19:15   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN OTOBÜS ŞOFÖRLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ    18:09   TKP`Lİ GENÇLER İNCİRLİK ÜSSÜ YAKININDA NATO`YU PROTESTO ETTİ   18:07   CHP`Lİ ŞEVKİN, BİR YURTTAŞIN “AİLE BAKANLIĞI`NDA TORPİL” İDDİASINI PAYLAŞTI: “BENDEN 100 BİN İSTENDİ…”   18:02   BİNLERCE EYT`Lİ İSTANBUL MİTİNGİNDE BULUŞTU: “İKTİDAR OLAN VAAT VERMEZ, İKTİDARA İCRAAT YARAŞIR”   17:56   BTP GENEL BAŞKANI BAŞ: “ÖYLE BİR TEHLİKE BİZİ BEKLİYOR Kİ… BU ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR”   17:28   CHP`Lİ BAŞARIR`DAN, “RİZE HAVALİMANI” AÇIKLAMASI: “3 MİLYON KAPASİTE DEDİĞİNE GÖRE, İNŞALLAH 3 MİLYON YOLCU GARANTİSİ VERMEMİŞLERDİR. YOKSA BİLECİK, MERSİN BİLET ALMAYA BAŞLASIN”   17:25   BABACAN: DEMOKRATİK SİYASETE YÖNELEN SALDIRILARI VE SİYASETÇİLERE VERİLEN HAKSIZ CEZALARI HEP BERABER GÖĞÜSLEYECEĞİZ   17:10   AİLE HEKİMLERİ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN `BALONLU` EYLEM   17:01   CEVAT ÖNEŞ: “SELAHATTİN DEMİRTAŞ`IN T24`TEKİ YAZISINI VE AYDINLARA MEKTUBUNU ÖNEMSİYORUM”   16:28   OSMANİYELİ PAZARCI: BEN 1 AY DAYANIRIM, ÖBÜR ARKADAŞ GÜÇLÜ OLUR 2 AY DAYANIR. SONUÇ İFLAS, HEPSİ İFLAS”   16:12   ESKİŞEHİR`DE, 15 YAŞINDAKİ KIZA CİNSEL İSTİSMAR SUÇLAMASIYLA TUTUKLANAN ENİŞTE HAKKINDA DAVA AÇILDI   15:52   KILIÇDAROĞLU, 12 EYLÜL ANISINI ANLATTI: “YOLDA ASKERLER DURDURDU. EN ÜSTTEKİ KİTAP ‘İKİNCİ BEŞ YILLIK KALKINMA PLANI…”   15:41   İSTANBULLU SANAYİ ÇALIŞANI: TOST BİLE YİYEMİYORUZ. BİR TOST 25 LİRA. BOŞ TOST YİYORUZ. TOSTÇU BİZİ SEVİYOR, O YÜZDEN BİZE SALÇA SÜRÜYOR   15:23   ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ`NDEN ENGELSİZ SOKAK FESTİVALİ   14:48   ULUSLARARASI CAMİADAN, YARGITAY`IN KAFTANCIOĞLU KARARINA TEPKİ   14:33   SMA HASTASI BAŞAK BEBEĞİN ANNESİ: KAMPANYADA YÜZDE 85`E ULAŞTIK. KALAN YÜZDE 15 İÇİN BAŞAK`I KAYBETMEYELİM   14:30   AHKİB, AKDENİZ’İN HAZIR GİYİM DEVLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ   14:21   KILIÇDAROĞLU, GEZİ DAVASI TUTUKLULARININ AİLELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ: “SIRADAN BİR OLAY DEĞİL, ÇOK SAYIDA ÖRNEĞİ VAR TARİHTE. BÜTÜN MESELE, BUNLARIN TEKERRÜR ETMEMESİYDİ”   13:56   MİTİNG İÇİN İZMİR`DEN İSTANBUL`A GİDEN EYT`LİLERİ BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI UĞURLADI   13:46   ÇİÇEKÇİLERDEN BURUK ÇİÇEKÇİLER GÜNÜ KUTLAMASI… ÇİÇEKÇİLER FEDERASYON BAŞKANI ÇAKIR: “EKMEĞİNİ ALAMAYAN KİŞİ ÇİÇEK ALABİLECEK Mİ, ALAMAYACAK”  
 
     
   

Büyükşehir, ’Eğitimde Fırsat Eşitliği’ Diyor, Kurs Merkezleri Açmaya Devam Ediyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’ne bir yenisi daha eklendi. Toroslar ilçesi Turgut Türkalp Mahallesi’nde yeni açılan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde öğrenciler Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanıyor. Kayıtların devam ettiği kurs merkezinde gençler, uzman eğitmenler öncülüğünde hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyor.

 

Tarih : 11 Kasım 2021 Perşembe 00:55   Okunma : 390

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’ne bir yenisini daha ekledi.Toroslar ilçesi Turgut Türkalp Mahallesi’nde yeni açılan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde öğrenciler, Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, liseye hazırlananlara yönelik verdiği bu destekle gençlere başarılı bir gelecek fırsatı sunuyor.

Kurs merkezine kayıtlar devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda açtığı kurs merkezinden 8. sınıf öğrencileri ücretsiz faydalanabiliyor. Alanında uzman öğretmenlerin görev yaptığı kurs merkezinde dersler haftanın 5 günü devam ediyor. Kayıtların sürdüğü Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler; öğrenci belgesi, 5, 6ve 7’ncisınıfa ait not ortalamalarını gösteren belge ile aile gelir bildirimi belgelerini kurs merkezine getirerek, yapılan gerekli incelemelerin ardından merkezden faydalanabiliyor.

“Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına adımlar atıyoruz”

Turgut Türkalp Mahallesi’nde yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nin Sorumlusu Umut Demirkıran, merkezdesalgın tedbirleri kapsamında gerekli önlemleri aldıklarını belirterek,“Mersin genelinde eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına adımlar atıyoruz. LGS Kurs Merkezimiz hizmete girmiştir. Kayıtlarımız da hala devam ediyor. Kurs merkezlerimiziihtiyaç duyulan mahaller için açıyoruz. İhtiyaç sahibi çocuklarımız için daha iyi hizmet etme amacı içerisindeyiz” dedi.

“Öğrencilerimize, hayallerine gitme yolunda kilometre taşları oluşturmak istiyoruz”

Merkezde Fen Bilimleri Öğretmeni olarak görev yapan Güney Oran, uzun süredir LGS’de ve sınav hazırlık gruplarında öğrenci hazırlama çalışmaları yaptığından bahsederek,“Bu proje içerisinde bulunmak, bu çocuklarımız için fırsat eşitliği yaratmak çok önemli. Çok dinamik ve çok mutlu başladık. Umutlarımız var, öğrencilerimizin hayalleri var. Onların hayallerine dokunmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Ayrıca bu bize onur ve gurur veriyor. Öğrencilerimiz çok umutlu. Dolayısıyla çok güzel işlere de imza atacağımıza eminim. Öğrencilerimizin hayallerine gitmeleri yolunda kilometre taşları oluşturmak istiyoruz. Dolayısıyla onların da hayal güçlerine, becerilerine, akademik olarak her anlamda dokunmayı hedef edindik” diye konuştu.

“Eğitim geleceğe yatırımdır, yaşama yatırımdır”

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şerif Atilla ise Büyükşehir Belediyesi’nin Turgut Türkalp Mahallesi’nde açtığı LGS kursunun fırsat eşitliği açısından bölgeye muazzam bir hizmet olduğunu vurgulayarak, “Büyükşehir’in en büyük yatırımının eğitim olduğunu düşünüyoruz. Diğer yatırımlar tabi ki çok çok önemli ama eğitim bambaşka, geleceğe yatırımdır, yaşama yatırımdır. Pırıl pırıl gençler var burada. Biz de onları olabildiğince zirveye çıkarma adına elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler kurs merkezinden memnun

Öğrencilerden Emin Bolat, “Okulumuzda,‘Büyükşehir Belediyesi böyle bir imkân sağlıyor’ dediler. Ben de kayıt oldum ve mutluyum. Çünkü LGS’ye hazırlanıyordum ve LGS’deiyi puan çekmek için dershaneye gidemiyorduk çünkü pahalıydı” dedi.

8. sınıf öğrencisi Fatma Atilla, Büyükşehir’in kurs merkezinde eğitim aldığı için mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyemizin bize tanıdığı bu ayrıcalığı çok sevdik. Hepimiz çok mutluyuz. Yeni öğrenciler, yeni arkadaşlar, yeni öğretmenler, yeni dersler… Hepimiz çok heyecanlıyız. Bunun içinde Büyükşehir Belediyemize nasıl teşekkür edeceğimizi hiçbir şekilde bilmiyorum. Teşekkür ederim” diye konuştu.

Öğrencilerden Berivan Budak, kurs merkezinin varlığını duyunca yaşadıkları mutluluğu ifade ederek, “Herkese elverişli ve tüm 8. sınıfların katılacağı bir yer olduğu için mutlu olmuştuk. Zaten sürekli konuşuyorduk, ne zaman açılacak diye. Açıldığında da biz çok mutlu olduk. Hemen geldik, derslere başladık. Hocalardan çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Evde sınava hazırlanmakta zorlandığını, bu açıdan kursun çok fayda sağlayacağını ifade eden İlknur Kılınç ise“Öğretmenlerden, sınıfımızdan çok memnunuz. Çok iyi bir ortam hazırlanmış. Teşekkürler” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA