12 Ağustos 2022 Cuma
17:34   BÜLENT KUŞOĞLU: ERDOĞAN`IN AÇTIĞI TEK BİR KAMU FABRİKASI YOK; DEVLETE AİT FABRİKALARI SATTI AMA AÇTIĞI DEVLET FABRİKASI YOK"   17:29   DOLAR HAFTAYI 17,95, EURO 18,44 TL`DEN KAPATTI   17:25   BAKAN NEBATİ: "TÜRKİYE EKONOMİ MODELİMİZ MEYVELERİNİ BUGÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA VERMEYE DEVAM EDECEK"   17:23   İMAMOĞLU, KURBAN BAĞIŞI KONSERVELERİNİN DAĞITIMINI BAŞLATTI: "1,5 MİLYON HANEYE DOKUNAN YARDIMLAŞMA AĞLARINI OLUŞTURDUK"   17:20   TARIM KREDİ MARKETLERİNDE İNDİRİMLİ SATIŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK   17:15   AKŞENER`İN DİNLEDİĞİ AKSARAYLI ESNAF: “ALIM GÜCÜ DİYE BİR ŞEY YOK. PARA KAZANAMIYORUZ SADECE GEÇİNİYORUZ”   17:01   SES SAMSUN ŞUBE BAŞKANI OCAK “BANKALAR KARLILIK REKORUNA DOĞRU KOŞTURURKEN EMEKÇİLER AYI NASIL ÇIKARABİLİRİM DİYE KURUŞ HESABI YAPIYOR”   16:58   OKAN GAYTANCIOĞLU: ‘KUZU, KOYUN FİYATLARINI İNDİRDİK` DEMEKLE OLMUYOR. BESİCİNİN YANINDA OLMAK LAZIM   16:45   ÜMİT ÖZDAĞ, OSMANİYE`DE TUTUKLANAN GAZETECİ HASAN TOLGA BALCILAR`I CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ: “BAKALIM HUKUK MU DAHA GÜÇLÜ, SİZ Mİ DAHA GÜÇLÜSÜNÜZ”   16:44   HOPA VE KEMALPAŞA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN SINIR KAPISINDAKİ TRAFİK KAZALARINA TEPKİ: “EN ÖNEMLİ HUSUS, KAYALIKLARIN ÇELİK HASIRLA KAPATILMASI GEREKTİĞİ”   16:35   TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ`NDEN SAĞLIK BAKANLIĞI`NA ÇAĞRI: “EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNİ YENİDEN DÜZENLEYİN”   16:27   SMA HASTASI 15 AYLIK İDİL AYŞE`NİN KAMPANYASI TAMAMLANDI   16:18   81 İLİN CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI, İSTANBUL`DA 3 GÜN SÜRECEK TOPLANTI YAPACAK   16:17   BURHANİYE`DE İZİN VERİLMEYEN `ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE SEFERİHİSAR TALİP OLDU   16:11   ATAŞEHİR`DEKİ EMLAK KONUT GYO ÖNÜNDE EYLEM YAPAN İŞÇİLER GÖZALTINA ALINDI   16:04   SAĞLIK BAKANI`NIN "KİTAP GİBİ" DEDİĞİ `EK ÖDEME` YÖNETMELİĞİNE TTB`DEN TEPKİ: "BİZİM TALEPLERİMİZ KARŞILANMADI"   15:47   “YEŞİL ALTIN, GÜMÜŞ DENİZ FESTİVALİ”, TÜRKÇE LAZCA TÜRKÜLERLE RİZE FINDIKLI`DA BAŞLADI   15:45   AKSARAY, BOŞANMA ORANINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU. VATANDAŞ VE UZMANLAR: "BİRİNCİ NEDEN EKONOMİK KRİZ VE GEÇİM SIKINTISI"   15:36   PANKOBİRLİK MALATYA ŞUBESİ BAŞKANI CELAL ŞEREFHANLI: MALATYA OLARAK 80 BİN DÖNÜM PANCAR EKİM SAHASINI MAALESEF DOLDURAMADIK   15:35   CHP`Lİ BELEDİYEDEN ÜRETİCİYE DESTEK… “KARPUZ TARLADA KALMASIN” DİYEREK ÇİFTÇİNİN KARPUZUNU SATIN ALDI; YURTTAŞLARA KİLOSU 1 TL`DEN ULAŞTIRDI  
 
     
   

TUNÇ SOYER`DEN KILIÇDAROĞLU VE CHP YÖNETİMİNE SUNUM... İZMİR`İN KURTULUŞUNUN 100`NCÜ YIL ETKİNLİKLERİNE DAVET ETTİ


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine “Geleceğin Türkiye`si İzmir” sunumu yaptı. İzmir`den Türkiye`ye, örnek olacağını belirttiği sosyal demokrat belediyecilik projelerini anlatan Başkan Soyer, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini İzmir`in kurtuluşunun yüzüncü yıl etkinliklerine davet etti.

 

Tarih : 17 Haziran 2022 Cuma 10:51   Okunma : 524

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine “Geleceğin Türkiye`si İzmir” sunumu yaptı. İzmir`den Türkiye`ye, örnek olacağını belirttiği sosyal demokrat belediyecilik projelerini anlatan Başkan Soyer, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini İzmir`in kurtuluşunun yüzüncü yıl etkinliklerine davet etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir`de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine "İktidara giden yolda İzmir`in sosyal demokrat belediyecilik çözümleri" başlıklı bir sunum yaptı.

Swissotel`deki toplantıda Başkan Tunç Soyer; İzmir`den yürüttükleri ve Türkiye`ye model olacak çalışmaları özetledi.

Sunumunun ilk bölümünde “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla ortaya konulan İzmir Tarımı Stratejisi ve yerel tarım politikasından söz eden Soyer, “köylünün doğduğu yerde doymasını sağlayan, kuraklıkla mücadeleyi büyüten, doğayı koruyan, katma değerli ürünlerle kentteki gıda sanayini ve istihdamı büyüten” uygulamaları aktardı.

“KÖRFEZİ SABIRLA VE KARARLILIKLA TEMİZLİYORUZ"

“Yüzülebilir Körfez” hedefiyle oluşturdukları stratejiyi paylaşan Soyer, yağmur suyu ayrıştırma projeleri, Çiğli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi`nde yapılacak kapasite artırım ve revizyon çalışmaları ile yeni projeler hakkında bilgi verdi. Soyer, “Körfez`in nasıl temizleneceğine dair net, bilimsel bir yol haritası oluşturduklarını” belirterek, “Bu planı sabırla ve tam bir kararlılıkla uyguluyoruz” dedi.

Türkiye`de yeşil altyapıyı bir altyapı meselesi olarak kabul eden ilk belediye olduklarını da söyleyen Soyer, dönemin sonunda İzmir kent merkezini çepeçevre saran 35 Yaşayan Park`ın hizmete gireceğini, milyonlarca metrekarelik rekreasyon alanlarıyla şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarının 16 metrekareden 30 metrekareye çıkacağını dile getirdi. İzmir`i doğayla uyumlu hale getirmek için hane ölçeğinde de çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Soyer, İzmir`de çöp kavramına son veren İzDönüşüm projesini detaylarıyla anlattı.

TÜRKİYE`YE ÖRNEK KENTSEL DÖNÜŞÜM MODELİ

Başkan Soyer`in sunumunda kent içi bisiklet altyapısı, kırsal bisiklet rotaları ve İzmir`de bisiklet kültürünün geliştirilmesi için yapılan çalışmalar ile sokak hayvanlarına yönelik tesis ve projeler de yer aldı. Dünyanın ilk Cittaslow Metropol`ü İzmir`de bu kapsamda yapılan uygulamalara ilişkin bilgi veren Soyer, tarım, kentsel dönüşüm ve toplu ulaşıma uyguladıkları kooperatifçilik modelini depremzedeler için de hayata geçirerek Halk Konut projesini başlattıklarını söyledi.

İZETAŞ İLE 1 MİLYAR 485 MİLYON LİRA TASARRUF

Başkan Soyer`in sunumunda yer verdiği konulardan biri de İzEnerji bünyesinde kurulan İzmir Elektrik Tedarik Anonim Şirketi (İZETAŞ) oldu. Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin enerji ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen İZETAŞ`ın beş yılın sonunda, bugünkü fiyatlar üzerinden toplamda 1 milyar 485 milyon lira tasarruf sağlayacağını vurgulayarak bu uygulamanın Türkiye`ye örnek bir model olduğunu belirtti.

HALK EKMEK MODELİ

Soyer, sosyal yardımlar ve dayanışma uygulamaları hakkında da detaylı bilgi verdi. Halk Ekmek projesiyle sadece geçim derdindeki yurttaşları değil, aynı derdi yaşayan fırıncıları da desteklediklerini belirterek, İzmir Fırıncılar Esnaf Odası ile imzaladıkları protokolle ekmek fırınlarının yüzde otuzluk atıl kapasitesini faaliyete geçirdiklerini anlattı. Soyer, 130 bin adet olan günlük üretim arzını yeni bir ekmek fabrikası kurmaya ihtiyaç duymadan kısa sürede 250 bine ulaştırdıklarını söyledi.

“İZMİR`İ DEMİR AĞLARLA ÖRÜYORUZ"

Raylı sistem projelerini de aktaran Soyer, Narlıdere Metrosu ile Çiğli Tramvayı`nın Cumhuriyet`in yüzüncü yılında hizmete alınacağını, 28 kilometrelik Karabağlar Gaziemir Metrosu, 27.5 kilometrelik Otogar Kemalpaşa Metrosu ve 5 kilometre uzunluğundaki Örnekköy Yeni Girne Tramvay hattının İzmir`e kazandırılacak yeni güzergahlar olduğunu söyledi. Soyer, yapımına başladıkları Buca Metrosu`nun, Türkiye tarihinde bir belediyenin kendi kaynakları ile yaptığı en büyük yatırım ve İzmir tarihinin en büyük projesi olduğunu dile getirdi.

İZMİR EXPO...

Soyer, İzmir turizminin geliştirilmesine yönelik projeler hakkında bilgi vererek Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın ortaya koyduğu Çeşme projesine karşı çıkış nedenlerini de açıkladı. Soyer, İzmir`in ev sahipliği yapacağı Expo 2026 ve İzmir Enternasyonal Fuarı`na paralel olarak Eylül ayında düzenlenecek Terra Madre Anadolu gastronomi fuarından da söz etti.

ACİL ÇÖZÜM EKİBİ

Başkan Soyer`in sunumunda yer verdiği önemli başlıklardan biri de “Acil Çözüm Ekibi”nin çalışmaları oldu. Son iki yılda kent merkezindeki dezavantajlı mahallelerin sorunlarını süratle çözüme kavuşturduklarını söyleyen Soyer, Çocuk Belediyesi, Gençlik Belediyesi, Masal Evleri, “Anahtar" adıyla kadınlara bütüncül hizmet sunan Sosyal Yaşam Kampüsü, kadın istihdamı ve engellilere yönelik projelerini de tek tek anlattı. Soyer, sosyal hizmet alanındaki çalışmaların öneminin altını çizerek “Dokuz Eylül, Ege, Katip Çelebi üniversitelerimizde ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü`nde günlük 4 bin kişilik yemek dağıtımına başladık. Yine okullarınıza çıkan altı noktayı “Çorba Durağı”na çevirdik. 5 bin 547 üniversite öğrencisine, sekiz ay için toplam 3 bin 200`er lira eğitim desteği verdik” dedi.

CAN DOSTLARA DESTEK

İzmir Veteriner Hekimleri Odası ile Sahipsiz Sokak Köpekleri Rehabilitasyon Projesi`ni başlattıklarını dile getiren Soyer, Türkiye`de ilk ve tek olan bu örnek proje ile can dostların kulak küpesi ve mikroçip ile işaretlenerek anlık takip altına alındığını, belediye tarafından yapılan kısırlaştırma hizmetlerine Veteriner Odaları`nın kapasitesini dâhil ederek kısırlaştırılan hayvan sayısını önemli miktarda artırdıklarından söz etti.

Soyer son olarak katılımcıları İzmir`in kurtuluşunun yüzüncü yılı kapsamında Eylül`de başlayacak yüzüncü yıl etkinliklerine davet etti.  
Sunumun ardından Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin tüm yönetim kademesine teşekkür ederek onları sahneye davet etti.

Soyer`in 3 yıllık hizmetlerinin sunumunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorusunu yanıtladı. "Sunumu beğendiniz mi?" sorusuna Kılıçdaroğlu, “Gayet güzel… Belediye Başkanımızı ve bütün ekip arkadaşlarını yürekten kutluyorum. İzmir`e hizmet ediyorlar, çok güzel hizmetler var” yanıtını verdi. 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA