11:37   YENI İMAR YOLLARı VATANDAŞıN HIZMETINDE   11:23   YEŞILBOĞAZ: "KORKU, BIAT, İTAAT VARSA ADALET YOKTUR"   11:21   BAŞKAN SEÇER: “MERSIN’IN MERKEZINI CANLANDıRACAĞıZ”   11:19   GENÇLERE ÜNIVERSITE TERCIHLERINDE BÜYÜKŞEHIR DESTEĞI   11:18   ELMANıN “KALBI” GÜLNAR’DA ÜRETICILERE EĞITIM   11:12   BELEDIYE’DEN BASKETBOL KURSU   10:51   "DEMOKRATIK ÜLKELERDE GAZETECILIK SUÇ DEĞILDIR"   10:50   BAŞKAN DINÇER “ İCRA VE İHALE İLANLARıNıN YEREL BASıNDA YAYıNLANMASıNıN ÖNÜ TEKRAR AÇıLMALı”   16:15   CHP’DEN MHP’YE: BU SÖZLER HAKKıNDA NE YORUM YAPACAKLAR?   15:32   BIR GECEDE TÜM ÇÖP KOVALARıNı ÇALDıLAR   15:31   BÜYÜKŞEHIR, ANAMUR MUZU İÇIN ORTAK ÇALıŞMA YAPACAK   13:46   BOZYAZı’DA DENIZE GIREN 62 YAŞıNDAKI ADAM BOĞULDU   13:43   KUYUMCULAR DÜĞÜN SEZONUNDAN UMDUĞUNU BULAMADı   13:41   SAHTE İÇKI NEDENIYLE HAYATıNı KAYBEDENLERIN SAYıSı 22’YE YÜKSELDI   13:27   ERDEMLI BELEDIYESI’DEN MUAY THAI EĞITIMI   13:22   MERSIN SAHILLERI ÜCRETSIZ VE KESINTISIZ İNTERNETLE BULUŞUYOR   11:40   BÜYÜKŞEHIR’DEN OYUNCAK KAMPANYASı   11:29   BÜYÜKECELI SAHILI BÜYÜKŞEHIR’LE GÜVENDE   11:26   KEPIRLI İÇMESUYU ÇALıŞMALARıNDA SONA GELINDI   11:22   İTFAIYEDEN İNFAZ MEMURLARıNA YANGıN EĞITIMI  
 
     
 
 


Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan çalıştayda ekoloji, kentsel hizmetler, sosyal hizmetler, kültürel hizmetler ve spor alanlarında çalışma grupları oluşturuldu. Gruplarda yer alan uzmanlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve akademisyenler kendi alanlarıyla ilgili önerilerini aktardı.

 

Tarih : 12 Temmuz 2019 Cuma 09:38   Okunma : 156

Yenişehir Belediyesi, 5 yıllık stratejik planını oluşturma sürecinde 32 mahallede yaptığı toplantılarda vatandaşların taleplerini dinlemişti. Belediye, son olarak 5 ayrı başlık altında çalıştay düzenledi ve vatandaşın taleplerini uzmanlara, sivil toplum örgütlerine, meslek odalarına danıştı. Vatandaşların talepleri ve çalıştaydan çıkan sonuçlar Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planını şekillendirecek.

Stratejik planını oluşturma sürecinde 32 mahallede toplantılar düzenleyerek ve sandık kurarak vatandaşın taleplerini alan Yenişehir Belediyesi, projenin ikinci aşamasında, 'Yenişehir'in geleceğini hemşehrilerimize sorduk, uzmanlara danışıyoruz' başlığıyla çalıştay düzenledi.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan çalıştayda ekoloji, kentsel hizmetler, sosyal hizmetler, kültürel hizmetler ve spor alanlarında çalışma grupları oluşturuldu. Gruplarda yer alan uzmanlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve akademisyenler kendi alanlarıyla ilgili önerilerini aktardı. 

5 ana başlık altında yapılan çalıştay sonucunda her çalışma grubu kendi alanıyla ilgili bir rapor yazacak. Yenişehir’e ilişkin tespit ve önerilerin yer alacağı bu raporlar Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planına yol gösterici olacak.

‘BİRLİKTE İŞ YAPMAK, BİRLİKTE BAŞARMAK İSTİYORUZ’

Çalıştayın açılışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  Yenişehir'de yaşayan vatandaşlara sormadan hiç bir projeye imza atmak istemediklerini, kentin geleceğini Yenişehirlilerle birlikte planlamak istediklerini vurguladı.

Abdullah Özyiğit, “Belediye başkanlığım öncesinde de egoyu öne koymayan, birlikte başarmayı seven, birlikte iş yapmayı seven bir insandım.  Siyaseti de aynı anlayışla yaptım. Belediye başkanlığını da aynı anlayışla yapmak istediğimi seçim sürecinde anlattın. Seçim süreçlerinde ‘birlikte yöneteceğiz’ denir de yönetime gelince kendi derdimize düşeriz, verdiğimiz sözleri unuturuz. ‘Ben bilirim’ anlayışıyla yönetmek isteriz. Böyle bir yönetici hastalığı var. Biz buna düşmeyelim ve halka soralım dedik.  ‘Halka sormadan hiçbir projeye imza atmayalım’ dedik. Herkesin bir fikri var, benim de fikirlerim var ama ortak aklı, ortak fikri önce burada oluşturacağız. Uzman akıllar burada, bu çalıştayda bir araya gelmiş durumda. Halkın taleplerini, uzmanların görüşlerini önümüzdeki 5 yılda uygulayacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.

‘YENİŞEHİR'İ BELEDİYECİLİĞİN DUAYENLERE DE SORACAĞIZ’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit konuşmasının devamında Yenişehir'in geleceğini kentte yaşayan vatandaşlara sordukları gibi belediyeciliğin duayen isimlerine de soracaklarını ve onların Yenişehir ile ilgili fikirlerinden faydalanacaklarını ifade etti.

Özyiğit, “Önümüzdeki günlerde Yılmaz Büyükerşen, Murat Karayalçın gibi duayenleri de Mersin'de ağırlayıp onların fikirlerinden faydalanacağız. Belki Ekrem İmamoğlu'nu da davet edeceğiz. ‘Halk şunu istiyor, uzmanlar bunları öneriyor, sizlerin öneriniz nedir’ diye soracağız” şeklinde konuştu.

‘HALKLA BİRLİKTE YOL YÜRÜMELİYİZ’

Türkiye'de belediyelerle bir değişim süreci yaşandığını ve hata yapma haklarının olmadığını aktaran Abdullah Özğiyit şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'de değişim süreci başladı, bu süreç belediyelerle başladı. Belediyelerde başarılı olmamamız gerekiyor, Vahap Seçer'in Mersin'de, Zeydan Karalar'ın Adana'da, bizlerin Yenişehir’de, diğer ilçelerde çok başarılı olması gerekiyor. Hata yapma şansımız da yok, hakkımız da yok. Hizmet odaklı, egodan uzak,  halkla birlikte yol yürümemiz lazım. Bu ülke demokrasi adına özgürlükler adına,  hak ve adalet adına büyük şanssızlıklar yaşadı. Aynı şeyi yaşamayı hak etmediğimizi düşünüyorum. 19089-1994 arasındaki hataları bir daha yaşamak istemiyoruz.”

Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planının hazırlanması sürecinde yürütülen projenin danışmanlarından Raif Çakmak, 32 mahallede yapılan toplantılarla ilgili gözlemlerini paylaştı. Projenin danışmanlarından Doç. Dr. Ulaş Bayraktar da, “Bu stratejik olan halkın talepleri, uzmanların önerileri ve siyasi iradenin yani belediye meclisinin kararı olacak” dedi.


Paylaş :
Etiketler :  YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ, ÇALIŞTAY

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA