22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU   12:48   KÖY ENSTITÜLERI MUTLU YAŞAM KÖYÜ OLARAK DÖNÜYOR   19:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, BALıK ÇIFTLIKLERINI YARGıYA TAŞıYOR   19:56   BORÇLANMA YETKISI YENIDEN KOMISYONA GÖNDERILDI   14:48   BAŞKAN GÜLTAK, MINIK ÖĞRENCILERIN HEYECANıNA ORTAK OLDU   14:45   TARSUS’TA DEAŞ OPERASYONU   10:04   YEŞILBOĞAZ: “HUKUKSUZLUK, HUKUK HALINE GETIRILMEYE ÇALıŞıLıYOR”   19:39   MERSIN’DE ENGELLILERIN BIR GÜNLÜK ASKERLIK SEVINCI   19:35   SILIFKE BELEDIYESINDE BAŞKAN VEKILLIĞI SEÇIMI   19:10   SEÇER: "BIZI AYRıŞTıRMAK İSTEYENLERE İNAT KARDEŞLIK TÜRKÜLERI SÖYLEYECEĞIZ"   12:48   TGF GENEL BAŞKANı KARACA’DAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   12:44   SAHIL GÜVENLIKTEN MERSIN AÇıKLARıNDA TATBIKAT  
 
     
 
 

Yeşilboğaz:“Nefret Tohumlarının Yeşermesine İzin Vermeyeceğiz !”


Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde yapılan alçakça fiili saldırıyı lanetleyerek, provokasyonu gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi.

 

Tarih : 22 Nisan 2019 Pazartesi 20:51   Okunma : 203

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde yapılan alçakça fiili saldırıyı lanetleyerek, provokasyonu gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi. Nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceklerini vurgulayan Yeşilboğaz, “Ülkemizi yönetenler, hırs ve nefretten kendisini arındırmalı” dedi.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz açıklamasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı; insanlığın uyanmasından korkan, vahşi bir hırsa boğulan kişilerce planlanan, organize bir saldırıdır. Bu saldırı, demokrasiye, barışa, ülkemizin iç huzuruna yapılan bir saldırıdır. Seçim öncesi siyasi iktidarın kullandığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici dil, bu tür saldırıları doğurmuştur. Şehit cenazesinde gerçekleşen bu saldırıda, şehidimize ve acılı ailesine bile saygının gösterilmemesi olayın başka bir vahim boyutudur.

“ÜLKEMİZİ YÖNETENLER, HIRS VE NEFRETTEN KENDİSİNİ ARINDIRMALI”

Faşist zihniyetlerin nefret politikası sonucunda ekilen nefret tohumlarının yeşermesine toplumumuz müsaade etmeyecektir. Sevgisiz toplum yaratmak isteyen egemenler bilmelidir ki; barışı, kardeşliği, hoşgörüyü, sevgiyi, adaleti ve demokrasiyi kendine şiar edinmiş olan toplumumuzu nefret çemberlerine alamayacaktır. Halkı, kin ve nefret söylemine sevk edenler kaybetmeye mahkûm olacaklardır.
Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız vardır.

Ülkemizi yönetenler artık hırstan, nefretten ve hoşgörüsüzlükten kendisini arındırmalı; ülkemizde barış, demokrasi, hak ve özgürlükler uğruna mücadele etmelidir.
Provokatif eylemlere karşı birlik, beraberlik içerisinde daha çok kenetlenerek, bu hain oyunları halkımızla birlikte bozacağımıza inanıyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin de en kısa zamanda yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmasını bekliyoruz. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı.

 


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA