20:25   KABAKLAR KÖYÜ KÜLTÜR YARDıMLAŞMA VE DAYANıŞMA DERNEĞI YENI EĞITIM ÖĞRETIM YıLı İÇIN MESAJ YAYıNLADı   19:52   SATRANCıN KAZANANı AZERBAYCAN OLDU   19:46   COŞKUN FıRAT: "AYDıNLıK YARıNLAR SIZ ÖĞRENCILERIMIZI BEKLIYOR"   10:42   ALI GALIP ÖZKAN: BU HEYECAN BIZE SEÇIM KAZANDıRACAK   18:21   ETHEM GÜZEL: “ANAMUR MAMURE KALESI’NDE TARIHIMIZE SAHIP ÇıKıYORUZ!”   08:21   MEZITLI SARAY CAMISI YENILENIYOR   08:12   ’’HAZINE ARAZILERI 45 YıLLıĞıNA RANT AMACı İLE KULLANıLMAMALıDıR   06:59   ERDEMLI BELEDIYESI’NDEN ATA SPORU GÜREŞ EĞITIMI   06:19   CHP PM’DE YOL HARITASı KONUŞULDU   03:35   YıLıN İLK LIMON HASADı BAŞKAN TOLLU’DAN   03:08   BAŞKAN DINÇER’DEN MERSINLILERE“ALıŞVERIŞINI YEREL ESNAFTAN YAP, ESNAFıNA SAHIP ÇıK” ÇAĞRıSı   01:19    ÇOCUK İSTISMARCıSıNA 20 YıL HAPIS CEZASı   23:09   CHP AKDENIZ GENÇLIK KOLLARı’NDAN KALDıRıM TEPKISI: BAŞKAN KOCAMAZ BU İSRAF NIYE?   22:44   ETHEM GÜZEL’DEN KARMA EĞITIME TEPKI   08:18   MERSIN KABAKLAR KÖYÜ DERNEĞI YÖNETIM KURULU ÇALıŞMALARıNA HıZLı BAŞLADı   18:01    AĞUSTOS AYıNDA AKDENIZ’DEN 82,3 MILYON DOLAR DEĞERINDE HUBUBAT BAKLIYAT İHRACATı YAPıLDı   17:58   ARTıK ÇAMLıYAYLA’NıN DA KARDEŞI VAR   17:55   KUYUCUOĞLU: “YENILIKÇI BELEDIYECILIK YAPACAĞıZ”    17:51   SILIFKE’DE 2. EDEBIYAT FESTIVALI DÜZENLENECEK   17:49   “BUGÜN DEMOKRASIYE KAST EDEN İKTIDAR, GÜCÜNÜ 12 EYLÜL DARBESINDEN ALMAKTADıR”  
 
     
 
 
image

Okunma : 148  Tarih : 9.7.2018 0  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

Kemal Kılıçdaroğlu İle Telefonla Konuştum

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili yapılan referandumdan bir kaç gün sonra, Mersin'de; Cumhuriyet Halk Partisi genel başkan yardımcılarından Sayın Erdal Aksünger'in de bulunduğu bir toplantı yapılmıştı.

  Toplantı, halka açık olduğu ve isteyen herkese söz hakkı verildiği için ben de, 10 dakikalık bir konuşma yaptım. 

  Konuşmama olumlu tepkiler verilince, aynı konuda Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile de konuşmak için, bir yakınımdan telefon numarasını aldım.

  Sayın Kılıçdaroğlu'nu, telefonla, bir kaç kez aradım ama ulaşamadım.

  Araya, Adalet Yürüyüşü girdi. O yoğunlukta, Sayın genel başkan, telefonunda kayıtlı olmayan bir numaraya yanıt vermek istemedi sanırım. Bir türlü görüşemedik yani.

  Daha sonra, gazetemiz Sokaktan Haber'i temsilen, bir kaç günlüğüne Adalet Yürüyüşü'ne  katıldım. Orada da görüşemedik. 

  Kurultay, erken seçim, cumhurbaşkanı adayı ve milletvekili adaylarının belirlenmesi, seçim kampanyası, seçim sonuçlarının tartışılması gibi durumlar, birbirini izleyince, görüşmekten vazgeçmiştim.

  Hem yeni bir kurultay tartışması gündeme gelince, hem de benim yukarıda değindiğim konuşmadaki söylemlerimde, ne kadar haklı olduğum ortaya çıkınca; 4 Temmuz günü, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir daha aradım ve konuşma fırsatı buldum.

  Bir kaç dakika konuştuktan sonra "Kendisiyle, Ankara'da veya Mersin'e yolu düşerse, yüz yüze konuşmak istediğimi" söyleyince, "Hocam, şu sancılı süreçten çıkınca ararsanız görüşebiliriz" diye karşılık verdi.

  Bir kaç konuya değindiğimiz, içten ve kısa bir konuşma oldu. Sayın genel başkanın alçak gönüllü tutumu ve sıkıntılı süreçten çıkınca konuşmak için verdiği söz nedeniyle, konuşmamızın içeriğine, o görüşmeyi yaptıktan sonra değinmek istiyorum. Öyle bir konuşma gerçekleşirse, sizlere daha doyurucu bilgi vermemin mümkün olacağına inanıyorum çünkü.

  O nedenle, bu yazımda, gündemde olan Kurultay sürecine değinmek istiyorum.

  Bir kaç yıl önce, herkes tarafından dile getirilen "Deniz Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi'nin başında kalırsa, bu parti iktidar yüzü göremez", ya da "Yeni genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olursa iktidar oluruz" sözlerini, anımsıyor musunuz?

  "Bu iş Kemal Kılıçdaroğlu ile yürümüyor. Artık gitmesi gerekir" ve ardından "Cumhuriyet Halk Partisi, Muharrem İnce genel başkan olursa iktidara gelir" söylemi moda olunca ben, geçmişte söylenenleri anımsadım ve anımsatma gereği duydum.
  Büyük bir siyasi partinin, yıpranmış veya yıpratılmış genel başkanı değişirse, oy oranının, en az %5 arttığını hepimiz biliyoruz.

  Ancak biz, geçmişte;lkeyi, hem kuran, hem de yönetenlerden birinin çocuğu olarak dünyaya geldiği için doğuştan politikanın içerisinde olan Sayın Erdal İnönü için "Politikayı ve konuşmayı bilmiyor. O yüzden yerini Deniz Baykal'a bırakmalı" diyen biz daha sonra "Deniz Baykal, zaten hırçın ve hizipçi" dedik mi, demedik mi?

  Erdal İnönü'nün yerine gelen Deniz Baykal ile Deniz Baykal'ın yerine gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidara taşıyamadığı partiyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine gelen Muharrem İnce taşıyacakmış. Muharrem İnce'nin şapkadan tavşan çıkarma gibi bir hüneri mi var?

  Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra; alanlarda, milyonlarca insan toplayan Muharrem İnce, keşke "Beni, cumhurbaşkanlığına aday gösteren bir genel başkanın karşısına, genel başkan adayı olarak çıkmam" sözünü anımsayıp bir süre bekleseydi. Seçimlerden sonra, biraz sessiz kalsaydı veya yapılan zamlar, şeker fabrikalarından çıkarılan işçiler gibi sosyal olaylardan söz etseydi, bir süre sonra genel başkan olması için yolu kendiliğinden açılacaktı.

  Her zaman dile getirdiğim gibi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, iktidar olamama sorunu, genel başkanın kim olduğu ile ilgili değil parti içi hesaplaşmalar, kısır tartışmalar ve bir yere gelemeyince küsüp ayrı baş çeken tanınmış politikacıları yüzündendir.
  Cumhuriyet Halk Partisi, hem bir dava partisi, hem de bu partinin içerisinde, genel başkanlık yapabilecek bir çok insan var.

  Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, parti içi çekişmelere ve kendi yetiştirdiği değerleri yok etmeye çalışmaktan vaz geçse ilk seçimde birinci parti olur.

  Yoksa, asla oy vermeyen ve vermeyecek olanlar başta olmak üzere, geçmişte; Deniz Baykal veya Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olamayacağını dillendiren, hemen hemen herkes, iki seçim sonra "Muharrem İnce gitsin" demeye başlar.

  Muharrrem İnce'nin, "Cumhurbaşkanlığı şansını,  neden ilk turda kaybettiğine" başka bir yazımda değinmek istiyorum.  
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 
 
  FLAŞ HABER
 
  YAZARLAR
 


 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinerji.com © Copyright 2017-2018 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA