08:26   KıLıÇDAROĞLU: KIMSE MEMLEKETI SAHIPSIZ GÖRMESIN, BU MEMLEKETIN ASıL SAHIBI SESSIZ ÇOĞUNLUKTUR   03:54   MERSIN VALILIĞI, AKKUYU NGS’DA YAŞANAN PATLAMA HAKKıNDA INCELEME BAŞLATTı   03:12   MERSIN’DE İL AFET RISK AZALTMA PLANı HAZıRLıK ÇALıŞMALARı BAŞLADı   03:03   MERSIN SU SPORLARı VE YAŞAM MERKEZI HAYATA GEÇIYOR   00:06   YENIŞEHIR’DE IBADETHANELER VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   22:48   DEV ÇıNAR RÜZGARA DAYANAMADı   21:57   MERSIN’DE KıRSAL KALKıNMAYA 76,7 MILYON TL HIBE SAĞLANDı   21:50   FEYZIOĞLU’NDAN ADLI YARGıDA ZIYARETLER   20:45   VM MEDICAL PARK MERSIN HASTANESI ÇALıŞANLARı AŞı OLUYOR   20:28   MERSIN MODEL FABRIKA’DA HEDEF KARANLıK FABRIKALAR   19:40   BELEDIYE PERSONELI, BAŞKAN YıLMAZ’ı ALKıŞLARLA KARŞıLADı   18:36   BÜYÜKŞEHIR’DEN KıR DÜĞÜNÜ İÇIN DENIZE NAZıR ‘NIKÂH SALONU’   18:15   BAŞKAN GÜLTAK, BIR GÜNDE 5 MAHALLEYI ZIYARET ETTI   18:02   ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMI EĞITIMLERI AILELERI MUTLU EDIYOR   17:18   OLTASıNA MARTı TAKıLDı, NE YAPACAĞıNı ŞAŞıRDı   16:58   SILIFKE’NIN BISIKLET VE MOTOSIKLET MÜZESI   16:53   YOĞUN KAR YAĞıŞı SEBEBIYLE MAHSUR KALAN 10 TıR KURTARıLDı   13:05   MERSIN BÜYÜKŞEHIR KıŞ ŞARTLARıNDA MERKEZLE BAĞı KOPAN GÖKTEPE AILESININ YOL SORUNUNU ÇÖZDÜ   12:44   “MOBIL RAM ILE ENGELLERI YOK EDIYORLAR”   12:34   İZOCAM’DA ÜST DÜZEY ATAMA  
 
     
 
 

Dinçer, “Mersin’e İşletmelerüstü Eğitim Merkezi Kurulmalı”


Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, ülkemizin ve bölgemizin ekonomik kalkınmasının adresinin mesleki eğitim olduğunu belirterek, kentimize içerisinde her türlü meslek kollarında atölyelerin bulunduğu İşletmelerüstü Eğitim Merkezi’nin mutlaka kurulması gerektiğini söyledi.

 

Tarih : 19 Şubat 2019 Salı 15:39   Okunma : 758

Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan adayı Bekir Topçu, beraberinde bulunan bir grup partili ile birlikte bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’i ziyaret ederek projelerini paylaştı. 

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhur İttifakı Başkan adayı Bekir Topçu’ya başarı dileklerini iletti. Konuşmasında Yenişehir bölgesinin esnafın en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden biri olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer; “Devlet karayolunun üzerine köprü kurulmak suretiyle devasa AVM’lere ruhsat veren ve çevredeki binlerce esnafın kapısına kilit vurmasına zemin hazırlayan ilçemiz Yenişehir belediyesi. Sosyete pazarlarına ruhsat veren; kermesleri sürekli hale getiren,  bölgedeki marangoz, mobilyacı, oto yıkamacı gibi esnafa alternatif yer göstermeden zabıta  kanalıyla işyerlerini  kapattıran ilçemiz üzülerek söylüyoruz ki Yenişehir belediyesi. Kısaca bizler Yenişehir’de çok büyük sorunlar yaşadık” dedi.

Cumhur ittifakı adayı Bekir Topçu'ya ve tüm adaylara  “AVM’lere ruhsat verme sevdasından, sosyete pazarlarından, kermeslerden,  belediyelerin ihtiyacını başka bölgelerden karşılamaktan ve ticarete engel olmaktan vazgeçin” çağrısında bulunan Başkan Dinçer, “Hepimiz yaşıyor ve görüyoruz. Yerel yönetimler sanki burada üretim yapılmıyormuş gibi bir çöp konteynerini ihtiyacını dahi başka bölgelerden karşılıyor, matbaa işlerini başka ilçelerde yaptırıyor.  Bizim buradaki esnafımız da ayakta kalmak için mücadele veriyor. Yerel yönetimler bölgemizi ve ülkemizi kalkındıracak projeler üretmeli, yüzünü başka illere değil, buradaki esnafa çevirmeli. Kavgacı değil uzlaşıcı olmalı. İşyerini kapatmak için değil, açtırmak için mücadele etmeli. Kapanan her işyerinin işsizler ordusuna yeni bireyler katılması olduğunun farkında olmalı “ diye konuştu.

 Konuşmasını “Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasının anahtarı mesleki eğitimdir, üretimdir, istihdamdır. Bizim bunlara ihtiyacımız var” şeklinde sürdüren Dinçer;  “ Bu bağlamda Mersin’e içerisinde bütün meslek kollarında atölyelerin bulunduğu bir “İşletmelerüstü Eğitim Merkezi” mutlak suretle kazandırılmalıdır.  Mersin’de işsizlik had safhadayken, işyerlerimizde ise kalifiye eleman sıkıntısı çekiliyor. Yetiştirecek çırak, kalfa bulamıyoruz. Bunun için mesleki eğitim özendirilmeli. Bizler kentimize gençlerimizi altın bilezik sahibi yapacak olan İşletmelerüstü  Eğitim Merkezi’nin mutlak suretle kazandırılması taraftarıyız. Bunun için yerel ve genel idarelerden destek bekliyoruz.  Ayrıca her ilçemize mutlak suretle modern sanayi siteleri kurulması gerektiğine inanıyoruz. Kurulan her sanayi sitesi ve eğitim merkezi, üretime, ekonomiye ve istihdama katkı sunacaktır” dedi.

Cumhur ittifakı Yenişehir Belediye Başkan adayı Bekir Topçu ise kendisinin de bir esnaf olduğuna vurgu yaparak, “Esnafımızın yerel yönetimlerle yaşadığı sorunları birebir bilen bir kardeşinizim. Ben meslek kuruluşlarımızın ve STK’larımızın önerilerine büyük önem veriyorum. Bu bağlamda ilçemiz için belirlemiş olduğum 41 proje vardı. Bugün sizin önermiş olduğunuz İşletmelerüstü Eğitim Merkezi önerinizi projelerimin birinci sırasına ekliyorum. Seçilmemiz halinde sizlerle birlikte İşletmelerüstü Eğitim Merkezini ilçemize birlikte kazandıralım. Ben buna varım. İlçemizde üretime, istihdama, kalkınmaya yönelik atılacak her adım için desteğimiz tam olacaktır. Yine Yenişehir bölgesine sanayi sitesi kazandırılması, oto galericiler sitesi kazandırılması gibi istihdama ve ekonomiye dönük projelerin yanı sıra ulaşıma, eğitimden spora, kentsel dönüşümden kültür sanata, sağlıktan sosyal belediyeciliğe kadar her alanında birçok yatırıma birlikte imza atmaya hazırım” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, talat dinçer

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA