28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ   16:35   OKTAY VURAL: "BİRİLERİNİN EGOLARI, İDEOLOJİK HEDEFLERİ ÜLKENİN HEDEFİ HALİNE GELİYOR. BEDELİNİ DE MAALESEF BU MİLLET ÖDÜYOR"  
 
     
   

HOPA VE KEMALPAŞA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN SINIR KAPISINDAKİ TRAFİK KAZALARINA TEPKİ: “EN ÖNEMLİ HUSUS, KAYALIKLARIN ÇELİK HASIRLA KAPATILMASI GEREKTİĞİ”


Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı`nın organizasyonuyla Artvin`in Hopa ve Kemalpaşa ilçesinde bulunan sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Hopa Sarp Sınır Kapısı`nda yaşanan ölüme ve maddi hasarlara sebep olan karayolundaki durum ile ilgili açıklama yaptı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, “Defalarca Karayolları Bölge Müdürlüğü, Genel Müdürlüğü üzerinden konuşmuş olmamıza, yazmış olmamıza rağmen sonuç alamadık. Burada en önemli husus; Sarp Kara Hudut Kapısı`na doğru giden karayolu üzerinden sağ tarafta kayalıkların çelik hasırla mutlaka ve mutlaka kapatılması gerektiği” dedi.

 

Tarih : 12 Ağustos 2022 Cuma 16:44   Okunma : 252

UĞUR İSTANBULLU

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı`nın organizasyonuyla Artvin`in Hopa ve Kemalpaşa ilçesinde bulunan sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Hopa Sarp Sınır Kapısı`nda yaşanan ölüme ve maddi hasarlara sebep olan karayolundaki durum ile ilgili açıklama yaptı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, “Defalarca Karayolları Bölge Müdürlüğü, Genel Müdürlüğü üzerinden konuşmuş olmamıza, yazmış olmamıza rağmen sonuç alamadık. Burada en önemli husus; Sarp Kara Hudut Kapısı`na doğru giden karayolu üzerinden sağ tarafta kayalıkların çelik hasırla mutlaka ve mutlaka kapatılması gerektiği” dedi.

Hopa Sarp Sınır Kapısı`nda yaşanan ölüme ve maddi hasarlara sebep olan karayolundaki duruma dikkat çekmek için açıklama yaptı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek yaptı. Akyürek, şunları söyledi:

“BUGÜNE KADAR SONUÇ ALAMADIK”

“Bugün burada Hopa, Kemalpaşa sivil toplumları olarak bir araya geldik gerçekten Hopa`da ve Kemalpaşa`da STK başkanlarımızla son bir aydır yaşanan olayları değerlendirdik. Bunu buradan sizlerin aracılığıyla paylaşmak istiyoruz. Burada uzun yıllardır Sarp Kara Hudut Kapısı`na devam eden karayolunda yaşanan olaylar, gerçekten içler acısı bir durum bunu defalarca Karayolları Bölge Müdürlüğü, Genel Müdürlüğü üzerinden konuşmuş olmamıza, yazmış olmamıza rağmen sonuç alamadık. Burada en önemli husus; Sarp Kara Hudut Kapısı`na doğru giden karayolu üzerinden sağ tarafta kayalıkların çelik hasırla mutlaka ve mutlaka kapatılması gerektiği, çivileme yöntemiyle, betonlama yöntemiyle akarların durdurulması gerektiğini burada defalarca kaza olduğunu ölüm ve maddi hasarlara sebebiyet verdiğini paylaştık, yazdık ama bugüne kadar sonuç alamadık.

Biliyoruz ki bundan sonra da Kemalpaşa yolu üzerinde yine ölümlü kazalar olacak yine maddi hasarlı kazalar olacak. Gönlümüz ister ki bunlar olmasın, gönlümüz ister ki Karayolları, devlet yetkilileri bunun sorumluluğunu yerine getirsin. Beraberinde yine Hopa`da ve Kemalpaşa`da yaşadığımız ölümlü olaylarında maalesef bu toplumun bir yarası olarak hepimiz paylaştık, üzüldük. Bunu STK Başkanlarımızla birlikte bu ilçede hangi önlemler alınabilir, neler yapılabilir değerlendirdik. Gerçekten de kamu görevlilerini, güvenlik kuvvetlerini yerelde mutlaka ve mutlaka denetim mekanizmasını çok iyi işletmeleri gerektiğine inanıyoruz. Evet burada Teksas Caddesi diye adlandırdığımız aslında İnönü Caddesi`nin altındaki noktada yaşanan olaylarla ilgili olarak daimî olarak güvenlik kuvvetleri bulunursa, tedbirler alınırsa; alkolle ilgili süreç, gerçekten gecenin belli zamanı geçirmeden işyerleri denetim altında tutulursa olayların elbette ortadan kalkmayacaktır ama azalacağını düşünüyoruz. Bu ilçede trafik kazalarıyla yaşadığımız gecenin geç vakitlerindeki son yaşadığımız buradan hem Iğdırlı şoförlerimize hem Azeri şoförlerimize aynı zamanda genç kardeşimize rahmet diliyoruz, ailelerine sabır diliyoruz.

“BU İLÇEDE DAHA HUZURLU DAHA KEYİFLİ DAHA SOSYAL, ACILARIN YAŞANMADIĞI BİR SÜRECİ PAYLAŞMAK İÇİN BİR ARADAYIZ”

Büyük bir acı yaşadık bundan sonra yaşamamak için mutlaka ve mutlaka bizler de içinde olarak, kendimizi dışında tutmadan tedbirlerimizi kamu görevlilerinin buna dikkat çekmesine farkındalık yaratmak anlamında bir araya geldiğimizde konuştuğumuzu kendileriyle paylaşacağımızı ifade etmek istiyorum. Özetle Sarp karayolu, Karayolları tarafından taş akarlarının, kaya akarlarının mutlaka ve mutlaka çelik hasırla yapılmasını, iki ilçede de mutlaka uyuşturucu konusunda önemli sosyal anlamda eğitici, öğretici toplantıların yapılmasını; restoranlarımızın alkol almış bir vatandaşı kendi müşterisi kendi konağında ve kendi evinde gibi düşünerek alkollü bir şekilde araba kullanmasını yönünde gerekirse aracı temin ederek hesabın içine katarak diyorum bunu evine kadar güvenli göndermesine dikkat çekmek istiyorum. Bu ilçede daha huzurlu daha keyifli daha sosyal, acıların yaşanmadığı bir süreci paylaşmak için bir aradayız umut ediyorum ki bundan sonra bu acı haberlerle bir araya gelmeyiz teşekkür ediyorum.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA