20:29   BABACAN: “ÜLKEMİZDEKİ SİYASİ, EKONOMİK VE DIŞ POLİTİK MESELELERİ MASAYA YATIRDIĞIMIZ TOPLANTIMIZA EV SAHİPLİĞİ YAPAN SAYIN MERAL AKŞENER BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM GENEL BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”   20:14   MANSUR YAVAŞ: “İYİLİK, DAYANIŞMA VE KARDEŞLİK İLE YÖNETİLEN BAŞKENTTE, DEĞİŞİM İŞLEYİŞTE”   19:46   AYLİN NAZLIAKA`NIN SOHBET ETTİĞİ VATANDAŞ: "HUBUBAT YİYE YİYE ÇOLUK ÇOCUK HERKES HUBUBAT KAFALI OLDU”   19:12   ALTI SİYASİ PARTİ LİDERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA: “HEDEFİMİZ SADECE YÖNETİM SİSTEMİNİN DEĞİL, TOPYEKÛN HAYATLARIMIZIN DEĞİŞMESİDİR”   18:16   HDP KONGRESİNDE ATILAN SLOGANLARA SORUŞTURMA BAŞLATILDI, 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI   18:05   PERVİN BULDAN VE MİTHAT SANCAR, HDP EŞ GENEL BAŞKANLIĞI`NA YENİDEN SEÇİLDİ   17:52   CHP`Lİ MUSTAFA ADIGÜZEL: “BAKAN KASAPOĞLU, GENÇLERİMİZİ VAKIF VE CEMAATLERE PEŞKEŞ ÇEKİYOR”   17:41   BASK, TEMMUZ ZAMMINI VE EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİNİ PROTESTO ETTİ   17:27   NİĞDELİ VATANDAŞLAR BOZUK YOLLARI ÇİÇEK EKEREK PROTESTO ETTİ, BELEDİYE DE ÇUKURLARI ASFALT İLE KAPATTI   17:16   AKP`Lİ MAMAK BELEDİYE MECLİS ÜYESİNDEN, AKP`Lİ MAMAK BELEDİYE BAŞKANINA: “HALA AKRABA ÇETENİZ KİMİ İSTERSE, BELEDİYEDE O ÇALIŞIYORSA…”   16:37   NİĞDELİ ESNAF: “VATANDAŞIN, ALIM GÜCÜNÜ DOLARA ENDEKSLEDİĞİN ZAMAN YETİŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL. ARADAKİ FİREYİ, KREDİ KARTIYLA KAPATMAYA ÇALIŞTI. AMA BU AY İTİBARİYLE KREDİ KARTI LİMİTLERİ DE DOLMUŞTUR”   16:29   İBB`DEN BAKAN KURUM`A YANIT: "İBB`Yİ HESABA KATMADAN YAPILAN TÜM İŞLEMLER GERİDE KALMIŞTIR"   16:10   AYLİN NAZLIAKA`YA DERT YANAN VATANDAŞ: "BİR AYAKKABI, BİR PANTOLON ALAMIYORUM ÇOCUĞUMA"   15:58   NİĞDE`DE ORMANLIK ALANLARA GİRİŞLER YASAKLANDI   15:43   ALTI LİDERİN, BEŞİNCİ BULUŞMASINDAN İLK GÖRÜNTÜLER VE FOTOĞRAFLAR GELDİ   15:32   MİTHAT SANCAR: KAMUOYU ÖNÜNDE AÇIK, ŞEFFAF GÖRÜŞME YAPILMASI HALİNDE ORTAK ADAY FİKRİNE AÇIĞIZ   15:09   HENDEK`TEKİ HAVAİ FİŞEK FABRİKASI PATLAMASINDA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLER ANILDI: “KATLİAMIN BEDELİNİ, BENİM DEVLETİMİN ADALETİ VERMEDİ”   14:31   “LİDERLER BULUŞMASI”NIN BEŞİNCİSİ, İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ`NDE BAŞLADI   14:26   AKSARAYLI ESNAF: ZENGİNLERE KAZANDIRMAK YERİNE EN ALT TABAKAYI DA BİRAZ DÜŞÜNSÜNLER   14:26   İYİ PARTİLİ SUNAT: “TÜRK OCAĞI`NIN `İSLAM SEMPOZYUM`U ÇARPITILDI”  
 
     
   

ÖZTUNÇ, DEPREMZEDE İFTARINDA ERDOĞAN`A SESLENDİ: KATİL DEDİKLERİNİN YANINDA EL PENÇE DİVAN DURUYORSUN, DEPREMZEDEYE VERDİĞİN SÖZÜ TUTMUYORSUN


CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir depreminin en büyük zararı verdiği Bayraklı`da depremzedelerle iftar sofrasında bir araya geldi. Depremzedeler için verilen "düşük faizli kredi" sözünün tutulmadığına işaret eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a seslenen Öztunç, "Suudi Arabistan`a gidiyorsun, katil dediklerinin yanında orada el pençe divan duruyorsun, üç beş kuruş için. Ama İzmir`de kendi yurttaşına, depremzedeye verdiğin sözü tutmuyorsun" dedi.

 

Tarih : 1 Mayıs 2022 Pazar 01:01   Okunma : 355

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir depreminin en büyük zararı verdiği Bayraklı`da depremzedelerle iftar sofrasında bir araya geldi. Depremzedeler için verilen "düşük faizli kredi" sözünün tutulmadığına işaret eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`a seslenen Öztunç, "Suudi Arabistan`a gidiyorsun, katil dediklerinin yanında orada el pençe divan duruyorsun, üç beş kuruş için. Ama İzmir`de kendi yurttaşına, depremzedeye verdiğin sözü tutmuyorsun" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, beraberindeki CHP İl Başkanı Deniz Yücel ve partililerle birlikte Bayraklı Belediyesi`nin depremzede yurttaşlar için verdiği iftar yemeğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Öztunç, önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun selamını iletti, ardından 30 Ekim 2020 tarihindeki, en büyük yıkımın Bayraklı`da yaşandığı İzmir depreminde yaşananları anlattı. Öztunç, "Depremin olduğu ilk gün, birkaç saat sonra İzmir`e hemen yetiştik, geldik. Tabi ciddi bir manzara vardı. Allah bir daha o günleri yaşatmasın. Ve o günden sonra ciddi bir mücadele verildi. Bayraklı Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz, devletin diğer kurumları AFAD veya başka kurumlar... Siyasi parti ayrımı yapmadan söylüyorum. Herkes bir şekilde mücadelesini verdi. Ve o günlerden bu günlere geldik" dedi.

"SÖZÜNÜZÜ TUTACAKSINIZ, GERİ VİTES TAKMAK OLMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan`a ve hükümete yüklenen Öztunç, şunları söyledi:

"Ben iftar sofralarında, iftar yemeklerinde siyaset yapmıyorum, yapmayı da sevmiyorum. Az önce İl Başkanımız Deniz Yücel dedi ki iftar sofrasında siyaset yapmayız. Doğru söyledi ama bir hususu söylemesem de olmaz. Siz depremzede kardeşlerim, depremden sonra sizlere sözler verildi mi? Verildi. Hükümet buraya geldi. Cumhurbaşkanı buraya geldi. Binali Yıldırım buraya geldiler. AK Parti`nin vekilleri buraya geldiler. Sizlere söz verdiler. Dediler ki düşük faizli kredi vereceğiz. Verdiler mi? Vermediler. Buradan medya aracılığıyla Binali Yıldırım`a, AK Parti milletvekillerine çağrı yapıyorum; depremzedeye verdiğiniz sözü tutun kardeşim. Biz söz vermiştik, tuttuk. Biz dedik ki depremzedelerin yoğunluk artışıyla ilgili sıkıntısını çözeceğiz. Genel Başkanımız burada meydanda söyledi. Ve çözdük. Şimdi sıra sizde. Çözün kardeşim. Söz verdiysen sözünü tutacaksın. Geri vites takmak bu işte olmaz. Suudi Arabistan`a gidiyorsun, katil dediklerinin yanında orada el pençe divan duruyorsun, üç beş kuruş için. Ama İzmir`de kendi yurttaşına, depremzedeye verdiğin sözü tutmuyorsun. Yazıklar olsun senin gibi hükümete yahu. Mübarek aydayız. Hemen iki cümle daha söyleyeceğim. Sayın Cumhurbaşkanı umreye gitmiş. Dün umre vazifesini görmüş, yapmış. Allah kabul etsin. Ama sayın Cumhurbaşkanına soruyorum; umreye kimin parasıyla gittin. Devletin parasıyla mı gittin kendi paranla mı gittin. Kendi paranla gittiysen... Bakanlar aileler.. Kendi paranla gittiysen eyvallah. Ama devletin parasıyla gittiysen işte o olmaz. Devletin parası bu depremzede için var. Depremzedenin sıkıntısı çözülsünn diye var. Sen devletin parasıyla umreye gidersen o kabul olmaz. Helallik isteyeceksin. Bir kişi bile vermezse o kabul olmaz. Bunu da buradan bir kez daha hatırlatmak isterim."

CHP`Lİ YÜCEL: HALA ZOR GÜNLER DEVAM EDİYOR

CHP İl Başkanı Deniz Yücel de depremzedelerin çok zor günler geçirdiğini belirtirken, şöyle dedi:

"Hala o zor günler devam ediyor. Büyük bir bölümü geride kaldı ama o acılar hala içimizde. Acılarla mücadele etmek dayanışmayı gerektiriyor, birlik ve beraberliği gerektiriyor. İzmir olarak Bayraklı Belediyemizle, İzmir Büyükşehir Belediyemizle, Bayraklıyla ve tüm İzmirli hemşehrimizle bu dayanışmayı büyütmek için, sizlerin yaralarını acılarını sarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, gayret ediyoruz. O günlerde bir şey söylemiştim, bazı kesimlerce eleştirildim. Depremin siyaseti olmaz, depremle mücadelenin siyaseti olmaz demiştik. Hala aynı noktadayız. Depremin ve depremle mücadelenin, acıların siyaseti olmaz. Ramazanın bitmesine bayrama iki gün kaldı. Ramazan birlik beraberlik demek, dayanışma demek, bolluk ve bereket demek. Ama bu dayanışmayı, bu birliği bu beraberliği 365 güne yaymak zorundayız."

BAŞKAN SANDAL: HEP YANINIZDAYIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da şunları söyledi:

"İzmir deprem sürecini yaşayanlar olarak neyin nasıl olduğunu en çok ve en iyi bizler biliriz. Tüm Türkiye`ye örnek olabilecek dayanışma örneklerini bütün İzmir ile beraber, genel merkezimizle beraber, sivil toplumla beraber, Büyükşehirimizle beraber, diğer büyükşehirlerle beraber nasıl bu sürece kadar getirdiysek, dayanıştıysak, bundan sonraki süreçlerde de hep beraber olacağımızı, Bayraklı Belediyesi olarak her an, her dakika, sonuna kadar yanınızda olacağımıza inancımla hepinize tekrar saygılarımı sevgilerimi sunuyorum."

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA