19:55   ŞAHNA MAHALLESI’NIN İÇME SUYU HASRETI SONA ERDI   18:39   HAYDI GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELIM PROJESI ÜNIVERSITE EĞITIMINI BıRAKAN GENCIN DE UMUDU OLDU   17:04   MERSIN ŞEHIR HASTANESINDEN ’AŞı ZINCIRI’ KAMPANYASı   16:51   SULAR ÇEKILDI, KAYA MEZARLAR ORTAYA ÇıKTı   16:08   CMK TARIFESINDEN KDV KALDıRıLMALı   15:38   DEMIR, TARSUS’TAKI SPOR TESISLERINDE INCELEMELERDE BULUNDU   15:13   FORUM KATLı KAVŞAĞı’NDA ÇALıŞMALAR SON HıZLA DEVAM EDIYOR    14:48   YARALı KÖPEK TEDAVI EDILEREK KORUMA ALTıNA ALıNDı   14:39   ENDONEZYA’DAN MTOSB’YE BÜYÜK ILGI   10:09   MUT’TA ZEYTIN VE ZEYTINYAĞı HASADı SEZONU SONA ERDI   09:59   BÜYÜKŞEHIR GSK, ÇEŞME BASKETBOL’U DEPLASMANDA 79-76 YENDI   09:25   MEZITLILI ÇOCUKLARıN MINIK ELLERI TOPRAKLA BULUŞTU   20:59   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, DARDA KALAN GÜLAY TEYZE’NINDE İHTIYAÇLARıNı KARŞıLADı   20:43   MERSIN’DE 2020 YıLıNDA BIN 200 HEKTAR ALAN AĞAÇLANDıRıLDı   20:37   GELIN ILE ANNESINE EV HAPSI CEZASı VERILDI   19:56   TARSUS BELEDIYESI SıFıR ATıK BELGESINI ALDı   19:21   BÜYÜKŞEHIR’DEN,TOROS DAĞLARı’NıN ETEKLERINDEN ZIRVESINE YOL ÇALıŞMASı SÜRÜYOR   15:30   ŞENGÜL ÖĞRETMEN ÇOCUKLAR IÇIN DUVARLARı RENKLENDIRIYOR   15:00    AKDENIZ BELEDIYESI’NDEN ‘PSIKOLOJIK DANıŞMANLıK’ HIZMETI   14:55   3 OCAK ŞIIR YARıŞMASıNıN ÖDÜLLERI, SAHIPLERINI BULDU  
 
     
 
 

CHP İl Başkanı Aktay: Bizim güzelliğimiz öğretmenlerimizdir


Öğretmenler, bu ülkenin çocuklarını, bilimle, eleştirel düşünceyle, sanatla, sporla ve insanlığın yüksek değerleriyle tanıştıranlardır.

 

Tarih : 25 Kasım 2020 Çarşamba 07:41   Okunma : 502

Başkan Aktay yayınladığı mesajda, Öğretmenler, bu ülkenin çocuklarını, bilimle, eleştirel düşünceyle, sanatla, sporla ve insanlığın yüksek değerleriyle tanıştıranlardır.

Son yıllarda bize kabul ettirilmek istenenin aksine, onlar çocuklarımızı sınavlara değil,  geleceğe hazırlayanlardır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözleri, öğretmenlerin bir ülke için taşıdığı önemin en güzel ifadesidir:

“Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet adını almak yeteneğini kazanamamıştır. Ona gelişigüzel bir kütle denir, millet denemez”.

İşte aydınlıktan korkan iktidarlar bunu bildikleri için “gelişigüzel bir kütle” yaratmak adına, eğitimcileri hedef almaktadırlar. Bu nedenle, bilimsel ve demokratik bir eğitimi savunan öğretmenler sürgün ve cezalarla sindirilmeye çalışılır, sendikaları ve dernekleri kapatılmak istenir, hak arama talepleri baskıyla karşılanır.

AK Parti de, iktidar olduğu günden bu yana eğitim sisteminin altını oymakla uğraşırken, buna karşı duran öğretmenleri de sindirmeye, susturmaya çalışıyor.

Atamalarda liyakatın yerini yandaşlık aldı... Kadrolu öğretmenliğin yerini adeta sözleşmeli öğretmenlik aldı...  Öğretmenler güvencesiz ve savunmasız bırakıldı.

OHAL döneminde ihraç edilen eğitimci sayısı üniversitelerle birlikte 42 bine yaklaştı. Sınıflar öğretmensiz bırakılırken, ataması yapılmayan gencecik öğretmenler, işsizlik nedeniyle intihara sürüklendi. Atama beklerken çalıştıkları geçici işlerde iş cinayetlerine kurban gittiler.

Bu acıları unutmayacağız.  Çocuklarımızı eğitimsiz, öğretmenlerimizi mutsuz eden bu eğitim sistemini değiştirmek boynumuzun borcudur.

24 Kasım vesilesiyle bir kez daha Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve onun yolundan gidip ülkemizin dört bir yanına ışık taşıyan öğretmenlerimize şükranlarımı iletiyor, öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığını aldığı, baş tacı edildiği bir Türkiye için mücadeleye devam diyorum.

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, CHP, MERSİN, İL BAŞKANI, ADİL AKTAY, ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA