09:32   TARSUS BELEDIYESI’NDEN KAHVECILER VE EĞLENCE YERLERI ODASı’NA MASKE ILE DEZENFEKTAN DESTEĞI   21:32   BAŞKAN SEÇER, ATATÜRK CADDESI VE SILIFKE CADDESI ESNAFıNı DOLAŞTı   13:03   MERSIN ERDEMLI’DE LIMON FIDANLARı SATıŞı ARTTı   13:01   EVIN BANYOSUNDA KENEVIR YETIŞTIRMIŞLER   13:01   ESKI SAĞLıK OCAĞı OBRUK PEYNIRI ÜRETIM TESISINE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ   12:57   YENIŞEHIR YAŞAM MERKEZI’NDE SONA DOĞRU   12:54   BAŞKAN TOLLU ‘MERSIN TURIZMINDE YENI YARıN’ı DEĞERLENDIRDI   12:53   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   12:51   HIZMET KERVANı ŞAHNA’DA   12:49   TOROSLAR’DA KARLA MÜCADELE ÇALıŞMASı   12:47   BÜYÜKŞEHIR, BIR YıLDA 2 BIN TON, ÜÇ AYDA 560 TON TıBBI ATıĞı BERTARAF ETTI   12:45   TBB VE BARO BAŞKANLARı ‘ÇOKLU BARO-NISPI SEÇIM SISTEMINE’ KARŞı TOPLANDı   12:43   TARIHI MERSIN EVLERI GELECEĞE TAŞıNACAK   12:42   AKDENIZ’DE PARK VE YEŞIL ALANLAR NORMALLEŞME DÖNEMINE HAZıRLANıYOR   12:40   CHP’LI ALI MAHIR BAŞARıR: “ AKP MERSIN İL BAŞKANLıĞı BINASıNıN KIRASı İŞKUR ÜZERINDEN MI ÖDENMEKTEDIR?”   17:44   MERSIN, ÖLÜMLÜ-YARALANMALı TRAFIK KAZALARıNDA 7’NCI SıRADA   17:42   ERDEMLI’DE UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 ŞÜPHELI GÖZALTıNA ALıNDı   17:40   PLAJLARDA SOSYAL MESAFELI DENIZ KEYFI BAŞLADı   17:39   MEZITLI’DE YATıRıMLAR MAHALLE MUHTARLARıYLA BIRLIKTE PLANLANDı   17:37   TOROSLAR’DA ASFALT SEFERBERLIĞI  
 
     
 
 

Başkan Seçer, 36. Cadde’de Saha İncelemesi Yaptı


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yıllardır süren kamulaştırma sorununun kısa süre önce aşılmasıyla yapım çalışmalarına başlanan Fuat Morel Mahallesi 36. Cadde’de saha incelemesinde bulundu.

 

Tarih : 23 Mayıs 2020 Cumartesi 15:18   Okunma : 335

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından çalışmaları sürdürülen Yenişehir İlçesi Fuat Morel Mahallesi 36. Cadde’deki sıcak asfalt kaplama (BSK) ve kaldırım yapım işini yerinde inceledi. Çalışanları selamlayarak kolaylıklar dileyen Başkan Seçer, ayrıca asfalt serme makinesini de (Finişher) kullandı. Seçer, Mersin’in toplam 5 bin kilometrenin üzerinde bir yol ağı bulunduğundan söz ederek, “Şehir merkezi, dağ başı, bahçe yolu, bağ yolu bizim için fark etmiyor. Her kilometresi, her metresi önemli. Aynı ciddiyetle Mersin’in dört bir köşesinde bu hizmetleri yerine getireceğiz, eksiklerimizi tamamlayacağız” dedi.

SEÇER, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Yıllardır kamulaştırma sıkıntısı yaşandığı için bir türlü yapılamayan 36. Cadde’deki çalışmalar, bu sorunun aşılmasıyla birlikte başlatıldı. Başkan Seçer, bürokratlardan ve teknik ekipten çalışmalar hakkında bilgi alarak, 36. Cadde boyunca incelemelerde bulundu. Başkan Seçer’e saha gezisi sırasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Ali Ulusoy, bürokratlar ve daire başkanları eşlik etti.

ÇALIŞMALARIN TOPLAM MALİYETİ 1 MİLYON 210 BİN TL

Toplam 550 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde ve 2x2 bölünmüş yol niteliğindeki 36. Cadde yolu için toplam 3 bin ton sıcak asfalt (BSK) ve 5 bin ton temel malzeme imalatı yapılırken, toplam 4 bin metrekare kaldırım ve 2 bin 500 metre bordür döşendi. Çalışmaların toplam maliyeti ise 1 milyon 210 bin TL düzeyinde.

“İLK DÖNEMİMİZDE ÖNEMLİ BİR KISMINI BİTİRECEĞİZ”

Başkan Seçer, inceleme sırarında yaptığı değerlendirmede, “İçinde bulunduğumuz cadde Vali Hüseyin Aksoy Caddesi ya da 36. Cadde. 15. Cadde ile 17. Cadde’yi, ki bu yeni açmakta olduğumuz bir cadde. Bu yıl içerisinde yaklaşık 17. Cadde’den 1500 metre gibi bir yeni güzergah açıyoruz. Aşağı yukarı üniversite civarına yaklaşmış oluyoruz. Bu Akbelen’den Mezitli sınırlarına giriyor. Hatta daha sonra Çeşmeli Otobanı’na kadar bağlayabileceğimiz bir güzergah. İlk dönemimizde de önemli bir kısmını zaten bitireceğiz. Hatta, Mezitli sınırları içerisinden Akbelen’e kadar, tamamını sorun olmaktan çıkaracağız. Bazı bölgelerde mülkiyet sorunu yaşanıyor, kamulaştırma yapmamız gerekiyor. Ama herhangi bir sıkıntı yaşamadığımız bölgelerde de altyapısı tamamlanmış yerleri de hemen açacağız ve hizmete alacağız” dedi.

“5 BİN KİLOMETRENİN ÜZERİNDE BİR YOL AĞI. HER BİR METRESİ, HER BİR KİLOMETRESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Mersin’in toplam 5 bin kilometrenin üzerinde bir yol ağı bulunduğundan söz eden Başkan Seçer, “16 bin kilometrekare alan içerisinde, 5 bin kilometrenin üzerindeki yol ağımızın her bir metresi, her bir kilometresi bizim için önemli. Mutlaka şehir içinde yurttaşlarımızın işinden evine giderken ya da bir mekandan diğer bir mekana ziyaret ederken konforu açısından yolların kaliteli, düzgün ve kullanışlı olması son derece önemli. Ama diğer taraftan da tarımsal üretim merkezi olan, sebzecilikte, meyvecilikte önemli üretim kalemlerine sahip olan ilimizde şehir merkezi, dağ başı, bahçe yolu, bağ yolu bizim için fark etmiyor. Her kilometresi, her metresi önemli. Aynı ciddiyetle Mersin’in dört bir köşesinde bu hizmetleri yerine getireceğiz, eksiklerimizi tamamlayacağız” diye konuştu.

“EN ÇOK BÜTÇE AYIRDIĞIMIZ KALEMLER YOL, ASFALT İŞLERİ, ALTYAPI, KANALİZASYON”

Yönetime geleli henüz 1 yılı bitirdiklerini, ilk geldikleri günlerde önemli sorunlar yaşadıklarını anlatan Başkan Seçer, şöyle devam etti:

“Malzeme, alet, ekipman, program, ekip sorunu yaşadık. Bütün bunlar bir müddet bizim yol çalışmalarımızı aksattı. Burada doğruları söylemek gerekir. Benim de içime sinmedi. Yani ilk 6 ay o adaptasyon sürecinde yaptığımız çalışmalar, mevcut imkanları en mantıklı, en rasyonel, en maksimum, verimli kullanarak yaptığımız çalışmalar. Çünkü büyük para isteyen yatırımlar. Bakın bizim bütçemizi inceleyin, faaliyet alanlarımızda, görev alanlarımızda en çok bütçe ayırdığımız kalemler yol, asfalt işleri, altyapı, kanalizasyondur. Onun için burada paraya ihtiyaç var. Para yetmiyor, bu işi yapacak yetişmiş kalifiye mühendislere ihtiyaç var ki her alanda belediyemizin yaşadığı en önemli sorunların başında geliyor. Yani her zaman söylüyorum. Bir finansmana, iki yetişmiş insan kaynağına ihtiyacımız var.”

“LİYAKAT OLMAZSA İNANIN HİZMET OLMUYOR”

Başkan Seçer, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nı yeniden yapılandırdıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bunu tüm yurttaşlarıma da duyurmak istiyorum. Bizim şu anda kadrolaşmamız, tamamen liyakat esaslı. Bizim iş yapmaya ihtiyacımız var. Eğer liyakat olmazsa inanın hizmet olmuyor. Bunun için de bu kadro oluşturma konusunda yetişmiş, deneyimli, daha önceden önemli çalışmalar yapmış mühendislerimizle bütün bu sorunları aşabileceğimizi düşünüyorum. Tabii ki önümüzdeki süreç farklı bir süreç. Şu anda içinde bulunduğumuz süreç farklı bir süreç. Bir pandemi ile mücadele süreci. Hayatın normalin dışına çıktığı bir süreç. Her alanda. İnsanlarımız şu anda mecburen evinde. Üretim yapmaktan yoksunuz. Ekonomimiz mecburen son bir buçuk, iki aydır daralma gösterdi. Ekonominin daralma göstermesi demek her alanın etkilenmesi demek. İşte biz de Belediye olarak etkilendik. Çünkü gelirlerimiz düştü. Umut ediyorum bayramdan sonra tüm dünyada normalleşme olacak. Türkiye’de de olacak. Normalleşme artık bizi de rahatlatacak. Biz de üretim yapmaya başlayacağız, çalışmaya başlayacağız. Projeleri rahat uygulamaya başlayacağız. Gelirlerimiz normal düzeyine gelecek ve bizim 2024'e kadar programa aldığımız, Stratejik Planımız’a aldığımız bütün yatırımları da gerçekleştireceğiz.”

Seçer, Mersinliler’in Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramımızda yurttaşlarımızla, aile büyüklerimizle bir arada olamayacağız. Ama evimizde yine bayram coşkusu, o birlik, beraberlik arzusu ile dünyanın bu beladan kurtulması için dualarımızı edeceğiz. Ben bu vasıta ile de tüm Mersinli hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. İnşallah gelecek günler bugünkü günlerden çok daha güzel olacak” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA