11:37   YENI İMAR YOLLARı VATANDAŞıN HIZMETINDE   11:23   YEŞILBOĞAZ: "KORKU, BIAT, İTAAT VARSA ADALET YOKTUR"   11:21   BAŞKAN SEÇER: “MERSIN’IN MERKEZINI CANLANDıRACAĞıZ”   11:19   GENÇLERE ÜNIVERSITE TERCIHLERINDE BÜYÜKŞEHIR DESTEĞI   11:18   ELMANıN “KALBI” GÜLNAR’DA ÜRETICILERE EĞITIM   11:12   BELEDIYE’DEN BASKETBOL KURSU   10:51   "DEMOKRATIK ÜLKELERDE GAZETECILIK SUÇ DEĞILDIR"   10:50   BAŞKAN DINÇER “ İCRA VE İHALE İLANLARıNıN YEREL BASıNDA YAYıNLANMASıNıN ÖNÜ TEKRAR AÇıLMALı”   16:15   CHP’DEN MHP’YE: BU SÖZLER HAKKıNDA NE YORUM YAPACAKLAR?   15:32   BIR GECEDE TÜM ÇÖP KOVALARıNı ÇALDıLAR   15:31   BÜYÜKŞEHIR, ANAMUR MUZU İÇIN ORTAK ÇALıŞMA YAPACAK   13:46   BOZYAZı’DA DENIZE GIREN 62 YAŞıNDAKI ADAM BOĞULDU   13:43   KUYUMCULAR DÜĞÜN SEZONUNDAN UMDUĞUNU BULAMADı   13:41   SAHTE İÇKI NEDENIYLE HAYATıNı KAYBEDENLERIN SAYıSı 22’YE YÜKSELDI   13:27   ERDEMLI BELEDIYESI’DEN MUAY THAI EĞITIMI   13:22   MERSIN SAHILLERI ÜCRETSIZ VE KESINTISIZ İNTERNETLE BULUŞUYOR   11:40   BÜYÜKŞEHIR’DEN OYUNCAK KAMPANYASı   11:29   BÜYÜKECELI SAHILI BÜYÜKŞEHIR’LE GÜVENDE   11:26   KEPIRLI İÇMESUYU ÇALıŞMALARıNDA SONA GELINDI   11:22   İTFAIYEDEN İNFAZ MEMURLARıNA YANGıN EĞITIMI  
 
     
 
 


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin ekonomisine ve ticaretine değer katacak gıda ve bakliyat ticaret kompleksi Mega Center’ın açılış törenine katıldı.

 

Tarih : 24 Haziran 2019 Pazartesi 13:04   Okunma : 320

Mersin’in tarım, ticaret, sanayi ve turizm alanındaki potansiyellerini değerlendirecek ve Mersin ekonomisini kalkındıracak projeler hayata geçireceklerini her fırsatta dile getiren ve Mersin’e Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden yatırımcıları davet eden Başkan Seçer, Mega Center Mersin’in açılış töreninde Ankara’dan gelen önemli meslek odalarının başkanlarına seslendi. Seçer, “Bizim yatırıma, çalışmaya, üretmeye ihtiyacımız var. Mersinimize yatırım yapacak tüm yatırımcılara, şu an burada bulunan Ankara’nın çok önemli meslek odalarının başkanlarına sesleniyorum. Yatırımcıları kentimize gönderin. Ben yatırımcılara mihmandarlık yaparım” dedi.

Mersin’in yeni kuru gıda ve bakliyat ticaret kompleksi olarak hizmet verecek olan Mersin Mega Center’ın açılış töreni, Soylu Gürüz Gayrimenkul Yatırım A.Ş ev sahipliğinde gerçekleşti. Törene Başkan Seçer’in yanı sıra Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir katıldı.

BAŞKAN SEÇER, “MERSİN’İN POTANSİYELLERİNİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”

“YATIRIMCILARI HAVAALANINDA KARŞILAYACAĞIM MOTTOM İŞ DÜNYASINDA KARŞILIK BULDU”

Mersin’in ekonomisine katkı sunacak ve kentin en önemli problemi olan işsizlik sorununa çare olarak, istihdam oluşturacak tüm yatırımları destekleyeceklerini ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Seçer, “Seçimlerden önce Mersin’e yatırım yapmaya gelen yatırımcıyı havaalanında ceketimin önünü ilikleyerek karşılayacağım demiştim ve bu mottom özellikle iş dünyasında çok karşılık buldu. Mersin sanayi, turizm, taşımacılık ve tarım alanlarında muazzam bir şekilde potansiyeli olan bir kent. Nakliyat ve bakliyat kenti olmanın çok ötesinde bir kent haline geldi. Bu potansiyellerin kıymetini hep birlikte bilmeliyiz. Biz belediye başkanları olarak siz yatırımcıların önünü açacağız” şeklinde konuştu.

“TİCARET TESİSLERİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖNCÜLÜĞÜ YAPMAYA HAZIRIZ”

Mevcut imar sorunlarını çözerek yapılacak yatırımların önünü açacaklarını vurgulayan Başkan Seçer, “Geçmiş dönemde Mersin’in batı yakasının 1/5 binlik planları yapıldı. Mersin’in doğu kısmının plan sorununu en kısa sürede çözeceğiz ve Büyükşehir Belediyesi olarak birçok işletmenin açılmasının önünü de açmış olacağız. Biz belediye olarak birçok alanda bu ve buna benzer tesislerin kurulması için her türlü öncülüğünü yapmaya hazırız. Bu konuda da önemli projelerimiz var. Bunları en kısa sürede hayata geçeceğiz” diye belirtti.

“BENİM BÖLGEMİN YATIRIMA İHTİYACI VAR”

Konuşmasının devamında iş insanlarına seslenerek Mersin’e yatırım yapmaya davet eden Seçer,  “Ben buradan işadamlarına sesleniyorum. Tabii ki Türkiye’de her bölgenin yatırıma ihtiyacı var ama benim bölgemin her yerden çok daha fazla yatırıma ihtiyacı var. Bizim yatırıma, çalışmaya, üretmeye ihtiyacımız var. Mersinimize yatırım yapacak tüm yatırımcıları, şu an burada bulunan Ankara’nın çok önemli meslek odalarının başkanlarına sesleniyorum. Yatırımcıları kentimize gönderin. Ben gelen yatırımcılara mihmandarlık yapayım. Kentteki yerel bürokratik engelleri önlerinden kaldırayım. Yeter ki bir üretime dayalı, mevzuata, kanunlara, yasalara uygun yatırımlar olsun, kentimize ekonomik katkı sağlasın” ifadelerine yer verdi.

Mersin’i yatırım ve ticaret merkezi haline getirebilmek için önemli projelere imza atacaklarını ifade eden Seçer, Mersin ticaretinin bel kemiği olan liman bölgesindeki mevcut trafik sorununun çözülmesi ile ilgili de önemli adımlar attıklarını sözlerine ekledi. Başkan Seçer, transit ticarete konu faaliyet alanlarını ilgilendiren Lojistik Köy ve Nakliyeciler Sitesi projelerini en kısa sürede Mersin’e kazandıracaklarının altını çizdi.

Konuşmaların ardından Başkan Seçer ve protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Seçer, açılış töreninin ardından bloklardaki dükkanları gezerek ilgililerden bilgi aldı.

 


Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA