28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:55   GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ  
 
     
   

ENGİN ÖZKOÇ: “İHTİYACIMIZ OLAN ŞEY BİRLİK VE BERABERLİK, ORTAK AKIL VE GÜÇLÜ BİR YOL ARKADAŞLIĞI”


CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” açıklamasını, “Hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı” sözleri ile değerlendirdi.

 

Tarih : 23 Eylül 2022 Cuma 14:23   Okunma : 420

Haber: TAMER ARDA ERŞİN / Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz?” açıklamasını, “Hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı” sözleri ile değerlendirdi.

CHP`nin İzmir Seferihisar`da iki gün sürece; CHP`nin TBMM Grubu 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı, bugün başladı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun, “Artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz, benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum” sözlerini değerlendirdi. ANKA Haber Ajansı`na konuşan Özkoç, şunları söyledi:

“İHTİYACIMIZ OLAN GÜÇLÜ BİR YOL ARKADAŞLIĞI”

“Verdiğimiz özgürlük ve adalet mücadelesinde, yoksulluğa karşı verdiğimiz mücadelede, ikinci yüzyıla girerken önümüzdeki seçimlerle ilgili Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu; hem birlikte yol yürüdüğü yol arkadaşlarına, hem de bütün milletimize seslenerek, ‘Benimle beraber bu yolu yürüyecek misiniz` diye bir kere daha ifade etmiştir. Çok güçlü bir şekilde ifade etmiştir. Çünkü ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberlik. İhtiyacımız olan şey ortak bir akıl. İhtiyacımız olan güçlü bir yol arkadaşlığı.

Genel Başkanımızın bu ifadesine çok olumlu tepkiler anında gelmeye başlamıştır. Bu da milletimizin ne kadar güçlü bir seçeneği olduğunu, CHP gibi güçlü bir seçenekleri olduğunu, ‘millet masası` gibi ortak bir değere sahip olduğunu bir kere daha göstermesi açısından çok önemlidir.

Genel Başkanımız bunu, sadece yol arkadaşları için ifade etmemiştir. Aslında bunu milletimize defalarca şöyle ifade etmiştir: ‘Bize katılın. Eğer Türkiye`deki sorunları birlikte çözmemizi istiyorsanız, bize katılın. Biz birlikte başarırız. Demokrasi, özgürlük, adalet için bize katılın; birlik olursak başarırız` demiştir. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti zor zamanlarda birlik olduğu, beraber olduğu zaman, ortak akılla hareket ettiği zaman; bunu başarabilmiş bir ülkedir, millettir.

Biz bir kere daha söylüyoruz; demokrasi için, özgürlük için, ikinci yüzyılda huzurlu bir Türkiye için, tekrar istikrarlı bir Türkiye için yürüdüğümüz yolda milletimize ihtiyacımız var. Milletimizle beraber bunu başarmak istiyoruz.

Kırmızı çizgimiz vatanımız ve bayrağımızdır, diyoruz. Bu iki değere yürekten bağlı olan; farklı düşünseler bile, farklı yaşam biçimleri olsa bile bütün insanlarımızla kucaklaşarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bize bunu anında hissettiren bütün yurttaşlarımıza da yürekten teşekkür ediyoruz. Verdikleri destek çok değerlidir, Genel Başkanımıza.

Genel Başkanımızın bu sözünün hemen arkasında; çok değerli başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın, diğer belediye başkanlarımız da bu desteği veriyorlar; başkanlarımızın çok açık ve net ifadeleri yürüdüğümüz yolda bize güç katacaktır. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum.”

“MİLLETİMİZ KENDİSİNDEN KOPAN SARAY AKLINI ARTIK ÇOK AÇIK VE NET OLARAK GÖRÜYOR”

Özkoç, Kılıçdaroğlu`nun “halk düşmanları” ifadeleri için ise şunları söyledi:

“Bunu bir sertleştirme, ayrıştırma için ifade etmiyor. Genel Başkanımız şunu söylüyor. İnsanları küçümsüyorsunuz, insanları hakir görüyorsunuz. İnsanların yoksulluğu ile dalga geçiyorsunuz. İnsanların çaresizliğiyle, umutsuzluğuyla dalga geçiyorsunuz. Onlara tepeden bakıyorsunuz, saraydan bakıyorsunuz. Saray aklıyla hareket ediyorsunuz ve topluma artık güven vermiyorsunuz. Bu doğru değildir, anlamında ifade ediyor. Gerçekten de öyle. Milletimiz kendisinden ayrışan idarecileri, kendisinden kopan saray aklını artık çok açık ve net olarak görüyor. Buna karşı da bir duruşu olacaktır. Bu duruşu da çok açık bir şekilde ifade ediyorlar.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA