11:32   CHP’LI DOĞAN ŞANLı’DAN BAYRAM MESAJı   10:47   CHP’LI AKAR’DAN BAYRAM MESAJı   10:16   CHP’LI İNAN KOÇ’TAN BAYRAM MESAJı   10:02   CHP’LI GÜLŞAH YıLDıRıM GENÇ’TEN BAYRAM MESAJı   09:30   CHP’LI MECLIS ÜYESI TOKEL’DEN BAYRAM MESAJı   05:22   CHP’LI VEKIL ALPAY ANTMEN’DEN BAYRAM MESAJı   05:01   CHP’LI SERVET GÜLENAY’DAN BAYRAM MESAJı   02:57   CHP’LI ALPTEKIN ESER’DEN BAYRAM MESAJı   02:29   CHP’LI ÖNAL ÖZDEMIR’DEN BAYRAM MESAJı   01:24   CHP’LI HASAN ÖNAL KURBAN BAYRAMıNı KUTLADı   22:57   CHP’LI DÖNDAŞ’DAN BAYRAM MESAJı   21:07   ŞEFTALI ÜRETICILERI HAREKETE GEÇTI   10:04   ASLAN GÜR’DEN BAYRAM MESAJı    09:55   CHP’LI ALI GALIP ÖZKAN’DAN BAYRAM MESAJı    09:43   VAHAP SEÇER’DEN KURBAN BAYRAMı MESAJı    07:48   BARO BŞK. BILGIN YEŞILBOĞAZ: “DOĞA SOYKıRıMıNA SON VERILMELI”   10:59   SABRI TEKLI KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   10:46   ADNAN AKBAŞ KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   10:16   MEHMET İZOL KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı   09:40   FENERBAHÇE, MALATYA’DA YıKıLDı  
 
     
 
 
image

Okunma : 290  Tarih : 5.6.2018 0  E-Mail : bilgi@mersinerji.com

 
Fatma YAKARYILMAZ

Tebrikler , Arzu Çerkezoğlu

O bir ilk… O bir kadın, Dr. Arzu Çerkezoğlu. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Kani Beko’dan boşalan başkanlık koltuğunda şimdi o oturuyor. Aslında çok anlamlı ve önemli.

Kadın başbakanımız oldu…

Kadın vekillerimiz oldu…

Kadın belediye başkanlarımız oldu.

Kadın parti genel başkanlarımız oldu.

Kadın muhtarlarımız oldu.

Kadın belediye meclis üyelerimiz oldu.

Kadın rektörlerimiz oldu.

İlk kez emek mücadelesini veren bir sendikanın genel başkanı kadın oldu.

Tarihi emek mücadelesinin zafer göstergelerinden…

Tarih boyunca emeği sömürülen erkek ve tarih boyunca emeği sömürülen  erkeğin emeğini sömürdüğü kadın.

Sömürülenin, sömürdüğü kadın.

Ülkemizde kadınlar bir çok yerde görev aldılar. Milletvekilli olabilmeleri , belediye başkanı olabilmeleri , muhtar olabilmeleri kanunlarla düzenlendi. Düzenlenen kanunlar çerçevesinde kadınlar başkan oldular, vekil oldular, muhtar oldular.

Fakat bir emek konfederasyonu’nun başkanı olabilmeleri için herhangi bir yasal düzenleme yapılmadı . Bu kadın çalışmasının, kadın mücadelesinin başarısı.

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na  Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun seçilmesinde yaşadığımız mutluluğu, Dr . Arzu Çerkezoğlu’nun  DİSK Genel İş Sendikası’nın Genel başkanlığına seçilmesinde yaşadık. Mutluluğumuz katlandı.

Emek mücadelesinin başını yürütecek olanın bir kadın olması bizi gururlandırdı. Karanlığa doğru gittiğimiz şu günlerde, ülkemizde bir kadının DİSK başkanı olması umut verici, cesaret verici.

Kadın mücadelesi için cesaret verdin.

Kadın mücadelesi için umut oldun.

Teşekkürler Arzu ÇERKEZOĞLU…

         Tebrikler Arzu ÇERKEZOĞLU…

         DEVRİMİ KADINLAR YAPACAK!...
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA