28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:55   GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ  
 
     
   

BÜLENT KUŞOĞLU: ERDOĞAN`IN AÇTIĞI TEK BİR KAMU FABRİKASI YOK; DEVLETE AİT FABRİKALARI SATTI AMA AÇTIĞI DEVLET FABRİKASI YOK"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, AKP iktidarının ekonomi politikasını, "Erdoğan`ın açtığı tek bir kamu, devlet fabrikası yok. Devlete ait fabrikaları satmıştır ama açtığı tek bir devlet fabrikası yoktur. Şu anda ortaya çıktı ki tüm dünyada devletin de yatırımcı olması lazım" sözleriyle eleştirdi.

 

Tarih : 12 Ağustos 2022 Cuma 17:34   Okunma : 383

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, AKP iktidarının ekonomi politikasını, "Erdoğan`ın açtığı tek bir kamu, devlet fabrikası yok. Devlete ait fabrikaları satmıştır ama açtığı tek bir devlet fabrikası yoktur. Şu anda ortaya çıktı ki tüm dünyada devletin de yatırımcı olması lazım" sözleriyle eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, FOX TV`de İlker Karagöz`ün sunduğu Çalar Saat programının konuğu oldu. 

Programın gündemi "Nasılsınız" iken Karagöz, Kuşoğlu`na "Hoş geldiniz, nasılsınız?" diye sordu. Kuşoğlu ise "Nasılsınız" sorusuna, "Bana da nasılsınız dediniz ya... Şimdi izleyenlerimiz diyorlar ya `Böyle sıkıntılar içerisindeyiz, biz de iktidar adayı bir parti, ana muhalefet partisi olarak önümüzdeki yıl veya sürpriz da seçim yapılırsa bu sene yakında iktidar sorumluluğu alacak kişiler olarak inanın bizim de uykularımız kaçıyor. O kadar büyük sıkıntılar var ki ülkede. Ekonomide, devlette, devletin içerisinde çok önemli sıkıntılar var. Biz de o sıkıntıları yaşıyoruz. İnanın öyle" yanıtını verdi.

Kuşoğlu, Karagöz`ün sorularını yanıtladı. Kuşoğlu`nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 

"AYRI BİR KOMEDİ: Sayın Nebati, dün bir şey söylemiş. Sayın Kılıçdaroğlu`nun Kur Korumalı Mevduat ile ilgili yorumuna `Vatanseverlik yok burada` demiş. Bir Maliye Bakanı, düşünebiliyor musunuz, 150 milyarı hazineden alıyor, sırt üstü yatanlara, rantiyeye veriyor. Sanayiciye, üretene, istihdam sağlayana değil, sırtüstü yatanlara veriyor. Ondan sonra diyor ki `burada vatanseverlik yok.` Bu da ayrı bir komedi. Bu ülkede bu kadar insan, 10 milyona yakın genç okuma, üniversite yarışına girip bitiyorlar, çok iyi çalışmalar yapıyorlar. Ondan sonra iş bulamıyorlar. Bunlara yönelik hiçbir şey yapmıyorlar. Sırtüstü yatanlara veriyorsun, sonra da diyorsun ki `burada vatanseverlik yok.`

BİZİ YÖNETEN EKONOMİST BUNU BİLMİYOR: Tüm Türkiye`de, dünyada iktisat fakültelerinde böyle olmadığı, tersi olduğu; faizin bir enstrüman olduğu öğretilir. Bu herkes tarafında da gayet iyi bilinir. Bizi yöneten ekonomist maalesef bunu bilmiyor. Biz bunu Plan ve Bütçe Komisyonu`nda ekim aylarında böyle bir açıklama yaptılar, şaşırdık. Bizim bilmediğimiz bir şey mi var diye. Oturdum, bu yaşta baktım, literatürde kaçırdığımız bir şey mi var, yeni bir gelişme mi olduğu acaba diye. Ama yok böyle bir şey. Yok böyle bir örnek. Gösterge faizine bağlı değildir her şey.

MERKEZ BANKASI`NIN İLK GÖREVİ FİYAT İSTİKRARI: Siz Merkez Bankası`nı devreden çıkardınız. Merkez Bankası`nın ilk görevi fiyat istikrarını sağlamak. Bizim gibi ülkeler rezerv para kullanırlar yani yabancı para kullanırlar. Bir de yerli paramız var. Fiyat istikrarı, kendi paranız ile yabancı para arasındaki gerçek kuru, bağlantıyı, seviye yakalanırsa oluşabilir. 

Şu anda hiç kimse Türkiye ekonomisinin doğru çalıştığını söyleyemez. Biz ekonomide başarılıyız demiyorlar, biz seçime kadar iflas etmeden bu ekonomiyi götürmeye çalışıyoruz, bunda başarılıyız diyorlar. Yani başarının kriteri farklı. Vatandaşın, iş çevrelerinin durumu ile ilgili değil ölçü.

ERDOĞAN`IN AÇTIĞI TEK BİR DEVLET FABRİKASI YOK: Sayın Nebati`ye soruyorum. Vatanperverlik tutup da bütçeden 150 milyarı, 90 milyonluk ülkede birkaç 100 bin, yan gelip yatan döviz sahibi olan parası olan kişiye aktarmak mıdır? Ben olsam, vatanperver bir insan, bu kadar işsizin olduğu bir ülkede sanayiciye, köylüye, çiftçiye, üreticiye aktarırım. Üretim yapılmasını sağlarım. Yabancı para kazanmak için önce üreteceksin. Kafa öyle çalışmıyor, sadece ranta çalışıyor. Doğrudan döviz temin etmeye çalışıyor. Eğer bizim yabancı paraya ihtiyacımız varsa ki var, bunu üreterek yapmak zorundayız. Ama ne yapıldı? 20 yıldan beri, Erdoğan döneminde, çok iyi şartlarda dünyadan para bulabildik. Çünkü dünya iklimi öyleydi. Biz üretim tesisleri yaparak, ürettiğimizi ihraç ederek yabancı para kazanıp, aldığımız borcun faizinden daha fazla kar ederek onu ödemek durumundaydık. Yapmamız gereken buydu. Biz bu paraları çarçur ettik.  

Maalesef Türkiye bu dönemde aldığı borçları, yabancı para borçları çarçur etti. Doğru yerlerde, üretim tesislerinde kullanmadı. Yapılan yolları küçümsemiyorum. Allah razı olsun. Erdoğan`ın açtığı tek bir kamu, devlet fabrikası yoktur. Devlete ait fabrikaları satmıştır ama açtığı tek bir devlet fabrikası yoktur. Şu anda ortaya çıktı ki tüm dünyada devletin de yatırımcı olması lazım. 

TÜRKLERİN, YURT DIŞINDA BİRKAÇ YÜZ MİLYAR DOLARI VAR: 20 yıllık iktidar döneminde borçlanıldı. Ama bu borçlar üretime yatırılmadı. Ne yapıldı? Bu dönemde Erdoğan nedeniyle kazananlar, birileri zengin oldu ya, onlar da paralarını güvenmediği için, adalete ve bağımsız yargı olmadığı için yurtdışına götürdüler. Şimdi Türklerin yurt dışında birkaç yüz milyarlar doları var. Bunu zaten ilgililer itiraf ediyorlar. 

KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANI OLACAK: Aday 6`lı masadan birisi olmalı. Biz CHP olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu`nun Cumhurbaşkanı adayı, Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz ve inanıyoruz da. Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak. Bu millet Kılıçdaroğlu`nu Cumhurbaşkanı yapacak. Çalışmalarımız bu yönde. Önemli bir seçimdir. 

KILIÇDAROĞLU, BU NİTELİKLERE HAİZ BİRİSİDİR: Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Devleti bilen birisine ihtiyaç var. Devlet, devlet kurumları, devlet sistemimiz çok hasar gördü. Çok önemli ölçüde devleti bilen bir yapıya ihtiyaç var. Sayın Kılıçdaroğlu, devleti bilen ve demokrat bir insandır. Tavrı yıllardan beri belli. Nasıl düşündüğü belli. Bilgisi, birikimi belli. Nasıl çalışacağı, dürüstlüğü belli, çalışkanlığı belli. Böyle bir kişi aramıyor muyuz? Sayın Kılıçdaroğlu da bu niteliklere haiz birisidir. CHP olarak Kılıçdaroğlu`nun adaylığına inanıyoruz.

ADAYIN CHP`DEN ÇIKMASI GEREKİYOR: Hem meclis aritmetiği hem de kamuoyuna yoklamalarında buna göre normalde CHP`den çıkması gerekiyor adayın. CHP`nin adayı da sayın Kılıçdaroğlu`dur. Bu dönem Kılıçdaroğlu`nu Cumhurbaşkanı yapacağız inşallah. 

RUSYA VE AMERİKA`YA BAĞIMLI OLAN TEK ÜLKE BİZİZ: Biz şimdiye kadar askeri alanda bağımlılığımız var Amerika`ya diye şikayet ediyorduk, değil mi? Şimdi ona ilave olarak bunu gidermedik, bir de enerjide Rusya`ya bağımlıyız. Petrol, doğal gaz... Zaten Amerika ve Rusya`ya böyle bir şeyimiz vardı. Tuttuk, nükleer santrali de Ruslara verdik. Borçlandık. Ve o nükleer enerjiyi de onlardan almak durumunda kaldık. Amerika ve Rusya`ya bağımlı olan tek ülke biziz. Başka bir ülke biliyor musunuz? Böyle anormal bir durum oluşturdular. Artık gitmeleri gerekir. 

DEMOKRASİ GELENEĞİMİZ VAR: Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmek, millet iradesini tekrar getirmek demektir. Bu anlamda kullanıyoruz. Aksaklıları var ama onları da gidererek iyi niyetle güzel şeyler yapacağız. Gelenek, demokrasi geleneğimiz var. Onun üzerine bunu koyarak bunları yapacağız. Bunları da kimse istismar etmesin." 

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA