28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:55   GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ  
 
     
   

İYİ PARTİLİ ERGUN: “BU SİSTEME ‘KEYFOKRASİ` DENİLEBİLİR. KEYFE BAĞLI UYGULAMALARIN YAPILDIĞI TAM BİR KURALSIZLIK VE KURUMSUZLUK SİSTEMİ”


İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Muğla`da; “Mevcut sistem keyfi bir tek adam rejimi olarak tasarlanmış ve o haliyle de uygulanmaya başlanmıştır. Siyaset bilimi literatüründe bir karşılığı olmayan ülkemizdeki bu sisteme bir ad vermek gerekirse belki ‘Keyfokrasi` denilebilir. Yani keyfe bağlı uygulamaların yapıldığı tam bir kuralsızlık ve kurumsuzluk sistemidir” dedi.

 

Tarih : 10 Ağustos 2022 Çarşamba 18:01   Okunma : 295

ESMA TURAN

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Muğla`da; “Mevcut sistem keyfi bir tek adam rejimi olarak tasarlanmış ve o haliyle de uygulanmaya başlanmıştır. Siyaset bilimi literatüründe bir karşılığı olmayan ülkemizdeki bu sisteme bir ad vermek gerekirse belki ‘Keyfokrasi` denilebilir. Yani keyfe bağlı uygulamaların yapıldığı tam bir kuralsızlık ve kurumsuzluk sistemidir” dedi.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, beraberinde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Burhanettin Koçamaz, Behçet Saatcı ve Mete Koca, bölge milletvekilleri, belediye başkanları, İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, il ve ilçe yönetimi ile birlikte; Menteşe`de kurulan köylü pazarında esnaf ve üreticileri ziyaret etti. Ergun, daha sonra Muğla İl Başkanlığı ev sahipliğinde Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi`nde düzenlenen istişare toplantısında açıklamalarda bulundu.

“ÜLKEMİZDEKİ BU SİSTEME BİR AD VERMEK GEREKİRSE BELKİ ‘KEYFOKRASİ` DENİLEBİLİR”

İstişare toplantısının, İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı`nın 2022 yılı bölgesel nitelikteki ikinci toplantısı olduğunu belirten Ergun, şunları söyledi:

“Türkiye, 2017`de kabul edilen ve 2018 yılından itibaren uygulanmaya başlanılan Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile yönetilmektedir. O tarihten bugüne kadar geçen 4 yılda da kriz yaşamadığımız hiçbir alan kalmamıştır. Çünkü mevcut sistem, demokrasinin özü olan güçler ayrılığı yerine, güçler birliğine dayanan keyfi bir tek adam rejimi olarak tasarlanmış ve o haliyle de uygulanmaya başlanmıştır. Siyaset bilimi literatüründe bir karşılığı olmayan ülkemizdeki bu sisteme bir ad vermek gerekirse belki ‘Keyfokrasi` denilebilir. Yani keyfe bağlı uygulamaların yapıldığı tam bir kuralsızlık ve kurumsuzluk sistemidir.

“TÜRK LİRASI SON 4 YILDA DÜNYADA EN FAZLA DEĞER KAYBEDEN PARA BİRİMLERİNDEN BİRİSİ HALİNE GETİRİLMİŞTİR”

Hal böyle olunca hukuk sistemi tamamen siyasetin kontrolüne geçmiş, demokrasi kötürüm hale getirilmiştir. Geçtiğimiz son 4 yılda şahit olduğumuz tüm bu hukuksuzluklar ve demokratik sistemi tahrip eden politikalar, ülkemizi sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda ağır sonuçlara doğru sürüklemiş ve bu durum insanımız için katlanılamaz hal almıştır. Özellikle ülkemizin ekonomik direnci tükenme noktasına ulaşmış, dışsal şoklara karşı savunmasız hale gelmiştir. Ülkemizin borçları ve iktisadi riskleri her geçen gün artarken, Türk Lirası son 4 yılda dünyada en fazla değer kaybeden para birimlerinden birisi haline getirilmiştir. Türk Lirası`nda yaşanan benzeri görülmemiş değer kaybı, enflasyonu son 40 yılın en yüksek seviyesine çıkarmıştır. Olağanüstü yüksek enflasyon orta sınıfı yok etmiş ve Türkiye`yi çok dar zenginler sınıfı ile geniş yoksullar sınıfından ibaret hale getirmiştir. Türkiye`de, iktidarın akla mantığa sığmayan ekonomi politikaları sebebiyle hiç kimse önünü görememektedir. Ekonomik krizin sebep olduğu yoksulluk, umutsuzluk ve karamsarlık, her geçen gün artmakta ve yayılmaktadır. Mevcut iktidar ise bu vahim tabloyu ya okuyamamakta ya da gerçeğe aykırı bir şekilde inkâr etmektedir. Türkiye`yi karşı karşıya bıraktığı bu derin sorunları çözmek yerine, adeta dalga geçer gibi gelişme ve kalkınma masalları anlatmaktadır.

“MEVCUT İKTİDARIN YARATTIĞI SORUNLAR NE KADAR DERİN OLURSA OLSUN, TÜRKİYE ÇARESİZ DEĞİLDİR”

Türkiye`nin içinde bulunduğu ekonomik buhran artık sürdürülebilir olmaktan çıkmış. Ne sosyokültürel ne de ekonomik olarak Türkiye`nin Partili Cumhurbaşkanlığı adı verilen bu ucube sistemi bir gün bile taşıma takati kalmamıştır ve bir dönem daha bu sistemi kaldıramaz. Ülkemiz, behemehâl kurumların yetkisinin var olduğu, kuralların geçerli olduğu Parlamenter Demokratik Sisteme geçmelidir. Mevcut iktidarın yarattığı sorunlar ne kadar derin olursa olsun, Türkiye çaresiz değildir. Türk milleti de sahipsiz değildir. İYİ Parti, Türkiye`ye makus talihiymiş gibi dayatılan bu tabloyu tersine çevirme kararlılığında ve milletimizi hak ettiği refah seviyesine çıkarma azmindedir.  Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener`in liderliğinde söz konusu hedefimize ulaşacağımıza inanmaktayız.”

“TÜRKİYE`DE YAŞANACAK KÖKLÜ DEĞİŞİMLERİN İTİCİ GÜCÜ YİNE İYİ PARTİ OLACAKTIR”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun sözlerini şöyle sürdürdü:

“İYİ Parti olarak bu sene partimizin 5. Kuruluş Yıldönümünü kutlayacağız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener`in liderliğinde İYİ Parti`nin kuruluşu, Türk siyasetinde bir dönemin sonu olurken, aynı zamanda umut dolu yeni bir dönemin de başlangıcı olmuştur. 2019 Yerel seçimlerinde görüldüğü gibi İYİ Parti, Türk siyasetinin kurgulanan yapısını köklü bir biçimde değiştirme gücündedir. Bundan sonra da Türkiye`de yaşanacak köklü değişimlerin itici gücü yine İYİ Parti olacaktır.

“TÜRK İNSANINA HAK ETTİĞİ HAYAT STANDARTLARINI SAĞLAYANA KADAR DA MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

İYİ Parti; umudunu kaybettiği için ülkesini terk etmek isteyen gençlerimizin, yatağa aç giren çocuklarımızın, çocuklarının bugününden ve geleceğinden endişe eden anne babaların, yıllardan beri sahipsiz ve biçare bırakılan çiftçinin, üreticinin, girdiği sınavlarda soruları çalınan ve mülakatlarda hakkı yenen evlatlarımızın, velhasıl partimiz, bu dönemde mağdur edilen ve geleceği çalınan milyonların umut ışığıdır. Biz insanlarımıza güçler ayrılığının ve hukukun üstünlüğünün tam anlamıyla işlediği demokratik bir sistemde müreffeh bir hayatı vaat ediyoruz. Milletimizin her geçen gün artan desteği ile Türk insanına hak ettiği hayat standartlarını sağlayana kadar da mücadelemize devam edeceğiz.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA