28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ   16:35   OKTAY VURAL: "BİRİLERİNİN EGOLARI, İDEOLOJİK HEDEFLERİ ÜLKENİN HEDEFİ HALİNE GELİYOR. BEDELİNİ DE MAALESEF BU MİLLET ÖDÜYOR"  
 
     
   

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN: “ADETA YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞI`NDAYIZ…”


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programında; “Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna; bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar; dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki, cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

 

Tarih : 8 Ağustos 2022 Pazartesi 22:29   Okunma : 284

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programında; “Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna; bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar; dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki, cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne`de; Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programına katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Dört nala gelip uzak Asya`dan, Akdeniz`e bir kısrak gibi uzanan bu memleket bizim. Dişler kenetli, bilekler kan içinde, ayaklar çıplak ve ipek bir halıya benzeyen bir toprak; bu cehennem bu cennet bizim; kapansın el kapıları bir daha açılmasın; yok edin insanın insana kulluğunu… Bu davet bizim. Yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim.`

Yüzyıllarca Osmanlının Balkanlardaki uç beyliğini, koruyuculuğunu yapmış, Anadolu`yu her türlü saldırıdan, işgalden koruyarak; günü geldiğinde atalarının dedelerinin mezarlığını topraklarını malını mülkünü bırakarak ana vatana dönmüş değerli hemşerilerim, evladı fatihanın torunları, CHP Balkan Masası ile Edirne Belediyemizin birlikte düzenlediği Büyük Taaruz`un 100. yılına hoş geldiniz.

“BALKANLARIN DÖRT BİR TARAFINDA ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMİŞ DEDELERİNİN TORUNLARIYIZ, EVLATLARIYIZ”

Hepimiz, ‘git` dediler, ‘koru` dediler koruduk; ‘can ver` dediler can verdik. Bir çoğumuz büyük dedelerimizin büyük annemizin, teyzemizin, dayımızın, halamızın mezarının nerede olduğunu bilmeyiz. Birçoğumuz bir bayrak uğruna, bir vatan uğruna; Balkanların dört bir tarafında şehadet şerbetini içmiş dedelerinin torunlarıyız, evlatlarıyız.

Tek bir amacımız vardı; devletimiz var olsun, milletimiz sonsuza kadar payidar olsun. Bu amaçla bu duygularla bu ortak hislerle 500 yıldan fazla bir süre Balkan coğrafyamızı evimiz, toprağımız, vatanımız bildik.

Orada doğduk, kimimiz orada öldü, kimimiz ana vatan döndük burada toprak olduk; ama ne doğduğumuz büyüdüğümüz toprakları unuttuk, ana vatana olan sevdamızı hiç yitirmedik, hiç kaybetmedik. Ve bir gün bu aziz topraklar, bu şanlı topraklar emperyalistlerin çizmelerinin altında ezilmeye başlandı.

İşte o gün Selanik`ten birçoğumuzun geldiği topraklardan bir çift mavi göz doğdu 1881`de. Ve dedi k, ‘geldikleri gibi giderler.` O büyük insan, büyük kurtarıcı hemşerimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu milletin makus talihini, kaderini değiştirmek için 1919`da Samsun`a çıktı, Kuvayı Milliye ardından Kurtuluş Savaşı ve ardından 1923`te bu topraklar üzerinde gencecik bir Cumhuriyet kurdu. Türkiye Cumhuriyeti`ni kurdu ve ‘Türkiye Cumhuriyeti kuran Türkiye halkına Türk milleti denir` dedi ve hepimizi bu bayrak altında bu çatı altında topladı.

“MUSTAFA KEMAL`İN KURDUĞU CUMHURİYET`İN CUMHURBAŞKANLIĞI KOLTUĞUNDA OTURACAK CUMHURBAŞKANININ ADI DA KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK”

‘2022 Edirne yılı`ndayız, ülkemizin ve Edirne`mizin işgalden kurtuluşunun 100. yılındayız. Bu yıl 2022`yi ‘Edirne Yılı` ilan ettik; çünkü istedik ki o işgal altında geçirdiğimiz günleri torunlarımızda bilerek geleceğe hazırlansınlar.

Bu ülkenin her an bir savunucuya, bir kurtarıcıya ihtiyacı olmadığını Mustafa Kemal`in sözlerinden, devrimlerinden biliyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk`ün ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet 100. yılına yaklaşıyor. İçeride ve dışarıda Cumhuriyet`in 100. yılında ülkemizin rejimini değiştirmeye, dönüştürmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz.

Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki cumhuriyetimizin 100. yılında 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA