01:31   MGC’DEN BAŞKAN SEÇER’E İADE-İ ZIYARET    01:11   MESKİ’DEN YENIŞEHIR’E ALTYAPı PROJESI MÜJDESI   00:59    ERDEMLI’DEN DEPREM BÖLGESINE 2 TıR YARDıM MALZEMESI   00:49   BÜYÜKŞEHIR’DEN ÇOCUKLARA KAMYON DOLUSU KAR   00:41   PSIKOLOG AYNA: “LÜTFEN KENDINLE UĞRAŞMA, KENDINLE İLGILEN”   00:31   TOROSLAR’DA FINIŞERLI ASFALT ÇALıŞMASı   00:22   MEZITLI’NIN ILK ENGINARLARı BÜYÜMEYE BAŞLADı   00:11   YENIŞEHIR BELEDIYESI DEZAVANTAJLı GRUPLARı TESPIT EDECEK   22:30    BAŞKAN YıLMAZ’DAN, ELAZıĞLıLAR DERNEĞI’NE ZIYARET   22:17   KOBE BRYANT’ıN ÖLDÜĞÜ KAZANıN SES KAYıTLARı ORTAYA ÇıKTı   17:02   AFAD BAŞKANı GÜLLÜOĞLU PAYLAŞTı... CAN KAYBı SAYıSı 41 OLDU   15:10   HÜKÜMETIN DEPREME KARŞı TUTUMU: İMAR AFFı, MEGA PROJELER   13:57   BÜYÜKŞEHIR, 10 AYDA ÇÖPTEN 37 BIN 758 MW ELEKTRIK ÜRETTI   13:39   SPOR CAMIASı ELAZıĞ IÇIN TEK YÜREK! DESTEK YAĞıYOR   13:31   HERCAI DIZISINDEN BAŞARı HABERLERI ÜST ÜSTE GELIYOR   12:25   VATAN PARTISI MERSIN İL KONGRESI YAPıLDı   11:53   AYDıN GÜVEN GÜRKAN YENIŞEHIR’DE ÖLÜMSÜZLEŞTI   11:24   ASHİB’IN HEDEF PAZARLARı AFRIKA, LATIN AMERIKA VE UZAK DOĞU   11:09   VAHAP SEÇER: “DERDIM KAVGA DEĞIL, MERSIN’E HIZMET ETMEK”   10:57   DEPREMZEDE KÖPEK MEZITLI HAYVAN MEZARLıĞıNA GETIRILDI  
 
     
 
 


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi’ne bağlı Ayvagediği ve Gözne Yaylası’nda vatandaşlar ile bir araya geldi.

 

Tarih : 24 Ağustos 2019 Cumartesi 11:53   Okunma : 487

Başkan Seçer Ayvagediği Ve Gözne Yaylası’na Gitti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi’ne bağlı Ayvagediği ve Gözne Yaylası’nda vatandaşlar ile bir araya geldi. Mahalle kahvehanelerinde hemşehrileri ile buluşan ve onların talep, öneri ve şikâyetlerini dinleyen Başkan Seçer, problemleri en kısa sürede ivedilikle çözeceklerini ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet üretirken insanlar arasında ayrım yapmayacaklarının altını çizen Seçer, “Hiçbir ayrım gayrım yapmadan, insanlarımızı bölmeden, parçalamadan, kırmadan, incitmeden, herkesi kucaklayalım, herkese hizmet edelim. Bu arzu ile sizlerden oy istedik. İnsanların etnik yapısı, siyasi görüşü, bölgesi bizi ilgilendirmiyor” dedi.

Parti ayrımı gözetmeksizin herkesin bu ülkenin bir evladı olduğunu da sözlerine ekleyen Seçer, “Biz kardeşçe yaşamak zorundayız. Hele de belediye başkanları. Biz kentin abisiyiz, kardeşiyiz, biz kentin babasıyız. Biz herkesi kucaklamak zorundayız. Bu memlekete huzursuzluk değil, huzuru getirmek zorundayız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar İlçesi’ne bağlı Ayvagediği ve Gözne Yaylası’nda yaşayan hemşehrileri ile bir araya geldi. Mahalle kahvehanelerinde gerçekleştirilen toplantılarda hemşehrileri ile buluşan ve onların talep, öneri, şikâyetlerini yerinde dinleyen Başkan Seçer, problemleri en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarının sözünü verdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri hizmetleri anlatan Seçer, yapılacak olan çalışmaları da aktardı.

Düzenlenen programlara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar İlçe Başkanı Burhanetttin Erdoğan, meclis üyeleri, parti yönetimi ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İlk olarak CHP Toroslar İlçe Örgütü’nü ziyaret eden ve orada partililer ile buluşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ardından Ayvagediği Yaylası’na çıktı. Ayvagediği Yaylası’nda vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılaşan Başkan Seçer için vatandaşlar kurban kesti, dualar okuttu. Alkışlar ve ıslıklar ile karşılanan Seçer, Ayvagediği’ndeki program biter bitmez Gözne Yaylası’na indi. Gözne’de de vatandaşların sevgisi ve yoğun ilgisi ile karşılaşan Seçer, mahalle kahvehanesinde düzenlenen toplantıda hem Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri hizmetleri, hem de planladıkları çalışmaları anlattı. Seçer, problemlerin hızla çözüme kavuşturulacağının sözünü verdi.

“Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz”

Siyasette çalışmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Seçer,  “Dost meclisindeyiz. Siyasette çalışmayana ekmek yok. 5 sene sonra vatandaşın karşısına çıktığımız zaman bize hesap soracaklar. Bizim de vatandaşın karşısına çıktığımızda onların karşısında duracak yüzümüzün olması lazım. Bu sebeple de çok çalışmak lazım. İlk başlangıç rampada duran arabanın kalkışı gibi olur. Biraz zorlanır. Allah'ın izniyle biz kudretimiz, kuvvetimiz ve deneyimimiz sayesinde araba rampada durmasına rağmen çok çabuk hareketlendik. Hiç patinaj yapmadan yol alıp yürümeye başladık. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Çalışanın da Allah her zaman yardımcısı olur. Ben buna inanıyorum” dedi.

“Bölmeden, parçalamadan, kırmadan, incitmeden, herkesi kucaklayalım, herkese hizmet edelim”

Seçim öncesinde de söz verdikleri gibi insanlar arasında hiçbir ayrım gütmeden hizmet edeceklerini vurgulayan Seçer, “Niyetimiz belli. Seçim öncesi de söyledik. Hiçbir ayrım gayrım yapmadan, insanlarımızı bölmeden, parçalamadan, kırmadan, incitmeden, herkesi kucaklayalım, herkese hizmet edelim. Bu arzu ile sizlerden oy istedik. İnsanların etnik yapısı, siyasi görüşü, bölgesi bizi ilgilendirmiyor. Bütün yurttaşlarımızın bir tek kimliği var. Çıkarın kimliğinizi ne yazıyor? Türkiye Cumhuriyeti kimliği. Gerisi teferruat” diye konuştu.

Parti ayrımı gözetmeden, kardeşçe yaşamak zorunda olduklarını sözlerine ekleyen Seçer,  “AK Partili, Milliyetçi Hareket Partili, o partili, bu partili, Cumhuriyet İttifakından, Millet İttifakından ya da diğer siyasi partilerden fark etmiyor. Hepimiz bu ülkenin birer evladıyız. Biz kardeşçe yaşamak zorundayız. Hele ki belediye başkanları. Biz kentin abisiyiz, kardeşiyiz, biz kentin babasıyız. Biz herkesi kucaklamak zorundayız. Bu memlekete huzursuzluk değil, huzuru getirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 “Yılbaşından sonra tıkır tıkır çalışan bir belediye olacak”

4.5 ay önce göreve geldiğinin altını çizen Başkan Seçer, “Hemen Bismillah dedik işlere koyulduk. Çünkü ben yeni bir belediye başkanıydım. Farklı bir yapıda bir belediyeyi devralıyorum. Başka bir başkanın kendine göre yönetme anlayışı ile yönettiği, kadrolarını oluşturduğu, takımını kurduğu bir belediyeyi devraldım. Bu doğaldır. Zorlukları olacak. Bir işyeri devralırsınız. Onu düzene sokmak zamanınızı alır ya da yeni bir eve taşınırsınız, oraya uyum sağlamak zamanınızı alır. Bunun gibi bir şey. Mevcut mali tablomuzda dönem kriz dönemi, ekonomik kriz var, geçmiş 6 ay, 7 ay belediyede yaşanan sorunlar var. Siyasi kriz yaşanmış. Ama Allah yardımcımız oldu. Çok da mesai harcadık bu 4.5 ayda. Şimdi belediye, her geçen gün daha iyi olacak. Allah'ın izniyle de yılbaşından sonra tıkır tıkır çalışan bir belediye olacak” sözlerini kullandı.

“Onun tasarrufu beş para etmez düşüncesi yanlış bir düşünce”

Göreve gelir gelmez aldığı tasarruf tedbirleri hakkında konuşan Seçer, “Geçtiğimiz yıllara göre aynı dönemin harcamalarına baktığınız zaman çok önemli masraflarımızda, bütçe açığımızda fark olduğunu gözlemlersiniz. Geçtiğimiz günlerde televizyon ekranlarına da yansıdı. İlk 100 günde 84 milyon lira gibi geçen yılın aynı dönemine göre daha az bir gider sağladık. Tasarruf sağlamışız. Yaklaşık bu oran 90 milyon liraya çıkıyor. Bu demektir değildir ki hizmetlerde aksama pahasına Vahap Seçer harcama yapmıyor. Yani ‘Bir taraftan tasarruf ettiğini söylüyor ama bizim köye hizmet gelmiyor, onun tasarrufu beş para etmez’ düşüncesi yanlış bir düşünce. Bizim tasarrufumuz zaruri, zorunlu olmayan harcamalarımızdan kaynaklı. Gereksiz birçok harcamayı durdurduk” dedi.

Hemşehrileri ile bir araya gelmenin verdiği mutluluğu aktaran ve imkanlar dahilinde sık sık bu tarz buluşmalar yapacaklarını ve halkla iç içe olmayı sevdiğini dile getiren Başkan Seçer, “Burada sizlerle beraber oldum. Keşke sizlerle beraber olmaya daha çok imkân olsa. Ben keyif alıyorum. Vatandaşla olmak, onları dinlemek güzel. Vatandaştan kaçmayacağız, öyle bir derdimiz yok” diye konuştu.

Seçer hizmetleri tek tek anlattı

Başkan Seçer konuşmasının devamında, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşlara vermiş olduğu sözler arasında yer alan su indirimi konusunu kısa sürede hayata geçirdiklerini ve vatandaşların indirimli su tükettiklerini anlattı. Belediye’nin toplu taşıma otobüslerinde öğrencilere, öğretmenlere, 60-65 yaş aralığındaki yurttaşlara yapılan indirimden de söz eden Seçer, kapanan Dosteli Marketlerin yerine getirilen Halkkart sistemini anlattı.

Eğitime verdiği önemden söz eden Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursları’ndan bahsederek, bu yıl yaklaşık 4 bin öğrenciye eğitim imkanı sağlayacaklarını aktardı.

Gülnar’a kız yurdu açılıyor

Gülnar'da bir kız yurdu açacaklarının da müjdesini veren Seçer, önceki yıllarda yıllık 1000 TL olarak verilen eğitim yardımlarının gelecek yıl 1200 TL'ye çıkarılacağını aktardı. Mersin Üniversitesi’nin kapısında her sabah üniversite öğrencilerine çorba dağıtımı yapılacağından bahseden Seçer, öğrencilerin kullanımı için açacakları çamaşırhaneden de bahsetti.

Seçer, ayrıca yol bakım-onarım, içme suyu, altyapı, kanalizasyon çalışmaları, paket arıtma sistemi ile ilgili problemleri de en kısa sürede çözeceklerini belirtti. Gelecek yıl bu zamanlarda şikayetlerin ortadan kalkacağını ifade eden Seçer, muhtarların ve vatandaşların taleplerini de tek tek dinledi ve gerekli birimlere talimat verdi.






Paylaş :
Etiketler :  mbb, vahap, seçer, yayla, ziyaretleri

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!






 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 



 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA