23:53   BABACAN, METAVERSE`TE MİTİNG YAPTI: "25 YAŞIN ALTINDAKİ TÜM GENÇLERE İNTERNETE BEDAVA ERİŞİM HİZMETİ SUNACAĞIZ"   23:37   ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ`NDEN VATANDAŞLARINA `MİTİNG` UYARISI: GÖSTERİ VE PROTESTOLARDAN KAÇININ   22:52   ENGİN ÖZKOÇ`TAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A: "ŞANLI TÜRK ORDUSU DURURKEN SADAT GİBİ KÂR AMACI GÜDEN ŞİRKETLERE NEDEN İHTİYAÇ DUYUYORSUN"   21:30   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI 2. BİRLEŞİMİ YAPILDI   21:23   ÖZGÜR ÖZEL: İSMET İNÖNÜ`NÜN SEN KILI, TIRNAĞI, TIRNAĞININ KİRİ OLAMAZSIN SÜLEYMAN SOYLU   21:03   KORONAVİRÜSTE BUGÜN: 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ; 1443 KİŞİ POZİTİF ÇIKTI   20:19   İBB`NİN 5 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME TOPLANTISINDA 14. KEZ REDDEDİLDİ   20:09   NTV SPİKERİ ÖZLEM SARIKAYA YURT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI   19:34   TMMOB`NUN GEZİ DAVASI MAHKUMİYETLERİNE KARŞI ADALET NÖBETİ 23. GÜNÜNDE. İSTANBUL BAROSU BAŞKANI DURAKOĞLU: "SİNMEYECEĞİZ, SUSMAYACAĞIZ”   18:57   CHP`Lİ ÖZKOÇ`TAN “SADAT” AÇIKLAMASI: “BU YAPI TAMAMEN ŞEFFAFLAŞTIRILMALIDIR VE ORTADAN KALDIRILMALIDIR”   18:25   CENGİZ İNŞAAT`IN ESKENCİDERE`DEKİ TAŞ OCAĞINDA TANKER KAZASI: 2 ÖLÜ   18:10   AKSARAYLI ÇİFTÇİ: AK PARTİLELERE SÖYLEYİN. BEN ONLARA İKİ DÖNEM OY VERDİM. OYLARIMI GERİ İSTİYORUM   18:04   ENERJİ BAKANI`NDAN ZEYTİNLİK YÖNETMELİĞİ YANITI: “DEĞİŞİKLİKLE ENERJİ ALANINDA DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZIN AZALTILMASI AMAÇLANMIŞTIR”   17:53   DEVA PARTİLİ ŞAHİN`DEN `DİL VE ÜSLUP` ELEŞTİRİSİ: "SİYASET YAPMAK İÇİN İNSANLIKTAN ÇIKMAYA GEREK YOK"   17:50   SİLİFKE’DE ÜRETİMİN DE ÜRETİCİNİN DE YOLU BÜYÜKŞEHİR’LE AÇIK    17:45   CHP SADAT`IN ARAŞTIRILMASI İÇİN ÖNERGE VERDİ: "SAYIN ERDOĞAN, İLİŞKİN OLMAYAN KİŞİNİN MASADA YERİ BUYSA İLİŞKİN OLANIN MASADAKİ YERİ NE OLACAK"   17:43   7. KÖY ENSTİTÜSÜ ZİYARETİNİ YAPAN YILDIRIM KAYA: “85 YIL ÖNCE O ŞARTLARDA YAPILANLARI AKP İKTİDARI BUGÜN YAPAMIYOR”   17:36   TÜRK SAĞLIK SEN`DEN 2 YÖNETMELİK VE 1 UYGULAMANIN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY`A DAVA: “ÇALIŞANIN SAĞLIĞI İLE OYNANMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:31   TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN`DAN TARSUS İDMAN YURDU`NA VERİLEN CEZAYA TEPKİ   17:30   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞOFÖRLERE EMPATİ EĞİTİMİ  
 
     
   

Sanat Dostu Büyükşehir, Sanatçı Kadrosunu Genişletiyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür-sanat kadrosunu genişletmek için 15 farklı kategoride gerçekleştirdiği enstrüman ve solist sanatçısı alım sınavını tamamladı.Alanında uzman isimlerin jüri üyeliği yaptığı ve 4 gün süren sınavda 126 aday yeteneklerini ve performanslarını sergiledi.Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonrası kazananların listesi www.mersin.bel.tradresindeki duyurular kısmındayayınlandı.

 

Tarih : 7 Kasım 2021 Pazar 22:20   Okunma : 326

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren  Kent Orkestrası’nın kadrosunu genişletmek için gerçekleştirdiği enstrüman ve solist sanatçısı alım sınavını tamamladı. Alanında uzman ve birbirinden değerli isimlerin jüri koltuğuna oturduğu sınava 126 kişi girmeye hak kazandı. 4 gün süren ve 15 farklı kategoride yapılan sınavda adaylar yeteneklerini ve performanslarını sergiledi. Sınavda, 12 farklı kategoride alım yapıldı.

Sanat dostu Büyükşehir’in sanatçı kadrosu genişledi

Kent Orkestrası’na düzenlenen sınavla 4 keman sanatçısı, 2 viyola sanatçısı, 2 viyolonsel sanatçısı (çellist/viyolonist), 1 kontrbas sanatçısı, 1 trompet sanatçısı, 2 trombon sanatçısı, 1 klarnet sanatçısı, 1 tuba sanatçısı, 1 korno sanatçısı, 1 gitar sanatçısı (bas gitar), 1 gitar sanatçısı (elektro gitar), 1 flüt sanatçısı, 1 ses sanatçısı (erkek), 1 klavye sanatçısı ve 1 vurmalı sazlar (bateri) sanatçısı alımı için sınav yapıldı.

12 kategori için alım yapıldı

Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonrası kısa sürede kazananların açıklandığı sınavdakeman, viyola ve trombon sanatçısı alanlarında kazanan olmadı. Sınavda diğer 12 kategoride alım yapıldı. Sınavı kazananların listesi www.mersin.bel.tradresindeki duyurular kısmındayayınlandı.

“Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nıuluslararası platformlarda duyurmak istiyoruz”

Jüri heyetinin değerli isimlerden oluştuğunu ve çok sıcak bir ortamda sınavın gerçekleştiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, büyüyen orkestrayla başarılı işler yapacaklarını söyledi.Özdülger,“Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanat kurumlarına yaklaşımımız çok üst düzey. Amacımız; belediyemizin vizyoner bakışını, sanata gösterdiğimiz büyük sevgiyi ve ilgiyi en iyi şekilde ifade edebilmek. Jürimiz son derecede değerli bir değerlendirme yapmış oldu. Gelen sanatçı arkadaşlarımızın sınavları son derece sıcak bir ortamda gerçekleşti. Çok yetenekli arkadaşlarımızın olduğunu, biraz daha çalışması gereken arkadaşlarımızın olduğunu gördük. Mersin için büyük bir kazanım bu sınav ve oluşturduğumuz bu orkestra. Çünkü biz büyük ve güzel işler yapmak, sadece Mersin’de değil uluslararası platformlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nı duyurmak istiyoruz, hedefiniz bu” dedi.

“Sanata, kültüre, sanatçıya ve sanat kurumlarına çok hassasiyet gösteriyoruz”

Sınavı, jüri üyeleri ile birlikte uyum içerisinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdülger,“Bütün kararlarımızı oybirliği ile aldık, bu bir başarı. Oybirliğiyle karar çıkması aynı fikirde olan, aynı vizyona ve aynı bakış açısına sahip bir jüri olduğunun göstergesi. Sanata, kültüre, sanatçıya vesanat kurumlarına çok hassasiyet gösteriyoruz. Başkanımız Sayın Vahap Seçer’inbu doğrultuda bizleri destekliyor ve yönlendiriyor olmasının verdiği gücü ve gururu yaşıyoruz. Kendisine de buradan şükranlarımızı ifade etmek isterim”diye konuştu.

Özdülger, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sanata verdiği bu desteğin diğer belediyeler tarafından örnek alınmasını istediklerini ifade ederek, “Mersin halkına, Mersin seyircisine, sanatseverlerine en güzelini sunmak için buradayız. Amacımız bu doğrultuda en iyisini yapabilmek”ifadelerine yer verdi.

“Umut ediyorum orkestra daha da büyüyecek”

Jüri üyelerinden İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, sınavda jüri üyesi olarak yer almaktan gurur duyduğunu belirterek,“Çok güzel bir orkestranın oluşumu için güzel bir çekirdek kadro aldığımızı düşünüyorum. Ümit ediyorum ki yakında bu orkestramız daha da büyüyecek, daha da ses getirecek çok güzel işlere imza atacak”dedi.

“Türkiye’nin buna ihtiyacı var ve çok güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum”

Jüri üyelerinden Mersin Opera ve Balesi Keman Sanatçısı A. Deniz Şamlıoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sınavların tüm Türkiye’ye örnek olmasını istediğini belirterek, “Bunun çok güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve umarım herkes Mersin’i örnek alır.Bu insanlara da iş ortamları, yer açmış olacağız. Biz müzisyenlerin ve serbest çalışan müzisyenlerin buna ihtiyacı var. Bunu hak eden çok insan var”diye konuştu.

Jüri üyelerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç, “Bunun Türkiye’deki diğer belediyelere örnek olacağını düşünüyorum. Bu bir başlangıçtır, bu bir ateştir diye düşünüyorum” dedi.

“Bu güzel performansları hep birlikte değerlendirdik”

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Konzertmaister Marina Kvlıvıdze,20  yıldır Mersin’de yaşadığını belirterek, sınavda adil bir değerlendirme yapıldığınısöyledi. Kvlıvıdze, “Bu sınavda çocuklar çok güzel bir performans gösterdi. Çok mutlu oldum. Bu güzel performansları hep birlikte değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA