26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

CHP COVİD-19 DANIŞMA KURULU: “SAĞLIK BAKANI`NIN ÖLÜM SAYILARINDA 3.2 KATLIK FARK ÜZERİNE DERHAL İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR”


CHP COVİD-19 Danışma Kurulu, “Sağlık Bakanlığı`nın ölüm verilerini eksik açıkladığı su götürmez bir gerçektir. Sağlık Bakanlığı, derhal gerçek COVID-19 ölüm sayısını açıklamalıdır… Aktif vaka sayısında eksiye düşerek dünyaya bizi utandıran Sağlık Bakanı`nın, ölüm sayılarında da 3.2 katlık fark üzerine derhal istifa etmesi gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

 

Tarih : 7 Mayıs 2022 Cumartesi 15:14   Okunma : 358

CHP COVİD-19 Danışma Kurulu, “Sağlık Bakanlığı`nın ölüm verilerini eksik açıkladığı su götürmez bir gerçektir. Sağlık Bakanlığı, derhal gerçek COVID-19 ölüm sayısını açıklamalıdır… Aktif vaka sayısında eksiye düşerek dünyaya bizi utandıran Sağlık Bakanı`nın, ölüm sayılarında da 3.2 katlık fark üzerine derhal istifa etmesi gerekmektedir” açıklamasını yaptı.

CHP COVİD-19 Danışma Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü`nün (DSÖ) Türkiye`de pandemide yaşamın yitirenler ile ilgili yaptığı çalışmasında ortaya çıkan veriler ile Sağlık Bakanlığı`nın verilerini karşılaştırdı. CHP COVİD-19 Danışma Kurulu`ndan yapılan yazılı açıklamada, “COVID-19 pandemisinde aktif vaka sayısının negatif çıkması ile Sağlık Bakanlığı`nın verilerindeki gerçeklikten uzak yaklaşımı, bu sefer de Dünya Sağlık Örgütü`nün hesaplaması ile ortaya çıktı” ifadesi yer aldı. Pandeminin başından beri verilerin şeffaf açıklanmadığı, bakanlığın pandemiyi değil algıyı yönettiğinin birçok kez dile getirildiği vurgulanan açıklamada, şöyle dendi:

“DSÖ VE SAĞLIK BAKANLIĞI`NIN AÇIKLADIĞI VERİLER ARASINDAKİ FARK 181 BİN 755 KİŞİ”

“DSÖ, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin gerçek sayısını tahmin etmek için geliştirdiği bir yönteme göre 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye`de COVID-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 264 bin 41 olarak tahmin edildi. Ancak 31 Aralık 2021 sonu itibari ile Türkiye`de Sağlık Bakanlığı`nın açıkladığı COVID-19 ölüm sayısı yalnızca 82 bin 286; aradaki fark 181 bin 755 kişi.

“COVID-19 NEDENİYLE YAŞAMINI YİTİREN YURTTAŞLARIMIZIN SAYISININ BAKANLIĞIN AÇIKLADIĞI ÖLÜM RAKAMLARINDAN EN AZINDAN 2,1 KAT DAHA FAZLA OLDUĞUNU ÖNGÖRMÜŞTÜK”

CHP COVID-19 Danışma Kurulu olarak CHP`li 11 büyükşehir ve 10 il belediyesinden aldığımız verilere dayanarak yaptığımız tahminlerde de ülkemizde COVID-19 nedeniyle yaşamını yitiren yurttaşlarımızın sayısının Bakanlığın açıkladığı ölüm rakamlarından en azından 2,1 kat daha fazla olduğunu öngörmüştük. Hatta, açıklamamızda ‘Türkiye`nin geri kalan 60 ilindeki COVID-19 ölüm eğiliminin bu raporda yer alan 21 ilin ölüm hızıyla eşdeğer olabileceği varsayılırsa; 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Türkiye`de COVID-19 ölümlerinin Sağlık Bakanlığı`nın bildiriminden yaklaşık 2,1 kat daha fazla olarak 184.636 kişi olabileceği tahmin edilmektedir. Buna ek olarak, COVID-19 olası ve/veya kuşkulu ölümü olduğu halde belediyelere ulaşan ölüm belgelerinde COVID-19 ve/veya bulaşıcı hastalık yazılmayan ölümlerin varlığı, ülkemizdeki COVID-19 ölüm sayısının daha fazla olma olasılığının araştırılmasını gerektirmektedir` demiştik. Yine haklı çıktık.

“SAĞLIK BAKANININ, ÖLÜM SAYILARINDA DA 3.2 KATLIK FARK ÜZERİNE DERHAL İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR”

CHP COVID-19 Danışma Kurulu olarak buradan tekrar dile getiriyoruz: Sağlık Bakanlığı`nın ölüm verilerini eksik açıkladığı su götürmez bir gerçektir. Sağlık Bakanlığı derhal gerçek COVID-19 ölüm sayısını açıklamalıdır. TÜİK hala 2020 ölüm istatistiklerini açıklamamıştır. TÜİK kendi kanununa göre suç işlemektedir. TÜİK derhal 2020 ve 2021 ölüm sayıları ve ölüm nedenlerini açıklayarak gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak zorundadır. Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı 2020 yılına ait Sağlık İstatistikleri Yıllığı da açıklanmamıştır. Şu anda sağlığa dair tüm veriler 2019 yılına, yani pandemi öncesine aittir. Aktif vaka sayısında eksiye düşerek dünyaya bizi utandıran Sağlık Bakanı`nın ölüm sayılarında da 3.2 katlık fark üzerine derhal istifa etmesi gerekmektedir.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA