08:26   KıLıÇDAROĞLU: KIMSE MEMLEKETI SAHIPSIZ GÖRMESIN, BU MEMLEKETIN ASıL SAHIBI SESSIZ ÇOĞUNLUKTUR   03:54   MERSIN VALILIĞI, AKKUYU NGS’DA YAŞANAN PATLAMA HAKKıNDA INCELEME BAŞLATTı   03:12   MERSIN’DE İL AFET RISK AZALTMA PLANı HAZıRLıK ÇALıŞMALARı BAŞLADı   03:03   MERSIN SU SPORLARı VE YAŞAM MERKEZI HAYATA GEÇIYOR   00:06   YENIŞEHIR’DE IBADETHANELER VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   22:48   DEV ÇıNAR RÜZGARA DAYANAMADı   21:57   MERSIN’DE KıRSAL KALKıNMAYA 76,7 MILYON TL HIBE SAĞLANDı   21:50   FEYZIOĞLU’NDAN ADLI YARGıDA ZIYARETLER   20:45   VM MEDICAL PARK MERSIN HASTANESI ÇALıŞANLARı AŞı OLUYOR   20:28   MERSIN MODEL FABRIKA’DA HEDEF KARANLıK FABRIKALAR   19:40   BELEDIYE PERSONELI, BAŞKAN YıLMAZ’ı ALKıŞLARLA KARŞıLADı   18:36   BÜYÜKŞEHIR’DEN KıR DÜĞÜNÜ İÇIN DENIZE NAZıR ‘NIKÂH SALONU’   18:15   BAŞKAN GÜLTAK, BIR GÜNDE 5 MAHALLEYI ZIYARET ETTI   18:02   ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMI EĞITIMLERI AILELERI MUTLU EDIYOR   17:18   OLTASıNA MARTı TAKıLDı, NE YAPACAĞıNı ŞAŞıRDı   16:58   SILIFKE’NIN BISIKLET VE MOTOSIKLET MÜZESI   16:53   YOĞUN KAR YAĞıŞı SEBEBIYLE MAHSUR KALAN 10 TıR KURTARıLDı   13:05   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KıŞ ŞARTLARıNDA MERKEZLE BAĞı KOPAN GÖKTEPE AILESININ YOL SORUNUNU ÇÖZDÜ   12:44   “MOBIL RAM ILE ENGELLERI YOK EDIYORLAR”   12:34   İZOCAM’DA ÜST DÜZEY ATAMA  
 
     
 
 

"En İyi İletişim Kuracağım Kesim, Esnaf Olacak"


CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, göreve seçilmesi durumunda biri Mezitli’de, biri Akdeniz’de 2 yeni küçük sanayi sitesi projesini hayata geçireceklerini, başta oto galericiler, mobilyacılar, matbaacılar ve çiçekçiler olmak üzere, talep eden esnaf kesimleri için esnaf ihtisas bölgeleri kuracaklarını söyledi. Seçer, "Göreve geldiğimde en iyi iletişim kuracağım kesim esnaf olacak" dedi.

 

Tarih : 21 Ocak 2019 Pazartesi 23:51   Okunma : 833

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, pazartesi mesaisine esnaf ziyaretleriyle başladı.

İlk olarak Cumhuriyet Taşımacılık Kooperatifi'ni ziyaret eden Vahap Seçer, kooperatif başkanı Ayhan Topçu, kooperatif yöneticileri ve minibüsçü esnafı ile birlikte şehir içi ulaşımda yaşanan sorunları görüştü. Seçer, şehir içi ulaşımla ilgili projelerinin hazır olduğunu, bunları önümüzdeki günlerde kamuoyuna ilan edeceklerini söyledi.

Vahap Seçer daha sonra Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer'i ziyaret etti. Ziyarette ESOB  yönetim kurulu üyeleriyle birliğe bağlı çok sayıda odanın başkanı da bulundu.

Vahap Seçer'e, adaylık sürecinde başarılar dileyen ESOB Başkanı Talat Dinçer, Seçer'den, belediye meclisi üyesi aday listelerinde daha çok esnafın yer alması için destek istedi. Dinçer ayrıca, belediye bünyesinde bir esnaf masası kurulması talebini de dile getirdi.

'HERKESLE RAHAT İLETİŞİM KURARIM'

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de, hayatının her döneminde esnafla iç içe olduğunu söyledi.

Seçer, "Esnaflığa 5 yaşında Tarsus'ta kunduracı çırağı olarak başladım. Daha sonra soğuk demirci çıraklığı, marangozluk yaptım. Ticaretle uğraşan babamın yanında çalışırken de, üniversiteden sonra kendi şirketimi kurduğumda da esnafla iç içe oldum. Göreve geldiğimde en iyi iletişim kuracağım kesim esnaf olacak. En zenginden en fakire kadar Mersin'de herkesle rahat iletişim kurarım" dedi.

'BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN DERSİMİ İYİ ÇALIŞTIM'

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 2 yıldır çalıştığını ifade eden Vahap Seçer, "Dersimi iyi çalıştım. Belediye başkanı olduğumda alışma sürecine ihtiyacım olmayacak. Birkaç ay içinde 10 yıllık belediye başkanı gibi olurum diye düşünüyorum. Bu süre içinde esnafla ilgili çalışma da yaptım. Her esnaf odasına gittik. Gittiğimiz yerlerde esnafın sorunlarıyla ilgili notlarımızı aldık. Projelerimizi oluştururken bu notları dikkat aldık. ESOB Başkanımızın dile getirdiği Esnaf Masası bizim de gündemimizde olan bir vaattir ve bu olacak. Ben belediye başkanı olduğumda Esnaf Masası kurulacak ve o masasının başında duracak kişiyi ESOB ile birlikte belirleyeceğiz. O koltuklar boş oturulacak, sonra belediye kesesinden geziye gidip caka satılacak koltuklar değil. Eğer gerçekten bana katkı sağlıyorsa, danışabiliyorsam danışmanlar o koltuklarda oturacak. Belediye meclisi üyeliğinde de çeşitli meslek gruplarına kontenjan ayıracağım" diye konuştu.

MEZİTLİ VE AKDENİZ'E YENİ SANAYİ SİTELERİ

Mersin'de esnafın en önemli sıkıntılarının başında küçük sanayi sitelerinin yetersizliğinin geldiğini belirten Vahap Seçer, "Mevcut küçük sanayi siteleri yetersiz. Mersin'in sanayi siteleri içinde 5 bin işyerine ihtiyacı var. İlk etapta Mezitli'de bin, Akdeniz'de bin işyeri olan siteler yapacağız. Bu sanayi sitelerini altyapısıyla, teknolojik altyapısıyla, sosyal donatı alanlarıyla, içinde bankasıyla, ara eleman ihtiyacını karşılayacak okuluyla, her şeyiyle hazır hale getirilip esnafımızın kullanımına sunulacak" dedi.

'BİRİKMİŞ SORUNLAR DOĞRU YÖNTEMLE ÇÖZÜLÜR'

Esnafla buluşmalarında oto galericilerin, çiçekçilerin, matbaacıların, mobilyacıların esnaf ihtisas bölgeleri istediklerini belirten Vahap Seçer, talep eden esnaf kesimleri için esnaf ihtisas bölgeleri kuracaklarını, aynı işi yapan esnafın bu bölgelerde kümeleşmesinin hem esnafa, hem tüketiciye kolaylık sağlayacağını söyledi.

Vahap Seçer, "Bunlar yapılabilecek şeyler. Bugüne kadar yapılamamasının sebebi Mersin'in imar planlarının olmaması. Bunlar birikmiş sorunlar. Ben bu sorunlardan dolayı önceki belediye başkanlarını ya da mevcut belediye başkanını acımasızca eleştiremem. Bu sorunları doğru yöntemlerle çözebiliriz" dedi.

'AVM'LERE KOLAY RUHSAT VEREN BAŞKAN OLMAM'

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, şehir merkezindeki Zafer Çarşısı, Yoğurt Pazarı, Balık Pazarı ve Çamlıbel'in yeniden canlandırılması için projeler hazırladıklarını da ifade etti.

Vahap Seçer, "Ben AVM'lere kolayca ruhsat veren belediye başkanı olmayacağım. Esnafa sekte vuran uygulamaların karşısında olacağım. Ama bir adam gelip Mersin'e yatırım yapacağım derse de gider o adamı havaalanında karşılarım" diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA