28 Eylül 2022 Çarşamba

21:40   MSB: GÖLCÜK TERSANE KOMUTANLIĞIMIZDA MEYDANA GELEN İŞ KAZASINDA SÖZLEŞMELİ ER ENES BIYIK ŞEHİT OLDU   21:11   CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU`NU ZİYARET ETTİ   21:06   KILIÇDAROĞLU: “AH ERDOĞAN AH… KAFANDAKİ TİLKİLER KAÇINILMAZ OLARAK DİLİNE VURUYOR. KADIN HAKLARINA İNANMAYAN SEN, BUNU SADECE OY ALMAK İÇİN BİR İŞ GİBİ GÖRÜRSÜN”   19:19   TGC BAŞKANI OLCAYTO: SANSÜR, SADECE HABERİ, KİTABI, SİNEMAYI, SANATI ETKİLEMİYOR. GİYİMİMİZE, YAŞAM BİÇİMİMİZE KADAR DAYATILAN BİR SANSÜR SÖZ KONUSU   18:50   ŞANLIURFA`NIN ULUAĞAÇ KÖYÜNDE ÖĞRENCİLER, KOMŞU KÖYDEKİ OKULA YÜRÜYEREK GİDİP GELİYOR: “İKİ YILDIR SERVİSİMİZ YOK. KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ. YETKİLİLERDEN SERVİS İSTİYORUZ”   18:49   ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ   18:37   GENEL İŞ`TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU`NA ZİYARET   18:27   EGM: MERSİN`DEKİ TERÖR SALDIRISIYLA İLGİLİ PAYLAŞIM YAPAN 22 SOSYAL MEDYA KULLANICISI HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI   18:10   RİZE`DE GAZETECİ GENÇAĞA KARAFAZLI`NIN YARGILANDIĞI DAVANIN DURUŞMASI 20 ARALIK`A ERTELENDİ   18:02   ABDURRAHMAN TUTDERE, SİNCİKLİ DEPREMZEDELERİN MAĞDURİYETİNE DİKKAT ÇEKTİ: "NEDEN MUHAMMED MUSTAFA`YI KIŞIN SOĞUĞUNDA KONTEYNERE MECBUR BIRAKIYORSUNUZ?"   17:50   KILIÇDAROĞLU: GÖLE`DE MEYDANA GELEN DEPREM NEDENİYLE BÖLGEDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM   17:50   TBB BAŞKANI SAĞKAN: "TAHİR ELÇİ CİNAYETİNİN GÜNLÜK SİYASİ HESAPLARA ALET EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”   17:42   VELİ AĞBABA: "SEN DEVLETSİN, TERÖRİSTSE NİYE SERBEST BIRAKTIN, NİYE TAKİP ETMEDİN? BU TERÖRİST, PKK İLE ÇÖZÜM SÜRECİ YÜRÜTÜLÜRKEN SERBEST BIRAKILMIŞ"   17:31   OYA ERSOY: "MAHSA AMİNİ`NİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PROTESTO EDİLMESİ ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ`NÜ NEDEN RAHATSIZ ETMİŞTİR?”   17:30   MSB: SURİYE`NİN KUZEYİNDE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLDUĞU TESPİT EDİLEN VE TACİZ ATEŞİ AÇAN 13 PKK/YPG`Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ   17:18   ÜRETİCİLERDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN`A "ELEKTRİK" TEPKİSİ: "ÇİFTÇİLER ELEKTRİK DESTEĞİ İSTİYOR"   17:15   SES MALATYA ŞUBESİ`NDEN `PROMOSYON` EYLEMİ: “ÜCRETLERİMİZ ÜZERİNDEN BANKALARIN ELDE ETTİĞİ KÂRDAN PAYIMIZI İSTİYORUZ"   16:55   GENÇLER! İYİ Kİ MERSİN’E GELDİNİZ   16:53   KILIÇDAROĞLU İLE UYSAL BİR ARAYA GELDİ. KILIÇDAROĞLU MERSİN`DEKİ SALDIRIYI KINADI: "İNSANLIK SUÇUNA KARŞI ORTAK TAVIR TAKINMAK DA SİYASETÇİ OLARAK BİZİM GÖREVİMİZ"   16:36   MUSTAFA SARIGÜL: TARAFSIZ CUMHURBAŞKANI , GÜÇLÜ BİR MECLİS VE BAĞIMSIZ YARGIDAN YANAYIZ  
 
     
   

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ BAŞKANI: ECZACILAR, DEPOLARA OLAN BORÇLARI ÖDEMEK İÇİN KREDİ ÇEKİYORLAR, KREDİLERİ KAPATMAK İÇİN BAŞKA BİR KREDİ ALIYORLAR


Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, “Eczacıların ekonomik sorunları var. Eczacılar, depolara olan borçları ödemek için kredi çekiyorlar, kredileri kapatmak için başka bir kredi alıyorlar. Burada çok ciddi sıkıntılar var” dedi.

 

Tarih : 23 Eylül 2022 Cuma 15:06   Okunma : 259

Haber: CEYLAN SAĞLAM - Kamera: ÜNAL AYDIN 

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, “Eczacıların ekonomik sorunları var. Eczacılar, depolara olan borçları ödemek için kredi çekiyorlar, kredileri kapatmak için başka bir kredi alıyorlar. Burada çok ciddi sıkıntılar var” dedi.

Arman Üney, kamuda çalışan eczacıların beklentilerini karşılamayan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği`ni ve 16 Ekim`de Ankara`da yapacakları eczacı mitingini ANKA Haber Ajansı`na değerlendirdi. Üney, şunları söyledi:

“ECZACILAR, DEPOLARA OLAN BORÇLARI ÖDEMEK İÇİN KREDİ ÇEKİYORLAR, KREDİLERİ KAPATMAK İÇİN BAŞKA BİR KREDİ ALIYORLAR”

“Sahada eczacılar çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Yaşadıkları sıkıntılar, en başta ekonomik sıkıntılar. Çünkü ilaç fiyat kararnamesi var, 13 yıl önce düzenlenmiş ve daha sonra yapılan küçük düzenleme sahadaki sorunlara bir çözüm oluşturmamış. Bu anlamda biz eczacılar, bunlarla ilgili düzenlemeler yapılmasını istiyoruz. Eczacıların ekonomik sorunları var. Eczacılar, depolara olan borçları ödemek için kredi çekiyorlar, kredileri kapatmak için başka bir kredi alıyorlar. Burada çok ciddi sıkıntılar var. Biz de yaşanan tüm bu sıkıntılara, eczacıların ekonomik sıkıntılarına, eczacıların itibarsızlaştırılmasına, kamudaki meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlara, kontrolsüzce açılan eczacılık fakültelerine, genç meslektaşlarımız okullarından mezun olduktan sonra onlara yapılmayan düzenlemelere ve eczacılara verilmeyen meslek hakkına ‘dur` demek istiyoruz. Dolayısıyla 16 Ekim`de tüm Türkiye`deki eczacılar, eczane çalışanlarımız, fakültelerde okuyan genç meslektaşlarımız ve ailelerimiz ile birlikte Ankara`da miting meydanında olacağız.

“HEM TABAN HEM TAVAN ÖDEMELERİ VE ÖDEMELERİN YAPILDIĞI HAVUZLA İLGİLİ DE DÜZENLEMELERİN YAPILMASI LAZIM”

Burada, kamuda yapılan düzenleme ile ilgili birkaç bir şey söylemem gerekiyor. Bir ek ödeme yönetmeliği yayınlandı. Burada, her zaman hekim, diş hekimi ile birlikte anılan eczacılar ile ilgili bir düzenleme yapılmadı. Hekim ve diş hekimlerinde 2,66 puan yapılan düzenlemede, maalesef eczacılara hiç yapmamış gibi 0,5 puanlık düzenleme yapıldı. Aynı zamanda hem taban hem tavan ödemeleri ve ödemelerin yapıldığı havuzla ilgili de düzenlemelerin yapılması lazım. Kamuda fedakârca çalışan meslektaşlarımız, eksi ikinci katta, morgun yanında, hiçbir ses çıkarmadan büyük bir güçle, büyük bir enerji ile, büyük bir fedakârlık ile çalışan kamudaki meslektaşlarımıza da düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Biz, mesleğimizi tüm paydaşlığı ile beraber, bir olarak görüyoruz ve hepimiz birlikte yüksek sesle yaşanan bu haksızlıklara dur diyeceğiz.”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 
 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA