17:49   HAÇOVALıLAR AŞURE ETKINLIĞINDE BULUŞTULAR   16:46   BıÇAKLADıĞı KıZ ARKADAŞı DALAĞıNı KAYBETMIŞTI: ’PIŞMANıM’ DIYEN SANıĞA TAHLIYE   16:39   ÇORLU TREN FACIASıNDA CAN VERMIŞTI, HAYALI FUTBOLCU OLMAKTı: OĞUZ ARDA SEL ADıNA FUTBOL AKADEMISI AÇıLDı   16:31   SODEM’DEN YENIŞEHIR BELEDIYESI’NE ÖDÜL   16:25   ŞEHIT ŞAHIN’IN İSMI YENI MAHALLE’DE YAŞAYACAK   16:12   ENGELSIZ SANAT FESTIVALI BASKETBOLLA RENKLENDI   16:11   TGF GENEL KURULU’NDA MERSIN DAMGASı    16:09   ADIL AKTAY’DAN BÜYÜKŞEHIR ADAYLARı İLE İLGILI AÇıKLAMA   15:52   NESLIHAN TOGAY’ıN ACı GÜNÜ   15:46   ERDEMLI BELEDIYE BASKETBOL TAKıMı LIGE HAZıR   15:37   MEZITLI MÜFTÜLÜĞÜ MEZITLI BELEDIYESI’NDE TOPLANDı   15:24   KUYUCOĞLU, MERSIN’LE İLGILI PROJELERI TAKIP EDIYOR   17:38   HAMIT TUNA; “BIRLIK, BERABERLIK VE KARDEŞLIĞIMIZ DAIM OLSUN”   17:24   İSLAHIYE KABAKLAR KÖYÜ TOROSLAR’DA CEMEVI AÇıLıŞıNA KATıLDı   20:15   MERSIN BAROSU BAŞKANı YENIDEN BILGIN YEŞILBOĞAZ OLDU   07:26   BAŞKAN TUNA’DAN ADAYLıK AÇıKLAMASı   22:30   CHP’LI CEYLAN ,YENIŞEHIR’DE ŞIMDI DEĞIŞIM ZAMANı   20:52   BÜYÜKŞEHIR ADAY ADAYLARı PROJELERINI ANLATTı   17:28   ENGELSIZ SANAT FESTIVALI COŞKUSU MERSIN’I SARDı   16:52   BILGIN YEŞILBOĞAZ, MERSIN BAROSU OLAĞAN GENEL KURULU’NDA KONUŞTU  
 
     
 
 

Yenişehir Yeni bir Şehir olacak


Mersin’in tanınmış Doktorlarından ,çocuk sağlığı uzmanı,Önceki dönem Mersin Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Galip Kırıcı,CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı

 

Tarih : 22 Eylül 2018 Cumartesi 20:51   Okunma : 699

Ben isterim ki
Bulutlar ağlasın
Çocuklar ağlamasın.
Hiçbiri öksüzlük
Yetimlik duymasın.
Ben isterim ki
Konuşsun her çiçek
kendi dilince
Silahların
kesilsin sesi.
Ben isterim ki
soğuğa, karanlığa
kapansın kapılar,
Gözler kapanmasın,
Sözler kapanmasın.
Ben isterim ki,
Yangınlar sönsün,
Umutlar sönmesin.
Erişsin her meyve
kendi çağında.
Yüreklere
acı söz değmesin.
Ben isterim ki,
eğilsin dallar 
bereketten.
İnsanoğlu
başını eğmesin
utançtan ya da güçsüzlükten.
Ben isterim ki
gözyaşı gibi
aksın pınarlar
berrak, duru
toprağın üzerinde.
Pınar gibi
akmasın gözyaşı
yeryüzünün hiçbir yerinde.
Ben isterim ki
Her şey eğilsin
insanın önünde
insan insana tutsak olmasın.
Ben isterim ki
sevinç, mutluluk
bol olsun.
Yürekten yüreğe,
ülkeden ülkeye
açık yol olsun...

Uz. Dr. Galip Kırıcı'nın CHP Yenişehir ilçe Başkanlığı önünde düzenlenen ,Yenişehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladığı toplantıya ilgi yoğundu. Toplantıda söz alan CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu, aday kim olursa olsun, diğer tüm aday adaylarının aynı şevkle çalışmasını beklediklerini söyledi.

Resul Rıza'nın şiiriyle sözlerine başlayan,Adayların önseçimle belirlenmesi çağrısında bulunan  Dr.Galip Kırıcı " Demokrasinin yıkılmaz kalesi olan CHP'nin adaylarının demokrasinin en temel ilkesi olan adil bir seçimle belirlenmesini içtenlikle istiyor ve önseçim talep ediyorum. İkinci olarak burada belirtmek isterim ki önseçimle veyahut atama ile belirlenen belediye başkan adaylarımız ile yerel seçim sürecinde birlikte çalışacağımızdan, mücadele edeceğimizden hiçbirinizin kuşkusu olmasın".

Sosyal ve ekonomik açıdan Mersin'in en gelişmiş ilçesinin Yenişehir  olduğuna işaret eden  Dr.Galip Kırıcı, "Yenişehir'in tek ihtiyacı katılımcı bir belediyecilik ile yönetilmektir. Bizlere düşen görev ise Yenişehir'i Yenişehirlilerin yönettiği bir ilçe haline getirmektir. Bu yüzden sizlere söz veriyorum. Bizler halkı kapısına çağıran değil, halkın kapısına giden bir belediyecilik anlayışı izleyeceğiz. En kötü günde de, en iyi günde de doğumda da, cenazede de vatandaşın tüm duygularına ortak olacağız",İstihdam, üretim, eğitim, spor ve kültür alanlarında projeler üreteceklerini ifade eden Dr.Galip  Kırıcı, halkın taleplerinin ön planda olacağı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz dedi.

 


Paylaş :
Etiketler :  Dr.Galip Kırıcı, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı, Yenişehir Belediyesi

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA