23:53   BABACAN, METAVERSE`TE MİTİNG YAPTI: "25 YAŞIN ALTINDAKİ TÜM GENÇLERE İNTERNETE BEDAVA ERİŞİM HİZMETİ SUNACAĞIZ"   23:37   ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ`NDEN VATANDAŞLARINA `MİTİNG` UYARISI: GÖSTERİ VE PROTESTOLARDAN KAÇININ   22:52   ENGİN ÖZKOÇ`TAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A: "ŞANLI TÜRK ORDUSU DURURKEN SADAT GİBİ KÂR AMACI GÜDEN ŞİRKETLERE NEDEN İHTİYAÇ DUYUYORSUN"   21:30   MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI 2. BİRLEŞİMİ YAPILDI   21:23   ÖZGÜR ÖZEL: İSMET İNÖNÜ`NÜN SEN KILI, TIRNAĞI, TIRNAĞININ KİRİ OLAMAZSIN SÜLEYMAN SOYLU   21:03   KORONAVİRÜSTE BUGÜN: 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ; 1443 KİŞİ POZİTİF ÇIKTI   20:19   İBB`NİN 5 BİN YENİ TAKSİ TEKLİFİ UKOME TOPLANTISINDA 14. KEZ REDDEDİLDİ   20:09   NTV SPİKERİ ÖZLEM SARIKAYA YURT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI   19:34   TMMOB`NUN GEZİ DAVASI MAHKUMİYETLERİNE KARŞI ADALET NÖBETİ 23. GÜNÜNDE. İSTANBUL BAROSU BAŞKANI DURAKOĞLU: "SİNMEYECEĞİZ, SUSMAYACAĞIZ”   18:57   CHP`Lİ ÖZKOÇ`TAN “SADAT” AÇIKLAMASI: “BU YAPI TAMAMEN ŞEFFAFLAŞTIRILMALIDIR VE ORTADAN KALDIRILMALIDIR”   18:25   CENGİZ İNŞAAT`IN ESKENCİDERE`DEKİ TAŞ OCAĞINDA TANKER KAZASI: 2 ÖLÜ   18:10   AKSARAYLI ÇİFTÇİ: AK PARTİLELERE SÖYLEYİN. BEN ONLARA İKİ DÖNEM OY VERDİM. OYLARIMI GERİ İSTİYORUM   18:04   ENERJİ BAKANI`NDAN ZEYTİNLİK YÖNETMELİĞİ YANITI: “DEĞİŞİKLİKLE ENERJİ ALANINDA DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZIN AZALTILMASI AMAÇLANMIŞTIR”   17:53   DEVA PARTİLİ ŞAHİN`DEN `DİL VE ÜSLUP` ELEŞTİRİSİ: "SİYASET YAPMAK İÇİN İNSANLIKTAN ÇIKMAYA GEREK YOK"   17:50   SİLİFKE’DE ÜRETİMİN DE ÜRETİCİNİN DE YOLU BÜYÜKŞEHİR’LE AÇIK    17:45   CHP SADAT`IN ARAŞTIRILMASI İÇİN ÖNERGE VERDİ: "SAYIN ERDOĞAN, İLİŞKİN OLMAYAN KİŞİNİN MASADA YERİ BUYSA İLİŞKİN OLANIN MASADAKİ YERİ NE OLACAK"   17:43   7. KÖY ENSTİTÜSÜ ZİYARETİNİ YAPAN YILDIRIM KAYA: “85 YIL ÖNCE O ŞARTLARDA YAPILANLARI AKP İKTİDARI BUGÜN YAPAMIYOR”   17:36   TÜRK SAĞLIK SEN`DEN 2 YÖNETMELİK VE 1 UYGULAMANIN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY`A DAVA: “ÇALIŞANIN SAĞLIĞI İLE OYNANMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:31   TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN`DAN TARSUS İDMAN YURDU`NA VERİLEN CEZAYA TEPKİ   17:30   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞOFÖRLERE EMPATİ EĞİTİMİ  
 
     
   

Kariyer Merkezi’nden Yetenek Dönüşüm Programı


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, Yetenek Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kentin paydaşlarıylauygulamaya konulacak proje ile “Kariyer Rehberliği, Mesleki Eğitim, İş Arama Becerileri ve İstihdam Çalışmaları” başta olmak üzere kurumların sağladığı birçok hizmetin tek çatı altında verilmesi hedefleniyor.

 

Tarih : 21 Aralık 2021 Salı 22:06   Okunma : 1078

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, kurumlar arası işbirliğine dayalı projelerinden biri olan ‘Yetenek Dönüşüm Projesi’ni 2022’de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kasım ayında İŞKUR ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan işbirliği protokollerini kentin tüm paydaşlarını içine alacak şekilde genişletmeye hazırlanan Kariyer Merkezi, iç ve dış paydaşlarla bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin moderatörlüğünde düzenlenen programa;Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz, İŞKUR Şube Müdürü Umut Yücel, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mikail Eren, merkez ilçelerin Halk Eğitim Müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer Geliştirme Merkezi yetkilileri ve Büyükşehir BelediyesiBilgi İşlem Dairesi Başkanlığı temsilcileri katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi tarafından kurumlar arası işbirliği çerçevesinde hayata geçirilecek Yetenek Dönüşüm Projesi’nde “Kariyer Rehberliği, Mesleki Eğitim, İş Arama Becerileri ve İstihdam Çalışmaları” başta olmak üzere kurumların sağladığı birçok hizmetin tek çatı altında verilmesi hedefleniyor. Yetenek Dönüşüm Projesi yürütümünde açılacak programlara göre yine ilgili kurum ve kuruluşlarıprojeye dahil edilerek projenin kapsamı genişletilecek.

Mesleki eğitimler iş gücü piyasasının ihtiyacına göre programlanacak

Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde halk eğitim merkezleri ve diğer kurumlarla işbirliğinde açılacak mesleki eğitim kursları, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olacak. Mesleki eğitim programlarına alınacak kursiyerlerin belirlenmesi noktasında komisyonla hareket edilecek. Yapılacak mesleki eğitim programlarından sonra pandemi koşullarına uygun olarak fiziki ya da dijital ortamlarda “Kariyer Günleri, Tecrübe Paylaşımı, Profesyonellerle Buluşma” gibi etkinliklerle mesleğin iş bulma olanakları, çalışma koşulları ve işgücü piyasasının beklediği nitelikler konusunda destekler sunulacak.

Özel sektördeistihdam edilme sürecine de destek verilecek

Özellikle kursiyerlerin özel sektöre yapacağı iş başvurularına katkı sunulması amacıyla “Özgeçmiş Oluşturma, Mülakat Teknikleri, Networking Buluşmaları, Sektörel Aday ve Firma Buluşmaları, İŞKUR İş Arama Danışmanlığı”hizmetlerine ağırlık verilerek adayların özel sektörde istihdam edilme süreci desteklenecek.

Kariyer Merkezi, Kişilik Envanteri hizmeti verecek

Büyükşehir Kariyer Merkezi’nin 2022 döneminde iş arayan, öğrenci, kursiyer ve işverenlere yönelik sunacağı ücretsiz hizmetlerden biri de Kişilik Envanteri olacak. Program kapsamında uygulanacak kişilik envanterleri ile adayların kişilik özelliklerine uygun meslekler ve yetkinlikleri alanında da çalışma yapılacak. Bu çalışma psikologlar tarafından da desteklenecek.

Kariyer Sitesi oluşturulacak

2022 döneminde “Yetenek Havuzu, Ücretsiz Özgeçmiş Oluşturma, Kurslara Başvuru Modülü, Eğitim Talep Etme”gibi birçok içeriğe sahip bir kariyer sitesi kurulması da projeler arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Kariyer Sitesi için çalışmalarısomutlaştırdıktan sonra paydaş kurumların görüşleri alınacak.

Yetenek Dönüşüm Programı, kurum destekleriyle büyüyecek

İŞKUR Şube Müdürü Umut Yücel,1 Kasım 2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan işbirliği protokolü ile İŞKUR portalını kullanma ve aracılık yapma yetkisinin Kariyer Merkezi’ne verildiğini ifade ederken, Yetenek Dönüşüm Projesi kapsamında da işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Şube Müdürü Yılmaz Gündoğan iseprojenin başlangıç aşamasından itibaren Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde olduklarını,İl Milli Eğitim bünyesinde ilk kez Kariyer Geliştirme Merkezi’ni kurarak projenin meslek liseleri kısmında genişlemesi sürecini yöneteceklerini söyledi.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yetenek Dönüşüm Projesi için bütün Halk Eğitim Merkezleriile iş birliğine hazır olduklarını söyleyen Mersin İl Milli Eğitim Hayat Boyu Eğitim Şube Müdürü Mikail Eren, projenin mesleki eğitim ve belgelendirme kısımları başta olmak üzere bütün süreçlerinde yer alacaklarının altını çizdi.

Paylaş :
Etiketler :  COVID-19, DEPREM, İZMİR, KORONAVİRÜS, PANDEMİ, MERSİN, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, BAŞKAN, SEÇER, KARIYER MERKEZİ, YETENEK, DÖNÜŞÜM, PROJESİ

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA