08:15   KÜRTÇE IÇIN YASAL DÜZENLEME YAPıLMALı   08:04   ANKARA’DA DEPREM   01:27   BAŞKAN SEÇER İFTARıNı BOZYAZıLı HEMŞEHRILERIYLE İLE YAPTı   01:04   CHP’NIN ITIRAZı ÜZERINE KAMU GÖREVLISI OLMAYANLAR LISTEDEN ÇıKARTıLDı   23:37   BAŞKAN SEÇER BOYAZıLı MUHTARLAR İLE BIR ARAYA GELDI   23:14   ÖNCE İYI NIYET GEREK   23:04   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “KAMUDA YAPıLAN İHRAÇLAR HUKUKI DEĞIL, SIYASIDIR”   22:52   ’YENIŞEHIR, SPORCU YETIŞTIRECEK’    22:26   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “MAL REJIMI AILE İÇI ŞIDDETIN TEMELI GÖSTERILMEMELIDIR”   22:15   KÜÇÜK MUHAMMED’E BÜYÜKŞEHIR ULAŞTı   22:01   SADıK GÜRSOY MECLIS BAŞKANLıĞıNı DEVRALDı   22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU  
 
     
 
 

Başkan Mükerrem Tollu Avgadı’da Vatandaşlarla Bayramlaştı


Erdemli Belediyesince geleneksel olarak her yıl düzenlenen “birlikte bayramlaşalım” programına Aydınlar-Avgadı yaylasında binlerce vatandaş katılarak bayramlaştı. Programda Hafız Muhammed Cemal Şevke, Şair Bedirhan Gökçe vatandaşlarla buluştu. Kuran-ı Kerim tilaveti, türkü ve şiir dinletisi ile geçen programa hem protokol hem de vatandaş düzeyinde katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.

 

Tarih : 28 Ağustos 2018 Salı 23:53   Okunma : 521

Erdemli Belediyesince geleneksel olarak her yıl düzenlenen “birlikte bayramlaşalım” programına Aydınlar-Avgadı yaylasında binlerce vatandaş katılarak bayramlaştı. Programda Hafız Muhammed Cemal Şevke, Şair Bedirhan Gökçe vatandaşlarla buluştu. Kuran-ı Kerim tilaveti, türkü ve şiir dinletisi ile geçen programa hem protokol hem de vatandaş düzeyinde katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.

BAŞKAN TOLLU GÖNÜLLERE DOKUNDU

Erdemli Belediyesi’nin düzenlediği Kurban Bayramı bayramlaşma programı Avgadı Yaylasında yapıldı. Kurban Bayramının dördüncü gününde Avgadı-Aydınlar Mahallesinde gerçekleştirilen programda Suriyeli Hafız Muhammed Cemal Şevke Kur'an ziyafeti verirken, Şair Bedirhan Gökçe' de şiirleriyle vatandaşları mest etti. Kuran-ı Kerim tilaveti şiir dinletisi ve türkülerle geçen programa hem protokol hem de vatandaş düzeyinde katılımın yoğun olduğu gözlemlendi. Programda konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bayramlaşma programına teşrif ederek kendilerini şereflendiren tüm vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

BU TÜR PROGRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PERÇİNLİYOR

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı seremonisinin ardından Erdemli’de yaşayan Suriye Türkmeni Hafız Muhammet Cemal Şevke’nin gerçekleştirdiği Kuran-ı Kerim Tilaveti tüm katılımcıları hayran bıraktı. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, konuşmasında yakın tarihten örnekler vererek sık sık birlik ve beraberlik mesajı verdi. Vatandaşların Kurban Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başkan Tollu, “bayramlar bizleri birbirimize kenetleyen özel günlerdir. Bu manevi günlerin bereketinden azami derecede faydalanmanın yollarını aramalıyız. Bu amaçla düzenlediğimiz programımıza uzaktan yakından teşrif ederek bizleri şereflendiren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında hoşgörü ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vurgu yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Birlikte bayramlaşalım” anlayışı ile düzenledikleri programın kendi dönemlerinde başladığına dikkat çekerek, “insanlarımızın bu tür etkinliklerle moral ve motivasyonunu arttırmayı, onları mutlu etmeyi, onlara birlik ve beraberlik olgusunu aşılamayı kendimize gaye ediniyoruz. Erdemli Belediyesi olarak yaptığımız hizmetleri bu tür etkinliklerle taçlandırıyor, bunu da bir hizmet olarak halkımıza armağan ederken, daha güzel günlere, birlik ve beraberlik içerisinde aydınlık günlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

MHP Genel Merkezi’nden de Erdemli’de yapılan çalışmalar ve hayata geçirilen projelerden dolayı tebrik ve övgü aldıklarını aktaran Başkan Tollu, ‘’Genel Merkez yöneticilerimiz örnek projelerimiz ve Erdemli’de hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızdan dolayı bizleri tebrik etti ve başarılarımızın devamını diledi. 9,5 yılda bizlere güvenenleri mahcup etmedik. Yaradana binlerce şükürler olsun. Bu güzel şehri bizlere, hepimize sevdirdi. Hizmet etmeyi nasip etti. Şehre, insanına, güzelliklerine dokunduk. Bu şehir ki; bizim evimizdir. Bu şehir bizim sevdamızdır, nefes aldığımız, güldüğümüz güldürdüğümüz sahiplendiğimiz emanetimizdir’’ şeklinde konuştu.

 

BU ŞEHİR DE NEFES ALAN HERKES HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

Erdemli Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana hayata geçirdikleri yatırım ve projelerinden de bahseden Başkan Tollu, bugüne kadar 10 belde ve 49 köyde hayata geçirilen çalışmalarla 9,5 yılda Erdemli’nin ufkunu açan hizmet ve yatırımı hayata geçirdiklerini söyleyerek yatırım ve projelerini şehrin yapısına uygun bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti. 2014 yılında büyükşehir yasasıyla 10 belde 49 köye hizmet etmeye başladıklarını ve son 4,5 yılda ilkleri yaşattıklarını anlatan Başkan Tollu, hizmet dönemlerinde şehre, insanlara güzelliklere dokunduklarını vurguladı. ‘9,5 yıldır bize emanet edilen mührün kudreti ile bu şehrin yollarına, dağına, taşına, insanına hizmet ediyoruz’ diyen Tollu, ‘Erdemli’de, Erdemli için atan her yüreğe sözümüz var’ sözünü hatırlatarak, konuşmasını şöyle tamamladı; ‘’Biz biliyoruz ki; sizler, bu şehir de nefes alan herkes her şeyin en iyisine layık. İnsanı ayırmadan, insana insan olduğu için değer veren hizmetlerle kucaklaştırdık sizleri. Bu anlamda bugün, hizmetlerimizi kutluyoruz. Bu kervanda yerini alarak bizlere güvenen, güç veren tüm vatandaşlarıma, tüm çalışma arkadaşlarıma, meclis üyelerime, tüm gönüldaşlarıma, dava arkadaşlarıma emek ve gayretleri için binlerce kere teşekkür ediyorum. Erdemli’de, Erdemli için atan her yüreğe sözümüz var. Erdemli için en iyisini yaptık, daha iyisini yapacağız.’’

İLÇE BAŞKANI SERİN: “MİLLETE UMUT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin’de kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başkan Serin, ‘’emperyalist güçlerin bizleri bölmeye gücü yetmeyecektir’’ dedi. Ülke üzerinde oynanan oyunları ancak ülkücülerin bozacağını söyleyen Serin, millete umut olmaya devam edeceklerini kaydetti. Birlik ve beraberliğe değinen Başkan Serin, Bayramların küskünlerin barıştığı maneviyatın yüksek olduğu günler olduğuna vurgu yaparak, bayramlarda birlik ve beraberlik adına yapılan bu etkinliklerden dolayı da Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu’ya teşekkür etti.

BEDİRHAN GÖKÇE ŞİİRLERİYLE MEST ETTİ

Hafız Muhammed Cemal Şevke’nin ardından sahne alan şair Bedirhan Gökçe’de şiir dinletisi ile izleyicilerin beğenisini topladı. Böylesine güzel bir programı düzenlediği için Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu’ya teşekkür eden Gökçe, sevenlerinden gelen isteklerini kırmayarak şiirleriyle mest etti. Başkan Tollu ise Şair Bedirhan Gökçe’ye plaket ve Türk Bayrağı takdim etti. Birlik ve beraberlik mesajlarının vurgu yapıldığı programa ilçe protokolü, MHP il ve İlçe yöneticileri, Ocak Başkanları, milletvekilleri, meclis üyeleri, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.


Paylaş :
Etiketler :  erdemli belediyesi, mükerrem tollu, adem arslan

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA