11 Ağustos 2022 Perşembe
18:24   HACİZ İŞLEMİ ESNASINA SALDIRIYA UĞRAYAN AVUKAT PEKTAŞ: “HİÇBİR AVUKAT SİZİN DOSYANIZIN TARAFI DEĞİL. SİZİN KARŞI TARAFINIZ, RAKİBİNİZ YA DA DÜŞMANINIZ DEĞİL”   18:23   KEMAL ZEYBEK: VATANDAŞIMIZ, HASAT PARASI, BİÇERDÖVER PARASI, MAZOT PARASI, GÜBRE PARASINI EDİNEBİLMEK İÇİN TÜCCARA ÜRÜNÜNÜ YOK PAHASINA SATIYOR   18:14   SARIGÜL, KARABÜK CEZAEVİ ÖNÜNDE: “BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİ TOPLUMSAL BARIŞ VE KARDEŞLİK HUKUKU AFFINA DESTEK VERMEYE ÇAĞIRIYORUM”   18:02   MUĞLALI PAZARCI: “PAHALILIĞIN SEBEBİ NE? ÜRETİM. ÜRETİMİN ZORLAŞMASININ SEBEBİ NE? GİRDİ MALİYETLERİNİN YÜKSEK OLMASI”   18:01   İYİ PARTİLİ ERGUN: “BU SİSTEME ‘KEYFOKRASİ` DENİLEBİLİR. KEYFE BAĞLI UYGULAMALARIN YAPILDIĞI TAM BİR KURALSIZLIK VE KURUMSUZLUK SİSTEMİ”   17:56   ÖZGÜR ÖZEL: BİZ, ÜZÜME 2 DOLARI, TÜRK LİRASI KARŞILIĞI 35 TL`Yİ İSTİYORUZ   17:44   BURHANİYE KAYMAKAMI ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE İZİN VERMEDİ: “KAMU GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI, TOPLUMUN HUZURU, ÇEVRENİN KORUNMASI AMACIYLA UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR”   17:39   DÜNYA GENELİNDE YETENEK AÇIĞI 16 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI: BU AÇIK TÜRKİYE YÜZDE 71 OLARAK ÖLÇÜLDÜ   17:36   BAKAN NEBATİ: "ENERJİ VE EMTİA FİYATLARINDAKİ HIZLI YÜKSELİŞLER NEDENİYLE CARİ İŞLETME AÇIĞI ARTMIŞTIR"   17:33   AVF BAŞKANI DOĞAN, ERDOĞAN`IN ZİYARET ETTİĞİ CEMEVİ`NE İLİŞKİN İHRAÇ KARARINI ANLATTI: ““FÜTURSUZCA YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI BU UYGULAMA İNANCIMIZA SON DERECE ZARAR VERMİŞTİR””   17:20   ÖZGÜR CEYLAN, ÇANAKKALE`DE KAPATILAN İSKELE YÜZÜNDEN MAĞDUR OLAN ESNAFI DİNLEDİ   17:15   İZMİR İKTİSAT KONGRESİ 100 YIL SONRA YENİDEN YAPILACAK. TUNÇ SOYER: "İZMİR TÜRKİYE İÇİN TARİHSEL SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRECEK"   17:08   BAŞKAN TARHAN MEZİTLİ BELEDİYESİ GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞTU   17:06   MERAL AKŞENER: “BU İLETİM ŞİRKETİ MESELESİNİN MİLLİLEŞMESİ GEREKİYOR”   17:03   ALİ MAHİR BAŞARIR, KKTC`DEKİ KÜLLİYE İHALESİNİN PAZARLIK USULÜYLE SİYAHKALEM`E VERİLMESİNİ ELEŞTİRDİ: "SÜREKLİ PARAMIZI, 84 MİLYONUN RIZKINI BİRKAÇ MÜTEAHHİT ŞİRKETİNE VERİYORUZ"   17:01   ÖZTRAK: “ERDOĞAN, TÜRKİYE`YE SAVAŞIN VERMEYECEĞİ ZARARI VERDİ. PAHALILIĞIN ANASI DA BABASI DA ERDOĞAN`DIR”   16:56   FAZIL KASAP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A İNTÖRN HEKİMLERE `ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ` SÖZÜNÜ HATIRLATTI: “1,5 AY OLDU YATIRILAN 5 KURUŞ YOK”   16:40   İSTANBUL`DA AĞUSTOS AYININ İLK HAFTASINDA 104 KİLO UYUŞTURUCU MADDE, 92 BİN 229 ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ   16:38   GAZETE YÖNETİCİLERİ AYM`İN “BASIN ÖZGÜRLÜĞܔ KARARINI DEĞERLENDİRDİ: "KARAR BASIN İLAN KURUMU`NA ÇEKİDÜZEN VERMELİ"   16:35   MSB: UZMAN ÇAVUŞ MAHSUN ŞİMŞEK PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE ŞEHİT OLDU  
 
     
   

“Biz Bu Ülkenin Sigortasıyız”


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Toroslar İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne katıldı. Başkan Kocamaz kongrede yaptığı konuşmasında, “Bizler bu ülkenin bir sigortası olarak mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz”dedi.

 

Tarih : 3 Eylül 2017 Pazar 23:17   Okunma : 1179

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Toroslar İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne katıldı. Başkan Kocamaz kongrede yaptığı konuşmasında, “Bizler bu ülkenin bir sigortası olarak mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz”dedi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrede Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Mersin Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Mehmet Veysi Çalışkan, Mersin Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi Ünal Atik, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, delegeler ve partililer ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuşmasına başlamadan önce herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, bu bayramın tüm insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni etti.

“Yükselttiğimiz bayrağı bir daha indirmeyeceğiz”

Milliyetçi Hareketin 50 yaşına merdiven dayamış ve Türkiye’nin en çok emek verilen hareketi olduğunu dile getiren Başkan Kocamaz,“Rahmetli Başbuğumuzdan bu yana gerçekten birçok mücadele insanının şahadet şerbeti içtiği ama iktidar noktasında vatandaşımızdan gerekli desteği tam manasıyla alamamış olsak da bu ülkenin bir sigortası olarak mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz. Nasıl, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne içten ve dıştan çeşitli kumpaslar kuruluyorsa, özellikle Milliyetçi Harekete de kurulduğu günden bu yana aynı şekilde içten ve dıştan kumpaslar devam etmektedir. Onun için oyunlara gelmemek ve birbirimizi sahiplenmek, saflarımızı sıklaştırmak mecburiyetindeyiz. Büyük mücadeleler sonucu yükselttiğimiz bayrağı bir daha indirmemek üzere azimle ve gayretle çalışmak mecburiyetindeyiz” dedi.

“Aynı yolda yürüyen dava insanlarını birbirine düşürmeye çalıştılar”

Yaklaşık 10 gündür Mersin’in en batısından en doğusuna kadar, 30 Ağustos Zafer Şenlikleri adı altında Büyükşehir Belediye olarak bir dizi etkinlik yaptıklarını ve bu etkinlikler sayesinde vatandaşlar ile kucaklaştıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Onların Milliyetçi Hareketçi bir yerel yönetimden duydukları memnuniyeti ve yapılan hizmetleri bizzat yerinde gördük, tespit ettik. Tabi ki biz mücadelemize hep birlikte devam edeceğiz. Gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Mersin’de ülkücülerin, Milliyetçi Hareketçilerin yerel yönetimde olmasından rahatsız olan bir grup, misyon üstlenmiş kişi ya da kurum, başta Büyükşehirimiz olmak üzere kumpaslar üzere kumpaslar kurdular. Bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. İnsanları asılsız ihbarlarla gözaltına aldılar, tutukladılar. En sonunda da gerçekler bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bugün de bu gerçeklerin ortaya çıkmasından rahatsız olan hainler, yeniden kumpaslarla sosyal medyada düzenledikleri tezgâhlarla bir taraftan bizim üzerimize oyun oynarken, bir taraftan da Milliyetçi Hareketçileri, ülkücüleri aynı yolda yürüyen dava insanlarını birbirine düşürmek için yeni yeni tezgahlar, yeni yeni fitneler ortaya atmaya çalıştılar” şeklinde konuştu.

Kurulan tezgâhlar karşısında oyuna gelmemek zorunda olduklarını ve birbirlerine sahip çıkmak mecburiyetinde bulunduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Biz mademki Mersin gibi kozmopolit bir yerde ilk defa bayrağı taş binanın gönderine diktiysek, o bayrağı orada tutmak boynumuzun borcu. Bizim bu görevlere gelmemiz bu davanın çocuklarının bu görevlere gelmesi Mersin’i kendileri için bir arena haline getiren ve burada istedikleri gibi at koşturan birlerini rahatsız etti ve bir türlü bizim buralarda görev almamızı kabullenebilmiş değiller. Yörük ve Türkmenler ülkenin başına bir hal geldiğinde çağrılacak, dağlardan inecek, mücadelesini verecek ve iş bittikten sonra tekrar yukarıya dağlara çıkıp davar gütmeye devam edecek. Bize biçtikleri misyon bu. Ama şunu herkes bilsin ki artık Yörük ve Türkmenlerde uyandı. Sadece dağlarda davar gütmek değil artık şehirlere inip kentleri yönetmeye başladılar, bundan da hiç kimse korkmasın biz bu ülkenin sigortasıyız. Biz birlikteliğimizi bozmadığımız sürece, aramıza girmek isteyen fitne ve fesatçılara fırsat vermediğimiz sürece Allah’ın izniyle hep birlikte vereceğimiz mücadeleyle o yükselen bayrak bir daha buradan inmeyecek” diye belirtti.

Konuşmaların ardından, Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, tek liste girdiği kongrede yeniden başkan seçildi.

Paylaş :
Etiketler :  mhp, mersin büyükşehir belediyesi, burhanettin kocamaz, hamit tuna.

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA