15:09   AKUT’TAN KıZıLAY ŞEHIDI ANıSıNA KAN BAĞıŞı    14:48   TOROSLAR BELEDIYESI, DÜNYA KALP GÜNܒNDE KALPLERE DOKUNDU   14:23   MEYAD’DAN, BAŞKAN YıLMAZ’A TEŞEKKÜR ZIYARETI   14:21   MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI ŞEHIR TIYATROSU, PERDELERINI 2 EKIM’DE AÇıYOR   13:55   TOPLU TAŞıMA VE KONAKLAMA TESISLERINDE HES KODU ZORUNLULUĞU GETIRILDI   13:10   SIGARA VE ALKOL BANDROLLERI ÜRETEN ŞIRKET HAKKıNDA SORU ÖNERGESI   11:24   NARKOTIK NOKTA UYGULAMASı   11:01   SEÇER, AŞıRı YAĞıŞLARDA SAHIL ŞERIDINI TAŞKıNLARDAN KURTARACAK ÇALıŞMALARı İNCELEDI   10:11   YENIŞEHIR’DE OKULLAR VE ASM’LER DEZENFEKTE EDILIYOR   10:02   TÜRKIYE BAROLAR BIRLIĞI VE AZERBAYCAN CUMHURIYETI AVUKATLAR BAROSU’NUN ORTAK AÇıKLAMASı   09:42   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN TEMALı OTOBÜS DURAKLARı   11:08   TARSUS’A İKI COĞRAFI İŞARETLI ÜRÜN DAHA   11:01   ADALET AĞAÇLARı MEZITLI’DE YEŞERECEK   10:48   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’DEN İTFAIYE HAFTASıNDA ÇOCUKLARA ÖZEL ETKINLIK   10:43   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA GÖRÜLEN ÜÇGÜN HASTALıĞı ILE İLGILI ÖNLEMLERINI ALıYOR   10:37   GENÇ BASKETBOLCULARDAN BAŞKAN SEÇER’E ZIYARET   10:30   ERDEMLI’DEN TÜRKIYE’NIN 81 İLINDEN 81 OKULA LIMONATA   10:28   BAŞKAN TOLLU “KANıMıZLA CANıMıZLA CAN AZERBAYCAN’ıN YANıNDAYıZ”   18:19   AKDENIZ BELEDIYESINDEN’NDEN MUHTARLARA TAM DESTEK   18:09   BAŞKAN SEÇER, İTFAIYE HAFTASı’NDA İTFAIYE PERSONELINI AĞıRLADı  
 
     
 
 
image

Okunma : 664  Tarih : 3.06.2020  E-Mail : fatihberkil@hotmail.com

 
Ramazan  Kara.

65 YAŞ ÜSTÜNÜN SEÇİMİ

65 YAŞ ÜSTÜNÜN SEÇİMİ
  Birkaç gün önce, sabahın erken saatlerine, bir işimi halletmek amacıyla çarşıya gittim.
  Çarşıya varınca, o saatte gördüğüm kalabalıktan sonra, Koronavirüsten değil cehaletten korktum. Hem de çok.
  O nedenle, arabamdan inmedim ve eve döndüm.
  Sonra, 65 yaş üstünün çektiği çile aklıma geldi ve "65 yaş üstü vatandaşlarımız, gerçekten büyük bir risk altındaysa 65 yaş üstü tüm yöneticiler;  yerlerini, tehlike geçinceye kadar -vekaleten- gençlere devretsin" diye düşündüm.
  Yaşça, onlardan küçük biri olarak; tanıdığım, 65 yaş üstü kuşakla hep gurur duyanlardan biriyim. Onların; sorumluluk bilinci,  yaşam deneyimi ve bilgi birikimi çoğumuzda yok çünkü.
  Yukarıda sözünü ettiğim cahil kalabalığı anımsayarak  "Haltı kötü olan birisi yer ama fatura -genellikle- iyi olan birine ödetilir" diye düşündüm.
  Bunun önüne geçmek amacıyla, sokağa çıkma kısıtlaması için yaş grubu yerine sorumluluk bilinci, baz alınsın
  Denetimler sıkı yapılsın ve sosyal mesafeyi korumayanlara, Koronavirüs tehlikesi geçinceye kadar Sokağa Çıkma Yasağı  uygulansın.
  Edindiğim son bilgiye göre Mersin'de; 5 kişilik bir aile, 2 polis, 2 hemşire ve 2 yazlıkçıda Koronavirüs tespit edilmiş.
  Tehlike -cehaletin de etkisiyle- artarak sürüyor yani. O nedenle; önlemi, elden bırakmamak ve çok dikkatli olmak gerekiyor.
  Ülkemiz bu durumdayken, siyasilerimizin; seçim ve oy derdinde olmaları nedeniyle yazımı, seçimle ilgili tespitlerime değinerek sürdüreceğim
  Merkez Sağ Oylar, Doğru Yol Partisi genel başkanı Tansu Çiller ile Anavatan Partisi genel başkanı Mesut Yılmaz'ın, sivri dilli söylemlerinden dolayı; yeni kurulmuş olan Adalet ve Kalkınma Partisini, "Yasakları , Yoksulluğu ve Yolsuzlukları  (3 Y'yi) yok edeceğiz" söylemi nedeniyle iktidara taşıdı.
  Bundan sonra yapılacak ilk genel seçim "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi kalsın mı?" "Parlamenter Sisteme dönüş mü yapılsın?" söylemleri üzerinden yürütülür ve seçimi, "Parlamenter Sistem" isteyen İttifak kazanır.
  Seçimi kazanan ittifak, yeni Parlamenter Sistemin alt yapısını oluşturacak yasaları çıkardıktan sonra, bir erken seçime gidilirse de, polemiğe girmek yerine çözüm odaklı bir dil kullanan parti, tek başına iktidara gelir.
  Vatandaşlarımız, 31 Mart Yerel Seçimlerinde: bağrış çağrış ve hakaret yüklü söylemlerden bıkıp uzandığı için o tür söylemlerde bulunmayan adaylara oy vererek, seçimi onların  kazanmalarını sağladı çünkü.
  65 yaş üstü olanların, "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" nedeniyle, hükumetimize olan kırgınlığı da anımsanınca böyle bir sonucu tahmin etmek çok zor değil bence.
  Dilerim ve umarım, bu öngörüm ve tespitim; iktidar ve muhalefet yetkilileri tarafından dikkate alınır.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA

 
 

  
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA