12:42   AKARYAKIT İSTASYONUNDA FİYATLARA İSYAN EDEN VATANDAŞ: "ÇEK BENİ ÇEK, MAZOT 30 LİRA,YAZIKLAR OLSUN"   12:41   EREN ERDEM`E DERT YANAN ŞİLELİ ÇİTFÇİ: "BU GİDİŞLE 10 LİRAYI GÖRÜR EKMEK"   12:37   ALİ ÖZTUNÇ, HASTANE RANDEVU SİSTEMİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ: "VATANDAŞLAR DOKTOR RANDEVUSU ALMAK İÇİN MİLLETVEKİLİNİ ARIYOR"   12:23   SAADET PARTİSİ`NDEN MADIMAK MESAJI: “ACIMIZI UNUTMAMAK VE YARALARIMIZI SARMAK TEMENNİSİYLE HAYATINI KAYBEDEN 35 VATANDAŞIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ”   12:19   ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ: “HİPERMARKETLER SERMAYE GÜCÜYLE ÇOK UCUZA ALDIĞI MALDAN KURBANLIK SATARAK BÜYÜK ORANDA KÂR ELDE EDİYOR”   12:02   GARO PAYLAN`DAN ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİSİ: "BİN ODALI SARAYDA YAŞAYAN, GECEKONDUDA YAŞAYAN DAR GELİRLİ EMEKÇİNİN HALİNDEN HİÇ ANLAR MI?"   12:01   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ‘BAĞIMSIZ HAREKET BECERİLERİ` KURSU   11:52   KILIÇDAROĞLU: “ACISINI İLK GÜNKÜ GİBİ YÜREĞİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ, SİVAS KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARIMIZI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”   11:43   SİİRTLİ VATANDAŞ: "DEĞİL TATİLE GİTMEYİ BİR ŞEHİRDEN BİR ŞEHİRE BİLE GİTMEYE ZORLANIYOR İNSAN"   11:40   MADIMAK YÜREKLERDE YANIYOR   11:39   MERAL AKŞENER: “29 YIL ÖNCE MADIMAK OTELİ`NDE, YÜREĞİMİZE DÜŞEN ATEŞİN ACISI HÂL İÇİMİZDE”   11:22   TAŞCIER`DEN BAKAN KASAPOĞLU`NA "MÜZEKART" SORUSU: "GENÇLER NEDEN SADECE KİMLİK KARTLARINI GÖSTEREREK GİREMİYOR"   11:21   AKSARAYLI VATANDAŞ, KİRA FİYATLARINA TEPKİLİ: "YÜZDE 25`TEN FAZLA ARTIŞ OLURSA HAKKINIZI ARAYIN DİYORLAR, ADALET VAR MI Kİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİM"   11:15   CHP’Lİ MUTLUAY, İŞLENEN, İNSANLIK SUÇUDUR VE AFFEDİLEMEZ   11:11   AYLİN NAZLIAKA: ANKARA YENİDEN DEMOKRASİNİN KALBİ OLACAK   10:25   KILIÇDAROĞLU`NDAN GELECEK PARTİLİ NİHAL OLÇOK`A BAŞSAĞLIĞI TELEFONU   09:54   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KÖPEK ATIK İSTASYONU” SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARDI   07:30    TAŞKIN, MADIMAK KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLERİ ANDI   01:41   EK GÖSTERGE VE ÖĞRENCİ AFFINI İÇEREN TORBA TEKLİF, TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ... MECLİS TATİLE GİRDİ   23:55   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANI’NA KAZANDIRDIĞI SANATSAL ALANLAR TAHRİP EDİLİYOR   
 
     
   

CHP`Lİ BAŞARIR`DAN, “RİZE HAVALİMANI” AÇIKLAMASI: “3 MİLYON KAPASİTE DEDİĞİNE GÖRE, İNŞALLAH 3 MİLYON YOLCU GARANTİSİ VERMEMİŞLERDİR. YOKSA BİLECİK, MERSİN BİLET ALMAYA BAŞLASIN”


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Bilecik`te; “Rize`de havaalanında, Mehmet Cengiz`i yanına alıp, Ulaştırma Bakanı`nı soluna alıp; ‘bu uçaklar niye boş?` demesi kolay. Bugün 4 kişilik bir ailenin Rize`den İstanbul`a gidip gelmesi 5 buçuk bin lira. Mehmet Cengiz varsa, mutlaka bir garanti vardır. 3 milyon kapasite dediğine göre, inşallah 3 milyon yolcu garantisi vermemişleridir. Yoksa Bilecik bilet almaya başlasın, Mersin bilet almaya başlasın. Bunların hepsini biz ödeyeceğiz” dedi.

 

Tarih : 15 Mayıs 2022 Pazar 17:28   Okunma : 475

GÖKAY ŞİMŞEK

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Bilecik`te; “Rize`de havaalanında, Mehmet Cengiz`i yanına alıp, Ulaştırma Bakanı`nı soluna alıp; ‘bu uçaklar niye boş?` demesi kolay. Bugün 4 kişilik bir ailenin Rize`den İstanbul`a gidip gelmesi 5 buçuk bin lira. Mehmet Cengiz varsa, mutlaka bir garanti vardır. 3 milyon kapasite dediğine göre, inşallah 3 milyon yolcu garantisi vermemişleridir. Yoksa Bilecik bilet almaya başlasın, Mersin bilet almaya başlasın. Bunların hepsini biz ödeyeceğiz” dedi.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Bilecik İl Başkanlığı`nda partililer ile bir araya geldi. Başarır, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Zor bir dönemdeyiz. Gerçekten siyaset kurumu hata yapabilir, ülkeyi yönetenler hata yapabilir ama halkın sorunlarına yabancılaşmışsa burada büyük bir sıkıntı var.

“RİZELİ UÇAĞA BİNECEK DE SEN ONLARIN SIRTINDAN BİR İNSEN”

Dün Rize`de, Recep Tayyip Erdoğan Rize`ye sitem ediyor, ‘bu uçaklar niye boş?` Ama aynı gün Rize`de çay taban fiyatını açıklıyor, 10 lira beklerken, 6.70 açıklıyor. Diyorum ki; Rizeli uçağa binecekte sen onların sırtından bir insen, herkes uçağa da binecek, arabaya da binecek, otobüse de binecek, mutlu olacak. Ama adam bizim sırtımızda olduğu için maalesef bunu yapamıyoruz.

İnanılmaz bir yoksulluk hikayesi var. İnsanların iki temel hakkı var. Barınma ve beslenme. İkisini de elinden alan bir iktidar var.

Yolsuzluğu artık anlatmaktan yorulduk. Karanlık ilişkileri anlatmaktan yorulduk. Ama güzel günler yakın, diyoruz. Güzel günleri hepimiz bekliyoruz. Yani bir ülkede ekonomi, dış politika, hukuk… Hepsi iflas etmişse yapılacak çok fazla bir şey yok.

“AR DAMARLARI ÇATLAMIŞ”

Maalesef ar damarları çatlamış, gerçekleri de görmüyorlar, sokağı da görmüyorlar. Ancak yaptıkları şey havaalanı açmak. Düşünün Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar alın terimizle, kendi paramızla garanti vermeden yapmış olduğumuz Atatürk Havaalanı`nı dün yıkmaya başladılar. Rize`de üç milyon yolcu garantisi vererek havaalanı yaptılar.

"BEYEFENDİYE KALSA BİSİKLET BİLE YOKTU"

Düşünün bizim olanı, 72 milyon TL`ye şeker fabrikasını sattılar, 802 milyon dolara dinozor yapan Melik Gökçek`i alkışladılar. Ülkedeki temel sorunlar buradan kaynaklanıyor. Biz yatırıma karşı değiliz. Biz batırıma, yolsuzluğa karşıyız. Bu ülkede yolumuzu da yaparız, köprümüzü de yaparız ama ne beş şirkete ne başkasına garanti vermeden. Paramızı; halk diliyle söyleyeyim, ‘birilerine kaptırmadan`, kendi öz kaynaklarımız ile yaparız.

Niye? Birinci köprüyü, ikinci köprüyü, Atatürk Havaalanı`nı, Adana Havaalanı`nı, bu memlekette yapılan okulları, hizmeti kim yaptı? Beyefendiye kalsa bisiklet bile yoktu bineceğimiz, o getirdi. Ama biz, çok şey yaptık bu ülkede, çok şey yaptı bizim atalarımız.

Sağ olsun sol olsun yaptılar, öz kaynaklarla yaptılar ama artık Türkiye yönetilir ya da 84 milyon yaşanır gibi gözükmüyor.

Anadolu yangın yeri. Pazara çıksınlar, sokağa çıksınlar insanların halini görsünler. Rize`de havaalanında, Mehmet Cengiz`i yanına alıp, Ulaştırma Bakanı`nı soluna alıp, ‘bu uçaklar niye boş?` demesi kolay. Bugün 4 kişilik bir ailenin Rize`den İstanbul`a gidip gelmesi 5 buçuk bin lira. Asgari ücretten daha fazla, 5 bin 500 lira. Mehmet Cengiz varsa, mutlaka bir garanti vardır. 3 milyon kapasite dediğine göre, inşallah 3 milyon yolcu garantisi vermemişleridir. Yoksa Bilecik bilet almaya başlasın, Mersin bilet almaya başlasın. Bunların hepsini biz ödeyeceğiz.

"BİZ NE SADAT`A NE MENZİL`E NE FETÖ`YE BU ÜLKEYİ TESLİM ETMEYELİM"

SADAT AKP`nin karanlık koridorudur. Bekçimizden, polisimizden, jandarmamızdan, kaymakamımızdan, valimizden, Genelkurmay Başkanımıza kadar devleti Anayasal sınırlar içerisinde kabul ederiz, hepsine sonsuz saygı gösteririz.

Onun dışında Anayasal tanımı olmayan hiçbir güç faaliyet gösteremez. Ama yarım milyar liralık bir ihale alan SADAT, Ortadoğu`dan Libya`ya kadar silahlı faaliyet gösteren bir örgüt. Bu Türkiye için bir güvenlik sorunu. Genel Başkanımız ne dedi? ‘Biz sizin ensenizdeyiz` dedi. Evlerine gittik. O ev bende şu hissi uyandırdı. Medyadan iki ev daha görmüştüm. O Amerika`daki firavun evi vardı Fetullah Gülen`in, Menzil`in evini gördüm bir röportajda. Bir de burayı gördüm. Bende bu üç ev de aynı hissi uyandırdı. Ülkeyi bu ne olduğu belirsiz insanlar değil, ülkeyi bu vatan evlatları; sağcısı olsun, solcusu olsun, muhafazakarı olsun, milliyetçisi olsun… Ama yeter ki bu ülkede görev yapacak yetenekte, puanda, yürekte insanlar olsun. Biz ne SADAT`a ne Menzil`e ne FETÖ`ye bu ülkeyi teslim etmeyelim, bu ülkenin evlatlarına teslim edelim. O yüzden oraya gitmemiz kıymetliydi. Artık 84 milyon SADAT`ın evini biliyor, ismini biliyor. Herkes tedbirli olacak. Biz de hep beraber enselerinde olacağız.”

“BU KARARI TANIMIYORUZ”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararını da değerlendiren Başarır, şunları söyledi:

"Hukuki olarak değerlendirmeye artık gerek yok. Hukukun olmadığı yerde yargı kararlarını hiç değerlendirmeyelim. Çünkü hukuk yok, adalet yok. Bu hepimizin başına gelebilir. Bilecik il başkanımızın başına gelse de aynı tepkiyi veririz. Edirne`ye de veririz, Canan hanıma da veririz. Çünkü il başkanlarımız, örgütümüz bizim için kıymetli. Bu Cumhuriyet Halk Partisi`ne, muhalefete yapılan bir tepkidir. O yüzden bu kararı tanımıyoruz. İl başkanımız koltukta ve bu partinin ne ilçe başkanı ne il başkanı; bırakın suç işlemeyi, bırakın ağır cezada yargılanmayı olsa olsa mağdur koltuğunda olurlar. Gün olacak onlara bu cezayı verenler sanık koltuğunda, ama il başkanlarımız mağdur tarafında olacak."

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA