11 Ağustos 2022 Perşembe
18:24   HACİZ İŞLEMİ ESNASINA SALDIRIYA UĞRAYAN AVUKAT PEKTAŞ: “HİÇBİR AVUKAT SİZİN DOSYANIZIN TARAFI DEĞİL. SİZİN KARŞI TARAFINIZ, RAKİBİNİZ YA DA DÜŞMANINIZ DEĞİL”   18:23   KEMAL ZEYBEK: VATANDAŞIMIZ, HASAT PARASI, BİÇERDÖVER PARASI, MAZOT PARASI, GÜBRE PARASINI EDİNEBİLMEK İÇİN TÜCCARA ÜRÜNÜNÜ YOK PAHASINA SATIYOR   18:14   SARIGÜL, KARABÜK CEZAEVİ ÖNÜNDE: “BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİ TOPLUMSAL BARIŞ VE KARDEŞLİK HUKUKU AFFINA DESTEK VERMEYE ÇAĞIRIYORUM”   18:02   MUĞLALI PAZARCI: “PAHALILIĞIN SEBEBİ NE? ÜRETİM. ÜRETİMİN ZORLAŞMASININ SEBEBİ NE? GİRDİ MALİYETLERİNİN YÜKSEK OLMASI”   18:01   İYİ PARTİLİ ERGUN: “BU SİSTEME ‘KEYFOKRASİ` DENİLEBİLİR. KEYFE BAĞLI UYGULAMALARIN YAPILDIĞI TAM BİR KURALSIZLIK VE KURUMSUZLUK SİSTEMİ”   17:56   ÖZGÜR ÖZEL: BİZ, ÜZÜME 2 DOLARI, TÜRK LİRASI KARŞILIĞI 35 TL`Yİ İSTİYORUZ   17:44   BURHANİYE KAYMAKAMI ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE İZİN VERMEDİ: “KAMU GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI, TOPLUMUN HUZURU, ÇEVRENİN KORUNMASI AMACIYLA UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR”   17:39   DÜNYA GENELİNDE YETENEK AÇIĞI 16 YILIN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ULAŞTI: BU AÇIK TÜRKİYE YÜZDE 71 OLARAK ÖLÇÜLDÜ   17:36   BAKAN NEBATİ: "ENERJİ VE EMTİA FİYATLARINDAKİ HIZLI YÜKSELİŞLER NEDENİYLE CARİ İŞLETME AÇIĞI ARTMIŞTIR"   17:33   AVF BAŞKANI DOĞAN, ERDOĞAN`IN ZİYARET ETTİĞİ CEMEVİ`NE İLİŞKİN İHRAÇ KARARINI ANLATTI: ““FÜTURSUZCA YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI BU UYGULAMA İNANCIMIZA SON DERECE ZARAR VERMİŞTİR””   17:20   ÖZGÜR CEYLAN, ÇANAKKALE`DE KAPATILAN İSKELE YÜZÜNDEN MAĞDUR OLAN ESNAFI DİNLEDİ   17:15   İZMİR İKTİSAT KONGRESİ 100 YIL SONRA YENİDEN YAPILACAK. TUNÇ SOYER: "İZMİR TÜRKİYE İÇİN TARİHSEL SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRECEK"   17:08   BAŞKAN TARHAN MEZİTLİ BELEDİYESİ GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞTU   17:06   MERAL AKŞENER: “BU İLETİM ŞİRKETİ MESELESİNİN MİLLİLEŞMESİ GEREKİYOR”   17:03   ALİ MAHİR BAŞARIR, KKTC`DEKİ KÜLLİYE İHALESİNİN PAZARLIK USULÜYLE SİYAHKALEM`E VERİLMESİNİ ELEŞTİRDİ: "SÜREKLİ PARAMIZI, 84 MİLYONUN RIZKINI BİRKAÇ MÜTEAHHİT ŞİRKETİNE VERİYORUZ"   17:01   ÖZTRAK: “ERDOĞAN, TÜRKİYE`YE SAVAŞIN VERMEYECEĞİ ZARARI VERDİ. PAHALILIĞIN ANASI DA BABASI DA ERDOĞAN`DIR”   16:56   FAZIL KASAP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A İNTÖRN HEKİMLERE `ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ` SÖZÜNÜ HATIRLATTI: “1,5 AY OLDU YATIRILAN 5 KURUŞ YOK”   16:40   İSTANBUL`DA AĞUSTOS AYININ İLK HAFTASINDA 104 KİLO UYUŞTURUCU MADDE, 92 BİN 229 ADET UYUŞTURUCU HAP ELE GEÇİRİLDİ   16:38   GAZETE YÖNETİCİLERİ AYM`İN “BASIN ÖZGÜRLÜĞܔ KARARINI DEĞERLENDİRDİ: "KARAR BASIN İLAN KURUMU`NA ÇEKİDÜZEN VERMELİ"   16:35   MSB: UZMAN ÇAVUŞ MAHSUN ŞİMŞEK PENÇE-KİLİT OPERASYONU BÖLGESİNDE ŞEHİT OLDU  
 
     
   

CHP İzmir’in Bayramlaşmasında Seçim Mesajları: "AKP İktidarında Son Bayram"


CHP’nin bayramlaşma programında konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "İnsanlarda ne bayram kutlayacak, ne bayram alışverişi yapacak, ne misafir ağırlayacak ne de tatile gidecek hal bıraktılar. Bu bayram milyonlarca insanımız için bayram olmaktan çok uzak. Ülkeyi yöneten şahsım iktidarı, doymak bilmeyen Saray çevresine ve yandaşlarına aktardıkları kaynakları halkımıza çok gördü" dedi.

 

Tarih : 19 Temmuz 2021 Pazartesi 19:15   Okunma : 745

CHP'nin bayramlaşma programında konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "İnsanlarda ne bayram kutlayacak, ne bayram alışverişi yapacak, ne misafir ağırlayacak ne de tatile gidecek hal bıraktılar. Bu bayram milyonlarca insanımız için bayram olmaktan çok uzak. Ülkeyi yöneten şahsım iktidarı, doymak bilmeyen Saray çevresine ve yandaşlarına aktardıkları kaynakları halkımıza çok gördü" dedi.

Kültürpark'taki İzmir Sanat’ta düzenlenen CHP'nin bayramlaşma programına, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetimi, ilçe başkanlarının yanı sıra Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, CHP İzmir Milletvekilleri Atila Sertel, Tacettin Bayır, Ednan Arslan, Mahir Polat ile CHP Parti Meclisi Üyesi Devrim Barış Çelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar da katıldı.

"İNSANLARDA BAYRAM KUTLAYACAK HAL KALMADI"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, şunları söyledi:

"İnsanlarda ne bayram kutlayacak, ne bayram alışverişi yapacak, ne misafir ağırlayacak ne de tatile gidecek hal bıraktılar. Bu bayram milyonlarca insanımız için bayram olmaktan çok uzak. Ülkeyi yöneten şahsım iktidarı, doymak bilmeyen Saray çevresine ve yandaşlarına aktardıkları kaynakları halkımıza çok gördü. İşsiz kalan babalar, anneler ve gençler yalnızlığa terk edildi. 2018 yılından başlayarak ülkece yaşadığımız ekonomik krize, bir de pandemi eklenince yaşam koşulları dayanılmaz bir hal aldı. İşsizlik arttı, birçok esnaf ve işletme ağır ekonomik koşullara dayanamayarak kepenk kapattı, ücretli çalışanlar kısa çalışma ödeneğine, günübirlik güvencesiz çalışanlar açlığa mahkum edildi. Ekonomik sebepli intihar vakalarında ciddi bir artış yaşandı. AKP iktidarının ülkeyi yönetme şekliyle her geçen gün zengin daha da zenginleşti, yoksul daha da yoksullaştı.”

"AKP İKTİDARINDA SON BAYRAM..."

CHP İzmir Milletvekilleri de şöyle konuştu:

- Ednan Arslan: “Umut ediyoruz ki bu bayram AKP iktidarında geçireceğimiz son bayram. Artık bıçak kemikte, artık bu iktidar ülkenin sırtına kambur olmuş durumda. Sonbaharda sandığı getirin bu millet sizinle helalleşsin."

- Mahir Polat: “Heyecanlıyız, yorgun değiliz çok mutluyuz. Çünkü partimizin adım adım iktidara geldiğini görüyoruz. Bu iktidar heyecanını yaşıyoruz. Çok az zamanımız kaldı. Sandığın gelmesini istiyoruz. İzmir marşıyla sizi yollamamıza az kaldı.”

"12 MİLYON FARKLA BİZ KAZANIRIZ"

- Tacettin Bayır: “Hep sevdiklerinizle, sağlıkla iktidar olduğumuz günlerde bayramı kutlamak dileğiyle.”

- Atila Sertel: "Yandaş medya patronları Euro dolar diye tesbih çekiyor, bankaları da ihale diye çekiyor. Türkiye’de halkımız ise gerçekten yoksulluğun en koyu noktasında. Anadolu’yu gezerken bunu görüyoruz. Ben daha ağzımı açmadan CHP’ye oy vereceğini söyleyen AKP’li ve MHP’liyle karşılaştım. İstanbul seçimlerinde İzmir’den gelen telefonlara 150- 200 bin fark olur diyordum. Biz rakamı az tutmuşuz. Nereden bileyim. Şimdi hissediyorum. Bizim duruşumuz net. Tayyip’in karşısında topyekûn kenetlenirsek Cumhurbaşkanlığı seçimini 12 milyon farkla biz kazanacağız.”

"TÜNELDE IŞIK GÖRÜNDÜ..."

Kamil Okyay Sındır: “AKP zulmünden, yoksulluktan, açlıktan, sefaletten kurtulmadığımız sürece bize bayram yok aslında. Biliyoruz ki çok yakın bir gelecekte aydınlık bir geleceğin ışığı var. Tünelde ışık göründü. Bayramlar sevginin dostluğun dile geldiği aile ilişkilerinin bir araya gelerek güçlendirildiği dönemler, günlerdir. Biz de örgüt olarak birbirimizi sevip, saygı duyacağız. Sınırsız koşulsuz, dayanışma içinde olmalıyız.”

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, CHP, İZMİR, İL, ÖRGÜTÜ, KURBAN, BAYRAMI, MESAJI, BAŞKAN, DENİZ, YÜCEL

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA