11:55   MERSIN’DE SANATTA ENGEL YOK   11:54   ÇAVUŞLU DERESI’NIN ÇEHRESI DEĞIŞTI   11:53   BAŞKAN SEÇER AYVAGEDIĞI VE GÖZNE YAYLASı’NA GITTI   01:03   CHP’DE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI   16:37   SEVGININ ÜLKESI, DILI YOK    15:53   TARSUS’TA MOTOSIKLET KAZASıNDA AĞıR YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   15:51   ÇAMLıYAYLA’DA 5. İĞNE OYASı FESTIVALI YARıN BAŞLıYOR   15:50   BAĞıMLıLıKLA MÜCADELE İL KOORDINASYON KURULU, VALI SU BAŞKANLıĞıNDA TOPLANDı   15:49   SOLI POMPEIOPOLIS 2019 KAZı ÇALıŞMALARı SONA ERDI   15:47   BEDENSEL ENGELLILER ATLETIZM MILLI TAKıMı’NDA HEDEF OLIMPIYATLARDA MADALYA KAZANMAK   15:45   OTOMOBIL, SU TANKERINE ÇARPTı: 1 YARALı   15:44   TOROSLAR’DA ZAFER BAYRAMı HAZıRLıKLARı   15:43   GÖKÇEBELEN ŞANTIYESI’NDE YANGıN TATBIKATı YAPıLDı   15:41   MESKI’DEN BÜYÜK KÖSEBALCı MAHALLESI’NDEKI SU KESINTISIYLE İLGILI AÇıKLAMA   15:39   BÜYÜKŞEHIR YENI SESLER ARıYOR   15:38   TOROSLAR GENÇLIK ÖRGÜTÜ DANıŞMA KURULU’NA RENK KATTı   14:34   CHP TOROSLAR DANıŞMA KURULU TOPLANTıSı   12:48   SILIFKE’DE İMAMUŞAKLıLAR KıRTıL DAĞıNDA YÖRÜK ŞENLIĞI DÜZENLEDI   12:46   TARSUS’TA GAZETECIYE SILAHLı SALDıRı   12:43   DENIZDE BULUNAN CESEDIN KAYıP KADıNA AIT OLDUĞU ORTAYA ÇıKTı  
 
     
 
 


Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 

Tarih : 22 Nisan 2019 Pazartesi 18:02   Okunma : 320

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “23 Nisan 1920 tarihi, ülkemizin babadan oğula geçen saltanat yönetiminin sona erip,Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı,  Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olanhâkimiyetin, kayıtsız şartsız milletin olduğu ilan edildiği gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi; cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın, milli egemenliğimizin ve demokrasimizin en önemli teminatıdır. Atatürk’ün söylediği gibi; bütün cihan bilmelidir ki, artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.

“ÇOCUK HAKLARI İHLALİNİ ÖNLEYİCİ POLİTİKALAR GELİŞTİRİLMELİ”

Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmesi, çocuklarımıza olan güvenin ve ümidin göstergesidir. Atatürk’ün, ‘Küçük Hanımlar, Küçük Beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz; Kızlar, Çocuklar!” sözleriyle de, aydınlık geleceğimizin neferlerinin çocuklar olduğunu en güzel şekilde ifade etmiştir.

Çocukları geleceğin umudu olarak görüp, onlara bayram armağan eden asil zihniyetin karşında; çocuk istismarının, çocuk cinayetlerinin, çocuk gelinlerin, çocuk işçilerin, çocuk haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilebilecek etkin politikalar geliştirilmelidir. Biz avukatlar, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlıcumhuriyet çocukları olarak, ülkemizi daha da ileriye götürmek ve çocuklarımıza çağdaş bir yaşam hakkı sağlamak için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklara ve gençlere bayram armağan eden tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum” ifadesini kullandı.


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA