07:11   ULAŞTıRMA BAKANı MEHMET CAHIT TURHAN GÖREVDEN ALıNDı   02:46   ERDOĞAN, CORONAVIRÜS TEDBIRLERINI AÇıKLADı   22:06   55 YıLLıK ALTYAPı SORUNU KıSA SÜREDE ÇÖZÜLDÜ   21:29   TOROSLAR BELEDIYESI’NDEN ÖRNEK PROJE, GENÇLERLE YAŞLıLARı KONUŞTURUYOR   20:20   BÜYÜKŞEHIR EKIPLERI, TARSUS’TA CADDELERI DEZENFEKTE EDIYOR   19:15   KORONAVIRÜSE KARŞı MÜCADELEDE TRAFIK IŞıKLARı KULLANıLıYOR: KıRMıZı ’EVDE KAL’, YEŞIL ’EVE GIT’   19:13   SÜLEYMAN SOYLU’DAN ’SOKAĞA ÇıKMA YASAĞı’ SORUSUNA YANıT   19:11   İMAMOĞLU: İSTANBUL İÇIN KONTROLLÜ KıSıTLAMA BEKLIYORUZ   15:01   TARSUS’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU   14:57   MERSIN’DE 150 KILOGRAM KAÇAK SÜT ÜRÜNLERI ELE GEÇIRILDI   14:55   "CINSEL İSTISMAR SUÇLARıNA İNDIRIM UYGULANAMAZ"   14:50   BÜYÜKŞEHIR HAL KOMPLEKSI’NDE DENETIM VE ÖNEMLERI ARTTıRDı   14:48   MERSIN’DE EKMEK FıRıNLARıNA SıKı DENETIM   14:44   BAŞKAN TARHAN’DAN ÇALıŞANLARA SÜRPRIZ ZIYARET   14:39   BÜYÜKŞEHIR DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETIP, SABUN DAĞıTMAYA BAŞLAYACAK   14:37   CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: "ESNAFıN AKLıYLA DALGA Mı GEÇILIYOR?"   20:39   MILLI EĞITIM BAKANı SELÇUK AÇıKLADı, EVDE EĞITIM 30 NISAN’A KADAR UZATıLDı   20:36   ESNAFTAN VATANDAŞLARA ÜCRETSIZ DEZENFEKTAN   20:34   TOROSLAR’DA PARK VE OYUN ALANLARı DEZENFEKTE EDILEREK KULLANıMA KAPATıLDı   20:33   YEŞILBOĞAZ, KÜBRA AŞKıN DAVASıNıN KARAR DURUŞMASıNA KATıLDı  
 
     
 
 

CHP İl Başkanı Adil Aktay Mazbatasını Aldı


Geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP İl Kongresi’nin ardından İl Başkanlığına tekrardan seçilen Adil Aktay, dün öğle saatlerinde mazbatasını aldı.

 

Tarih : 21 Şubat 2020 Cuma 06:04   Okunma : 677

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan CHP İl Kongresi’nin ardından İl Başkanlığına tekrardan seçilen Adil Aktay, dün öğle saatlerinde mazbatasını aldı. Mazbata töreninin ardından Adliye binası önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aktay,

Türkiye’nin çok kritik bir döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nin il kongrelerini başarıyla tamamlıyoruz.

Kongrelerimiz, Adalet Yürüyüşüyle başlayıp 31 Mart ve 23 Haziran’la devam eden bir sürece örgütümüzün verdiği güçlü desteğin ifadesidir. Bu süreci daha da ilerilere taşıma, halkın iktidarını kurma yolunda mücadele azminin bir kanıtıdır.

Bu iradeyi ortaya koyan tüm Cumhuriyet Halk Partililere çok teşekkür ediyorum.

Mersin, Cumhuriyet Halk Partisi için de, Türkiye için de çok önemli bir şehirdir.

Bu şehirde cumhuriyet, demokrasi, laiklik ve adalet gibi temel değerler etrafında en geniş uzlaşmayı sağlamaya dayalı bir yaklaşımla çalışmaya… Hoşgörülü, güleryüzlü ve üretken bir siyaset geliştirmeye… Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, deniziyle, tarım alanlarıyla Mersin’in tüm değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Eksiklerimizi görerek, uyarı ve eleştirilerden ders çıkararak, her zamankinden daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Buna mecburuz, çünkü Türkiye artık acil olarak demokrasi, özgürlük, adalet, ekonomik refah istiyor ve bunu başarmanın yolunun Cumhuriyet Halk Partisi etrafında bütünleşmekten geçtiğini görüyor. Halkın bu beklentisini boşa çıkarmamak mecburiyetindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeniden üstlendiğim İl Başkanlığı benim için çok onurlu bir görev, çok önemli bir sorumluluktur. Bu görevlendirme dolayısıyla tüm Cumhuriyet Halk Partililere, üyelerimize, delegelerimize şahsım, yönetim ve disiplin kurullarımız adına çok teşekkür ediyorum.

Yolumuz açık, Mersin’in ve Türkiye’nin geleceği aydınlık olsun.

İzin verirseniz, birkaç cümleyle de il kongresinde ortaya çıkan nahoş görüntü hakkında gerçekleri paylaşmak isterim.

Öncelikle şurası çok iyi bilinmelidir ki, Mersin İl Kongremiz tamamen hukuka ve tüzüğümüze uygun şekilde yönetilmiştir. Bu nedenle, kongremizin Divan Başkanlığını yürüten partimizin T.B.M.M. Grup Başkanvekili Sayın Engin Özkoç’a sergilediği hukuka uygun ve sağduyulu yönetim dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Sayın Engin Özkoç’un taraflı ve keyfi davrandığı şeklindeki yorumlar gerçekten ve iyi niyetten uzak değerlendirmelerdir.

Parti tüzüğümüze göre, İl Başkanlığına aday olabilmek için kongre delege tam sayısının en az yüzde 10’unun yazılı önerisini almak şarttır. Buna göre, Mersin İl Başkanlığına aday olabilmek için gerekli imza sayısı 64’tür. Her ne kadar aday adayı arkadaşımız 94 imzalı bir dilekçe sunmuş olsa da Divan’ın yaptığı inceleme sonucunda, delege olmayanlar, mükerrer imzalar ve imzalarını geri çekmiş olanlar dikkate alındığında geçerli imza sayısının 48 olduğu görülmüştür. Bu durum karşısında tüzüğümüzün aradığı yüzde 10 imza şartı tamamlanamadığı için, Divan, aday adayı Alptekin Eser arkadaşımızın aday olamayacağına karar vermiştir.

Ben şahsen, ikinci bir adayın çıkmasından memnun olurdum. Mükerrer imzaların bana verilen imzalardan düşürülmesini de teklif edecektim ancak daha Divan Başkanı konuyla ilgili bir açıklama yapma fırsatı bulamadan fiili bir kürsü işgali meydana geldi. Bunun elbette kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Yapılan şeyin demokrasiye, Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyaset kültürüne yakışmadığı ortadadır. Haksız ve gayrı meşru bir biçimde kürsüyü işgal ederek bir oldu bitti yaratmaya çalışmak ve Divan Başkanı’nın konuyla ilgili açıklama yapmasına izin vermemek hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin onaylayacağı davranışlar değildir.

Ayrıca, Divan Başkanı, durumu kontrol etmek ve ortak bir hareket tarzı geliştirmek amacıyla Sayın Alptekin Eser’i ve beni salonun arkasına davet ettiğinde, maalesef Sayın Eser bu talebe uymadığı gibi, bütün salonun ve kameraların gözü önünde Sayın Engin Özkoç’un eline vurmuş ve kendisini salondan kovma hadsizliğini göstermiştir.

Bütün bu tavırların, yaratılan bu arbedenin demokratik bir itiraz yöntemi, bir hak savunma biçimi olmadığı açıktır. Ben kürsüyü işgal eden arkadaşlarımızın bu yaptıkları hakkında samimi bir özür beyan etmelerini, üzüntülerini dile getirmelerini bekliyor ve diliyorum. Konunun disiplin soruşturması gerektiren boyutları da yönetim kurulumuzca ayrıca değerlendirilecektir  diye ifade etti.


Paylaş :
Etiketler :  CHP, ADİL AKTAY, ADALET YÜRÜYÜŞÜ, İL KONGRESİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA