08:04   ANKARA’DA DEPREM   01:27   BAŞKAN SEÇER İFTARıNı BOZYAZıLı HEMŞEHRILERIYLE İLE YAPTı   01:04   CHP’NIN ITIRAZı ÜZERINE KAMU GÖREVLISI OLMAYANLAR LISTEDEN ÇıKARTıLDı   23:37   BAŞKAN SEÇER BOYAZıLı MUHTARLAR İLE BIR ARAYA GELDI   23:14   ÖNCE İYI NIYET GEREK   23:04   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “KAMUDA YAPıLAN İHRAÇLAR HUKUKI DEĞIL, SIYASIDIR”   22:52   ’YENIŞEHIR, SPORCU YETIŞTIRECEK’    22:26   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “MAL REJIMI AILE İÇI ŞIDDETIN TEMELI GÖSTERILMEMELIDIR”   22:15   KÜÇÜK MUHAMMED’E BÜYÜKŞEHIR ULAŞTı   22:01   SADıK GÜRSOY MECLIS BAŞKANLıĞıNı DEVRALDı   22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU   12:48   KÖY ENSTITÜLERI MUTLU YAŞAM KÖYÜ OLARAK DÖNÜYOR  
 
     
 
 

CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayından Sert Uyarı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkanı Halil Öztoprak, 2013 yılında gerçekleşen Gezi direnişine destek veren sanatçılar ve akademisyenler hakkında 5 yıl sonra iddianame hazırlanmasını, iktidarın gündemi değiştirme çabası olarak yorumladı.

 

Tarih : 7 Aralık 2018 Cuma 16:21   Okunma : 235

CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, AKP hükümetinin, gerçek gündemi unutturmak için Gezi direnişini yeniden gündeme getirdiğini belirterek, "Bizim halk olarak gerçek gündemimiz işsizlik, atanamayan öğretmenler, üniversite mezunları arasında yüzde 70'lere varan işsizliktir" dedi. Ülkenin hızla iflasa sürüklendiğini, Şubat, Mart aylarında daha büyük kriz beklendiğini iddia eden Öztoprak, "Ülkemizin yaşadığı bu yıkımdan kurtulması için derhal AKP iktidarına halkımız tarafından el çektirilmelidir. Yerel seçimlerden sonra erken genel seçime gidilmelidir" dedi.

"Seçim yaklaştıkça hükümet gerçek gündemi örtmeye ve sahte gündem ile halkın gazabından kendini kurtarmaya çalışmaktadır" diyen Halil Öztoprak,  "Son olarak üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Gezi direnişi ile ilgili yeni bir iddianame hazırlanmış ve Gezi'de adı geçen, halka mal olmuş yurtsever, aydın demokrat sanatçılar kurban seçilmiştir.Yüzlerce kişi hakkında açılan yeni Gezi iddianamesi kamuoyunda güdümlü ve  gündem değiştirmeye yönelik bir iddianame olduğu düşüncesini uyandırmıştır. Bunun en büyük nedeni Yavuz Bingöl, Şafak Sezer, Engin Altan Düzyatan gibi şu anda iktidara bağlılığını hatta yağcılığını ilan eden kişileri itina ile iddianame dışında tutmasıdır.  Bu durum iddianame hakkında güvensizlik oluşturmuştur. Ama en kötüsü iyice köşeye sıkışan ve bir oya bile muhtaç hale gelen, tam bir yıkım yaşayan AKP iktidarı bir kez daha gündemi değiştirerek halkı oyalayıp seçimi atlatmaya çalışmaktadır. Başta Mehmet Ali Alabora olmak üzere yüzlerce kişi hakkında Gezi direnişi hakkında iddianame hazırlanması hukukumuz ve demokrasimiz açısından son derece üzücü ve hukuka olan güvene zarar verici bir durumdur. Seçim arefesinde seçmene hesap vermekten korkan AKP iktidarı gündem değiştirmek için her türlü yola başvuracaktır" dedi.

Halkın gündeminin ise çok daha farklı olduğunu belirten Öztoprak, "Bizim halk olarak gerçek gündemimiz işsizlik, atanamayan öğretmenler, üniversite mezunları arasında yüzde 70'lere varan işsizliktir. Üniversite sınavlarında yüz binlerce öğrencinin sıfır  çekmesidir. Sağlık sektöründe yanlış ihaleler ve hastanelere hasta garantisi verilmesi,  tarımda ithal gübre ve tohumla yapılan üretimdir. On binlerce esnaf işyeri kapatıyor, binlerce büyük fabrika konkordato ilan etti. Gidişat o kadar kötüdür ki herkes şubat, mart içimde çok daha büyük bir kriz beklemektedir" diye konuştu.

Halkın AKP iktidarından hesap sormasının ilk adımının yerel seçimler olacağını ifade eden Halil Öztoprak, "Çalınan KPSS soruları, yandaş medya, işe almalarda kayırmalar, sahte mülakatlar... Tüm  bunların sonunun gelmesi,  ilk aşamada bu hükümetin görevden uzaklaştırılması için var gücümüzle yerel seçimlerde oy kullanmalıyız ve onun akabinde  mümkün olan en kısa sürede erken genel seçimlere gidilmelidir. Hükümet derhal İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı,  Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nı CHP'ye devretmelidir. Bu geçiş döneminde yerel seçimlerin ardından en kısa zamanda genel seçimlere gidilmelidir. Ülkemizin yaşadığı bu yıkımdan kurtulması için derhal AKP iktidarına halkımız tarafından el çektirilmelidir" dedi.

"EY HALK AYAĞA KALK, SUSMA SESİNİ YÜKSELT"

Türkiye'de devletin eskiden geçim kaynaklarının tarım, hayvancılık, sanayi ve madencilik olduğunu ifade eden CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak şunları söyledi:

"Şimdi trafik cezaları, bedelli askerlik, imar barışı, tütün ve alkollü içecek vergileri geçim kaynağı oldu. Üretimin, eğitimin bittiği, devletin bakanlıklarının ve adalet sisteminin tarafsızlığının bittiği bir dönemde  ülkede yıkım kaçınılmaz olur. Vatandaşın, asgari ücretlinin maaşlarından kesilen işsizlik fonunu AKP iktidarı yandaşlarımı beslemek için kullanmakta, bu yetmemiş olacak ki bir de zorunlu BES adı altında vatandaşın, çalışanların maaşlarımdan kesinti yapmaktadır.   Vatandaşımız son derece uyanık olmalı geçmişteki yılların hesabının sorulma yeri olan sandıktan ve yerel seçimlerden dikkatini ayırmamalıdır. Unutulmamalılardı ki şimdi hesap zamanıdır. Bu seçimle beraber aynı bir dönem ANAP ve Turgut Özal gibi mutlak güç olan ve iktidarının sonlarında baskıyı artıran,  her demokratik talebe polis şiddeti ile cevap veren ANAP iktidarı gibi AKP iktidarı yolun sonuna gelmiş ve en ufak bir hak talebine en sert polisiye yöntemlerle cevap vermektedir. Bu AKP’nin yıkımını hızlandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır ve bir tek oyu bile bulmakta zorlanacak ve zavallı duruma düşecektir. Şimdi hesap zamanıdır. Sandıkta hesap sorabilmemiz için asla sahte gündemlere ve yalanlara kanmamalıyız, kulak vermemeliyiz. Ticaretin bittiği, satış yapan esnafın sattığını yere koyamadığı, piyasa güvenin bittiği, insanların birbirine güvenin bittiği bir yerde son ve en kötü aşama insanların devlete ve adelete olan güveninin bitmesidir. Bunun telafisi için ilk ve mutlak adım bu iktidarın derhal gönderilmesidir. Milli yiyeceğimiz kuru fasulye soğan düşman olacak  kadar aklını kaybetmiş, soğandan terör örgütü çıkaracak kadar dengesini yitirmiş bir iktidardan Türkiye’nin kurtulmasının ilk yolu yerel seçimlerdir. Ey halk ayağa kalk, susma, sesini yükselt.  Unutmayalım ki korku silahı diktatörleşen ve yalnızlaşan her iktidarın son silahı olmuştur ve tarih her zaman bu silahın zalimlerin de sonunu hızlandırdığını göstermiştir. Yaşasın Mersin, yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi."


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA