22:54   İFTAR SOFRALARı BU KEZ MEZITLI’DE KURULDU BAŞKAN SEÇER, “KARDEŞÇE EKMEĞIMIZI BÖLÜŞÜYORUZ”   22:41   HACı ÖZKAN 19 MAYıS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMıNı KUTLADı   20:45   YEŞILBOĞAZ: “TÜRKIYE’DE YıLDA 50 BIN KIŞI TıBBI İŞLEMDEN SAKAT KALıYOR YA DA ÖLÜYOR”   15:26   CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ AV.ALİ MAHİR BAŞARIR’IN, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   14:01   BAŞKAN SEÇER’DEN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI   13:41   ARSLAN, "19 MAYıS BIR MILLETIN KADERININ DEĞIŞTIĞI TARIHI BIR GÜNDÜR"   13:29   BAŞKAN DINÇER’DEN 19 MAYıS KUTLAMASı   13:19   YEŞILBOĞAZ: “100 YıLLıK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA”   13:07   TOROSLAR’DA 19 MAYıS COŞKUSU   12:48   KÖY ENSTITÜLERI MUTLU YAŞAM KÖYÜ OLARAK DÖNÜYOR   19:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI, BALıK ÇIFTLIKLERINI YARGıYA TAŞıYOR   19:56   BORÇLANMA YETKISI YENIDEN KOMISYONA GÖNDERILDI   14:48   BAŞKAN GÜLTAK, MINIK ÖĞRENCILERIN HEYECANıNA ORTAK OLDU   14:45   TARSUS’TA DEAŞ OPERASYONU   10:04   YEŞILBOĞAZ: “HUKUKSUZLUK, HUKUK HALINE GETIRILMEYE ÇALıŞıLıYOR”   19:39   MERSIN’DE ENGELLILERIN BIR GÜNLÜK ASKERLIK SEVINCI   19:35   SILIFKE BELEDIYESINDE BAŞKAN VEKILLIĞI SEÇIMI   19:10   SEÇER: "BIZI AYRıŞTıRMAK İSTEYENLERE İNAT KARDEŞLIK TÜRKÜLERI SÖYLEYECEĞIZ"   12:48   TGF GENEL BAŞKANı KARACA’DAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   12:44   SAHIL GÜVENLIKTEN MERSIN AÇıKLARıNDA TATBIKAT  
 
     
 
 

Başkan 23 Nisanı Karahacılı Köyünde Kutladı


Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Ulu Önder Atatürk’ün bu günü Dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmesinin 99. yıldönümünü kutladı.

 

Tarih : 25 Nisan 2019 Perşembe 01:21   Okunma : 237

Başkan Abdullah Özyiğit; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1922 yılından itibaren coşkuyla kutlanıyor. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak bu coşkuyu, çocuklarımızla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Karahacılı Mahallemizde kutluyoruz.

            Seçim çalışmaları sırasında köyümüze geldiğimde, okulumuzu ziyaret ettim, çocuklarımızın ne kadar mutlu olduğunu, öğretmenlerimizin ise canı gönülden onları eğitme çabası içerisinde olduklarını gördüm. Özverili biçimde, idealist bir yaklaşımla çocuklarımıza değer katmaya çalışıyorlardı. O gün bir söz verdik siz böyle çalışın, biz seçimi kazanırsak 23 Nisan da buluşalım, o mutlu günü hep birlikte burada kutlayalım dedik. Bugün de buradayız. Bu bayramlar kendiliğinden oluşan bayramlar değil. Bu bayramların değeri çok büyük, manevi duygular unutulduğu müddetçe bu ülkedeki bağlar zayıflar. Tekrar bir asır önce yaşadığımız o tabloya doğru gideriz. Onun için milli ve dini bayramlarımız dostlukların, dayanışmanın pekiştiği çok önemli günlerdir, bu günleri hep birlikte kutlamaya, hatırlamaya ve hatırlatmaya devam edeceğiz.

Devlet ve Millet olarak, gelişmiş ülkelerin gerisinde kalmamak ve çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel şarttır. Gazi Mustafa Kemal, 23 Nisan'ı, çocuklara bayram olarak armağan ederken, onların yurt sevgisini ve çalışkanlığını biliyor ve onlara güveniyordu

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum, dedi.


Paylaş :
Etiketler :  YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ABDULLAH ÖZYİĞİT, CHP, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA