22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU   12:48   KÖY ENSTITÜLERI MUTLU YAŞAM KÖYÜ OLARAK DÖNÜYOR   19:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, BALıK ÇIFTLIKLERINI YARGıYA TAŞıYOR   19:56   BORÇLANMA YETKISI YENIDEN KOMISYONA GÖNDERILDI   14:48   BAŞKAN GÜLTAK, MINIK ÖĞRENCILERIN HEYECANıNA ORTAK OLDU   14:45   TARSUS’TA DEAŞ OPERASYONU   10:04   YEŞILBOĞAZ: “HUKUKSUZLUK, HUKUK HALINE GETIRILMEYE ÇALıŞıLıYOR”   19:39   MERSIN’DE ENGELLILERIN BIR GÜNLÜK ASKERLIK SEVINCI   19:35   SILIFKE BELEDIYESINDE BAŞKAN VEKILLIĞI SEÇIMI   19:10   SEÇER: "BIZI AYRıŞTıRMAK İSTEYENLERE İNAT KARDEŞLIK TÜRKÜLERI SÖYLEYECEĞIZ"   12:48   TGF GENEL BAŞKANı KARACA’DAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   12:44   SAHIL GÜVENLIKTEN MERSIN AÇıKLARıNDA TATBIKAT  
 
     
 
 

Yeşilboğaz:“Milletin Başındaki Tek Kuvvet Milli Egemenliktir”


Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yayımladığı yazılı mesajla kutladı.

 

Tarih : 22 Nisan 2019 Pazartesi 18:02   Okunma : 213

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “23 Nisan 1920 tarihi, ülkemizin babadan oğula geçen saltanat yönetiminin sona erip,Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı,  Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olanhâkimiyetin, kayıtsız şartsız milletin olduğu ilan edildiği gündür. Türkiye Büyük Millet Meclisi; cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın, milli egemenliğimizin ve demokrasimizin en önemli teminatıdır. Atatürk’ün söylediği gibi; bütün cihan bilmelidir ki, artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.

“ÇOCUK HAKLARI İHLALİNİ ÖNLEYİCİ POLİTİKALAR GELİŞTİRİLMELİ”

Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmesi, çocuklarımıza olan güvenin ve ümidin göstergesidir. Atatürk’ün, ‘Küçük Hanımlar, Küçük Beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz; Kızlar, Çocuklar!” sözleriyle de, aydınlık geleceğimizin neferlerinin çocuklar olduğunu en güzel şekilde ifade etmiştir.

Çocukları geleceğin umudu olarak görüp, onlara bayram armağan eden asil zihniyetin karşında; çocuk istismarının, çocuk cinayetlerinin, çocuk gelinlerin, çocuk işçilerin, çocuk haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilebilecek etkin politikalar geliştirilmelidir. Biz avukatlar, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlıcumhuriyet çocukları olarak, ülkemizi daha da ileriye götürmek ve çocuklarımıza çağdaş bir yaşam hakkı sağlamak için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklara ve gençlere bayram armağan eden tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum” ifadesini kullandı.


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA