30 Eylül 2023 Cumartesi

14:16   CHP GENEL BAŞKAN ADAY ADAYI ÜNAL KARAHASAN: “KEMALİZM ASIL ŞİMDİ; CHP TAM SOL İLERİ”   13:16   CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUNUS EMRE: “CHP`LİLERE MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEK YAKIŞMAZ. BÜTÜN BU ZORLUKLARI GÜÇ BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ”   12:54   KILIÇDAROĞLU: “MERZİFON`DA YOLCU OTOBÜSÜ KAZASINDA YAŞAMINI YİTİREN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH`TAN RAHMET DİLİYORUM”    09:34   MESKİ, 1,5 YILDA TOPLAM 129 BİN 845 TON ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ   23:25   TARSUS’TA YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR   23:24   PROBEACH TOUR PLAJ VOLEYBOLU MERSİN ETABI KIZKALESİ’NDE BAŞLADI   23:21   SAĞLIKLI BİR KENT TEMİZ BİR DOĞA İÇİN AKDENİZ’DE 7/24 HİZMET   23:20   BÜYÜKŞEHİR, KÜLTÜR VE SANAT SEMİNER DİZİSİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ   23:19   BAŞKAN YILMAZ, ÖZEL BİREYLER İLE İTFAİYE HAFTASI’NI KUTLADI   23:16   TÜRKİYE’NİN LİMON DEPOSUNDA HASAT BAŞLADI   23:15   MERSİN BAROSU’NDAN YAŞAM HAK PROJESİNE DESTEK   17:01   MAHKEME, MISIR ÇARŞISI`NDAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN YENİDEN YARGILANAN PINAR SELEK`İN SAVUNMASININ ULUSLARARASI YARDIMLAŞMA YOLUYLA ALINMASINA İLİŞKİN TALEBİ REDDETTİ   16:59   ANKARALILAR, ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN KAMULAŞTIRILMASI İÇİN EYLEM YAPTI… SELMA SOLMAZ: “İMKANIMIZ OLSA, KENDİ ÖZEL ARABAMIZLA HER YERE GİDERİZ. DEVLETİN BİZE YARDIM ETMESİ LAZIM. BU ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİ KAMULAŞTIRSIN”   15:53   ERDOĞAN, İZMİR`DE: “FETRET DEVRİ YAŞAYAN ŞEHİRLERİMİZİN TEKRAR HAK ETTİKLERİ HİZMETLERLE BULUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ. İZMİR, İSTANBUL, ANKARA… BUNA HAZIR MIYIZ?”   15:06   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, ANTALYA İL BAŞKANI NURİ CENGİZ VE İLÇE BAŞKANLARINI KABUL ETTİ   14:44   DEMET AKBAĞ, ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ JÜRİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILDI: “KRİZ YÖNETİMİNİN YAPILAMAMASI VE İSMİMİN DAHİL OLMADIĞIM OLAYLAR İÇERİSİNDE GEÇMESİNDEN DUYDUĞUM RAHATSIZLIK SEBEBİYLE FESTİVALDE YER ALMAYACAĞIM”   13:10   ENİS BERBEROĞLU, YARGITAY KARARININ ARDINDAN GEZİ DAVASI HÜKÜMLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ… CAN ATALAY: “BU DENLİ ADALETSİZLİK SADECE DEVLETİ DEĞİL, TOPLUMU DA ÇÜRÜTÜYOR”   12:30   TÜRK-İŞ: EYLÜL AYINDA AÇLIK SINIRI 13 BİN 334,13 LİRAYA, YOKSULLUK SINIRI 43 BİN 433,65 LİRAYA YÜKSELDİ   09:46   MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ GRUP VE İSTASYON SAYISINI 35` ÇIKARDI   09:37   VAHAP SEÇER, ‘AHBİB İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ`NE KATILDI  
 
     
   

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN: “ADETA YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞI`NDAYIZ…”


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programında; “Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna; bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar; dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki, cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

 

Tarih : 8 Ağustos 2022 Pazartesi 22:29   Okunma : 396

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programında; “Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna; bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar; dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki, cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne`de; Büyük Taarruz`un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması programına katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, programda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Dört nala gelip uzak Asya`dan, Akdeniz`e bir kısrak gibi uzanan bu memleket bizim. Dişler kenetli, bilekler kan içinde, ayaklar çıplak ve ipek bir halıya benzeyen bir toprak; bu cehennem bu cennet bizim; kapansın el kapıları bir daha açılmasın; yok edin insanın insana kulluğunu… Bu davet bizim. Yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim.`

Yüzyıllarca Osmanlının Balkanlardaki uç beyliğini, koruyuculuğunu yapmış, Anadolu`yu her türlü saldırıdan, işgalden koruyarak; günü geldiğinde atalarının dedelerinin mezarlığını topraklarını malını mülkünü bırakarak ana vatana dönmüş değerli hemşerilerim, evladı fatihanın torunları, CHP Balkan Masası ile Edirne Belediyemizin birlikte düzenlediği Büyük Taaruz`un 100. yılına hoş geldiniz.

“BALKANLARIN DÖRT BİR TARAFINDA ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMİŞ DEDELERİNİN TORUNLARIYIZ, EVLATLARIYIZ”

Hepimiz, ‘git` dediler, ‘koru` dediler koruduk; ‘can ver` dediler can verdik. Bir çoğumuz büyük dedelerimizin büyük annemizin, teyzemizin, dayımızın, halamızın mezarının nerede olduğunu bilmeyiz. Birçoğumuz bir bayrak uğruna, bir vatan uğruna; Balkanların dört bir tarafında şehadet şerbetini içmiş dedelerinin torunlarıyız, evlatlarıyız.

Tek bir amacımız vardı; devletimiz var olsun, milletimiz sonsuza kadar payidar olsun. Bu amaçla bu duygularla bu ortak hislerle 500 yıldan fazla bir süre Balkan coğrafyamızı evimiz, toprağımız, vatanımız bildik.

Orada doğduk, kimimiz orada öldü, kimimiz ana vatan döndük burada toprak olduk; ama ne doğduğumuz büyüdüğümüz toprakları unuttuk, ana vatana olan sevdamızı hiç yitirmedik, hiç kaybetmedik. Ve bir gün bu aziz topraklar, bu şanlı topraklar emperyalistlerin çizmelerinin altında ezilmeye başlandı.

İşte o gün Selanik`ten birçoğumuzun geldiği topraklardan bir çift mavi göz doğdu 1881`de. Ve dedi k, ‘geldikleri gibi giderler.` O büyük insan, büyük kurtarıcı hemşerimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu milletin makus talihini, kaderini değiştirmek için 1919`da Samsun`a çıktı, Kuvayı Milliye ardından Kurtuluş Savaşı ve ardından 1923`te bu topraklar üzerinde gencecik bir Cumhuriyet kurdu. Türkiye Cumhuriyeti`ni kurdu ve ‘Türkiye Cumhuriyeti kuran Türkiye halkına Türk milleti denir` dedi ve hepimizi bu bayrak altında bu çatı altında topladı.

“MUSTAFA KEMAL`İN KURDUĞU CUMHURİYET`İN CUMHURBAŞKANLIĞI KOLTUĞUNDA OTURACAK CUMHURBAŞKANININ ADI DA KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK”

‘2022 Edirne yılı`ndayız, ülkemizin ve Edirne`mizin işgalden kurtuluşunun 100. yılındayız. Bu yıl 2022`yi ‘Edirne Yılı` ilan ettik; çünkü istedik ki o işgal altında geçirdiğimiz günleri torunlarımızda bilerek geleceğe hazırlansınlar.

Bu ülkenin her an bir savunucuya, bir kurtarıcıya ihtiyacı olmadığını Mustafa Kemal`in sözlerinden, devrimlerinden biliyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk`ün ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet 100. yılına yaklaşıyor. İçeride ve dışarıda Cumhuriyet`in 100. yılında ülkemizin rejimini değiştirmeye, dönüştürmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz.

Adeta yeni bir Kurtuluş Savaşı`ndayız… Şuna bütün Balkanlılar, yüreği Türkiye sevdası ile atanlar dilini, dinini, vatanını kendinden aziz sayanlar olarak inanıyoruz ki cumhuriyetimizin 100. yılında 2023`te, Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in 100. yılında, o koltukta yeni bir Cumhurbaşkanı oturacak. O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti`nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. O tarihte Mustafa Kemal`in kurduğu Cumhuriyet`in Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak Cumhurbaşkanının, 13. Cumhurbaşkanı`nın adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA