21:29   TOROSLAR BELEDIYESI’NDEN ÖRNEK PROJE, GENÇLERLE YAŞLıLARı KONUŞTURUYOR   20:20   BÜYÜKŞEHIR EKIPLERI, TARSUS’TA CADDELERI DEZENFEKTE EDIYOR   19:15   KORONAVIRÜSE KARŞı MÜCADELEDE TRAFIK IŞıKLARı KULLANıLıYOR: KıRMıZı ’EVDE KAL’, YEŞIL ’EVE GIT’   19:13   SÜLEYMAN SOYLU’DAN ’SOKAĞA ÇıKMA YASAĞı’ SORUSUNA YANıT   19:11   İMAMOĞLU: İSTANBUL İÇIN KONTROLLÜ KıSıTLAMA BEKLIYORUZ   15:01   TARSUS’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU   14:57   MERSIN’DE 150 KILOGRAM KAÇAK SÜT ÜRÜNLERI ELE GEÇIRILDI   14:55   "CINSEL İSTISMAR SUÇLARıNA İNDIRIM UYGULANAMAZ"   14:50   BÜYÜKŞEHIR HAL KOMPLEKSI’NDE DENETIM VE ÖNEMLERI ARTTıRDı   14:48   MERSIN’DE EKMEK FıRıNLARıNA SıKı DENETIM   14:44   BAŞKAN TARHAN’DAN ÇALıŞANLARA SÜRPRIZ ZIYARET   14:39   BÜYÜKŞEHIR DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETIP, SABUN DAĞıTMAYA BAŞLAYACAK   14:37   CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: "ESNAFıN AKLıYLA DALGA Mı GEÇILIYOR?"   20:39   MILLI EĞITIM BAKANı SELÇUK AÇıKLADı, EVDE EĞITIM 30 NISAN’A KADAR UZATıLDı   20:36   ESNAFTAN VATANDAŞLARA ÜCRETSIZ DEZENFEKTAN   20:34   TOROSLAR’DA PARK VE OYUN ALANLARı DEZENFEKTE EDILEREK KULLANıMA KAPATıLDı   20:33   YEŞILBOĞAZ, KÜBRA AŞKıN DAVASıNıN KARAR DURUŞMASıNA KATıLDı   20:30   TARSUS’TA MEZAR GENIŞLETME ÇALıŞMASıNDA ÇıKARıLAN HAFRIYATTA İNSAN KEMIKLERI BULUNDU   20:11   MESKİ’DEN OKUNMAYAN SU SAYAÇLARıNA WHATSAPP KOLAYLıĞı   20:03   KRIZ MERKEZI’NDE TELEFONLARA BAŞKAN SEÇER BAKTı  
 
     
 
 

Büyükşehir’den Öğrencilere Çorba İkramı


Büyükşehir Belediyesi, evde ders çalışma ortamı bulamayan veya ev dışında ders çalışırken motivasyon kazanan öğrencilere kütüphanenin kapısını sonuna kadar açıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kongre ve Sergi Sarayı yerleşkesindeki kütüphanede “1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle çorba ikramı ve çeşitli branşlardaki öğretmenleriyle de eğitim desteği sunmaya başladı.

 

Tarih : 17 Şubat 2020 Pazartesi 01:45   Okunma : 567

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki kütüphaneyi yeni olanaklarla donatıp, öğrencilere cazip ders çalışma ortamları sunuyor. Öğrenciler, eğitim konusunda tüm ihtiyaçlarını herhangi bir yere başvurmadan Büyükşehir’den karşılayabiliyor. Evde ders çalışma ortamı bulamayan öğrencilere kütüphanesinin kapısını sonuna kadar açan Büyükşehir Belediyesi, ev dışı bir ortamda ders çalışmayı tercih eden öğrencilere de motivasyon kazandırıyor.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda yer alan kütüphanenin sosyal ve fiziki ortamını iyileştiren Büyükşehir, öğlen saatlerinde öğrencilere “1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle çorba ikramı yapmaya, çeşitli branşlardaki öğretmenleriyle de eğitim desteği sunmaya başladı. Ayrıca, akşamüzeri saat 17:30’a kadar açık olan kütüphanenin akşam 20:00’ye kadar açık hale getirilmesi planlanırken, Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlatılan çalışmanın kentin farklı noktalarında da hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Öğrenci dostu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlıkları ortak bir çalışma gerçekleştiriyor. Büyükşehir’in bünyesindeki kütüphane, sosyal ve fiziki ortamı iyileştirilerek, başta öğrenciler olmak üzere kullanıcıları için yeni olanaklarla donatılıyor. Öğrenciler, eğitim konusunda tüm ihtiyaçlarını herhangi bir yere başvurmadan Büyükşehir Belediyesi’nden karşılayabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, evde ders çalışma ortamı bulamayan veya ev dışında ders çalışırken motivasyon kazanan öğrencilere kütüphanenin kapısını sonuna kadar açıyor. Büyükşehir Belediyesi, Kongre ve Sergi Sarayı yerleşkesindeki kütüphanede “1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle çorba ikramı ve çeşitli branşlardaki öğretmenleriyle de eğitim desteği sunmaya başladı. Akşamüzeri saat 17:30’a kadar açık olan kütüphanenin akşam 20:00’ye kadar açık hale getirilmesi planlanırken, Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlatılan çalışmanın kentin farklı noktalarında da hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Kütüphane, 10 bin kitap, günlük gazeteler, ücretsiz wi-fi ile haftanın 6 günü açık

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı yerleşkesindeki kütüphane, içerisinde yaklaşık 10 bin kitap, süreli yayınlar, günlük gazeteler, 6 bilgisayar, ücretsiz wi-fi ve ücretsiz fotokopi gibi olanaklarla haftanın 6 günü 08:30-17:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Mevsime göre iç mekan ısıtması veya soğutması sağlanan kütüphane, dış mekanıyla birlikte aynı anda toplam 150 kullanıcısına hizmet verebiliyor. Yoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu kullanıcıların yanı sıra emekli vatandaşlar da gün içerisinde vakitlerini kütüphanede değerlendiriyor. T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile ücretsiz üyeliğini tamamlayan kullanıcılar, tek seferde en fazla 3 kitabı 15 gün süreyle ödünç alabiliyor.

Öğretmenlerle eğitim desteği verilmeye ve çorba ikramı yapılmaya başlandı

Büyükşehir Belediyesi, ilgili daire başkanlıklarının işbirliğiyle kütüphanenin donanımlarını artırarak, öğrencilere elverişli ders çalışma ortamları oluşturmak için kolları sıvadı. Evlerinde ders çalışma ortamı bulamayan veya ev dışında ders çalışırken motivasyon kazanan öğrencilere kütüphanesinin kapılarını sonuna kadar açan Büyükşehir Belediyesi, Kongre ve Sergi Sarayı yerleşkesindeki kütüphanede “1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle hafta içi her gün öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu 12:00-13:00 saatleri arasında çorba ikramına başladı.

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde görev yapan çeşitli branşlardaki öğretmenler, günün farklı zaman dilimlerinde kütüphane içerisinde öğrencilere derslerinde destek oluyor. İlerleyen günlerde ise kütüphanenin akşam saat 20:00’ye kadar hizmet vermesi, ücretsiz çay ve kahve ikramı yapılması planlanırken, bu tarz ortamların kent genelinde farklı noktalara kazandırılması hedefleniyor.

“Gençlerimize hizmet edecek çok başarılı işler yapacağız”

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Bengi İspir Özdülger, diğer daire başkanlıklarıyla işbirliği içerisinde, sorumluluk alanlarında bulunan kütüphaneyi yeni olanaklarla donatıp, öğrencilere yeni ve modern ders çalışma ortamları sunmak için çalıştıklarını belirtti. Özdülger, şunları söyledi:

“Kütüphanemizde belli saatler içerisinde gerek emekliler gerekse üniversite sınavına ve KPSS gibi önemli sınavlara hazırlanan genç arkadaşlarımız bulunmakta ve talep her geçen gün daha da artmakta. Hatta öyle ki, hizmet verdiği saatlerin süresini artırmayı planlıyoruz. Öğrenciler, bu sıcak, samimi ve huzur dolu ortamdan mutluluk duydukları için masalarından kalkmamacasına çalışmayı tercih ediyorlar. Bizim de onlara destek olmak adına birtakım planlarımız olmuştu. Bu anlamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanımız’a bizi desteklediği için çok teşekkür ediyorum. Ortaklaşa yaptığımız çalışmayla bu odalarımızı, kütüphanelerimizi, salonlarımızı daha da ilerleteceğiz. Gençlerimize hizmet edecek çok başarılı işler yapacağız. Çünkü bizim için gençlerimiz, çocuklarımız çok kıymetli. Bu anlamda Belediyemiz de onların huzurlu ortamda başarıya ulaşması için elinden geleni yapıyor, yapmaya da devam edecek.”

“Öğlenleri çorba hizmetimizi buraya getirmiş bulunmaktayız”

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz ise kentte öğrenciler için yeterli ders çalışma ortamı olmadığını görerek, bu ihtiyacı karşılamak için çalışmalara başladıklarını ifade etti. Gökayaz, “Bu aslında kentimizin önemli problemlerinden birisi. Çocuklarımızın ders çalışma ortamlarının yeterince olmamasıyla ilgili bir sıkıntı yaşadıklarını görüyoruz. Kütüphanemizle bu anlamda iyi bir hizmet verdiğimizi söyleyebiliriz. Bu çalışmalara ek olarak çocuklarımızın daha farklı bir yerden, herhangi bir ihtiyaç hissetmemesi adına öğlenleri de çorba hizmetimizi buraya getirmiş bulunmaktayız. Aynı zamanda çocuklarımızın şöyle bir talebi vardı; bazı soruları çözmekte zorlanıyorlardı. Bununla ilgili olarak da ne yapabiliriz diye düşündük. Kendi kurs merkezlerimizdeki öğretmenlerimizi belli saatlerde buraya getirerek, çocuklarımızın zorlandıkları soruları çözmelerine olanak sağladık. Bu öğretmenlerimiz haftanın ve günün belli saatlerinde burada bulunuyorlar ve çocuklarımızla beraber ilgili etüt çalışmalarını yapıyorlar ve sorularını cevaplandırıyorlar” diye konuştu.


Paylaş :
Etiketler :  1 EKMEK 1 ÇORBA, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VAHAP SEÇER, KONGRE VE SERGİ SARAYI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRESİ, SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA