11:55   MERSIN’DE SANATTA ENGEL YOK   11:54   ÇAVUŞLU DERESI’NIN ÇEHRESI DEĞIŞTI   11:53   BAŞKAN SEÇER AYVAGEDIĞI VE GÖZNE YAYLASı’NA GITTI   01:03   CHP’DE DANIŞMA KURULU TOPLANTISI   16:37   SEVGININ ÜLKESI, DILI YOK    15:53   TARSUS’TA MOTOSIKLET KAZASıNDA AĞıR YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   15:51   ÇAMLıYAYLA’DA 5. İĞNE OYASı FESTIVALI YARıN BAŞLıYOR   15:50   BAĞıMLıLıKLA MÜCADELE İL KOORDINASYON KURULU, VALI SU BAŞKANLıĞıNDA TOPLANDı   15:49   SOLI POMPEIOPOLIS 2019 KAZı ÇALıŞMALARı SONA ERDI   15:47   BEDENSEL ENGELLILER ATLETIZM MILLI TAKıMı’NDA HEDEF OLIMPIYATLARDA MADALYA KAZANMAK   15:45   OTOMOBIL, SU TANKERINE ÇARPTı: 1 YARALı   15:44   TOROSLAR’DA ZAFER BAYRAMı HAZıRLıKLARı   15:43   GÖKÇEBELEN ŞANTIYESI’NDE YANGıN TATBIKATı YAPıLDı   15:41   MESKI’DEN BÜYÜK KÖSEBALCı MAHALLESI’NDEKI SU KESINTISIYLE İLGILI AÇıKLAMA   15:39   BÜYÜKŞEHIR YENI SESLER ARıYOR   15:38   TOROSLAR GENÇLIK ÖRGÜTÜ DANıŞMA KURULU’NA RENK KATTı   14:34   CHP TOROSLAR DANıŞMA KURULU TOPLANTıSı   12:48   SILIFKE’DE İMAMUŞAKLıLAR KıRTıL DAĞıNDA YÖRÜK ŞENLIĞI DÜZENLEDI   12:46   TARSUS’TA GAZETECIYE SILAHLı SALDıRı   12:43   DENIZDE BULUNAN CESEDIN KAYıP KADıNA AIT OLDUĞU ORTAYA ÇıKTı  
 
     
 
 


Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde yapılan alçakça fiili saldırıyı lanetleyerek, provokasyonu gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi.

 

Tarih : 22 Nisan 2019 Pazartesi 20:51   Okunma : 289

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde Şehit Er Yener Kırıkcı’nın cenazesinde yapılan alçakça fiili saldırıyı lanetleyerek, provokasyonu gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin yargı önünde hesap vermesi gerektiğini söyledi. Nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceklerini vurgulayan Yeşilboğaz, “Ülkemizi yönetenler, hırs ve nefretten kendisini arındırmalı” dedi.

Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz açıklamasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı; insanlığın uyanmasından korkan, vahşi bir hırsa boğulan kişilerce planlanan, organize bir saldırıdır. Bu saldırı, demokrasiye, barışa, ülkemizin iç huzuruna yapılan bir saldırıdır. Seçim öncesi siyasi iktidarın kullandığı ayrıştırıcı ve ötekileştirici dil, bu tür saldırıları doğurmuştur. Şehit cenazesinde gerçekleşen bu saldırıda, şehidimize ve acılı ailesine bile saygının gösterilmemesi olayın başka bir vahim boyutudur.

“ÜLKEMİZİ YÖNETENLER, HIRS VE NEFRETTEN KENDİSİNİ ARINDIRMALI”

Faşist zihniyetlerin nefret politikası sonucunda ekilen nefret tohumlarının yeşermesine toplumumuz müsaade etmeyecektir. Sevgisiz toplum yaratmak isteyen egemenler bilmelidir ki; barışı, kardeşliği, hoşgörüyü, sevgiyi, adaleti ve demokrasiyi kendine şiar edinmiş olan toplumumuzu nefret çemberlerine alamayacaktır. Halkı, kin ve nefret söylemine sevk edenler kaybetmeye mahkûm olacaklardır.
Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız vardır.

Ülkemizi yönetenler artık hırstan, nefretten ve hoşgörüsüzlükten kendisini arındırmalı; ülkemizde barış, demokrasi, hak ve özgürlükler uğruna mücadele etmelidir.
Provokatif eylemlere karşı birlik, beraberlik içerisinde daha çok kenetlenerek, bu hain oyunları halkımızla birlikte bozacağımıza inanıyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı gerçekleştirenlerin ve azmettiricilerinin de en kısa zamanda yargı önüne çıkarılmasını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmasını bekliyoruz. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı.

 


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA