15:09   AKUT’TAN KıZıLAY ŞEHIDI ANıSıNA KAN BAĞıŞı    14:48   TOROSLAR BELEDIYESI, DÜNYA KALP GÜNܒNDE KALPLERE DOKUNDU   14:23   MEYAD’DAN, BAŞKAN YıLMAZ’A TEŞEKKÜR ZIYARETI   14:21   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI ŞEHIR TIYATROSU, PERDELERINI 2 EKIM’DE AÇıYOR   13:55   TOPLU TAŞıMA VE KONAKLAMA TESISLERINDE HES KODU ZORUNLULUĞU GETIRILDI   13:10   SIGARA VE ALKOL BANDROLLERI ÜRETEN ŞIRKET HAKKıNDA SORU ÖNERGESI   11:24   NARKOTIK NOKTA UYGULAMASı   11:01   SEÇER, AŞıRı YAĞıŞLARDA SAHIL ŞERIDINI TAŞKıNLARDAN KURTARACAK ÇALıŞMALARı İNCELEDI   10:11   YENIŞEHIR’DE OKULLAR VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   10:02   TÜRKIYE BAROLAR BIRLIĞI VE AZERBAYCAN CUMHURIYETI AVUKATLAR BAROSU’NUN ORTAK AÇıKLAMASı   09:42   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN TEMALı OTOBÜS DURAKLARı   11:08   TARSUS’A İKI COĞRAFI İŞARETLI ÜRÜN DAHA   11:01   ADALET AĞAÇLARı MEZITLI’DE YEŞERECEK   10:48   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN İTFAIYE HAFTASıNDA ÇOCUKLARA ÖZEL ETKINLIK   10:43   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA GÖRÜLEN ÜÇGÜN HASTALıĞı ILE İLGILI ÖNLEMLERINI ALıYOR   10:37   GENÇ BASKETBOLCULARDAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   10:30   ERDEMLI’DEN TÜRKIYE’NIN 81 İLINDEN 81 OKULA LIMONATA   10:28   BAŞKAN TOLLU “KANıMıZLA CANıMıZLA CAN AZERBAYCAN’ıN YANıNDAYıZ”   18:19   AKDENIZ BELEDIYESINDEN’NDEN MUHTARLARA TAM DESTEK   18:09   BAŞKAN SEÇER, İTFAIYE HAFTASı’NDA İTFAIYE PERSONELINI AĞıRLADı  
 
     
 
 

Büyükşehir Belediyesi’nden “Kenti Mis” Etkinliği


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı öncülüğünde ve farklı alanlarda çalışmalar yürüten daire başkanlıklarının desteğiyle “Kenti Mis” ana temasıyla geniş kapsamlı bir temizlik etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

 

Tarih : 8 Şubat 2020 Cumartesi 20:55   Okunma : 868

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 10-14 Şubat tarihleri arasında kent merkezinde ve ilçelerde, geniş kapsamlı bir temizlik etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Kent Konseyi, Mersin Üniversitesi, çeşitli STK’lar ve kurumlarla yürütülecek ortak çalışmalarla temiz bir kent ve temiz bir deniz için farkındalık çalışmaları ve kültürel aktiviteler gerçekleştirilecek. Öğrenciler, kadınlar ve dalgıçların katılımıyla çevredeki ve denizdeki çöpler toplanarak, kentin en işlek noktalarında sergilenecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı öncülüğünde ve farklı alanlarda çalışmalar yürüten daire başkanlıklarının desteğiyle “Kenti Mis” ana temasıyla geniş kapsamlı bir temizlik etkinliği gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, 10-14 Şubat tarihleri arasında kent merkezinde ve ilçelerde gerçekleştireceği “Kenti Mis” etkinlikleriyle temiz bir kent ve temiz bir deniz için farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Etkinlikler kapsamında Kent Konseyi, Mersin Üniversitesi, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla farkındalık çalışmaları ve kültürel aktiviteler gerçekleştirilecek. Öğrenciler, kadınlar ve dalgıçlarla çevredeki ve denizlerdeki çöpler toplanarak, kentin en işlek noktalarında sergilenecek.

Çocuklarla temiz bir kent için kollar sıvanacak

Etkinliklerin başlayacağı 10 Şubat Pazartesi günü yaklaşık 100 öğrencinin de katılımıyla Akdeniz İlçesi Atatürk Caddesi’ndeki çöpler toplanacak. Büyükşehir Belediyesi Bandosu ile Çevre Koruma ve Kontrol, İtfaiye, Park ve Bahçeler Dairelerinden ekipler de etkinlikte yer alacak. Aynı gün ilköğretim öğrencilerine yönelik gün boyu tiyatro ve skeçlerle “Çevre Farkındalık Eğitimi” verilecek.

Hafta boyu farkındalık çalışmaları yapılacak

Etkinlik haftası boyunca Mersin Üniversitesi işbirliğiyle 10:00-18:00 saatleri arasında SAYAPARK’ta Karikatür ve Heykel Sergisi gerçekleştirilecek. Atık hafriyat denetim ve deniz araçları ile deniz denetim faaliyetlerinin yanı sıra kentteki işitsel yayın organlarında farkındalığı arttıracak bilgilendirme programları yapılacak.

Aydıncık’tan kent merkezine ‘temiz çevre ve temiz deniz’ için çalışılacak

Etkinliğin ikinci günü kent merkezinin yanı sıra Aydıncık İlçesi’nde de bir dizi çalışma gerçekleşecek. Mersin Marina’da Balık Adamlar (Dalgıçlar) ile 09:00-12:00 saatleri arasında deniz dibi temizliği gerçekleştirilecek. Denizden çıkan çöpler etkinlik haftası boyunca Marina’da sergilenecek. Aydıncık İlçesi’ndeki Gilindire Aynalıgöl Mağarası civarında ise yöredeki kadınların katılımıyla çevre temizliği yapılacak. Aynı gün Kültür Park’ta Büyükşehir Belediyesi’nin çevre temizliği ve düzeninin sağlanmasında kullanılacak araçlar hizmete alınacak.

Kentin caddelerinde çevre temizliği için farkındalık

Çevre temizliği, üçüncü gün olan 12 Şubat’ta Çevre Mühendisleri Odası, Çevre Derneği ve çeşitli STK’ların katılımıyla İstiklal Caddesi boyunca sürdürülecek. Ayrıca temizlik esnasında cadde boyunca kültür-sanat etkinlikleri ve broşür dağıtımı yapılacak. Sakarya Caddesi’nden başlayacak etkinlik, varış noktası olan Tren Garı’nda gösteriler ve konserle noktalanacak. Mersin Üniversitesi Çevre Kulübü’yle de aynı gün etkinlikler düzenlenecek.  

Çocuklar, denizlerdeki çöpün etkinlerini öğrenecek

Etkinliklerin dördüncü günü olan 13 Şubat Perşembe günü Erdemli İlçesi’ndeki ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde yaklaşık 50 ortaokul öğrencisinin katılımıyla Deniz Çöpleri ve Deniz Canlıları Üzerindeki Etkiler hakkında saat 09:00-15:00 arasında farkındalık eğitimi gerçekleştirilecek.

Sevgililer Günü sürprizleri

14 Şubat Cuma günü ise MESKİ, Mersin Kent Konseyi ve Mersin Üniversitesi ile gerçekleştirilecek etkinliklerin yanı sıra Kültür Park’ta 14 Şubat Sevgililer Günü sürprizleri yaşanacak. Ayrıca, Heliport girişinin karşındaki MEŞOT ve Toroslar Mesire Alanı arasındaki alanda fidan dikimi ve çocuklar için etkinlikler gerçekleştirilecek.  

Paylaş :
Etiketler :  KENTİ MİS, SAYAPARK, GİLİNDİRE AYNALIGÖL MAĞARASI, MESKİ, ODTÜ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA