30 Eylül 2023 Cumartesi

14:16   CHP GENEL BAŞKAN ADAY ADAYI ÜNAL KARAHASAN: “KEMALİZM ASIL ŞİMDİ; CHP TAM SOL İLERİ”   13:16   CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YUNUS EMRE: “CHP`LİLERE MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEK YAKIŞMAZ. BÜTÜN BU ZORLUKLARI GÜÇ BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ”   12:54   KILIÇDAROĞLU: “MERZİFON`DA YOLCU OTOBÜSÜ KAZASINDA YAŞAMINI YİTİREN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH`TAN RAHMET DİLİYORUM”    09:34   MESKİ, 1,5 YILDA TOPLAM 129 BİN 845 TON ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ   23:25   TARSUS’TA YOL BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR   23:24   PROBEACH TOUR PLAJ VOLEYBOLU MERSİN ETABI KIZKALESİ’NDE BAŞLADI   23:21   SAĞLIKLI BİR KENT TEMİZ BİR DOĞA İÇİN AKDENİZ’DE 7/24 HİZMET   23:20   BÜYÜKŞEHİR, KÜLTÜR VE SANAT SEMİNER DİZİSİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ   23:19   BAŞKAN YILMAZ, ÖZEL BİREYLER İLE İTFAİYE HAFTASI’NI KUTLADI   23:16   TÜRKİYE’NİN LİMON DEPOSUNDA HASAT BAŞLADI   23:15   MERSİN BAROSU’NDAN YAŞAM HAK PROJESİNE DESTEK   17:01   MAHKEME, MISIR ÇARŞISI`NDAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN YENİDEN YARGILANAN PINAR SELEK`İN SAVUNMASININ ULUSLARARASI YARDIMLAŞMA YOLUYLA ALINMASINA İLİŞKİN TALEBİ REDDETTİ   16:59   ANKARALILAR, ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN KAMULAŞTIRILMASI İÇİN EYLEM YAPTI… SELMA SOLMAZ: “İMKANIMIZ OLSA, KENDİ ÖZEL ARABAMIZLA HER YERE GİDERİZ. DEVLETİN BİZE YARDIM ETMESİ LAZIM. BU ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİ KAMULAŞTIRSIN”   15:53   ERDOĞAN, İZMİR`DE: “FETRET DEVRİ YAŞAYAN ŞEHİRLERİMİZİN TEKRAR HAK ETTİKLERİ HİZMETLERLE BULUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ. İZMİR, İSTANBUL, ANKARA… BUNA HAZIR MIYIZ?”   15:06   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, ANTALYA İL BAŞKANI NURİ CENGİZ VE İLÇE BAŞKANLARINI KABUL ETTİ   14:44   DEMET AKBAĞ, ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ JÜRİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILDI: “KRİZ YÖNETİMİNİN YAPILAMAMASI VE İSMİMİN DAHİL OLMADIĞIM OLAYLAR İÇERİSİNDE GEÇMESİNDEN DUYDUĞUM RAHATSIZLIK SEBEBİYLE FESTİVALDE YER ALMAYACAĞIM”   13:10   ENİS BERBEROĞLU, YARGITAY KARARININ ARDINDAN GEZİ DAVASI HÜKÜMLÜLERİNİ ZİYARET ETTİ… CAN ATALAY: “BU DENLİ ADALETSİZLİK SADECE DEVLETİ DEĞİL, TOPLUMU DA ÇÜRÜTÜYOR”   12:30   TÜRK-İŞ: EYLÜL AYINDA AÇLIK SINIRI 13 BİN 334,13 LİRAYA, YOKSULLUK SINIRI 43 BİN 433,65 LİRAYA YÜKSELDİ   09:46   MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ GRUP VE İSTASYON SAYISINI 35` ÇIKARDI   09:37   VAHAP SEÇER, ‘AHBİB İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜL TÖRENİ`NE KATILDI  
 
     
   

ENGİN ÖZKOÇ: “İHTİYACIMIZ OLAN ŞEY BİRLİK VE BERABERLİK, ORTAK AKIL VE GÜÇLÜ BİR YOL ARKADAŞLIĞI”


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” açıklamasını, “Hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı” sözleri ile değerlendirdi.

 

Tarih : 23 Eylül 2022 Cuma 14:23   Okunma : 497

Haber: TAMER ARDA ERŞİN / Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” açıklamasını, “Hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı” sözleri ile değerlendirdi.

CHP`nin İzmir Seferihisar`da iki gün sürece; CHP`nin TBMM Grubu 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, bugün başladı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun, “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum” sözlerini değerlendirdi. ANKA Haber Ajansı`na konuşan Özkoç, şunları söyledi:

“İHTİYACIMIZ OLAN GÜÇLÜ BİR YOL ARKADAŞLIĞI”

“Verdiğimiz özgürlük ve adalet mücadelesinde, yoksulluğa karşı verdiğimiz mücadelede, ikinci yüzyıla girerken önümüzdeki seçimlerle ilgili Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu; hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çok güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı.

Genel Başkanımızın bu ifadesine çok olumlu tepkiler anında gelmeye başlamıştır. Bu da milletimizin ne kadar güçlü bir seçeneği olduğunu, CHP gibi güçlü bir seçenekleri olduğunu, ‘millet masası` gibi ortak bir değere sahip olduğunu bir kere daha göstermesi açısından çok önemlidir.

Genel Başkanımız bunu, sadece yol arkadaşları için ifade etmemiştir. Aslında bunu milletimize defalarca şöyle ifade etmiştir: ‘Bize katılın. Eğer Türkiye`deki sorunları birlikte çözmemizi istiyorsanız, bize katılın. Biz birlikte başarırız. Demokrasi, özgürlük, adalet için bize katılın; birlik olursak başarırız` demiştir. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti zor zamanlarda birlik olduğu, beraber olduğu zaman, ortak akılla hareket ettiği zaman; bunu başarabilmiş bir ülkedir, millettir.

Biz bir kere daha söylüyoruz; demokrasi için, özgürlük için, ikinci yüzyılda huzurlu bir Türkiye için, tekrar istikrarlı bir Türkiye için yürüdüğümüz yolda milletimize ihtiyacımız var. Milletimizle beraber bunu başarmak istiyoruz.

Kırmızı çizgimiz vatanımız ve bayrağımızdır, diyoruz. Bu iki değere yürekten bağlı olan; farklı düşünseler bile, farklı yaşam biçimleri olsa bile bütün insanlarımızla kucaklaşarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bize bunu anında hissettiren bütün yurttaşlarımıza da yürekten teşekkür ediyoruz. Verdikleri destek çok değerlidir, Genel Başkanımıza.

Genel Başkanımızın bu sözünün hemen arkasında; çok değerli başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın, diğer belediye başkanlarımız da bu desteği veriyorlar; başkanlarımızın çok açık ve net ifadeleri yürüdüğümüz yolda bize güç katacaktır. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.”

“MİLLETİMİZ KENDİSİNDEN KOPAN SARAY AKLINI ARTIK ÇOK AÇIK VE NET OLARAK GÖRÜYOR”

Özkoç, Kılıçdaroğlu`nun “halk düşmanları” ifadeleri için ise şunları söyledi:

“Bunu bir sertleştirme, ayrıştırma için ifade etmiyor. Genel Başkanımız şunu söylüyor. İnsanları küçümsüyorsunuz, insanları hakir görüyorsunuz. İnsanların yoksulluğu ile dalga geçiyorsunuz. İnsanların çaresizliğiyle, umutsuzluğuyla dalga geçiyorsunuz. Onlara tepeden bakıyorsunuz, saraydan bakıyorsunuz. Saray aklıyla hareket ediyorsunuz ve topluma artık güven vermiyorsunuz. Bu doğru değildir, anlamında ifade ediyor. Gerçekten de öyle. Milletimiz kendisinden ayrışan idarecileri, kendisinden kopan saray aklını artık çok açık ve net olarak görüyor. Buna karşı da bir duruşu olacaktır. Bu duruşu da çok açık bir şekilde ifade ediyorlar.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2023 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA