12:42   AKARYAKIT İSTASYONUNDA FİYATLARA İSYAN EDEN VATANDAŞ: "ÇEK BENİ ÇEK, MAZOT 30 LİRA,YAZIKLAR OLSUN"   12:41   EREN ERDEM`E DERT YANAN ŞİLELİ ÇİTFÇİ: "BU GİDİŞLE 10 LİRAYI GÖRÜR EKMEK"   12:37   ALİ ÖZTUNÇ, HASTANE RANDEVU SİSTEMİNİN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ: "VATANDAŞLAR DOKTOR RANDEVUSU ALMAK İÇİN MİLLETVEKİLİNİ ARIYOR"   12:23   SAADET PARTİSİ`NDEN MADIMAK MESAJI: “ACIMIZI UNUTMAMAK VE YARALARIMIZI SARMAK TEMENNİSİYLE HAYATINI KAYBEDEN 35 VATANDAŞIMIZI RAHMETLE ANIYORUZ”   12:19   ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ: “HİPERMARKETLER SERMAYE GÜCÜYLE ÇOK UCUZA ALDIĞI MALDAN KURBANLIK SATARAK BÜYÜK ORANDA KÂR ELDE EDİYOR”   12:02   GARO PAYLAN`DAN ASGARİ ÜCRET ELEŞTİRİSİ: "BİN ODALI SARAYDA YAŞAYAN, GECEKONDUDA YAŞAYAN DAR GELİRLİ EMEKÇİNİN HALİNDEN HİÇ ANLAR MI?"   12:01   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`DEN GÖRME ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ‘BAĞIMSIZ HAREKET BECERİLERİ` KURSU   11:52   KILIÇDAROĞLU: “ACISINI İLK GÜNKÜ GİBİ YÜREĞİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ, SİVAS KATLİAMINDA YİTİRDİĞİMİZ CANLARIMIZI SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”   11:43   SİİRTLİ VATANDAŞ: "DEĞİL TATİLE GİTMEYİ BİR ŞEHİRDEN BİR ŞEHİRE BİLE GİTMEYE ZORLANIYOR İNSAN"   11:40   MADIMAK YÜREKLERDE YANIYOR   11:39   MERAL AKŞENER: “29 YIL ÖNCE MADIMAK OTELİ`NDE, YÜREĞİMİZE DÜŞEN ATEŞİN ACISI HÂL İÇİMİZDE”   11:22   TAŞCIER`DEN BAKAN KASAPOĞLU`NA "MÜZEKART" SORUSU: "GENÇLER NEDEN SADECE KİMLİK KARTLARINI GÖSTEREREK GİREMİYOR"   11:21   AKSARAYLI VATANDAŞ, KİRA FİYATLARINA TEPKİLİ: "YÜZDE 25`TEN FAZLA ARTIŞ OLURSA HAKKINIZI ARAYIN DİYORLAR, ADALET VAR MI Kİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİM"   11:15   CHP’Lİ MUTLUAY, İŞLENEN, İNSANLIK SUÇUDUR VE AFFEDİLEMEZ   11:11   AYLİN NAZLIAKA: ANKARA YENİDEN DEMOKRASİNİN KALBİ OLACAK   10:25   KILIÇDAROĞLU`NDAN GELECEK PARTİLİ NİHAL OLÇOK`A BAŞSAĞLIĞI TELEFONU   09:54   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, “KÖPEK ATIK İSTASYONU” SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARDI   07:30    TAŞKIN, MADIMAK KATLİAMINDA YAŞAMINI YİTİRENLERİ ANDI   01:41   EK GÖSTERGE VE ÖĞRENCİ AFFINI İÇEREN TORBA TEKLİF, TBMM GENEL KURULU`NDA KABUL EDİLDİ... MECLİS TATİLE GİRDİ   23:55   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANI’NA KAZANDIRDIĞI SANATSAL ALANLAR TAHRİP EDİLİYOR   
 
     
   

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI SEÇER, MESLEK ODALARININ TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin`e kaliteli hizmet sunmak adına katılımcı anlayışla Sivil Toplum Buluşmalarını sürdürüyor. Periyodik bir şekilde düzenlenen toplantıların 5`inci oturumunda Seçer, kentte aktif görev yürüten meslek odalarıyla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı`nda düzenlenen buluşmada meslek odalarından temsilciler öneri ve taleplerini dile getirdi.

 

Tarih : 17 Mayıs 2022 Salı 17:06   Okunma : 499

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin`e kaliteli hizmet sunmak adına katılımcı anlayışla Sivil Toplum Buluşmalarını sürdürüyor. Periyodik bir şekilde düzenlenen toplantıların 5`inci oturumunda Seçer, kentte aktif görev yürüten meslek odalarıyla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı`nda düzenlenen buluşmada meslek odalarından temsilciler öneri ve taleplerini dile getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sivil Toplum Buluşmalarının 5`inci oturumunda kentteki meslek odaları temsilcileri ile bir araya geldi.

“TOPLANTILARI YASAK SAVMAK İÇİN DEĞİL, GERÇEKTEN SİZLERDEN FAYDALANMAK İÇİN YAPIYORUZ”

Seçer, yönetim olarak kente dair alacakları kararlarda sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunmanın kendilerine önemli kazanımlar sağladığını ifade ederek, 2020 yılında başlattıkları sivil toplum kuruluşu buluşmalarını önemsediklerini söyledi. Başkan Seçer, “Biz bu toplantıları yasak savmak için değil, gerçekten sizlerden faydalanmak için yapıyoruz ve bu toplantıları geleneksel hale getirmek istiyoruz. Sizlerin de vasıtasıyla birçok şeyi görebiliyorum ya da karar alırken sizlerin de görüşlerine başvuruyorum. Hiç aklımıza gelmeyen bir öneriyi sizler söyleyebiliyorsunuz” diye konuştu.

Büyük önem verdikleri Teksin`e ilişkin de konuşan Başkan Seçer, haftada en az 15 bin çağrı aldıklarını belirterek, “Genel anlamda Teksin uygulamasını daha da yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi. Başkan Seçer, katılımcılara da Teksin uygulamasını telefonlarına indirmeleri çağrısında bulundu.

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİÇBİR PROJESİNİ OYA TAHVİL EDEREK YAPMIYOR”

Tarımsal hizmetlere dair de bilgiler veren Seçer, tarıma 3 yılda 68 milyon lira destek verdiklerini anımsatarak, “Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim” projesini “Yılda 60 aileyi hayvan işletmecisi haline getiriyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi hiçbir projesini oya tahvil ederek yapmıyor” dedi.

“SOSYAL POLİTİKALAR DENİLDİĞİ ZAMAN MERSİN AKLA GELİYOR”

Kazanç Projesi`ne de değinen Başkan Seçer, hayata geçirdikleri her projenin sonuç odaklı olduğunu vurguladı. İstihdamda olduğu gibi hayata geçirdikleri projelerde de kadınlara pozitif ayrımcı bir anlayışla yaklaştıklarını sözlerine ekleyen Seçer, “Türkiye`de ses getiren, sosyal politikaları uygulayan bir belediyeyiz. Türkiye`de Mersin Büyükşehir denildiği zaman sosyal politikalar akla geliyor ya da tam tersi sosyal politikalar denildiği zaman Mersin akla geliyor” dedi.

Pandemi döneminde fedakârca mücadele ederek yaşamını yitiren kahraman sağlık emekçilerinin anılacağı bir pandemi anıtının yapımı yönünde kendilerine sunulan talebi olumlu yanıtlayan Başkan Seçer, yakın zamanda bu anıtın yapımı için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı. Mersin`de halka açık alanlara dair yürüttükleri çalışmalar hakkında da değerlendirmede bulunan Başkan Seçer, Tarsus Doğa Parkı ve Tarsus Gençlik Kampı ile ilgili “Halka açık yerler buralar. Kar olarak bakmıyoruz hiçbir şeye ya da dar kalıplara sıkıştırmıyoruz” diye konuştu.

“BİYOKÜTLE TESİSİ KURUYORUZ”

Çevreci çalışmalardan da söz eden Seçer, Tarsus OSB`de 100 dönümlük bir alanı 2019 yılında satın aldıklarını belirterek, “O alanın 20 dönümüne biyokütle tesisi kuruyoruz. İlgili firmayla da mutabakatı sağladık. Özellikle bizim budamalarda elde ettiğimiz atıklar peyzaj çalışmalarında çok sorun oluyordu. İlçe belediyelerinin de öyle. Bir de Hal`deki sebze atıkları var. Onları da ekonomiye bir değer olarak katacağız çünkü elektrik enerjisi üreteceğiz. Böyle güzel bir çalışmamız var. Çevre yatırımlarımız da var” dedi. Şişecam ile yaptıkları protokolü de hatırlatan Seçer, protokol gereği Karaduvar`da derin deşarjı yapılan arıtılmış suyun artık sanayide kullanılacağını söyledi.

“HER SEKTÖRÜN, KENDİ ALANINDAKİ UZMANLARIYLA BURADA FİKİRLERİN AKTARILMASI VE BUNA YÖNELİK DE ŞEHRİN GELECEKLE İLGİLİ PLANLANMASINI ÇOK DOĞRU VE OLUMLU BULUYORUZ”

Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır, yapılan toplantıların sivil toplum kuruluşlarının fikirlerinin alınması açısından önemli olduğunu söyleyerek, “Çok doğru bir şey. Sonuçta belediyelerin önemli hizmet alanlarından biri halkı ise halkla da bire bir ilişkili olan toplum kuruluşlarının görüşlerine önem vermesi bizim için çok önemli. Belirli periyotlarda en azından şehrimizin içinde bulunduğu durumla ilgili her sektörün, kendi alanındaki uzmanlarıyla burada fikirlerin aktarılması ve buna yönelik de şehrin gelecekle ilgili planlanmasını çok doğru ve olumlu buluyoruz” dedi.

Başkan Seçer`le iletişimlerinin de oldukça iyi olduğunu söyleyen Sağır, “Vahap Bey`in göreve geldiği günden bugüne kadar her türlü şeyde rahatlıkla iletişim kurabildiğimiz, randevu aldığımızda rahatlıkla randevumuza geri dönüşlerin yapılabildiği, bir talebimiz olduğunda da hızlı bir şekilde geri dönüşler alabildiğimiz bir dönem yaşıyoruz” diye konuştu.

“KENT YÖNETİMİYLE İLGİLİ, KENTİN SORUNLARIYLA İLGİLİ BİRE BİR BAŞKANLA GÖRÜŞME İMKANIMIZ OLUYOR”

Mersin Gözlükçüler Odası Genel Sekreteri Ali Sağlam, Başkan Seçer`le bire bir iletişim kurma noktasında toplantıların önemli olduğuna vurgu yaparak, “Çok olumlu görüyoruz. Çünkü kent yönetimiyle ilgili, kentin sorunlarıyla ilgili bire bir Başkanla görüşme imkanımız oluyor. Yani sorunlarımıza geri dönme süresinin kısalığı bence olumlu bir gelişme. Güzel bir şey, daha önce yaşamadığınız bir duygu. Sağ olsun Başkanımız sayesinde böyle bir duyguyu da yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“BAŞARILI BİR ÇALIŞMA OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM”

Mersin Barosu Başkanı Avukat Gazi Özdemir, daveti oldukça önemsediğini belirterek, “Mersin`in dinamikleri ve sivil toplum örgütlerinin çok önemli bir yeri var. Zaten Büyükşehir Belediye Başkanımız da toplumla iç içe olan bir belediye başkanı ve belediyeyi de yönetirken gördüğümüz kadarıyla hizmetlerde daha çok insan odaklı hizmetler sunuyor. Bu noktada da sivil toplum örgütlerinin görüşünün alınması, onlarla bu noktada birlikte hareket etmesi bence önemli bir husus. Bu noktada başarılı bir çalışma olarak değerlendiriyorum. Biz Baro olarak zaten Sayın Belediye Başkanımızla sürekli iletişim halindeyiz. İstediğimiz zaman kendisiyle rahat bir şekilde iletişim kurabiliyoruz. Bu noktada kendisine teşekkür ediyoruz. Baro`yu önemseyen bir belediye başkanımız var” dedi.

“DEMOKRASİNİN VE SORUNLARI ÇÖZMENİN EN ÖNEMLİ ARACI TOPLANTILARDIR”

Mersin Tabip Odası Başkanı Nasır Nesanır ise yapılan toplantıların demokrasinin önemli bir aracı olduğuna vurgu yaparak, “Büyükşehir`in emek ve demokrasi örgütleriyle beraber hareket etmesi, toplantıya çağırması, ilin sorunlarını tartışması ve bunun neticesinde de bunların bir çözüm yoluna gidilmesi çok değerli ve anlamlıdır. Çünkü demokrasinin ve sorunları çözmenin en önemli aracı toplantılardır. Burada bir ayrışmaya gidilmeden, herkesin toplantıya çağrılması anlamlı ve önemlidir” dedi.

“AYNI ŞEYİ DEVLET KURUMLARINDA GÖREMİYORUM”

Toplantılar dışında da Büyükşehir Belediyesi ile iletişimlerinin sorunsuz olduğuna vurgu yapan Nesanır, “Çok iyi. Bir sıkıntı ya da sorun olduğunda iletişime geçiyoruz ama mesela bu aynı şeyi devlet kurumlarında göremiyorum. Mesela sağlık alanında çok ciddi sorunlar var. Yani biz istiyoruz ki diyalog kuralım. Sağlık alanındaki yöneticilerle, ilin sağlık sorunları çözmede ortak hareket edelim. Hekimlerin çözülemeyen kronikleşmiş sorunları var. Diğer sağlık çalışanlarının sorunları var. İstiyoruz ki bunu bir diyalog içerisinde çözelim ama onlarda o yaklaşımı şu ana kadar göremedik genel olarak” diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA