyunla,Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi “Görünüm”adlı oyunla, Mehmet Serttaş Anadolu Lisesi “Otogargara” adlı oyunla,Mehmet Serttaş Anadolu Lisesi “Teneke”adlı oyunla, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi “Keşanlı Ali Destanı”adlıoyunla,Hüseyin Okan Merzeci Anadolu Lisesi “Keşanlı Ali Destanı”adlıoyunla,Özel Mersin Taç Koleji Anadolu Lisesi “İstanbul Efendisi”adlı oyunla ve Yahya Akel Fen Lisesi “Artiz Mektebi” adlı oyunla her gün perdeleri araladı.


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA