13:03   MERSIN ERDEMLI’DE LIMON FIDANLARı SATıŞı ARTTı   13:01   EVIN BANYOSUNDA KENEVIR YETIŞTIRMIŞLER   13:01   ESKI SAĞLıK OCAĞı OBRUK PEYNIRI ÜRETIM TESISINE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ   12:57   YENIŞEHIR YAŞAM MERKEZI’NDE SONA DOĞRU   12:54   BAŞKAN TOLLU ‘MERSIN TURIZMINDE YENI YARıN’ı DEĞERLENDIRDI   12:53   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   12:51   HIZMET KERVANı ŞAHNA’DA   12:49   TOROSLAR’DA KARLA MÜCADELE ÇALıŞMASı   12:47   BÜYÜKŞEHIR, BIR YıLDA 2 BIN TON, ÜÇ AYDA 560 TON TıBBI ATıĞı BERTARAF ETTI   12:45   TBB VE BARO BAŞKANLARı ‘ÇOKLU BARO-NISPI SEÇIM SISTEMINE’ KARŞı TOPLANDı   12:43   TARIHI MERSIN EVLERI GELECEĞE TAŞıNACAK   12:42   AKDENIZ’DE PARK VE YEŞIL ALANLAR NORMALLEŞME DÖNEMINE HAZıRLANıYOR   12:40   CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: “ AKP MERSIN İL BAŞKANLıĞı BINASıNıN KIRASı İŞKUR ÜZERINDEN MI ÖDENMEKTEDIR?”   17:44   MERSIN, ÖLÜMLÜ-YARALANMALı TRAFIK KAZALARıNDA 7’NCI SıRADA   17:42   ERDEMLI’DE UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELI GÖZALTıNA ALıNDı   17:40   PLAJLARDA SOSYAL MESAFELI DENIZ KEYFI BAŞLADı   17:39   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   17:37   TOROSLAR’DA ASFALT SEFERBERLIĞI   17:35   BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMIZLIK PERSONELLERINE ÖZEL TEŞEKKÜR   12:42   BAŞKAN TARHAN’DAN KORONALı GÜNLERDE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ZIYARETI  
 
     
 
 

Dinçer, “Mersin’e İşletmelerüstü Eğitim Merkezi Kurulmalı”


Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin ve bölgemizin ekonomik kalkınmasının adresinin mesleki eğitim olduğunu belirterek, kentimize içerisinde her türlü meslek kollarında atölyelerin bulunduğu İşletmelerüstü Eğitim Merkezi’nin mutlaka kurulması gerektiğini söyledi.

 

Tarih : 19 Şubat 2019 Salı 15:39   Okunma : 591

Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan adayı Bekir Topçu, beraberinde bulunan bir grup partili ile birlikte bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ederek projelerini paylaştı. 

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhur İttifakı Başkan adayı Bekir Topçu’ya başarı dileklerini iletti. Konuşmasında Yenişehir bölgesinin esnafın en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer; “Devlet karayolunun üzerine köprü kurulmak suretiyle devasa AVM’lere ruhsat veren ve çevredeki binlerce esnafın kapısına kilit vurmasına zemin hazırlayan ilçemiz Yenişehir belediyesi. Sosyete pazarlarına ruhsat veren; kermesleri sürekli hale getiren,  bölgedeki marangoz, mobilyacı, oto yıkamacı gibi esnafa alternatif yer göstermeden zabıta  kanalıyla işyerlerini  kapattıran ilçemiz üzülerek söylüyoruz ki Yenişehir belediyesi. Kısaca bizler Yenişehir’de çok büyük sorunlar yaşadık” dedi.

Cumhur ittifakı adayı Bekir Topçu'ya ve tüm adaylara  “AVM’lere ruhsat verme sevdasından, sosyete pazarlarından, kermeslerden,  belediyelerin ihtiyacını başka bölgelerden karşılamaktan ve ticarete engel olmaktan vazgeçin” çağrısında bulunan Başkan Dinçer, “Hepimiz yaşıyor ve görüyoruz. Yerel yönetimler sanki burada üretim yapılmıyormuş gibi bir çöp konteynerini ihtiyacını dahi başka bölgelerden karşılıyor, matbaa işlerini başka ilçelerde yaptırıyor.  Bizim buradaki esnafımız da ayakta kalmak için mücadele veriyor. Yerel yönetimler bölgemizi ve ülkemizi kalkındıracak projeler üretmeli, yüzünü başka illere değil, buradaki esnafa çevirmeli. Kavgacı değil uzlaşıcı olmalı. İşyerini kapatmak için değil, açtırmak için mücadele etmeli. Kapanan her işyerinin işsizler ordusuna yeni bireyler katılması olduğunun farkında olmalı “ diye konuştu.

 Konuşmasını “Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasının anahtarı mesleki eğitimdir, üretimdir, istihdamdır. Bizim bunlara ihtiyacımız var” şeklinde sürdüren Dinçer;  “ Bu bağlamda Mersin’e içerisinde bütün meslek kollarında atölyelerin bulunduğu bir “İşletmelerüstü Eğitim Merkezi” mutlak suretle kazandırılmalıdır.  Mersin’de işsizlik had safhadayken, işyerlerimizde ise kalifiye eleman sıkıntısı çekiliyor. Yetiştirecek çırak, kalfa bulamıyoruz. Bunun için mesleki eğitim özendirilmeli. Bizler kentimize gençlerimizi altın bilezik sahibi yapacak olan İşletmelerüstü  Eğitim Merkezi’nin mutlak suretle kazandırılması taraftarıyız. Bunun için yerel ve genel idarelerden destek bekliyoruz.  Ayrıca her ilçemize mutlak suretle modern sanayi siteleri kurulması gerektiğine inanıyoruz. Kurulan her sanayi sitesi ve eğitim merkezi, üretime, ekonomiye ve istihdama katkı sunacaktır” dedi.

Cumhur ittifakı Yenişehir Belediye Başkan adayı Bekir Topçu ise kendisinin de bir esnaf olduğuna vurgu yaparak, “Esnafımızın yerel yönetimlerle yaşadığı sorunları birebir bilen bir kardeşinizim. Ben meslek kuruluşlarımızın ve STK’larımızın önerilerine büyük önem veriyorum. Bu bağlamda ilçemiz için belirlemiş olduğum 41 proje vardı. Bugün sizin önermiş olduğunuz İşletmelerüstü Eğitim Merkezi önerinizi projelerimin birinci sırasına ekliyorum. Seçilmemiz halinde sizlerle birlikte İşletmelerüstü Eğitim Merkezini ilçemize birlikte kazandıralım. Ben buna varım. İlçemizde üretime, istihdama, kalkınmaya yönelik atılacak her adım için desteğimiz tam olacaktır. Yine Yenişehir bölgesine sanayi sitesi kazandırılması, oto galericiler sitesi kazandırılması gibi istihdama ve ekonomiye dönük projelerin yanı sıra ulaşıma, eğitimden spora, kentsel dönüşümden kültür sanata, sağlıktan sosyal belediyeciliğe kadar her alanında birçok yatırıma birlikte imza atmaya hazırım” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, talat dinçer

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA