30 Eylül 2023 Cumartesi

14:16   CHP GENEL BAŞKAN ADAY ADAYI ÜNAL KARAHASAN: “KEMALİZM ASIL ŞİMDİ; CHP TAM SOL İLERİ”   13:16   CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUNUS EMRE: “CHP`LİLERE MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEK YAKIŞMAZ. BÜTÜN BU ZORLUKLARI GÜÇ BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ”   12:54   KILIÇDAROĞLU: “MERZİFON`DA YOLCU OTOBÜSÜ KAZASINDA YAŞAMINI YİTİREN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH`TAN RAHMET DİLİYORUM”    09:34   MESKİ, 1,5 YILDA TOPLAM 129 BİN 845 TON ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ   23:25   TARSUS’TA YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR   23:24   PROBEACH TOUR PLAJ VOLEYBOLU MERSİN ETABI KIZKALESİ’NDE BAŞLADI   23:21   SAĞLIKLI BİR KENT TEMİZ BİR DOĞA İÇİN AKDENİZ’DE 7/24 HİZMET   23:20   BÜYÜKŞEHİR, KÜLTÜR VE SANAT SEMİNER DİZİSİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ   23:19   BAŞKAN YILMAZ, ÖZEL BİREYLER İLE İTFAİYE HAFTASI’NI KUTLADI   23:16   TÜRKİYE’NİN LİMON DEPOSUNDA HASAT BAŞLADI   23:15   MERSİN BAROSU’NDAN YAŞAM HAK PROJESİNE DESTEK   17:01   MAHKEME, MISIR ÇARŞISI`NDAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN YENİDEN YARGILANAN PINAR SELEK`İN SAVUNMASININ ULUSLARARASI YARDIMLAŞMA YOLUYLA ALINMASINA İLİŞKİN TALEBİ REDDETTİ   16:59   ANKARALILAR, ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN KAMULAŞTIRILMASI İÇİN EYLEM YAPTI… SELMA SOLMAZ: “İMKANIMIZ OLSA, KENDİ ÖZEL ARABAMIZLA HER YERE GİDERİZ. DEVLETİN BİZE YARDIM ETMESİ LAZIM. BU ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİ KAMULAŞTIRSIN”   15:53   ERDOĞAN, İZMİR`DE: “FETRET DEVRİ YAŞAYAN ŞEHİRLERİMİZİN TEKRAR HAK ETTİKLERİ HİZMETLERLE BULUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ. İZMİR, İSTANBUL, ANKARA… BUNA HAZIR MIYIZ?”   15:06   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, ANTALYA İL BAŞKANI NURİ CENGİZ VE İLÇE BAŞKANLARINI KABUL ETTİ   14:44   DEMET AKBAĞ, ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ JÜRİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILDI: “KRİZ YÖNETİMİNİN YAPILAMAMASI VE İSMİMİN DAHİL OLMADIĞIM OLAYLAR İÇERİSİNDE GEÇMESİNDEN DUYDUĞUM RAHATSIZLIK SEBEBİYLE FESTİVALDE YER ALMAYACAĞIM”   13:10   ENİS BERBEROĞLU, YARGITAY KARARININ ARDINDAN GEZİ DAVASI HÜKÜMLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ… CAN ATALAY: “BU DENLİ ADALETSİZLİK SADECE DEVLETİ DEĞİL, TOPLUMU DA ÇÜRÜTÜYOR”   12:30   TÜRK-İŞ: EYLÜL AYINDA AÇLIK SINIRI 13 BİN 334,13 LİRAYA, YOKSULLUK SINIRI 43 BİN 433,65 LİRAYA YÜKSELDİ   09:46   MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ GRUP VE İSTASYON SAYISINI 35` ÇIKARDI   09:37   VAHAP SEÇER, ‘AHBİB İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ`NE KATILDI  
 
     
   

Büyükşehir Binlerce Kadını Sunay Akın İle Buluşturdu


Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Mersinli kadınları şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın ile buluşturdu. Sunay Akın’ın gerçekleştirdiği tek kişilik gösteri Mersinli kadınlardan yoğun ilgi gördü.

 

Tarih : 10 Mart 2018 Cumartesi 05:24   Okunma : 1290

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü etkinliğinde şair ve yazar Sunay Akın, 8 Mart’a özel tek kişilik gösterisiyle sevenleri ile buluştu. Gösteride, Kongre ve Sergi Sarayı dolup taşarken, dışarıda Sunay Akın’ı görmek için Kongre Merkezi’ne akın eden ve salona sığmayan kalabalık için özel led ekran kurularak, içerideki gösteri dışarıya yansıtıldı. Böylelikle, Mersin’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle dolu dolu kutlandı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Eski Valisi Akif Tığ, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, kadın derneklerinin başkanları, meclis üyeleri ve binlerce Mersinli kadın vatandaş katıldı. 

“Bizi biz eden kadınlarımız”

Salonu dolduran binlerce Mersinli kadına hitap eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konuşmasına, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladı. Konuşmasında kadınları ‘Bizi Biz Edenler’ olarak nitelendiren Başkan Kocamaz, “Bizi biz eden, bizi var eden çok değerli kadınlarımız, böyle bir günde sizlerle beraber olmaktan ve bu anı sizlerle paylaşmaktan çok büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Ama bunun sadece emekçi kadınlar için ayrılmış bir gün değil, bütün kadınlarımızın birlikte kutlayacağı, gönüllerini birleştireceği, sorunlarını tartışacağı ve problemlerine çözüm üreteceği bir gün olarak kabul edilmesini ben içtenlikle istiyorum. Gönül isterdi ki bu salonumuz çok daha büyük olsun, dışarıda hiçbir izleyici kalmasın ve bugünü hep birlikte el ve gönül birliği içerisinde dolu dolu yaşayalım” dedi.

“Erkeği adam eden kadınlardır”

Mersin gibi bir kentte yaşıyor olmaktan ve bu kentin insanlarına hizmet etmekten gurur duyduğunu belirten Başkan Kocamaz, “Mersin gibi bir kentte barış, huzur ve kardeşlik içerisinde sizlerle beraber yaşıyor olmaktan gerçekten çok mutluyum. Bu konuda Mersin’in geleceğiyle ilgili gönüllerini birleştiren, buluşturan, geçmişten bu yana bu kente emek veren, ter döken, vakit ayıran ve taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun.Biz bugün bu topraklarda varsak Türklüğün Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişine kadar her kağanın, her yöneticinin yanında ona destek olan, yol gösteren ve zaman zaman da devletin yönetiminde istişare makamı olarak görev yapan tüm kadınlarımızın sayesinde. Biz ataerkil bir toplumuz, atamızı, ceddimizi, anamızı, babamızı her değerin üstünde görürüz. ama elbetteki bizi biz yapan ve erkeği adam eden kadınlarla da gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Son günlerde televizyonlarda ana haberlerin kadına yönelik şiddet olduğuna dikkat çeken ve sert bir dille bu konuyu eleştiren  Başkan Kocamaz, “Maalesef son günlerde televizyonlardaki haberlerin ana teması, tartışmaların odak noktası kadına yönelik şiddet. Bu aslında toplumumuzda yeterli bilincin oluşmadığı, bu konuda halen cehaletin sürdüğünü göstermektedir. Bizler inançlı insanlarız, diyoruz ki biz Müslümanız. Müslüman isekcenneti kadınların ayağının altına yerleştiren bir dini temsil ediyorsak, kadınlara yeri geldiğinde erkeklerden çok daha fazla değer vermek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

“Ülkemizin yetiştirdiği çok önemli bir değer: Sunay Akın”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Mersinli kadınları Sunay Akın ile buluşturmaktan dolayı duyduğu mutluluğu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bugün burada bu güzel günde sizleri Sunay Akın beyefendiyle buluşturmak istedik. Tabi ki kendisi ülkemizin yetiştirdiği çok önemli bir değer. Her konuda insanlarımıza yol gösteriyor, insanlarımızı bilgilendirme, bilinçlendirme konusunda irşat görevini yerine getiriyor. Bu nedenle de gerçekten bu salondakinin iki üç katı kadar dışarıda insanımız bekliyor. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz ama yapacak bir şey yok. İnşallah ileriki bir dönmede yeni bir programda Sayın Sunay Akın’la sizleri bir kez daha bir araya getirme fırsatı buluruz” diyerek sözlerine son verdi.

Programda ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde ’Kadınlara Adanmış Şarkılar’ konseri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün ruhuna uygun olarak seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Belgesel tadındaki '8 Emek 8 Yürek' adlı kısa filmde de, farklı mesleklerden 8 rol model kadının hayat hikâyeleri anlatıldı. Kadınların bulundukları noktaya nasıl ulaştıkları, ne tür zorluklar yaşadıkları ve geçimlerini nasıl sağladıkları beyaz perdeye yansıtıldı.

Kent Orkestrası’nın seslendirdiği ‘Firuze’, ‘Bambaşka Biri’, ‘Kadınlar Vardır Marşı’ ve ‘İzmir Marşı’ gibi şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden kadınlar coşku içerisinde bir gün geçirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası dinleyenlerden büyük alkış topladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile düzenlenen etkinliklerde renkli görüntüler yaşandı.

Paylaş :
Etiketler :  mersin büyükşehir belediyesi, sunay akın, bburhanettin kocamaz

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA