23:31   CHP’DEN AYASOFYA TEPKISI: CUMHURIYET HUKUKU YOK SAYıLDı   19:15   CHP’DE 18 İL BAŞKANıNDAN ORTAK DEKLARASYON   19:13   MUTFAKTA YıLAN PANIĞI    19:10   BÜYÜKŞEHIR’DEN “SANDALYENI KAP GEL” KONSERLERI   19:20   ERDEMLI BELEDIYESI BAKıM ÇALıŞMALARıNı SÜRDÜRÜYOR   19:19   GÜLIZAR BIÇER KARACA: “BAROLAR ADALET MÜCADELESIDIR”   19:17   MERSIN’DE PARK VE BAHÇELER EKIPLERI, METRUK VE MEZBELE GÖRÜNÜMDEKI BOŞ ARAZILERI TEMIZLIYOR   19:15   MAĞAZADA UNUTULAN ALTıN DOLU ÇANTAYı ÇALDı   19:12   MERSINLI GAZETECI ENDER ERDEMIL HAYATıNı KAYBETTI   19:12   BÜYÜKŞEHIR BAŞKAN VEKILI GÜLCAN KıŞ, İLBANK GENEL KURULU’NA KATıLDı   19:09   CHP’LI ANTMEN "BIZ BIZE YETERIZ TÜRKIYEM" KAMPANYASıNDA TOPLANAN PARALARı SORDU   19:07   YAŞLı ADAMDAN 35 GÜNDÜR HABER ALıNAMıYOR   19:06   BAŞKAN YıLMAZ, YENI ENCÜMEN ÜYELERIYLE İLK TOPLANTıSıNı YAPTı   19:03   MERSIN’DE SCOOTERLı ZABıTALAR DEVRIYEDE   19:01   ZABıTADAN SAHILDE ÇEKIRDEK DENETIMI   19:01   ÖLMEK İSTEYEN KADıNı IRMAĞA ATLAYıP KURTARDı   18:58   LISE LABORATUVARıNDAKI PATLAMADA HAYATıNı KAYBEDEN ÖĞRETMEN TOPRAĞA VERILDI   18:56   MERSIN’DE "MERDIVEN ALTı" PEYNIR ÜRETIMI YAPıLAN DEPOYA BASKıN   22:42   BARO BAŞKANLARı ANKARA’DASAVUNMA NÖBETINDE YEŞILBOĞAZ: KORKUNÇ SONUÇLAR DOĞURACAK   09:08   İKTIDAR IÇIN ATILIM   
 
     
 
 

Mersin Baro Başkanı Yeşilboğaz:Mücadelemizi Büyüteceğiz


TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret ederek, Ankara’da baro başkanlarına yapılan polis müdahalesini kınadı.

 

Tarih : 28 Haziran 2020 Pazar 01:17   Okunma : 1844

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı makamında ziyaret ederek, Ankara’da baro başkanlarına yapılan polis müdahalesini kınadı. Yeşilboğaz baroların ve meslek örgütlerinin yapısında ve seçim sistemine yapılması planlanan müdahaleye karşı barolar olarak sürdürecekleri eylemde, Türkiye genelinde TMMOB bileşenleri ve Türk Tabipler Birliği ile hareket etmeyi planladıklarını belirterek, “Mücadelemizi büyüteceğiz” dedi.

“EYLEMİMİZ TOPLUMSAL HAREKETE DÖNÜŞTÜ”

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar, Çevre Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Sinan Can, İnşaat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Gülçin Barboros, Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Necmi Birim, Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı İbrahim Yücesoy, Şehir Plancıları Odası Mersin İl Temsilcisi Uğur İnce, Kimya Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Emre Üresin ve Jeofizik Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Hatice Dilek Çetinkaya Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ı ziyaret etti.

Ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade eden Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Ankara’da karşılaştığımız müdahalede odalar, sivil toplum örgütleri, halk ve meslektaşlarımız bizlere çok destek verdi. Bu destekler bizler için çok önemliydi. Meslektaşlarımız da bu süreci sahiplendi ve barolar adliyelerin önünde eylemler gerçekleştirdi. Bizim başlatmış olduğumuz bu eylem toplumsal hareket haline dönüştü.

“SU, YEMEK, ÇAY, TUVALET YASAKLANDI”

Baro başkanları olarak polis ablukasında insanlık dışı davranışlarla karşılaştık. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ve meslektaşlarımızdan gelen battaniye ve kıyafet yardımları kabul edilmedi. Çadır kurulmasına izin verilmedi. Güneşten bazı baro başkanlarımızın yüzünde yanık oluştu ve yanık tedavisi görüyorlar. Geceyi yağmur altında soğuk betonda geçirmek zorunda kaldık.  Tuvalete gitmemize dahi izin verilmedi. İlk başta bizlere yemek ve su verilmesi de yasaklandı. Sonradan tepkiler üzerine yiyecek ve su serbest bırakıldı. Yiyecek aldığımız pastaneye 12 bin TL para cezası kesilmiş. Orada her siyasi görüşteki baro başkanları aynı muameleyi gördü. Devletin bu hukuksuzluklarını ne biz barolar, ne de halk unutacak. Bu olay demokrasi ve hukuk tarihinin kara lekesidir” ifadesini kullandı.

Demokratik eylem planlarının devam edeceğinin bilgisini veren Yeşilboğaz, “Barolarımızla savunma mitingi düzenleyeceğiz. Ayrıca bundan sonraki eylemlerimizle TMMOB bileşenleri ve Türk Tabipler Birliği ile birlikte yol alarak, mücadelemizi büyütmeyi planlıyoruz. Adalet paydasında bir araya geleceğiz. Bir arada mücadele etmek zorundayız” diye konuştu.

“DOĞRU HER ZAMAN YOLUNU BULUR”

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar yaptığı konuşmasında, “Zor bir mücadele verdiniz ama direnişin en güzel örneğini sergilediniz. Sizleri yapmış olduğunuz bu eylemden ve direnişinizden dolayı tebrik ediyoruz.  Özellikle pandemi döneminde ülke olarak birlik ve dayanışma sağlanması gerekirken, böyle bir sürecin yaşanması asla kabul edilemez. Barolara ve meslek odalarına yönelik yapılan anti demokratik müdahalelere karşı sizlerle mücadele etmeye hazırız. Hak ve hukuk adına vermiş olduğunuz bu mücadelenizde koşulsuz, şartsız yanınızda olduğumuzu belirtiriz. Bizler doğru yerde duruyoruz. Doğru yolunu her zaman bulur” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  TMMOB, İL KOORDİNASYON, KURULU, SEKRETERİ, ELEKTRİK, MÜHENDİSLERİ, ODASI, MERSİN, ŞUBE, BAŞKANI, SEYFETTİN ATAR, MERSİN, BAROSU, BAŞKANI, BİLGİN YEŞİLBOĞAZ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA