28 Kasım 2022 Pazartesi

15:22   İSTANBUL EMNİYETİ, TAKSİM SALDIRISININ FİRARİ ŞÜPHELİSİ BİLAL HASSAN`IN YPG ÜNİFORMALI FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI   15:13   İMAMOĞLU`NDAN AKP`NİN ‘İSTANBUL BULUŞMASI` DEĞERLENDİRMESİ: "BİR ZAMANLAR YENİKAPI`DA BULUŞMALAR YAPARLARDI. `1-1,5 MİLYON KİŞİ KATILDI` DENİRDİ. ŞİMDİ 25-30 BİN KİŞİLİK BULUŞMAYI ÖVÜYORLAR, NEREDEN NEREYE"   14:56   İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU`DAN ALTINDAĞ AÇIKLAMASI: “ANKARA İL BAŞKANLIĞIMIZCA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILMIŞTIR”   14:42   ‘ALTILI MASA`NIN DOKUZUNCU TOPLANTISI, DEMOKRAT PARTİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI   13:39   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN ‘YOL TRAFİK GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ` YENİLENDİ   13:23   SAĞLIK BAKANLIĞI 42 BİN 500 YENİ PERSONEL ALACAK: EN ÇOK KADRO TIBBİ SEKRETER, HEMŞİRE VE EBELERE   13:23   ŞANLIURFA`DA MISIR HASADI BAŞLADI... ABDULLAH MELİK: "1 KİLOGRAM MISIRIN MALİYETİ YAKLAŞIK OLARAK 5 LİRA 54 KURUŞTUR, MISIRIN 7 LİRA 74 KURUŞA SATILMASI GEREKİYOR Kİ ÜRETİCİ KAR EDEBİLSİN"   13:19   MEZİTLİLİ ÇOCUKLAR SANDIK TECRÜBESİ YAŞADI    13:06   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TİYATRO FESTİVALİNDE BİNLERCE SANATSEVERİ AĞIRLADI   13:04   ERDOĞAN: ÜLKEMİZLE BİRLİKTE SURİYE VE IRAK`IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE TEHDİT OLUŞTURAN BU TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KÖKÜNÜ KAZIMAKTA KARARLIYIZ   12:53   AHMET KAYA, KAPATILAN MADEN ORTAOKULU`NU İNCELEDİ: "KÖY HALKININ TEK RİCALARI VAR, OKULLARININ AÇILMASI"   12:31   TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP-C`NİN TÜRKİYE SORUMLUSU GÜLTEN MATUR İSTANBUL`DA YAKALANDI   12:30   ALTILI MASA “ŞİMDİ DEMOKRASİ ZAMANI” TANITIM FİLMİ: “BİZ HEP BİRİZ AMA ASLA BİR KİŞİ DEĞİLİZ”   12:29   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... SERAP YAZICI: “HAZIRLADIĞIMIZ ÖNERİ, ANAYASA TARİHİMİZDE İLK DEFA SAVUNMA MAKAMINI ANAYASAL BİR STATÜYE KAVUŞTURMUŞTUR”   12:29   İŞTE ALTI SİYASİ PARTİNİN GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ`NİN TAM METNİ   12:20   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... BÜLENT KAYA: "YÜKSEKÖĞRETİMDE ÖZGÜR VE ÇOĞULCU BİR SİSTEM OLUŞTURARAK BİLİMSEL ÖZERKLİĞİN YANINDA, MALİ ÖZERKLİĞİ DE ANAYASAL GÜVENCE ALTINA ALACAĞIZ"   12:17   ALTILI MASA`NIN ANAYASA ÖNERİSİ AÇIKLANIYOR... DP`Lİ YÜCEL: “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİNİN HAYATA GEÇMESİYLE BİRLİKTE, YÜRÜTMENİN HER KADEMESİNDEN 4 SENEDİR HER GÜN DUYDUĞUMUZ ‘CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATIYLA` KLİŞESİNİ ARTIK DUYMAYACAĞIZ”   12:08   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... UĞUR POYRAZ: "SİYASİ PARTİLER HAKKINDA YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCISININ KAPATMA DAVASI AÇABİLMESİNİ TBMM`NİN İZNİNE BAĞLIYORUZ"   12:04   ALTILI MASA 156 SAYFALIK ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLADI   12:02   ALTILI MASA ANAYASA ÖNERİSİNİ AÇIKLIYOR... MUHARREM ERKEK: "TEK ADAM SİSTEMİNİ SONA ERDİRMEYİ, HUKUK DEVLETİ VE KUVVETLER AYRILIĞINA DAYANAN YENİ BİR SİSTEME GEÇMEYİ TAAHHÜT EDİYORUZ"  
 
     
   

MERSİN ESNAFINA UZAKTAN EĞİTİM PROTOKOLÜ


Bünyesinde kurulu bulunan 69 meslek odası ve 60 bin üyesiyle kent ekonomisinin üretim, istihdam ve kalkınmasının dinamik güçlerinden Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bölge esnaf ve sanatkarlarının teknolojide yaşanan değişim ve çeşitlenerek artan beklentilerine uyum sağlama ve ihtiyaç duydukları bilgiye erişim sağlayarak rekabet güçlerinin arttırılmasına katkıda bulunma adına Tarsus Üniversitesi ile imzaladığı İşbirliği protokolüne bir yenisini “Online Eğitim Platformu” protokolü ile ekledi.

 

Tarih : 28 Temmuz 2022 Perşembe 19:41   Okunma : 340

Bünyesinde kurulu bulunan 69 meslek odası ve 60 bin üyesiyle kent ekonomisinin üretim, istihdam ve kalkınmasının dinamik güçlerinden Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bölge esnaf ve sanatkarlarının teknolojide yaşanan değişim ve çeşitlenerek artan beklentilerine uyum sağlama ve ihtiyaç duydukları bilgiye erişim sağlayarak rekabet güçlerinin arttırılmasına katkıda bulunma adına  Tarsus Üniversitesi ile imzaladığı İşbirliği protokolüne bir yenisini “Online Eğitim Platformu” protokolü ile ekledi.

Türkiye’de ilk defa üniversite ile esnaf teşkilatı arasında arasında online eğitimi kapsayan  protokolMersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Orhan Aydın tarafından imza altına alındı. Protokolü ile İLO tarafından desteklenen ve Mersin ESOB tarafından yürütülen “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi” projesi kapsamındaki faaliyetler çerçevesinde bölge esnaf ve sanatkarlarına,  yanlarında çalışanlara kişisel gelişim, mesleki eğitim, beceri ve uyum geliştirme eğitimlerinin verilmesi hedefleniyor.

Bünyesinde kurulu bulunan 69 meslek odası ve 60 bin üyesiyle kent ekonomisinin üretim, istihdam ve kalkınmasının dinamik güçlerinden Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bölge esnaf ve sanatkarlarının teknolojide yaşanan değişim ve çeşitlenerek artan beklentilerine uyum sağlama ve ihtiyaç duydukları bilgiye erişim sağlayarak rekabet güçlerinin arttırılmasına katkıda bulunma adına  Tarsus Üniversitesi ile imzaladığı İşbirliği protokolüne bir yenisini “Online Eğitim Platformu” protokolü ile ekledi.

Türkiye’de ilk defa üniversite ile esnaf teşkilatı arasında arasında online eğitimi kapsayan  uzaktan eğitim protokolü  Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Orhan Aydın tarafından imza altına alındı.  Tarsus Üniversitesinde gerçekleştirilen uzaktan eğitim protokol töreninde Birlik Yönetim Kurulu üyeleri Duran Şen, Ali Tavman, Birlik Denetim Kurulu üyeleri Cumali Taş, Halil Şeker, Tarsus Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr Mehmet İnce, Tarsus Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim üyesi Ahmet Yaman hazır bulundu.

Protokol töreninde konuşan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Üniversitesi ile 2021 yılı Şubat ayında kapsamli bir protokol imzaladıklarını hatırlatarak, bu protokole istinaden Tarsus Üniversitesi ile esnaf teşkilatına yönelik önemli çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Dinçer, “  İlk olarak, Mersin Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine bağlı esnaf ve sanatkarlara, esnaf ve sanatkarların yanlarında çalışanlara, esnaf ve sanatkâr teşkilatının personellerine, Mersin ESOB tarafından yürütülen proje kapsamında yer alan hedef kitleye yönelik kişisel gelişim, mesleki eğitim gibi konularda eğitimler verilecektir.  Bu kapsamda üniversitemiz ile Uzaktan Eğitim konusunda özel bir protokol imzalıyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, konuşmasının devamında Birlikçe yürütülen ve Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından desteklenen “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi” projesi kapsamındaki faaliyetleri çerçevesinde “Satış pazarlama eğitim”, “Temel iş sağlığı ve güvenliği”, “Dijital Pazarlama Eğitimi”, “İletişim Eğitimi”, “İş arama CV hazırlama”, “Müşteri Memnuniyeti” vb alanlarında eğitimler hazırlandığına vurgu yaparak,  bu eğitimlerden birliğe bağlı 60 bin esnafın yararlanarak, kişisel gelişimlerine katkı sunmak istediklerini ifade etti.

Başkan Dinçer, ikinci olarak Tarsus Üniversitesi  bünyesinde Kentsel Analiz Laboratuvarının kurulması sürecine Birlik olarak destek verdiklerinin altını çizerek, “ Buradaki çalışmayla esnaf-sanatkarlarımızın işletme kuruluş süreçlerine, sektörel ve mesleki gelişimlerin bilimsel olarak analiz edilmesine, Mersin kent ekonomisinin planlanmasına yönelik Üniversitemiz ile özel bir proje gerçekleştiriyoruz. Bu proje ile kentsel büyümenin, esnaf-sanatkarlarımızın gelişimlerini mahalle bazında, meslek ve sektör bazında izleme, inceleme ve planlama imkanını elde edeceğiz. Esnaf teşkilatlarımızın bilimsel verilere dayanarak esnaflarımızın işyerlerini açabilmelerine ve hatta ruhsatlandırma süreçlerine yönelik gerekli altyapıya sahip olmasını hedefliyoruz. Üniversite – Ticaret/Sanayi ve Sivil Toplum İşbirliğinin somut bir adımı olarak da Tarsus Üniversitemizle birlikte  baştaTarsusumuzun ve Mersinimizin gelişimine katkı sunacağız. Bu çalışmanın da Türkiye’ye örnek bir çalışma olacağını düşüyor, sayın Rektör hocamıza katkıları ve desteği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Orhan Aydın ise yaptığı konuşmada Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğiile  2021 yılının Şubat ayında geniş kapsamlı bir protokol imzaladıklarına vurgu yaparak “ Kentimizin “Güçlü KOBİ” sistemine katkı sunmak, kentin esnaf ve sanatkar kesimini bilimsel çalışmalarla buluşturmak için Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile ortak çalışmalarda bulunuyoruz. Bugün de bir araya gelişimiz ortak çalışmamızın bir ürünüdür. Birliğimizce yürütülen uluslararası destekli bir projenin paydaşı olduğumuz için mutluyuz. Üniversitemizin kapıları kentimizdeki bütün vatandaşlarımıza açıktır. Bilgiyi paylaşarak topluma katkı rolümüzü en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Birliğimizce yürütülen “Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ve Türk Vatandaşları için İnsana Yakışır İş Fırsatlarının Desteklenmesi” projesi kapsamında Sürekli Eğitim Merkezimizce eğitim programlarını hazırladık. Bu eğitimleri üniversitemizin altyapısını kullanarak bütün esnaflarımızın kullanımına Birliğimizle birlikte açacağız. Dijital pazarlama, iletişim, iş sağlığı güvenliği gibi çeşitli başlıklarda yer alan eğitimler uzman kadromuzca hazırlanmakta ve esnaf-sanatkarlarımızın kullanımına Ağustos ayı içerisinde sunulacaktır.

Türkiye’de ilk defa üniversite ile esnaf ve sanatkâr teşkilatı arasında online eğitim platformları üzerinden bir eğitim gerçekleştiriyoruz. Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Birliğimize bağlı odalarımızdan gelecek listeleri Tarsus Sürekli Eğitim Merkezimize ileteceğiz. Her bir üyemiz için eğitimlere ulaşabilecekleri kullanıcı adları ve şifreleri oluşturarak ileteceğiz. Böylelikle eğitim olanaklarına her yerden ulaşmalarına imkan sağlayarak hayat boyu öğrenme süreçlerine katkı vereceğiz” dedi.

Rektör Aydın, konuşmasında üniversite bünyesinde kurdukları Kentsel Analiz laboratuvarına da değinerek, “ Bu laboratuvar ile kentin ekonomik yapısını takip etmeyi, kentsel ekonomik büyümeyi, gelişmeyi planlamak amacıyla işletme bazlı çalışmalar yürütüyoruz.

Buradaki çalışmayla esnaf-sanatkarlarımızın, KOBİ’lerimizin işletme kuruluş süreçlerine, sektörel ve mesleki gelişimlerin bilimsel olarak analiz edilmesine, Mersin kent ekonomisinin planlanmasına yönelik Üniversitemiz özel bir proje gerçekleştiriyor. Bu projenin de en önemli ortaklarından Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizdir. Şu anda veri analiz aşamasında olan çalışmalarımız ile kentin ekonomik aktörleri olan KOBİ’lerin mahalle bazında gelişmeleri, meslek ve sektörelbazda hareketleri takip edilerek, paydaşlarımızla ortak proje ve politikaların geliştirilmesine katkı sunmuş olacağız. Bütün bu çalışmaların Üniversite – Ticaret/Sanayi ve Sivil Toplum İşbirliğinin geliştirilmesine önemli katkılar sunacağını, Tarsusumuzun ve Mersinimizin gelişimine katkı sunarak Türkiye’ye örnek çalışmalar olacağını düşüyoruz.  Ayrıca ve en önemlisi de Tarsus Üniversitesi öğrencilerimizin memnuniyet duyacağı, kentin sosyal alanlarında keyifle vakit geçirecebileceğimekanların oluşturulması ve hizmetlerin sunulması için esnaf ve sanatkar teşkilatına ve üyelerine önemli rol düştüğü vurgulanmıştır. Bu anlamda iş birliğini ve desteğini bizlere sunan Birlik Başkanı Talat Dinçer’e ve esnaf-sanatkar teşkilatına teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA