26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

FAİK ÖZTRAK: “ÜLKENİN HANGİ ULVİ MENFAATLERİNİ PEŞKEŞ ÇEKİYORSUNUZ?”


CHP Sözcüsü Faik Öztrak Edirne`de, “50 milyar dolar, Merkez Bankası kasası açık veriyor. Diyor ki, ‘Biz kasayı dostlarımızın yardımlarıyla dolduruyoruz.` Yani dostlarının himmetine muhtaç olduğumuzu da açık seçik söylüyor. Dostlarından aldıkları borçlarla kasayı dolduruyorlarmış. Ne diyordu bir zamanlar. ‘Borç alan emir alır.` Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin” açıklamasını yaptı.

 

Tarih : 21 Eylül 2022 Çarşamba 23:25   Okunma : 401

CHP Sözcüsü Faik Öztrak Edirne`de, “50 milyar dolar, Merkez Bankası kasası açık veriyor. Diyor ki, ‘Biz kasayı dostlarımızın yardımlarıyla dolduruyoruz.` Yani dostlarının himmetine muhtaç olduğumuzu da açık seçik söylüyor. Dostlarından aldıkları borçlarla kasayı dolduruyorlarmış. Ne diyordu bir zamanlar. ‘Borç alan emir alır.` Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin” açıklamasını yaptı.

CHP Edirne İl Başkanlığı, bu akşam bir dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ile CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katıldı. Öztrak, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Önümüzde bir seçim var. Ama bu seçim normal bir seçim değil. Bu seçimde nasıl yönetileceğimize karar vereceğiz. Demokrasi ile mi yönetileceğiz, yoksa otokrat bir rejimle mi yönetileceğiz? Her geçen gün sesimiz biraz daha mı kısılacak, yoksa özgürce kendimizi ifade edebileceğimiz bir rejimle mi yönetileceğiz?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı`nı, ‘O rahibi buraya gönder` dediğinde apar topar rahibi alıp uçağa bindiren emperyalizme teslim olmuş anlayışla mı yönetileceğiz. New York`ta Central Park`ta günler volta atıp Amerika Birleşik Devletleri Başkanı`nı bekleyen emperyalizme teslim olmuş anlayışla mı yönetileceğiz, yoksa anti emperyalist yaklaşımla mı yönetileceğiz? Buna karar vereceğiz.

Cari açığı düşüreceğiz dediler, cari açığın düştüğü falan yok. Cari açık artıkça artıyor. 128 milyar dolar rezervimizi yaktılar. Yetmedi bu sene 70 milyar dolar daha yaktılar. 50 milyar dolar, Merkez Bankası kasası açık veriyor. Diyor ki, ‘Biz kasayı dostlarımızın yardımlarıyla dolduruyoruz.` Yani dostlarının himmetine muhtaç olduğumuzu da açık seçik söylüyor. Dostlarından aldıkları borçlarla kasayı dolduruyorlarmış. Kendi sözleriyle cevap vereyim. Ne diyordu bir zamanlar. ‘Borç alan emir alır.` Şimdi ben de soruyorum? Siz bu dostlardan hangi emirleri alıyorsunuz? Siz bu dostlara ülkenin hangi ulvi menfaatlerini peşkeş çekiyorsunuz? Buna cevap verin.

Şimdi çıktılar, diyorlar ki, ‘250 bin konut yapacağız. 250 bin daha yapacağız. 5 senede 500 bin konut yapacağız. Yapın, elinizi tutan var mı? Elinizi tutan yok. Ama 2019`da çıktınız, ‘Her sene vatandaşa 100 bin sosyal konut yapacağız` dediniz. Yaptınız mı? Hayır. Ben çok açık söyleyeyim. 2019`dan bu yana meydana gelen bir tek şey var, o da şu. 2019 yılında konut için asgari ödeme 894 liraydı, bugün 2 bin 280 lira. O gün de ‘Senede 100 bin konut yapacağız.` diyordunuz. Bugün de ‘senede 100 bin konut yapacağız` diyorsunuz. 2019`dan bu yana ‘yapacağız` dediğiniz konutların müteahhitleri hepsi kaçtı. Bitiremediniz, yapamadınız. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Ama biz söz veriyoruz, milletimize. Geldiğimiz zaman bu 500 bin konut değil sadece. Çok daha fazlasını yapacağız. Bugün konut almak için müracaat eden vatandaşlarımız şunu bilsinler. O müracaat eden vatandaşlarımızın tamamına biz sosyal konut vereceğiz.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA