26 Kasım 2022 Cumartesi

13:31   CHP KONAK İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANI NURTEN SERHADBEYİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI    13:31   ANKARA BAROSU: “MESLEKTAŞLARIMIZA SÖZLÜ VE FİZİKSEL ŞİDDET UYGULAYAN, KANUN`A AYKIRI ŞEKİLDE SOKAK HAYVANLARINI TOPLAYAN BELEDİYE GÖREVLİLERİ VE İLGİLİLER HAKKINDA YASAL YOLLARA BAŞVURDUK”   13:06   SAMSUN KADIN DAYANIŞMASI: "ŞİDDETE YOKSULLUĞA KARŞI, İSYANDA, ÖZGÜRLÜK İÇİN SOKAKTAYIZ"    13:01   İSTANBUL MERKEZLİ 4 İLDE İCRALIK ARAÇ İHALELERİNE FESAT KARIŞTIRAN "TELLAL" ADLI SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON: 20 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI   12:55   BAKAN SOYLU, 2022 YILINDA 19 KONSER VE FESTİVALİN "KAMU GÜVENLİĞİ, SABOTAJ İHTİMALİ, KAMUOYU TEPKİSİ" GİBİ GEREKÇELERLE İPTAL EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI   12:53   İSTANBUL`DA KADINA ŞİDDETE KARŞI EYLEMLERDE GÖZALTINA ALINAN 226 KİŞİ İFADELERİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI   12:45   MUSTAFA ADIGÜZEL: “BU ÜLKEDE ŞEHİT VE GAZİLER ARASINDA AYRIMCILIK YAPILIYOR. 15 TEMMUZ ŞEHİT VE GAZİLERİNE AYRI UYGULAMA DİĞER ŞEHİT VE GAZİLERE AYRI”   12:04   TİP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ: "HER GÜN KADIN CİNAYETLERİ HABERİYLE UYANDIĞIMIZ, ŞİDDET FAİLLERİNİN CEZALANDIRILMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ"   11:58   BAKAN MURAT KURUM: DÜZCE`DE 181 YAPIMIZ AĞIR HASARLI   11:57   ÖMER FETHİ GÜRER: “ÇARPITILMIŞ BİLGİLERLE ALGI YARATILIP ÜLKE İTHALATÇI BİR KONUMDA, DIŞA BAĞIMLI TARIM POLİTİKALARINA MAHKÛM EDİLMEKTEDİR”   10:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIKLI MAHALLESİ`NE GEZİ DÜZENLEDİ    10:35   MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, D-400 KARAYOLU`NDA PEYZAJ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR    10:24   MERSİN BÜYÜKŞEHİR`İN PROJESİ KURSİYERLERİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYOR   10:23   "15 TEMMUZ DESTAN DEĞİLDİR" PAYLAŞIMI NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILAN İYİ PARTİ İZMİR İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYBARS AKSOY HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA KARAR VERİLDİ   10:22   LÖSEV SATSUMA MANDALİNASI SATIŞI BAŞLADI HER DİLİMİNDE HAYAT VAR !   07:10   KADINA ŞİDDETLE MÜCADELEDE TEK YÜREK OLDULAR! BAŞKAN YILMAZ; “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”   07:01   2023 MALİ YILI BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE KABUL EDİLDİ   06:45   SEÇER: “MERKEZİ HÜKÜMET’TEN HAKKIMIZI ALMALIYIZ”   01:56   CEMEVLERİ İLE İLGİLİ KANUN RESMİ GAZETE`DE YAYINLANDI   23:43   NIKOLAUS MEYER-LANDRUT: TÜRKİYE`DE YASALARIN KORUDUĞU İLE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ`NİN KORUMAYA ÇALIŞTIKLARI ARASINDA FARKLILIKLAR VAR  
 
     
   

ERDOĞAN: YILBAŞINDA TÜM KESİMLERİN GELİRLERİNİ CİDDİ ŞEKİLDE YÜKSELTEREK REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asgari ücretten memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybının aşama aşama gidermekte kararlıyız” dedi.

 

Tarih : 27 Eylül 2022 Salı 18:49   Okunma : 191

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asgari ücretten memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybının aşama aşama gidermekte kararlıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara`da, Altındağ Kültür Sarayı`nda; düzenlenen “AKP Kadın Kolları Kuruluşundan Bugüne MYK ve İl Başkanları ile Toplantı” programına katıldı. Erdoğan, burada özetle şunları söyledi:

“İstisnasız birinci parti olarak çıkmamızda kadınlarımızın, bilhassa hanelere giderek yürüttüğü gönül kazanma faaliyetlerinin çok büyük katkısı vardır. Sadece ülkemizde değil, dünyadaki pek çok siyasi parti AK Parti`nin kadın teşkilatlanması modelini örnek alarak kendisine uyarlamaya çalışmıştır. Kadınlarımızın parti faaliyetlerindeki gayretleri yanında Türkiye`nin son 20 yılda elde ettiği tüm kazanımlarda çok önemli payları vardır.

“YÜZLERCE KADIN BUGÜNE KADAR BU BATIL TERÖR DAVASI İÇİN KENDİLERİNİ YOK ETTİ”

Yaptığımız her reformda, hayata geçirdiğimiz her eser ve hizmette kadınlarımızı yanımızda görmenin verdiği şevkle sürekli daha ileri adımlar attık. Yıllardır sadece sorunlarıyla, istismarlarıyla, dramlarıyla, mağduriyetleri ile gündeme gelen kadınlarımızı ülkemizin beşerî sermayesinin ana unsur haline dönüştürdük. Dün Mersin`de yaşanan hadiseyi gördük. İki tane terörist kadını kimler istismar ediyor. Malum parlamentoda olan parti. Adı parti ama dikkat edin, terörist olarak kullandığı iki kadın ve bu iki kadın kendilerini patlatıyorlar ve Mersin`de bunlar ölüyorlar. Bu ne vicdan, nasıl bir anlayış. Nasıl bir beyin yıkama ameliyesi yaptınız ki iki kadın kendilerini batıl davanız için feda etti? Üstelik polisevimizi imha etmeye çalışırken. Bunlar hangi yüzle milletin karşısına çıkıp kendilerini anlatacaklar? Hangi yüzle ‘Bunlar Türk siyasi hayatında varız, biz demokratız, biz özgürlükçüyüz` diyecekler? İşte burada kadın kollarımıza sesleniyorum. Yüzlerce kadın bugüne kadar bu batıl terör davası için kendilerini yok etti. Biz, kadınlarımızla milletimize hizmet etmenin gayreti içindeyiz, dağ, taş, kar, kış demeden bunu yapıyoruz. Bunlar ise maalesef batıl dava için insanlarını yok ediyor. Kadınları yok ediyor.

Eğitimden sağlığa, istihdamdan girişimciliğe kadar her alanda kadınlarımızın haklarını korumayı, onlara pozitif ayrımcılık yapmayı ilke edindik. Bugün yükseköğrenimde çağ nüfusuna göre kızlarımızın okullaşma oranı yüzde 49 iken, erkeklerde bu oran yüzde 40`ta kalıyor. Akademiden sağlığa, pek çok alanda istihdamda kadın oranı yüzde 50`nin üzerine çıkmıştır. Bu tablo dahi tek başına, yıllarca çeşitli bahanelerle okuldan eğitimden hayatın pek çok alanından uzak tutulmaya çalışılan kadınlarımızın fırsat eşitliği temelinde ulaştığı yeri göstermeye yeterlidir.

“HİÇBİR KURUMDA BAŞÖRTÜ SEBEBİYLE KIZLARIMIZA, KADINLARIMIZA ZULMEDİLEMEZ”

Geçmişte kimi cehaletten, kimi yanlış kabullerden, kimi dış etkilerden kaynaklanan sebeplerle kadınlarımızın sıkıntılar çektiği, haklarını kullanmakta zorluklar yaşadığı elbette bir gerçektir. Sadece başörtüleri sebebiyle maalesef polis copları altında üniversite kapılarında kızlarımızın analarıyla beraber inletildiği durumları herhalde yok sayamayız. Bunları bu ülke yaşadı, yaşadık.

Artık bu ülkenin hiçbir kurumunda başörtü sebebiyle kızlarımıza, kadınlarımıza zulmedilemez, o dönem bitti. Bunu biz başardık. Bu beşerî yanlışları inancımıza ve kültürümüze mal etmek hem büyük bir haksızlık hem de büyük bir bühtandır. CHP şimdi ne yapıyor? Sembolik olarak her zaman yaptığı gibi istismar. Birkaç tane başörtülüyü nereden buluyorsa buluyor, yakasına bir rozet takıyor ‘Bak işte biz sizden yanayız, sizinle beraberiz`. Buradan ben o kardeşlerime de sesleniyorum. Gelmeyin bu oyuna. Sizin bu oyuna gelişiniz, bilesiniz ki bu işi bu ülkede hakkıyla yapanlara da saygısızlık olur.

“AİLE YAPISININ KORUNMASI KONUSUNDA KAT ETMEMİZ GEREKEN MESAFE VAR”

Millî Mücadele`de kucağında bebeğiyle cepheye malzeme taşıyan kadınımızdaki ruh ve bilinç ne ise bugün evinde işyerinde hayatın farklı alanlarında kendisi, ailesi ülkesi, milleti için çalışan, üreten kadınlarımızın gayreti de aynıdır. Esasen bizim yaptığımız en büyük hizmetlerden biri kadınlarımızı destekleyerek hayatın her alanında haklarını alabilmelerini sağlamak, onlara özgüven kazandırmak olmuştur. İşte biz bunu başardık. Elbette bazı alanlarda hâlâ eksiklere rastlanabilir. Özellikle aile yapısının korunması, çocuğun sağlıklı gelişiminde kadının rolü konusunda kat etmemiz gereken mesafe olduğunu biliyoruz. Gündemdeki diğer meseleler çözüldükçe bu konularda daha fazla gayret gösterme imkanına kavuşuyoruz.

Güçlü olmayan ailede milleti güçlü kılamazsınız. Ailelerimiz güçlü olursa millet de güçlü demektir. Batı`nın yaşadığı sıkıntıların temelinde aile müessesesinin aşınması ve dağılmasının yer aldığını görüyoruz.

“YARIN ANKARA`DA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ”

Yarın Ankara`nın ikinci dev şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Ankara`ya ikinci dev şehir hastanesi. Aynen birinci şehir hastanesi kadar büyük, dev bir hastane, her yönüyle modern ve bu saatten sonra Ankara`nın sağlıkta sorunu kalmayacaktır. Yarın saat 14.00`te açılışı yapacağız.

“ENFLASYONUN YOL AÇTIĞI REFAH KAYBINI GİDERMEKTE KARARLIYIZ”

Asgari ücretten memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek, enflasyonun yol açtığı refah kaybının aşama aşama gidermekte kararlıyız. Kendileri bu ülke ve millet için tuğla üstüne tuğla koymadığı, herhangi bir meselede çözüm teklifi getirmediği, geleceğe dönük herhangi bir program sunmadığı halde ellerini ovuşturarak iktidar bekleyenleri 2023`te bir kez daha milletçe hüsrana uğratacağız. Emin olun, 2023`te biz ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ama muhalefet cephesinde epeyce bir isim zorunlu emekliliğe ayrılacak. 20 yıl içerisinde çok emekliye ayrılanlar oldu. Şimdi devamı geliyor. Onlar da emekliye ayrılacaklar. Ama biz çok çalışacağız. Biz çok çalışalım ki emekliler kervanı yol alsın. Bu kifayetsiz muhterisleri önce kendi partileri tasfiye edecek, ardından da milletimiz siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldıracak.”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  GÜNCEL HABERLER

 
  FLAŞ HABER
   
  YAZARLAR
 
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 


 


  SOSYAL MEDYA


  GAZETELER
 
 

 mersinerji.com
ANKA Haber Ajansı
Abonesidir

 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinerji.com © Copyright 2017-2022 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA