16:37   SEVGININ ÜLKESI, DILI YOK    15:53   TARSUS’TA MOTOSIKLET KAZASıNDA AĞıR YARALANAN GENÇ HAYATıNı KAYBETTI   15:51   ÇAMLıYAYLA’DA 5. İĞNE OYASı FESTIVALI YARıN BAŞLıYOR   15:50   BAĞıMLıLıKLA MÜCADELE İL KOORDINASYON KURULU, VALI SU BAŞKANLıĞıNDA TOPLANDı   15:49   SOLI POMPEIOPOLIS 2019 KAZı ÇALıŞMALARı SONA ERDI   15:47   BEDENSEL ENGELLILER ATLETIZM MILLI TAKıMı’NDA HEDEF OLIMPIYATLARDA MADALYA KAZANMAK   15:45   OTOMOBIL, SU TANKERINE ÇARPTı: 1 YARALı   15:44   TOROSLAR’DA ZAFER BAYRAMı HAZıRLıKLARı   15:43   GÖKÇEBELEN ŞANTIYESI’NDE YANGıN TATBIKATı YAPıLDı   15:41   MESKI’DEN BÜYÜK KÖSEBALCı MAHALLESI’NDEKI SU KESINTISIYLE İLGILI AÇıKLAMA   15:39   BÜYÜKŞEHIR YENI SESLER ARıYOR   15:38   TOROSLAR GENÇLIK ÖRGÜTÜ DANıŞMA KURULU’NA RENK KATTı   14:34   CHP TOROSLAR DANıŞMA KURULU TOPLANTıSı   12:48   SILIFKE’DE İMAMUŞAKLıLAR KıRTıL DAĞıNDA YÖRÜK ŞENLIĞI DÜZENLEDI   12:46   TARSUS’TA GAZETECIYE SILAHLı SALDıRı   12:43   DENIZDE BULUNAN CESEDIN KAYıP KADıNA AIT OLDUĞU ORTAYA ÇıKTı   12:41   MERSIN’DEKI BANKACı CINAYETINDE KAN DONDURAN DETAYLAR   12:37   GÖLGESI İÇIN DIKTIĞI AĞAÇTAN 40 BIN TL KAZANDı   12:33   YENIŞEHIR BELEDIYESI, ÇOCUK TIYATROSUNU MAHALLELERE TAŞıYOR   12:31   BAŞBAKAN TATAR, “BIZ, TÜRK MILLETININ EVLATLARıYıZ”  
 
     
 
 


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğunu Muhittin Develi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Okul Meclisi Başkanı İdil Kılın’a devretti.

 

Tarih : 24 Nisan 2019 Çarşamba 23:38   Okunma : 262

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu, Muhittin Develi İlkokulu öğrencisi minik İdil'e bıraktı. Başkan Seçer makamında İdil Kılın ve öğrenci arkadaşları ile öğretmen ve okul idarecilerini kabul etti.  23 Nisan'ın en anlamlı anlarını yaşadıklarını belirten, Seçer koltuğunu Kılın'a devredeceğini söyledi.  Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndaki ilk icraatı olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bircan Kumru ’ya talimat verdi, Muhittin Develi Anaokulu için oyun parkı yaptırma talebini dile getirdi.

Başkan Seçer: “Sizler bizim geleceğimizsiniz”

Ziyaret esnasında, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Başkan Seçer, “Ziyaretiniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulusal egemenlik kavramı çok büyük bir kavram. Milletin hâkimiyetini ifade ediyor. Egemenliğin millette olduğunu, yani demokrasiyi, onun erdemlerini temsil ediyor. Ben parlamentoda görev yaptım. Milletvekilliği yaptım. Parlamentonun duvarında şu yazılı; ‘Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Kemal Atatürk.’ Bu sebeple başta Mustafa Kemal Atatürk’e ve bize bu Cumhuriyeti, bu ülkeyi armağan eden, bizi hür, bağımsız yaşatan tüm atalarımıza minnet borçluyuz çocuklar. Onların emanetini korumak zorundayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Geleceğimize ışık tutan fenerlerimizsiniz. Sizleri çok önemsiyoruz. Anneniz, babanız, öğretmenleriniz ve ben belediye başkanınız olarak sizlerle onur duyuyorum, gurur duyuyorum. İnşallah sizlerin elinde ülkemiz çok daha iyi noktalara gelecek. Refah toplumu olacak. Herkesin işi olacak, eğitimi olacak, temiz ve yeşil bir çevreye sahip olacağız. İnsanlar birbirine hoşgörülü davranacak. Kavganın, savaşın olmadığı bir ülkede, bir toplumda ve bir dünyada sizlerin sayesinde yaşayacağız. Her zaman, keyifle, zevkle eğitime, çocuklarımıza, gençlerimize hizmet edeceğiz. Ben çocuklarımızı önemsiyorum. Yeni dönemde de belediyemizin en çok önemseyeceği ve yardımcı olacağı alanların başında eğitim geliyor. Bu konuyu birçok konunun önüne koyuyorum” dedi.

“Çocuktan al haberi”

Muhittin Develi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Okul Meclisi Başkanı İdil Kılın konuşmasında, eğitimde üreterek ve eğlenerek öğrenmenin çok daha önemli olduğuna vurgu yaparak, ezberci eğitimden ziyade bilgileri kavrayarak öğrenmenin gerekliliğini dile getirdi. İdil Kılın’a cevap veren ve söylediklerinin doğruluğunu belirten Başka Seçer ise,  “Çocuktan al haberi. İşte eğitim sistemine ilişkin bir şey söylüyor. Tabi Türkiye’nin eğitim sistemine ilişkin bazı değerlendirmeler yapmak gerekiyor. Daha çok muhakeme eden, düşündüren bir eğitim sistemi lazım. Ezberden uzaklaşma, kalıplaşmış eğitim sisteminin dışına çıkmamız lazım” şeklinde konuştu.

 

İdil Kılın’ın aynı zamanda Okul Meclis Başkanı olduğunu duyan Başkan Seçer, “İnşallah önümüzdeki süreçte seni milletvekili olarak görürüz. Belediye Başkanı olarak görürüz. Seçilmiş bir yönetici olarak görürüz İdilcim” ifadelerini kullandı.

İdil’den ücretsiz Bilim Merkezi vurgusu

Minik İdil, başkanlık makamına oturduktan sonra kent hakkında planladığı projelerini dile getirdi ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde önceliğinin trafiği rahatlatmak, hava kirliliğini önlemek adına Mersin’e Metro yapmayı düşündüğünü, engellilerin oynayabileceği, kendilerini rahat hissedebilecekleri oyun parkları kurmak istediğini dile getirdi. Minik İdil ayrıca,  üreterek öğrenmek için okullarda seralar kuracağını, Bilim Merkezi kurmak istediğini de ifade etti. İdil, “Ben Bilim Merkezi’nin ücretsiz olması gerektiğini üstüne basa basa söylemek istiyorum. Çünkü çok zeki ama buna parası yetmeyen, hayalleri Bilim Merkezi olan çocuklar olabilir. Ücretsiz olursa bu çocuklar da gelip bir şeyler öğrenip zekâlarını kullanarak çok yararlı şeyler icat edebilirler” dedi. İdil ayrıca, her ilçeye kütüphane yaptıracağını, sanata önem vereceğini, daha yeşil okul bahçeleri inşa edeceğini, spor tesislerini artırmak istediğini ve böylelikle Mersin’i yükseltirken dünyayı da yükseltmek istediğini vurguladı.

Kılın: “Dünya sizlere atalarınızdan miras değil, biz çocuklardan emanettir”

Seçer'den görevi devralan Minik İdil şunları söyledi: “Ben bu koltuğa oturduğum andan itibaren Mersin’in adaletli olacağını belirtmek isterim. Sözlerime modern Türkiyemiz'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bugün dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı. Böyle bir vatanın, Ata’nın evladı olmaktan kıvanç duyuyorum. Yarının büyükleri olacak bizlere olan inancın ve güvenin bilincindeyiz. Sorumluluklarımız büyük. Hedefimiz ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaktır. Bugün sembolik olarak oturduğumuz bu koltuk, yarın tüm sorumlulukları ile bizlerin olacaktır. Bana bu unutulmaz günü yaşatan büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Unutmayınız ki bu dünya sizlere atalarınızdan miras değil, biz çocuklardan emanettir” 

Ziyaret sonunda Başkan Seçer, duyduğu mutluluğu dile getirerek, ziyarete gelen çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutladı ve kendilerine hediyeler takdim etti.


Paylaş :
Etiketler :  VAHAP SEÇER, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YEREL SEÇİMLER, CHP

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA