22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU   12:48   KÖY ENSTITÜLERI MUTLU YAŞAM KÖYÜ OLARAK DÖNÜYOR   19:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, BALıK ÇIFTLIKLERINI YARGıYA TAŞıYOR   19:56   BORÇLANMA YETKISI YENIDEN KOMISYONA GÖNDERILDI   14:48   BAŞKAN GÜLTAK, MINIK ÖĞRENCILERIN HEYECANıNA ORTAK OLDU   14:45   TARSUS’TA DEAŞ OPERASYONU   10:04   YEŞILBOĞAZ: “HUKUKSUZLUK, HUKUK HALINE GETIRILMEYE ÇALıŞıLıYOR”   19:39   MERSIN’DE ENGELLILERIN BIR GÜNLÜK ASKERLIK SEVINCI   19:35   SILIFKE BELEDIYESINDE BAŞKAN VEKILLIĞI SEÇIMI   19:10   SEÇER: "BIZI AYRıŞTıRMAK İSTEYENLERE İNAT KARDEŞLIK TÜRKÜLERI SÖYLEYECEĞIZ"   12:48   TGF GENEL BAŞKANı KARACA’DAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   12:44   SAHIL GÜVENLIKTEN MERSIN AÇıKLARıNDA TATBIKAT  
 
     
 
 

Yeşilboğaz: “Hak Kuvvetin Üstündedir”


Avukatlara yapılan haksız tutuklamaları ve tüm hukuksuzlukları protesto etmek amacıyla Türkiye’deki baroların öncülüğünde avukatlar tarafından başlatılan adalet nöbeti Ankara Adliyesi önünde yapıldı.

 

Tarih : 22 Nisan 2019 Pazartesi 23:18   Okunma : 232

Avukatlara yapılan haksız tutuklamaları ve tüm hukuksuzlukları protesto etmek amacıyla Türkiye’deki baroların öncülüğünde avukatlar tarafından başlatılan adalet nöbeti Ankara Adliyesi önünde yapıldı. Adalet nöbetine katılan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz burada yaptığı basın açıklamasında, “Bizi yok etmeye yönelik sistematik saldırılarla karşı karşıyayız. Hak kuvvetin üstündedir“ dedi.

“SİSTEMATİK SALDIRILAR BİZİ YOK ETMEYE YÖNELİKTİR”

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ile birlikte 28 baro başkanı, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol ve Ankara Barosu avukatlarının katılımıyla gerçekleşen adalet nöbetinde avukatlar, ‘kadın hakları için nöbetteyiz, yaşam hakkı için nöbetteyiz, savunmaya özgürlük’ yazılı pankartlar açtı.

Basın açıklaması yapan Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz Atatürk’ün, ‘Herhalde dünyada bir hak vardır ve hak kuvvetin üstündedir’ sözünü hatırlatarak, “Biz avukatlar sadece bunun gerçekleşmesi için mücadele ediyoruz. Hak dediğimiz unsur; vatandaşın yaşama, çevre, ekonomik, siyasal ve sosyal hakkıdır. Bu hakların savunucusu olan barolarımız ve meslektaşlarımız her gün mücadele etmektedir. Barolarımızda kurmuş olduğumuz avukat hakları, kadın hakları ve çocuk hakları merkezlerimiz ile çevre komisyonlarımız, sistemli saldırılar karşısında her gün inanılmaz emek vermek zorunda kalmaktadır. Saldırılar sistematiktir ve bizi yok etmeye yöneliktir. Bu saldırılara, birlikte karşı durabilirsek başarılı olabiliriz. Biz barolar ve avukatlar diyoruz ki; biz var oldukça umut vardır, mücadele vardır ve başarı kaçınılmazdır. Hep birlikte olduğumuz sürece, her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğimize, ülkemizde hep arzu ettiğimiz; eşit, demokratik, laik, halkça bir yaşamı birlikte kuracağımıza inanıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizlerle beraberiz” diye konuştu.

Adalet nöbetine çevredeki vatandaşlar da katılarak destek verdi.


Paylaş :
Etiketler :  BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, MERSİN BAROSU, TBB

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA