21:24   ŞEHIT BABASıNDAN, BELEDIYE KREŞINE ZIYARET   21:22   HATAYLı BALıKÇıLAR SAMANDAĞ’DAN DENIZE AÇıLDı   21:20   BAŞKAN SEÇER: “MERSIN, IRAK İÇIN TICARI BIR PARTNER KENT”   21:19   HAYVAN SEVGISINE ADANMıŞ İKI ÖMÜR   21:06   BARO BŞAKANı YEŞILBOĞAZ: “KARAR VEREN HÂKIMLERI ADALETE DAVET EDIYORUZ!”   20:59   BAŞKAN SEÇER, VATANDAŞLARA AŞURE İKRAM ETTI   17:44   TOROSLAR’DAN, OKULLARDA GÜVENLI BISIKLET SÜRME EĞITIMI   17:40    NIHAT KAHVECI VE SURVIVOR SEMA AYDEMIR, TOROSLAR’A GELIYOR   17:38   GELECEĞIN YÜZÜCÜLERI YETIŞIYOR   17:37   NARENCIYE KESIMINDE YAŞANAN SORUNLARA ÇÖZÜM YOLLARı ARANDı   17:35   MEZITLI, DÖRT KOLDAN ASFALTLANıYOR   17:09   YEŞILBOĞAZ: “HUKUK GÜVENDE OLMAZSA, KIMSE GÜVENDE OLMAZ”   17:08   MEZITLI BELEDIYESI HAYVAN MEZARLıĞı ANıLARı BARıNDıRıYOR    17:06   BÜYÜKŞEHIR’IN ÜST YÖNETIMINE VATANDAŞLARA DAHA KALITELI HIZMET SUNMAK İÇIN EĞITIM VERILDI   17:04   TARSUS’TA SıKÇA KAZA MEYDANA GELEN KAVŞAK ARTıK DAHA GÜVENLI   17:01   MERSIN’DE ZABıTALARA ORTAK EĞITIM   18:41   MERSIN VALILIĞI KAYYUM ATAMALARıNA KARŞı EYLEM YASAĞıNı UZATTı   18:40   MERSIN’DE ÇEŞITLI SUÇLARDAN ARANAN 60 KIŞI YAKALANDı   18:38   MERSIN’DE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCILER FELÇLI YAVRU KEDIYE YÜRÜTEÇ YAPTıLAR   18:36   ÇIFTÇILER PARA ETMEYEN PATLıCANı KANALA DÖKTÜLER  
 
     
 
 


Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Atatürk’ün Cumhuriyetimizin kuruluşunda milli mücadeledeki ilk adımı olan Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle yapığı yazılı açıklamada, “19 Mayıs ruhunun hiç sönmeyeceğine inancımız tamdır. Çünkü 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda. Cumhuriyet kazanımları yol göstericimiz olmalıdır” dedi.

 

Tarih : 18 Mayıs 2019 Cumartesi 13:19   Okunma : 437

Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Atatürk’ün Cumhuriyetimizin kuruluşunda milli mücadeledeki ilk adımı olan Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle yapığı yazılı açıklamada, “19 Mayıs ruhunun hiç sönmeyeceğine inancımız tamdır. Çünkü 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda. Cumhuriyet kazanımları yol göstericimiz olmalıdır” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı ve doğum günüm dediği 19 Mayıs 1919 tarihinin; milletimizin kaderini değiştiren, ülkemizin geleceğine yön veren, özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı bir gün olduğunu belirten Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, işgale çaresizce boyun eğmemiş, kurtuluşa, bağımsızlığa, özgürlüğe susamış milletimizin yanında yer almış ve dört bir yanı zaptedilmiş vatanımızın kurtuluş mücadelesine önderlik etmiştir.

“CUMHURİYET KAZANIMLARI YOL GÖSTERİCİMİZ OLMALI”

Özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı  daha güçlü sürdürmek istiyorsak, Atatürk’ün önderliğinde kazandıklarımızın kıymetini bilmek zorundayız. Cumhuriyet kazanımları yol göstericimiz olmalıdır. Bunun için gençlerimiz, 19 Mayıs 1919 ruhuyla yetiştirilmelidir. 19 Mayıs ruhu; milletimizin yeniden doğuşu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş müjdecisi, hürriyete, bağımsızlığa, özgürlüğe duyulan inancın vazgeçilmezliğidir. 19 Mayıs ruhu; zulme, işgal ve istilaya başkaldırışın simgesidir, dünyadaki ezilmiş, işgale uğramış milletlerin umududur. 19 Mayıs ruhunun hiç sönmeyeceğine inancımız tamdır. Çünkü 100 yıllık özgürlük hala ruhumuzda.

Aynı ruh ve aynı inançla, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza sahip çıkan, bu coğrafyada sonsuza kadar var olacağımızın teminatı olan gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı  kutluyor, kurtuluş mücadelesinin önderi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı.


Paylaş :
Etiketler :  MERSİN BAROSU, BİLGİN YEŞİLBOĞAZ, HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK, 100 YILLIK ÖZGÜRLÜK HALA RUHUMUZDA

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA