12:42   AKARYAKIT İSTASYONUNDA FİYATLARA İSYAN EDEN VATANDAŞ: "ÇEK BENİ ÇEK, MAZOT 30 LİRA,YAZIKLAR OLSUN"   12:41   EREN ERDEM`E DERT YANAN ŞİLELİ ÇİTFÇİ: "BU GİDİŞLE 10 LİRAYI GÖRÜR EKMEK"   12:37   ALİ ÖZTUNÇ, HASTANE RANDEVU SİSTEMİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ: "VATANDAŞLAR DOKTOR RANDEVUSU ALMAK İÇİN MİLLETVEKİLİNİ ARIYOR"   12:23   SAADET PARTİSİ`NDEN MADIMAK MESAJI: “ACIMIZI UNUTMAMAK VE YARALARIMIZI SARMAK TEMENNİSİYLE HAYATINI KAYBEDEN 35 VATANDAŞIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ”   12:19   ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ: “HİPERMARKETLER SERMAYE GÜCÜYLE ÇOK UCUZA ALDIĞI MALDAN KURBANLIK SATARAK BÜYÜK ORANDA KÂR ELDE EDİYOR”   12:02   GARO PAYLAN`DAN ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİSİ: "BİN ODALI SARAYDA YAŞAYAN, GECEKONDUDA YAŞAYAN DAR GELİRLİ EMEKÇİNİN HALİNDEN HİÇ ANLAR MI?"   12:01   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ‘BAĞIMSIZ HAREKET BECERİLERİ` KURSU   11:52   KILIÇDAROĞLU: “ACISINI İLK GÜNKÜ GİBİ YÜREĞİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ, SİVAS KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARIMIZI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”   11:43   SİİRTLİ VATANDAŞ: "DEĞİL TATİLE GİTMEYİ BİR ŞEHİRDEN BİR ŞEHİRE BİLE GİTMEYE ZORLANIYOR İNSAN"   11:40   MADIMAK YÜREKLERDE YANIYOR   11:39   MERAL AKŞENER: “29 YIL ÖNCE MADIMAK OTELİ`NDE, YÜREĞİMİZE DÜŞEN ATEŞİN ACISI HÂL İÇİMİZDE”   11:22   TAŞCIER`DEN BAKAN KASAPOĞLU`NA "MÜZEKART" SORUSU: "GENÇLER NEDEN SADECE KİMLİK KARTLARINI GÖSTEREREK GİREMİYOR"   11:21   AKSARAYLI VATANDAŞ, KİRA FİYATLARINA TEPKİLİ: "YÜZDE 25`TEN FAZLA ARTIŞ OLURSA HAKKINIZI ARAYIN DİYORLAR, ADALET VAR MI Kİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİM"   11:15   CHP’Lİ MUTLUAY, İŞLENEN, İNSANLIK SUÇUDUR VE AFFEDİLEMEZ   11:11   AYLİN NAZLIAKA: ANKARA YENİDEN DEMOKRASİNİN KALBİ OLACAK   10:25   KILIÇDAROĞLU`NDAN GELECEK PARTİLİ NİHAL OLÇOK`A BAŞSAĞLIĞI TELEFONU   09:54   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KÖPEK ATIK İSTASYONU” SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARDI   07:30    TAŞKIN, MADIMAK KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLERİ ANDI   01:41   EK GÖSTERGE VE ÖĞRENCİ AFFINI İÇEREN TORBA TEKLİF, TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ... MECLİS TATİLE GİRDİ   23:55   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANI’NA KAZANDIRDIĞI SANATSAL ALANLAR TAHRİP EDİLİYOR   
 
     
   

KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANI BATUR: "BELEDİYE GELİRLERİ YASASI BİR AN EVVEL GÜNDEME GELMELİ"


Konak Belediye Başkanı Abdül Batur başkanlığında toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Meclisi, encümen ve komisyonlarını belirleyerek 2021 mali yılı kesin hesap cetvelleri ile faaliyet raporunu onayladı. Başkan Batur, ekonomik kriz nedeniyle belediyelerin ek bütçe yapmak zorunda kaldıklarını, maaşları zamanında ödeyebilmek için gayret gösterdiklerini belirterek, “Belediyelerin mali yapılarının gözden geçirilmesi ve özellikle belediye gelirleri yasasının bir an evvel gündeme gelmesi gerekiyor” dedi.

 

Tarih : 14 Mayıs 2022 Cumartesi 10:35   Okunma : 272

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur başkanlığında toplanan Kıyı Ege Belediyeler Birliği Meclisi, encümen ve komisyonlarını belirleyerek 2021 mali yılı kesin hesap cetvelleri ile faaliyet raporunu onayladı. Başkan Batur, ekonomik kriz nedeniyle belediyelerin ek bütçe yapmak zorunda kaldıklarını, maaşları zamanında ödeyebilmek için gayret gösterdiklerini belirterek, “Belediyelerin mali yapılarının gözden geçirilmesi ve özellikle belediye gelirleri yasasının bir an evvel gündeme gelmesi gerekiyor” dedi.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği mayıs olağan toplantısı Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi`nde gerçekleşti. Konak Belediye ve Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur`un yönetiminde yapılan meclis oturumuna Afyon Kılıçarslan Belediye Başkanı Halil Çelebi, Afyon İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Bitlis Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Çanakkale Kepez Belediye Başkanı Birol Arsalan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Balıkesir Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, İzmir Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin,  Muğla Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Aydın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar,  İzmir Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, İzmir Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Balıkesir Burhaniye Belediye Başkan Vekili Hasan Metin ve üye belediyelerin meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda, bir yıl süre ile görev yapacak olan encümen ve komisyonlar belirlendi. Yapılan seçimde, yedi belediye başkanı yeninden seçildi. Plan ve Bütçe, Mahalli İdareler, Çevre, Kültür ve Turizm, İmar, Kadın Fırsat Eşitliği, Hukuk, Sağlık ve Organik Tarım komisyonlarının beşer kişilik üyeleri de sırayla oylanarak belirlendi. Birliğin 2021 mali yılı kesin hesap ve ekli hesap cetvelleri ile faaliyet raporu da onaylandı.

BATUR: HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, toplantıda yaptığı konuşmada pandemi, doğal afetler ve ekonomik krizin yaşandığı zor bir dönemde belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmek için çalıştıklarını ifade etti. Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak her zaman üye belediyelerin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Batur, yeni seçilen komisyonlara başarı diledi. Batur, şöyle konuştu:

“Özellikle bu dönem görev yapan belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri şanssız bir dönem yaşadılar. Pandemi, deprem, yangın, sel felaketleri, ekonomik kriz derken en sonunda savaş da çıktı. Bütün belediyeler ek bütçe yapıyor. Maaşları zamanında ödeyebilmek için gayret içerisindeyiz. Belediyelerin mali yapılarının gözden geçirilmesi ve özellikle belediye gelirleri yasasının bir an evvel gündeme gelmesi gerekiyor. Ama maalesef ülkemiz ekonomik kriz yaşıyor. Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak bu süreç hepimiz için zor oldu. Belediye bütçelerini çok etkileyen bir süreçti. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak güveninize layık olmaya çalışıyoruz. Her türlü hukuki problemde ve diğer konularda hem hukuk departmanımız hem de belediye mevzuatındaki bilgi paylaşımında Kıyı Ege Belediyeler Birliği olarak her zaman yanınızdayız. Herkese adaletli günler diliyorum.”

Kıyı Ege Belediyeler Birliği`nin encümen ve komisyonları ise şu isimlerden oluştu; 

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümen Üyeleri: Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan.

Plan Bütçe Komisyonu: Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Çiğli Belediye Başkanı S. Utku Gümrükçü, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı.

Mahalli İdareler Komisyonu: Afyon İsceşehir Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Bitlis Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Bülent Başaran, Gaziemir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Özkara, Bayramiç Belediye Meclis üyesi Yılmaz Göksu.

Kültür ve Turizm Komisyonu: Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Leyla Liman Oruç, Foça Belediye Meclis Üyesi Mukaddes Yarbağ, Kartal Belediye Meclis Üyesi Bayram Özdemir Balçova Belediye Meclis Üyesi Sinem Aksema, Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Bülent Emre.

İmar Komisyonu: Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Hasan Metin, Kepez Belediye Meclis Üyesi Burçin Soysal, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Zühtü Şahin, Buca Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Duyan, Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Yeşim Tekoğlu,

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu: Balçova Belediye Meclis Üyesi Sinem Aksema, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Leyla Liman Oruç, Foça Belediye Meclis Üyesi Mukaddes Yarbağ, Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Fikret Mısırlı, Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Nilgün Alpaslan.

Hukuk Komisyonu: Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Zühtü Şahin, Kartal Belediye Meclis Üyesi İlker Bakıoğlu, Torbalı Belediye Meclis Üyesi Yavuz Selim Özgan, Çiğli Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çetin, Balçova Belediye Meclis Üyesi Sinem Aksema

Sağlık Komisyonu: Güzelbahçe Belediye Meclis Üyesi Sema Özbaş, Balçova Belediye Meclis Üyesi Serdar Dayanç, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Leyla Liman Oruç, Bayramiç Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Göksu, Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Murat Serin.

Organik Tarım Komisyonu: Balıkesir Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Nilgün Alpaslan, Gaziemir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Özkara, Torbalı Belediye Meclis Üyesi Yavuz Selim Özgan.

 Çevre Komisyonu: Afyon Kılıçarslan Belediye Başkanı Halil Çelebi, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil, Balçova Belediye Meclis Üyesi Serdar Dayanç, Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Murat Serin, Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Leyla Liman Oruç 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA