12 Ağustos 2022 Cuma
17:34   BÜLENT KUŞOĞLU: ERDOĞAN`IN AÇTIĞI TEK BİR KAMU FABRİKASI YOK; DEVLETE AİT FABRİKALARI SATTI AMA AÇTIĞI DEVLET FABRİKASI YOK"   17:29   DOLAR HAFTAYI 17,95, EURO 18,44 TL`DEN KAPATTI   17:25   BAKAN NEBATİ: "TÜRKİYE EKONOMİ MODELİMİZ MEYVELERİNİ BUGÜN OLDUĞU GİBİ YARIN DA VERMEYE DEVAM EDECEK"   17:23   İMAMOĞLU, KURBAN BAĞIŞI KONSERVELERİNİN DAĞITIMINI BAŞLATTI: "1,5 MİLYON HANEYE DOKUNAN YARDIMLAŞMA AĞLARINI OLUŞTURDUK"   17:20   TARIM KREDİ MARKETLERİNDE İNDİRİMLİ SATIŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK   17:15   AKŞENER`İN DİNLEDİĞİ AKSARAYLI ESNAF: “ALIM GÜCÜ DİYE BİR ŞEY YOK. PARA KAZANAMIYORUZ SADECE GEÇİNİYORUZ”   17:01   SES SAMSUN ŞUBE BAŞKANI OCAK “BANKALAR KARLILIK REKORUNA DOĞRU KOŞTURURKEN EMEKÇİLER AYI NASIL ÇIKARABİLİRİM DİYE KURUŞ HESABI YAPIYOR”   16:58   OKAN GAYTANCIOĞLU: ‘KUZU, KOYUN FİYATLARINI İNDİRDİK` DEMEKLE OLMUYOR. BESİCİNİN YANINDA OLMAK LAZIM   16:45   ÜMİT ÖZDAĞ, OSMANİYE`DE TUTUKLANAN GAZETECİ HASAN TOLGA BALCILAR`I CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ: “BAKALIM HUKUK MU DAHA GÜÇLÜ, SİZ Mİ DAHA GÜÇLÜSÜNÜZ”   16:44   HOPA VE KEMALPAŞA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN SINIR KAPISINDAKİ TRAFİK KAZALARINA TEPKİ: “EN ÖNEMLİ HUSUS, KAYALIKLARIN ÇELİK HASIRLA KAPATILMASI GEREKTİĞİ”   16:35   TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ`NDEN SAĞLIK BAKANLIĞI`NA ÇAĞRI: “EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNİ YENİDEN DÜZENLEYİN”   16:27   SMA HASTASI 15 AYLIK İDİL AYŞE`NİN KAMPANYASI TAMAMLANDI   16:18   81 İLİN CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI, İSTANBUL`DA 3 GÜN SÜRECEK TOPLANTI YAPACAK   16:17   BURHANİYE`DE İZİN VERİLMEYEN `ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ`NE SEFERİHİSAR TALİP OLDU   16:11   ATAŞEHİR`DEKİ EMLAK KONUT GYO ÖNÜNDE EYLEM YAPAN İŞÇİLER GÖZALTINA ALINDI   16:04   SAĞLIK BAKANI`NIN "KİTAP GİBİ" DEDİĞİ `EK ÖDEME` YÖNETMELİĞİNE TTB`DEN TEPKİ: "BİZİM TALEPLERİMİZ KARŞILANMADI"   15:47   “YEŞİL ALTIN, GÜMÜŞ DENİZ FESTİVALİ”, TÜRKÇE LAZCA TÜRKÜLERLE RİZE FINDIKLI`DA BAŞLADI   15:45   AKSARAY, BOŞANMA ORANINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU. VATANDAŞ VE UZMANLAR: "BİRİNCİ NEDEN EKONOMİK KRİZ VE GEÇİM SIKINTISI"   15:36   PANKOBİRLİK MALATYA ŞUBESİ BAŞKANI CELAL ŞEREFHANLI: MALATYA OLARAK 80 BİN DÖNÜM PANCAR EKİM SAHASINI MAALESEF DOLDURAMADIK   15:35   CHP`Lİ BELEDİYEDEN ÜRETİCİYE DESTEK… “KARPUZ TARLADA KALMASIN” DİYEREK ÇİFTÇİNİN KARPUZUNU SATIN ALDI; YURTTAŞLARA KİLOSU 1 TL`DEN ULAŞTIRDI  
 
     
   

AKŞENER`E DERT YANAN YALOVALI LOKANTACI: “TARIM ÜLKESİYİZ 12 LİRAYA PATATES, 10 LİRAYA SOĞAN ALIYORUZ”


İYİ Parti Genel Başkanı Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener`in dinlediği lokanta işleten çift, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” diyerek ekonomiden yakındı.

 

Tarih : 5 Ağustos 2022 Cuma 19:07   Okunma : 260

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener`in dinlediği lokanta işleten çift, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” diyerek ekonomiden yakındı.

Akşener esnaf ziyaretleri kapsamında bugün Yalova ilçelerini ziyaret etti. Akşener`in Yalova`da son durağı Merkez İlçe oldu. Akşener burada yurttaşlara da hitap etti. Kendisini karşılayan Millet İttifakı bileşeni partilerin il ve ilçe başkanlarına teşekkür eden Akşener, yurttaşlara özetle şöyle hitap etti: 

“KARAR VERİN YALANCILAR”

“Ben burada ‘PKK`lıyım ama Diyarbakır`da ‘faili meçhulcü`yüm... Yahu iki birbirinden taban tabana zıt. Ben hangisiyim kardeşim. Karar verin yalancılar. Şimdi bakın tam 24 milyar lirayı hepinizin cebinden aldılar Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Erdoğan`ın aile dostu, ayıp olur ya aile dostlarını üzmek biliyorsunuz, Hariri`nin cebine koydular. Yazık yani ahbap ya dedi ki, ‘İtibardan tasarruf olmaz`. Onun için Hariri`nin cebine doldurdular. Kimin cebinden çıktı, sizin. Oradan çıktı oradan… Senin cebinden çıktı. Yani ne demek istiyorum, vergilerinizden çıktı.

“ÇARPIŞAN OTOLARIN ÇARPIŞAMADIĞI TEK PARK… 38 MİLYAR LİRA CEBİNİZDEN ÇIKTI”

Ankapark diye bir yer gezdim.  Böyle bir şey yok. Tam 14 milyar lira. Garibim dinozorlar bağırıyorlar. Orayı yapan cep dolmuş. Garibim diğerleri aç. İnsanlar dinozorların içindeki süngerleri çalmış. Demirleri almış, kablolar gitmiş daha komiği ne biliyor musunuz? Çarpışan otoların çarpışamadığı tek park… Ama 14 milyar lira toplayın ikisini (Ankapark ve Haririlere verilen para) 38 milyar lira. Bu 38 milyar lira cebinizden çıktı… Cenab-ı hak beni ve her birimizi sizi yalan söyleyenlerden eylemesin. Sözünden cayanlardan eylemesin. Cebini dolduranlardan eylemesin. 500 milyon dolarlık uçakla gezip vatandaşının aç kalmasına göz yumanlardan eylemesin.”

“GEÇEN SENE 200 LİRAYA TAKTIĞIM EKRANI BUGÜN 400 LİRAYA TAKIYORUM”

Akşener`in, “işler nasıl?” diye sorduğu bir telefon bayii de, “Çok şükür diyoruz ama hem girdiler çok hem iş yok fazla. Bizim işimiz mesela dolar üzerinden gidiyor, her aldığımız ürün dolar üzerinden. Teknik malzeme olsun, şarj aleti olsun, ekran değişimi olsun dolar üzerinden geldiği için hem geçen sene 200 liraya taktığım ekranı bugün 400 liraya takıyorum. 200 lira olan bir ürün bugün 400 lira hatta daha fazla oldu da... Ama geçen sene 200 liraya geçen sene değiştiriyordum adam bu sene 400 liraya değiştirmiyor. Değiştirse bile artık işçiliğimizden kısmaya başlıyoruz. Bu da bizi kurtarmıyor gibi bir şey oluyor. Dükkan kiraları artıyor, elektrik… Klima açmak bile lüks. 10 seneden beri bu dükkandayım, yaz ayları normalde 300 lira gelirdi. Bu ay 925 lira geldi. Faturası da duruyor. Çok klimayı yakan bir insan da değilim. Evde de yazın doğalgaz faturası gelmeye başladı. Bu ay 80 lira doğalgaz faturası gelmiş eve. Normalde 3 ay gelmezdi. Sonra gelirdi. Tek yakındığımız kiralar, elektrik… Evim de dükkanım da kira. Evime yeni girdim 2 bin 500 lira kira ödüyorum. Dükkâna da 3 bin lira, Ocak`ta 4 bin olacak. Eşimde yeni işe girecek mecburen. 1 çocuğumuz var, 2 yaşında. Eşim de çalışacağı için çocuğu da akrabalara baktıracağız” dedi.  

“ÖZELDE İŞ BULMAK ÇOK ZOR”

Telefoncuda çalışan genç KPSS`nin başarılı geçmesine rağmen iptal edilmesinden yakınarak, “Benim sınavım iyi geçmişti. Ben de şaşırmıştım ama ben de şans yok işte. Bölümüm inşaat mühendisliği” dedi. Akşener gence neden özel sektörde iş aramadığını sorması üzerine, “Özelde iş bulmak çok zor. Bulsanız da çok düşük bir maaş, kötü şartlar olduğu için devlet çok daha kârlı oluyor” yanıtını verdi.   

“TARIM ÜLKESİNDEYİZ 12 LİRAYA PATATES ALIYORUZ, 10 LİRAYA SOĞAN ALIYORUZ”

Akşener`in “İşler nasıl” diye sorduğu bir lokanta işleten çift ise, “Hareket iyi ama gelirler giderler birbirini karşılamıyor. Başkanım bir ay içerisinde 2 kere zam yapmak zorunda kaldık, undan dolayı. 2 yılda bir zam yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil… 12 lira patatesin kilosu maalesef. Yani tarım ülkesindeyiz 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Bir de önümüzü göremiyoruz” dediler.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA