14:09   BAŞKAN SEÇER; AFD, AB DELEGASYONU VE İLLER BANKASı YETKILILERI İLE BIR ARAYA GELDI    10:50   KOBE VE KıZı GIANNA, ÇBK TESISLERINDE YAŞıYOR   07:11   ESNAF TEMSILCILERINDEN SEÇER’E TEŞEKKÜR ZIYARETI    06:19    İHLALLERE VE USULE AYKıRı FIYATLARA ZABıTA ENGELI   06:01   "ÖZEL GÖRÜNTÜ" DAVASıNDA 2 YıL 6 AY HAPIS CEZASı    00:34   MERSIN İL SAĞLıK MÜDÜRÜ BAHÇACı, COVID-19’U ATLATARAK GÖREVINE DÖNDÜ   00:11   MERSIN’DE 2020’DE TRAFIĞE KAYDı YAPıLAN TAŞıT SAYıSı YÜZDE 54,1 ARTTı   00:02   MERSIN, BIN 359 KAMERA ILE IZLENIYOR   23:54   MERSINLI ARıCıLARA BAL SÜZME MAKINESI VE ÇADıR DAĞıTıMı BAŞLADı   23:39   MEÜ KOORDINATÖRLÜĞÜNDEKI ULUSLARARASı PROJEYLE KıRSALDAKI KADıNLARA GIRIŞIMCI OLMA FıRSATı   22:00   MERSIN’DE YASA DıŞı BAHIS OPERASYONU: 9 GÖZALTı   21:54   BİHA, OSB’LERDE YATıRıM YAPMAK ISTIYOR   20:58   GELECEK VE DEVA SEÇIME GIREBILECEK MI? YSK SEÇIME GIREBILECEK PARTILERI AÇıKLADı   16:43   AKDENIZ’DE COVİT-19 İLE MÜCADELE YENI YıLDA DA KESINTISIZ SÜRÜYOR   16:18   YENIŞEHIR BELEDIYESI FIDANLıĞı ÜRETIYOR KENT YEŞILLENIYOR    12:33   BÜYÜKŞEHIR KADıN DANıŞMA MERKEZI’NDE 14 AYDA 1478 KADıNA DESTEK SAĞLANDı    12:25   ERCIK YENIDEN AK PARTI MERSIN İL BAŞKANLıĞıNA SEÇILDI    12:14   AHEF: ONAM FORMUNU NASıL ONAYLAYACAKSıNıZ   12:01   EGE’NIN İLK DÜŞÜNCE KURULUŞU EGİAD THINK TANK’TAN ÇIN RAPORU   11:25   MESKI, İÇMESUYU TESISLERININ ELEKTRIK İHTIYACıNı GÜNEŞ ENERJISIYLE KARŞıLAYACAK  
 
     
 
 

Başkan Uysal, Devletin, Milletin Son Birikimleri İle Varlıklarını Usulsüzce Pazarlıyorlar


Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti’ye eleştirilerini sürdürürken, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uysal, “Kumarcının cepte para kalmayınca yüzüğünü, kolyesini sattığı gibi AKP’nin de devletin ve milletin son birikimleri ve varlıklarını usulsüzce pazarladığını” söyledi.

 

Tarih : 28 Kasım 2020 Cumartesi 20:21   Okunma : 1267

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada AK Parti’ye eleştirilerini sürdürürken, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uysal, “Kumarcının cepte para kalmayınca yüzüğünü, kolyesini sattığı gibi AKP’nin de devletin ve milletin son birikimleri ve varlıklarını usulsüzce pazarladığını” söyledi.

Covid-19 vaka sayılarını yarım da olsa itiraf etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Uysal, “Eninde sonunda ENFLASYON ve İŞSİZLİK rakamlarını da bir gün kabul edecekler!” dedi.

Son olarak dün Katar ile Varlık Fonu’na geçen İstanbul Borsası’nın yüzde 10 hissesinin satışı protokolle açıklanması hakkında ise “Kumarcının cepte para kalmayınca yüzüğünü, kolyesini sattığı gibi AKP’nin de devletin ve milletin son birikimleri ve varlıklarını usulsüzce pazarladığını” söyledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“AKP’nin, tahrip ettiği değerlere bakışı mı değişti?"

“Demokrasi bir değerler bütünü ve manzumesi rejimin adıdır. Reform diye sayıklayan AK Parti iktidarı, önce kuvvetler ayrılığı, hesap verilebilirlik, denetim, şeffaflık gibi kavramları tahrip etti. Fiilen de reddediyorlar bu değerleri. Şimdi bu değerlere bakışı mı değişti AKP’nin?

“… Uzun tutukluluk süresini sınırlandıracakmış da mış mış!!!”

Basına yansıyan ‘Reform’ başlıklarına bakınca fiilen ve oluşturduğunuz olumsuz iklim dolayısıyla uygulanmayan Anayasa Mahkemesi/AİHM kararlarını tekrar yargılama kuralı haline getirecekmiş ve uzun tutukluluk süresini sınırlandıracakmış da mış mış!!!

“ENFLASYON ve İŞSİZLİK rakamlarının da GERÇEĞİNİ açıklayın!”

‘Reform’ için deste deste düzenleme yapmaya gerek yok! Hele bir şu yarım yamalak açıkladığınız, canlara mal olduğunuz Covid-19 vaka sayılarını açıklayın! Hele bir de milyonların sofrasından ekmeğinin çalınmasına sebep olan ENFLASYON ve İŞSİZLİK rakamlarının GERÇEĞİNİ açıklayın! Bunları açıklamanız en azından samimi bir niyet beyanı olur.

Eflatun’un kadim bir sözü var; ‘Hakikat güneş gibidir! Gözlerinizi kapatsanız da gözlerinizin içine sızar’ diye. Bugün Covid-19 vaka sayılarını yarım da olsa itiraf etmek zorunda kaldı AKP! Eninde sonunda ENFLASYON ve İŞSİZLİK rakamlarını da bir gün kabul edecekler!

“Devlet, kayıt dışına çıkarıldı”

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, AKP tarafından, Varlık Fonu gibi resmî düzenlemelerle DEMOKRASİ’nin ruhuna ve lafzına aykırı bir şekilde bürokraside, ekonomide, hukukta ve dış politikada KAYIT DIŞINA çıkarıldı.

Varlık Fonu’nun ve TMSF’nin elindeki varlıklar kime borçlu, kimlere ve nasıl satılıyor? Bunların hiçbirinden ne devlet kurumları ne de milletimiz ne kamuoyu bilgi sahibi!

“Son birikimlerimizi ve varlıklarımızı da usulsüzce pazarlıyorlar!"

Son olarak dün Katar ile Varlık Fonu’na geçen İstanbul Borsası’nın yüzde 10 hissesinin satışı protokolle açıklandı. Adeta AKP, ‘kumarcı’ mantığıyla cepte para kalmayınca yüzüğünü, kolyesini satarcasına devletin ve milletin son birikimleri ve varlıklarını da usulsüzce pazarlıyor!

Merkez Bankası rezervinin Swap anlaşmalar dışında -46 Milyar $’a düştüğünü Naci Ağbal’ın sunumuyla öğrenen çökertilmiş TC Devleti’nin Cumhurbaşkanı, panikle bu açığı kapatmanın telaşında!

Eyy benim dev memesinden cüceler emziren acayip memleketim... İstikametini kaybetmiş bir siyasi kadronun elinde rehin kalmış vatandaşlarımızı esaretten kurtarmak boynumuzun borcudur! Tavandan tabana her birimiz silkinmeliyiz! Aksi FELAKET!!!”

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, DEMOKRAT PARTİ, GENEL BAŞKANI, GÜLTEKİN UYSAL, BORSA ISTANBUL, DEVLETİN, MİLLETİN, SON BİRİKİMLERİ, İLE, VARLIKLARINI, USULSÜZCE, PAZARLIYORLAR, DP

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..! 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA